Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
machlo

Parnis

Rekomendowane odpowiedzi

1. Nie wszczynaj dyskusji podobnych jak w temacie o tisellu - bo to nie ma sensu

2. Parnis ma losową jakość - miałeś szczęście

3. Jakieś tam własne projekty ma od kilku lat a postępów dalej nie ma, więc w tym względzie pozostaniesz raczej niepoprawnym optymistą

4. Niektórzy jednak wolą dopłacić za historię i wkład ( i nie mówię o znaczku) i to tu na tym forum. Więc to generalizacja

5. O kondycję swiss made bym się nie obawiał

6. Niektóre parnisy to świetne zegarki! Wiem bo miałem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam nad tą losową jakością. Te zegarki produkowane są w milionach egzemplarzy. I tu i na sąsiednim forum że o fejsie nie wspomnę setki ludzi posiada przeróżne modele. Sam miałem ich już naście. Osobiście nie miałem żadnego problemu ale biorąc pod uwagę wszystkie tematy przeczytane o awaryjności to nie ma tragedii. Przyjęło się że jak Chińczyk to normalne że coś może nie grać natomiast tragedią jest awaryjność w kłalicie. Nie mam pojęcia jaki jest procent awaryjności Atlantica czy Doxy bo to pilnie strzeżone tajemnice, ale pomijając wczesny etap wchodzenia na rynek Parnisa to obecnie nie ma z tymntragedii. Jeżeli kupujemy u sprawdzonego majfrienda i wiemy skąd bierzemy to ryzyko awaryjności czy niedokładności wykonania nie odbiega od "normalnych" brandów. A już w tych opartych na Miyota to już całkiem. Patrzcie na Ultimate to już jest jakość premium i nie waham się użyć tego słowa. Wciąż wielu z nas Chińczyk kojarzy się z bylejakością. Bywa i tak ale generalnie jest całkiem nieźle. Teraz mocny bardzo jest Debert. Kupiłem i powiem że jakość wykonania mega. Tak więc nie lękajcie się i kupujcie, w tych pieniądzach ryzyko jest niewielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem. Faktycznie też mało słyszę o awariach parnisow. Z reguły to jest problem niechlujnego montażu albo wadliwego QQ.

Jak coś nie działa to pewnie od początku. Choć bardzo dawno o tym nie słyszałem.

A sytuacji, w której coś się psuje po jakimś czasie to właściwie chyba nie ma w ogóle.

Ja przynajmniej nie słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś testował WR parnisów. Mam na myśli model pv43 20 atm. Faktycznie daje rade pobawić się w nim w snorkeling/scuba diving czy te 20 atm to marketingowe bardziej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś testował WR parnisów. Mam na myśli model pv43 20 atm. Faktycznie daje rade pobawić się w nim w snorkeling/scuba diving czy te 20 atm to marketingowe bardziej?

 

 

Ja byłem ze swoim u majstra - test na wodoszczelność przeszedł spokojnie ( co prawda nie robiłem testu na 20ATM ponieważ byłoby to za drogie=nieopłacalne) więc pływać spokojnie można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam można jeszcze gdzieś nabyć parnisa  ultimate?albo z jakim mechanizmem najlepiej szukać?

Edytowane przez blazej203

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj tak, nie chce mi się przestawiać datownika  :D

post-30508-0-38534400-1493372270_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ultimate? Jeśli tak, to daj znać jak będzisz chciał się go pozbyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam można jeszcze gdzieś nabyć parnisa  ultimate?albo z jakim mechanizmem najlepiej szukać?

 

Parnis Ultimate jest tylko z dwoma mechanizmami Azjatyckim Unitasem (manualny naciąg) i Miyota 8215 (automat) - z tego co wiem to już nie do kupienia na rynku pierwotnym. 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten w linku z Ali to nie jest ultimate.

To jest ultimate ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Case Matekrial:316L Steel 

Tu nie powinna być lepsza stal ?

 

 

To jest ulitmate, a stal 316L jest najmniej podatna na korozje. doszukujesz się dziury w całym :)

Edytowane przez rinkazki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ulitmate, a stal 316L jest najmniej podatna na korozje. doszukujesz się dziury w całym :)

Koledze chodziło o to że automaty są/były w kopertach z 904l - w co jestem skłonny uwierzyć bo porównując automat z manualem, w którym, jak podaje opis, koperta jest ze stali 316l gołym okiem widać że koperta automatu ma lekko żółtawy odcień i zbyt łatwo się nie rysuje - wiem bo miałem oba, został automat i faktycznie jak na polerowaną kopertę, która normalnie rysy łapie od samego patrzenia, (odpukać) nie udało mi się go zarysować, a noszony jest naprzemiennie z GWG i Kingiem od sierpnia ubiegłego roku.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, noszę się z zakupem "Maryny" od tomsky'ego, tylko mam problem bo strasznie dużo jest wersji i nie wiem którą wybrać, czy lepsza będzie wersja na azjatyckim Unitasie z naciągiem ręcznym, czy wersja z mechanizmem automatycznym, którego nazwy nie ma podanej (nie mówię tu o wersji która posiada Sea Gull'a)? Jeśli chodzi o mnie to nie robi mi różnicy czy to będzie mechanik czy automat, zależy mi bardziej na jakości mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] zależy mi bardziej na jakości mechanizmu.

 

A który kolor jest ładniejszy amarantowy czy fuksjowy? W zwykłej marynie jest mechanizm ST-25 w rożnych wersjach zależnie od komplikacji jakie widzisz na tarczy, a w manualu azjatycki Unitas oba mechanizmy są Sea Gull'a - nie da się powiedzieć który mechanizm jest lepszy i to nie tylko w tym wypadku ale niemal w każdym, bo każdy caliber ma plusy i minusy. Oba można bardzo dokładnie wyregulować.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A który kolor jest ładniejszy amarantowy czy fuksjowy? W zwykłej marynie jest mechanizm ST-25 w rożnych wersjach zależnie od komplikacji jakie widzisz na tarczy, a w manualu azjatycki Unitas oba mechanizmy są Sea Gull'a - nie da się powiedzieć który mechanizm jest lepszy i to nie tylko w tym wypadku ale niemal w każdym, bo każdy caliber ma plusy i minusy. Oba można bardzo dokładnie wyregulować.

 

Pytanie zadałem, ponieważ w chińskich mechanizmach nie siedzę i się na nich nie znam, nie rozumiem tych docinek, ale mniejsza o to. W jednej wersji zegarka widnieje nazwa mechanizmu "Sea Gull ST-25", a w drugiej "mechanizm automatyczny" no i "Asian Unitas", a jak wiadomo nikt nie chce zakupić "bubla", w każdym razie kończąc temat dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, na pewno się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie docinki? O czym Ty do mnie rozmawiasz? - różnica miedzy fuksjowym a amarantowym jest niewielka i "normalny facet" nie jest w stanie jej dostrzec, tak samo jest z "lepszością" i "gorszością" mechanizmów, oba spełniają swoją funkcję, oba mogą być precyzyjne - jedyną kwestią istotną tutaj może być to że nakręcanie zegarka który ma taką "gardę" koronki jak Maryśka jest dość upierdliwe, bo "garda" blokuje ruch. 

 

Plusem manuala jest to że "fajnie tyka" - w sensie że dość głośno, plusem mechanizmu automatycznego jest to że nie trzeba go nakręcać. 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.