Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
machlo

Parnis

Rekomendowane odpowiedzi

Bransoleta parnisowska?


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca mnie przekonuje spasowanie, no i IMO lepiej by wyglądał na skórce albo choćby perlonie. 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka stron wcześniej było zdjęcie parnisa z ciemną tarczą na bransolecie i wyglądało to nie najgorzej. Do jasnej tarczy rzeczywiście nie pasuje to tak dobrze. Pewnie niedługo wrócę do niebieskiego paska zamszowego.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suchajcie... w zasadzie podjąłem decyzję odnośnie zakupu kolejnego Parnisa. Po całodziennej lekturze wybór padł na divera PA6007

 

dc72033ba58a.jpg

 

Mam tutaj tylko jedno "ale". Wyczytałem na pewnym blogu że między uszami zegarek ma 23mm i jest to trochę problem. Chciałbym go wrzucić na gumę a wybór pasków o takiej szerokości jest mały, żeby nie powiedzieć żaden. Znalazłem genialny pasek gumowy jednak o szerokości 22mm. Czy różnica 1mm będzie bardzo rzucała się w oczy?? A może lepiej szukać paska 24mm i ściąć go delikatnie przy mocowaniu teleskopów? Gdyby nie ten niestandardowy rozmiar paska już czekałbym na przesyłkę, a tak się "wahom"  :unsure: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się zachowa guma to nie wiem, ja noszę na nato 22mm i po zapięciu jest ok, nie ma żadnej szpecącej szczeliny, zegar siedzi pewnie i się nie przesuwa. Na rozpiętym nato jest odczuwalna gotowość do przesuwania się na pasku.

Założyłem go też na nato 24 (kolorystyka jak na Twoim zdjęciu), ale tu już ten milimetr był za dużo, dokładnie w połowie długości teleskopu tworzyło się takie nieestetyczne zagięcie.   


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego Parniaka i w tym temacie, kilka stron wcześniej, radzili mi, że guma 24 mm będzie ok. Niestety jeszcze jej nie kupilem, więc nie mogę potwierdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby w uszach ma 23mm ale ja też założyłem gumę 24mm i jest ok. Na pewno lepiej niż nato 22mm, które założyłem na próbę.


Troszkę widać. Jak się nie boisz ciachnij żyletką :D

post-72566-0-93915100-1508431502_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-94542-0-59111000-1508433936_thumb.jpg post-94542-0-94743800-1508433963_thumb.jpg


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasuje mu to nato. Też się kiedyś czaiłem na ten model Parnisa, ale jakoś mi przeszło po Portugalczyku :)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

Male pytanie formalne. Czemu w nowych parnisach, nie montują już mechanizmów seagulla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Male pytanie formalne. Czemu w nowych parnisach, nie montują już mechanizmów seagulla?

 

Tzn. o czym dokładnie piszesz?

 

Są seagulle montowane, miyoty lub klony ETY. Poza tym jakieś badziewia chińskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasuje mu to nato. ...

Też mi się tak zdaje, na szarym jest bardziej nobliwy, a na marchewkowym nabiera lżejszego, sportowego charakteru... bardzo fajny zegar. :wub:

Niby w uszach ma 23mm ale ja też założyłem gumę 24mm i jest ok. Na pewno lepiej niż nato 22mm, które założyłem na próbę.

Troszkę widać. Jak się nie boisz ciachnij żyletką :D

 

To kwestia zdjęcia, czy masz uszkodzony bezel tam gdzie kropka lumy siedzi?


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby w uszach ma 23mm ale ja też założyłem gumę 24mm i jest ok. Na pewno lepiej niż nato 22mm, które założyłem na próbę.

Troszkę widać. Jak się nie boisz ciachnij żyletką :D

 

Ty przycinałeś żyletką czy włożyłeś fabryczne 24mm? Jak się ten pasek zachowuje, nie stawia oporu, nie deformuje się? Znalazłem już pasek 24mm ale kosztuje 70zł i trochę strach go kroić bo znając moje szczęście omsknie mi się ręka i będzie lipa ;) No ale jeśli będzie trzeba to zaryzykuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie przycinałem przy pasku, teleskopy się nie wygięły "w banan",  guma się ułożyła. Fakt że 23mm byłoby idealne ale tego 1mm nie widać jak masz zegarek na nadgarstku

Bezel jest cały... to mój Mi4 robi słabe fotki :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ Wy lubicie utrudniać sobie życie :D jeśli między uszami jest 23mm to 1mm więcej nie robi żadnej różnicy ani na gumie ani na skórze - od kilku lat do Big Mako który między uszami ma 22mm mam założoną gumę ISO 24mm, a do Seiko Sumo 22mm i nic się nie dzieje, poza tym że zegarki wyglądają zdecydowanie lepiej na łapie. Nic nie trzeba przycinać, a nawet odradzam bo można pasek zniszczyć, guma jest plastyczna a skóra i tak z czasem się kurczy, bądź jeśli ktoś swoje paski właściwie konserwuje jest miękka i plastyczna.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem zegarka na bransolecie (skłaniałem się ku diverom), ale bardzo wpadł mi oko Portulgaczyk i od razu pomysł, żeby kupić Portugalczyka i do niego bransoletę oraz porządny pasek, coby ten z zestawu mógł sobie spocząć. Czy można się tak oszukać, czy i tak będę ciągle miał w głowie tego divera? Pewnie już ktoś to przerabiał ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to przerabiałem wielokrotnie... zawsze będziesz myślał o tym "pierwszym", który chciałeś kupić. Zamiennik tylko na chwilę może odwieźć cię od pierwotnego zamiaru ;), ale nie bój nic w razie czego nie powinieneś mieć większego problemu z odsprzedaniem Portugalca.

 

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie portugalczyka.

Da sie gdzies dostac jeszcze nowego z biala tarcza? Wszedzie widze ze srebrna. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już od kilku lat nie widziałem wersji z białą tarczą, tylko srebrna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo ali :) 11.11.2017 będzie jakaś akcja zakupowa i dużo rzeczy ma być sporo przecenionych. Będzie ktoś polował na jakieś zegarki od parnisa bądź jakieś inne? :D

 

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak kolega wyżej, też poszukuję wersji z białą tarczą, ale chyba faktycznie jest to zadanie niewykonalne. Używek też nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zatem nie wiedziałem nawet że jest takie rozróżnienie, wszędzie w ofertach piszą o białej tarczy, zresztą miałem niedawno Parniska z Power Reserve, tarcza na żywo była biała, a na zdjęciach wygląda tak jak te "srebrne".


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.