Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
machlo

Parnis

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie to prezentowało się bardzo dobrze. Miałem Parnisa dziurbiliona właśnie z czarną tarczą i było super :)

 

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

 

Dziurbilion to co innego :) Mam takiego i czarna tarcza jest w nim genialna.

723YmFplGIvNMaQZhJGUjauRzL7MMT0epFO20rzu

 

Ale mówiłem o tym konkretnym modelu bardziej klasycznym, bez open heart - tam stanowczo biała mi leży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dlatego jeden woli gruszki, inny pomarańcze :-)

 

 

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podoba mi sie pilot parnisa 44mm ale cały czas sie wacham czy aby napewno warto to kupić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podoba mi sie pilot parnisa 44mm ale cały czas sie wacham czy aby napewno warto to kupić :D

 

Przejrzyj fotki tutaj:

 

http://pokazywarka.pl/hk9sgl/

 

Napisz PW :)

 

a wątpliwości zostaną rozwiane :)

 

 

Tak na serio - jest to przede wszystkim rozsądny kasowo model - ponieważ sam mechanizm ETY jest 2x droższy nie mówiąc ile dopłacasz za markę. Jeżeli szukasz budżetowego pilota z dobrym mechanizmem to warto się zainteresować Parnisem.

AsianUnitas jest przede wszystkim bardzo dobrą kopią oryginału, ma naprawdę dużą rezerwę chodu, genialnie brzmi i jest dokładny. 

Mnie dodatkowo podoba się w nim przeszklony dekiel - tak, że widać mechanizm jak pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rzeczową odpowiedź, to jeszcze mam pytanie moze dziwne ale czy parnisy też podrabiają? przegladając aliexpress mamy czasem to samo za 60 - 100$ - marza czy sa i fajki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem od Cadrana/Rudolfa i mogę go z czystym sercem polecić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rzeczową odpowiedź, to jeszcze mam pytanie moze dziwne ale czy parnisy też podrabiają? przegladając aliexpress mamy czasem to samo za 60 - 100$ - marza czy sa i fajki?

Parnisów nie podrabiają. To nieistniejąca marka. Z dostępnych części składa toto cała masa większych i mniejszych handlarzy. Stąd różnice w cenach i gigantyczny brak powtarzalności czyli ruletka przy zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego czasem chyba warto dołożyć te kilka zielonych (nadzieja na trochę lepsze złożenie)

 

Wysłane z mojego MI+4W przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie teraz dobrze kupować Parnisy? Z aliexpress można spokojnie brać?

Mam smaka na tego gmt mastera :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej od kogoś na forum lub grupie fb. Masz pewność, ze zegarek chodzi a i odchyłki są Ok. Obecnie widziałem na bazarku ciekawego Portugalczyka - sam mam takiego i nie narzekam :) jeden z moich ulubionych.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie teraz dobrze kupować Parnisy? Z aliexpress można spokojnie brać?

Mam smaka na tego gmt mastera :P

Kupowałem na Aliexpress zegarki już kilka razy - w tym dwa Parnisy- nie było żadnych problemów . Zegarki działają - i to b.dobrze...

Duży wybór jest też na : parnis-shop.com pewnym sprzedawcą jest też Tomsky...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem swojego z Parnis-shop - wolałem nieco więcej dać i być pewien zakupu...

 

Tak w zasadzie będąc w temacie:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/144483-obni%C5%BCka-tylko-na-weekend-414-z%C5%82-parnis-diver-stan-1010-dodatkowa-bransoleta-pvd/

 

Do końca dnia sprzedaję o wiele taniej niż kupiłem - po prostu chcę coś innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parnisów nie podrabiają. To nieistniejąca marka. Z dostępnych części składa toto cała masa większych i mniejszych handlarzy. Stąd różnice w cenach i gigantyczny brak powtarzalności czyli ruletka przy zakupie.

Zgadza się - nie podrabiają...ale są w nich montowane chińskie niezawodne mechanizmy - np. tzw. Asian Unitas - nie będący może szczytem wyrafinowania :D ale za to niezawodny , punktualny i bardzo trwały...mam - to i wiem...nie każdego stać na szczytowe produkty "och i ach" a zegarki Parnis w kategorii- cena - jakość - biją każdego "wielkiego" producenta na głowę...nie mówiąc wcale o ilości produkowanych i sprzedawanych egzemplarzy :) swego pierwszego Parnisa kupiłem aby przekonać się osobiście - bowiem na podstawie różnych opinii można się tylko zrazić...kupiłem - nie żałuję - teraz już lecą następne... :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - nie podrabiają...ale są w nich montowane chińskie niezawodne mechanizmy - np. tzw. Asian Unitas - nie będący może szczytem wyrafinowania :D ale za to niezawodny , punktualny i bardzo trwały...mam - to i wiem...nie każdego stać na szczytowe produkty "och i ach" a zegarki Parnis w kategorii- cena - jakość - biją każdego "wielkiego" producenta na głowę...nie mówiąc wcale o ilości produkowanych i sprzedawanych egzemplarzy :) swego pierwszego Parnisa kupiłem aby przekonać się osobiście - bowiem na podstawie różnych opinii można się tylko zrazić...kupiłem - nie żałuję - teraz już lecą następne... :)

 

Asian Unitas to akurat świetny mechanizm, będący bardzo dobrą kopią ETY za połowę ceny - tak samo jak woły robocze od miyoty montowane w parnisach. Nie mówiąc już o mechanizmie Sea-Gulla - który również jest bardzo dobry (montowany pod różnymi wariacjami).

