Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
machlo

Parnis

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu interesuje się takim dziwnym dla wielu osób tematem jak latarki - takich latarek jak robią w Chinach, w tej cenie nie znajdziecie nigdzie, może w PL lepsze sterowniki, ale produkt gotowy, tylko i wyłącznie z Chin. Podobnie telefony, Xiaomi z Chin i wiele innych przykładów.

 

Ja nie twierdzę że Chińczycy robią tandetę - to absolutnie nieprawda, ich rynek jest spory i a czas "chińskiej tandety" dawno się już skończył, oferują przeróżne towary na bardzo wysokim poziomie wykonania, jednak warunki pracy w jakich te produkty wykonują są... jakie są.

 

 

[...]oglądając różne kanały na YouTube, w Chinach ludzie w dużych miastach nawet nie chcą podejmować pracy, nie wiem jak jest w małych, ale u nas książkowo też nie jest.

 

 

To nie miejsce na reportaże o życiu w ChRL ale powiem Ci jedno Chiny to nie miejsce w którym możesz powiedzieć że jakiejś pracy nie będziesz podejmował, chyba że masz masę kasy albo jesteś z rodziny Xi Jinping'a, Chiny to też miejsce w którym nie obce jest słowo "głód", "wyzysk" itd itp. wyrabianie sobie zdania o sytuacji ekonomicznej ponad miliardowego narodu na bazie  filmików na YT jest moim zdaniem słabe... Pojedź zobaczysz - o ile Ci pozwolą, bo z tym może być różnie, będziesz mógł coś powiedzieć. W dużych miastach odwiedzanych przez Europejczyków jakoś to jeszcze wygląda, o ile się nie zagłębisz w temat zbyt dokładnie, ale jak pojedziesz do małego miasteczka albo na wioskę to się można poczuć jakbyś się cofnął co najmniej o sto lat...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdzę że Chińczycy robią tandetę - to absolutnie nieprawda, ich rynek jest spory i a czas "chińskiej tandety" dawno się już skończył, oferują przeróżne towary na bardzo wysokim poziomie wykonania, jednak warunki pracy w jakich te produkty wykonują są... jakie są.

 

 

To nie miejsce na reportaże o życiu w ChRL ale powiem Ci jedno Chiny to nie miejsce w którym możesz powiedzieć że jakiejś pracy nie będziesz podejmował, chyba że masz masę kasy albo jesteś z rodziny Xi Jinping'a, Chiny to też miejsce w którym nie obce jest słowo "głód", "wyzysk" itd itp. wyrabianie sobie zdania o sytuacji ekonomicznej ponad miliardowego narodu na bazie  filmików na YT jest moim zdaniem słabe... Pojedź zobaczysz - o ile Ci pozwolą, bo z tym może być różnie, będziesz mógł coś powiedzieć. W dużych miastach odwiedzanych przez Europejczyków jakoś to jeszcze wygląda, o ile się nie zagłębisz w temat zbyt dokładnie, ale jak pojedziesz do małego miasteczka albo na wioskę to się można poczuć jakbyś się cofnął co najmniej o sto lat...

Ja się z Tobą zgadzam, ale tylko pomyśl, z Polski wyjechało według oficjalnych danych 2.5mln ludzi, a nieoficjalnie ? może dwa razy więcej - i to tylko w ostatnich latach, to jest minimum 6% ludzi, którzy żyli w ubóstwie i chcieli zmian, a patologia? W Chinach nie ma czegoś takiego jak socjal, a u nas jest i nie widzimy wielu problemów.

Mnie fascynuje to, że w Chinach są w stanie zrobić za 250zł zegarek (wliczone są w to koszty wytworzenia, pracowników i może jakiś podatek - bo płacą jakiś VAT (lub inny podatek) jak sprzedają poza granicę) - ale tam nie ma żadnych kontroli skarbowych. 

Czytam forum - zegarek za 250zł z prawie idealnym +- odchyły dobowego, o wykonaniu lepszym niż zegarki kosztujące 5 razy więcej, telefony, przecież te produkty wyprzedzają nasze "europejskie" o przynajmniej rok/dwa, to jest niesamowite, ten kraj kiedyś był 20 czy 30 razy biedniejszy od Polski, a dzisiaj? 

Nie możemy zrobić telefonu, zegarka (mam na myśli 100% Poland Made) o samochodzie nie wspominając, a Oni mogą, bo nie mają takiego ucisku podatkowego.