 

Natomiast należy uważać, żeby się nie naciąć na chińskie mechanizmy - zegarek może być nieco tańszy to automatycznie łapiemy się na to i dostajemy w środku zamiast seagulla power reserve taki majstersztyk:

DG3886.jpg

 

Kupiłem raz tak (taniej) i otrzymałem cudo, którego wskazówka PR zatrzymywała się w 1/3 gdy sprężyna naciągu była całkiem luźna. Ogólnie nie polecam, a bardzo łatwo idzie się naciąć.

 

Dlatego dla przykładu poszedłem specjalnie do zegarmistrza, żeby mi otworzył mojego Divera i sprawdził co siedzi w środku - w jednym zegarku był właśnie Guangzhou movement - nic z tym zrobić nie szło. Zamówiłem z innego sklepu, nieco drożej zapłaciłem ale w środku już miyota siedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rinkazki - trochę "zamotana" wypowiedź...Sea-Gull i Asian Unitas - to przecież chińskie mechanizmy...czyli "ogólnie nie polecam" ??? Ale że co i jak? Chodzi zapewne o ten Guangzhou movement...ale zabrzmiało to trochę niejasno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica pomiędzy tanimi chińskimi mechanizmami (właśnie guangzhou - jak ten co wkleiłem obrazek).

 

Natomiast chińskie mechanizmy Sea-Gulla, czy klony ETY są moim zdaniem bardzo dobre jakościowo - mają bardzo dobry stosunek cena/jakość.

+ Montowane w Parnisach woły robocze miyoty są również bardzo dobre do tych zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre seagulle też są awaryjne. Radziłbym być precyzyjnym.

Ten bardzo dobry to zapewne ST25 i to faktycznie dobry werk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre seagulle też są awaryjne. Radziłbym być precyzyjnym.

Ten bardzo dobry to zapewne ST25 i to faktycznie dobry werk.

Tak dokładnie o ten mi chodziło. Po prostu na kilku ostatnich kartach tematu praktycznie ten jest montowany tylko w różnych wariacjach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to niepolitycznie odsyłać do sąsiadów;

ale jest tam temat o chińskich werkach różnych brandów dosyć dobrze rozpisany pod kątem tego, który ile jest wart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do końca miesiąca sa wyprzedaże ba aliexpress więc jak ktoś się zastanawia to jest okazja ;)

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam tematy z "Parnisem" w roli głównej, ponieważ niedawno zakupiłem pilota, który wyglądem wygrał z seiko....

Ogólnie i smutno, i niebezpiecznie...smutno, bo "Parnis" to kopiarka w większości jeszcze, niebezpiecznie, bo "cholewa" zegarki, które produkują/kopiują są na prawdę niesamowicie dobre za bardzo niską cenę...trzecia sprawa- kapitalizm- pieniążki liczą się najbardziej, kapitalizm uczy bezduszności, dlatego w moim wyborze seiko przegrał....Parnis "ładniejszy", tańszy i bardzo prawdopodobne, że dokładniejszy od seiko5....

Naszła mnie myśl, że użytkownicy atakujący parnisa się go boją, kopiowane zegarki to nie problem, wielu kopiuje, wiele jest innych "chinoli" na rynku, ale jednak parnis wychodzi przed szereg- kopiuje w taki sposób, że za niską cenę dostaje się produkt jakościowo porównywalny z drogimi odpowiednikami, a to już niebezpieczne, bo dlaczego konsument ma płacić za historię, pomysł, znalezione rozwiązania, skoro może mieć finalny produkt tak samo dobry płacąc tylko za jego wyrób? Mamy kapitalizm, nikt nie będzie sentymentalny w nieskończoność.

Druga rzecz, skoro parnis tak świetnie kopiuje i daje jakość za "bezcen", a do tego zaczyna wymyślać swoje własne projekty nie podnosząc przy tym ceny produktu, to mamy szansę ujrzeć na prawdę ostrego gracza na rynku światowym...kwarce prawie doszczętnie zmiażdżyły "swiss made", ale udało się co nieco odratować, a jak znajdzie się więcej producentów takich jak parnis to co się w końcu stanie? Dinozaury wyginęły, bo nie potrafiły się dostosować do nowych warunków....

Ja jestem "bezduszny" i mojego parnisa bardzo lubię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.