 

U nich żyje ponad miliard osób, to jest ogromne wyzwanie żeby wyżywić, ubrać i zapewnić takiej liczbie osób godne życie, ale wierze w to, że warunki nawet w małych miejscowościach poprawiają się cały czas - i to za sprawą rozwoju (nie tego PKB czy słupków...), a nie socjalu. Rozmawiałem jakiś czas temu ze znajomym, który był w Chinach, mówi mała "wiocha" 10mln mieszkańców, jest normalnie. 

Jak może być dobrze skoro zabierają Ci 80% Twoich pieniędzy... jak.

 

 

Parnis - to temat przewodni ;), idę paska szukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zieloczek100:

 

 

Nie możemy zrobić telefonu, zegarka (mam na myśli 100% Poland Made) o samochodzie nie wspominając, a Oni mogą, bo nie mają takiego ucisku podatkowego.

Temat rzeka, wykraczający daleko poza ramy tego wątku, w każdym razie dywagując na tematy ekonomiczne pomijasz jedną kwestię o podstawowym znaczeniu: tanie zegarki którymi się cieszymy pochodzą ze Specjalnych Stref Ekonomicznych. Słowo klucz "specjalna"... 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zieloczek100:

Temat rzeka, wykraczający daleko poza ramy tego wątku, w każdym razie dywagując na tematy ekonomiczne pomijasz jedną kwestię o podstawowym znaczeniu: tanie zegarki którymi się cieszymy pochodzą ze Specjalnych Stref Ekonomicznych. Słowo klucz "specjalna"... 

Czasami czytam, że studenci na polskich uczelniach wymyślą jakiś innowacyjny napęd, sposób zasilania, silnik, czy nawet konkursy latających dronów, pojazdów zdalnie sterowanych itp - często wygrywają lub zajmują wysokie miejsca. Polacy potrafią, trzeba im tylko nie przeszkadzać, w Chinach nikt im nie przeszkadza i mają, 12-13k autostrad rocznie, szybkie koleje, statki kosmiczne, ale i np. śmiesznie tanie zegarki porównywalne jakością z kilka razy droższymi "markowymi" produktami.

Jak mówi klasyk: "Pracują i mają, a my..." a my drogi na Euro 2012, w 2017r mamy niedokończone...

Dlaczego Rumunia może?, ja wierzę w Morawieckiego, tylko jeżeli słucham, "zrobimy z całego kraju specjalną strefę ekonomiczną to przedsiębiorcy przeniosą firmy" z np. Niemiec, Francji itp do Polski - i to własnie chodzi, Niemcy się nie zastanawiają. 

 

Szkoda naszych nerwów ;)

Wiesz gdzie kupić ten model? https://zegarkiclub.pl/forum/uploads/monthly_08_2016/post-92285-0-51682000-1472324278.jpg

najlepiej dokładnie w tej wersji, czytałem, że zegarki z napisem " luminous marina" zniknęły z wielu sklepów. Czy ten zegarek jest na napędzie miyota ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz gdzie kupić ten model? https://zegarkiclub.pl/forum/uploads/monthly_08_2016/post-92285-0-51682000-1472324278.jpg

najlepiej dokładnie w tej wersji, czytałem, że zegarki z napisem " luminous marina" zniknęły z wielu sklepów. Czy ten zegarek jest na napędzie miyota ?

Dokładnie taki to IMO jedynie na rynku wtórnym. Czyli portale aukcyjne albo tut. bazarek.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem ze swoim Parnisem Portugalem. Wynika on pewnie z mojej niewiedzy o zegarkach automatycznych. Rezerwa chodu nie wraca już do wartości początkowej, tylko mniej więcej do połowy i zegarek staje.

Chyba niepotrzebnie go z początku nakręcałem koronką oraz czasem odkładałem go na dłuższy czas. Da się to jakoś przywrócić do prawidłowego działania? 

 

Model ten:

s-l640.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

Tak, daj go do czyszczenia i smarowania, wszystko wróci do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

"Zegarek wyprodukowany w chińskiej fabryce nie kosztuje 100$ tylko sporo więcej".
 
Niżej masz link, że można kupić zegarek Sea-Gull za 100 USD (118 dokładnie,  ale wysyłka gratis i bez cła, bo przez Holandię).  Oczywiście można i za "sporo więcej", a  wtedy sporo więcej się dostaje. Na linkownej stronie masz zegarki z chińskiej fabryki (np. reedycje modelli z lat 60.) za sporo mniej niż sto dolarów.  
 
 
"to po pierwsze, po drugie Sea Gull czyli marka pod którą funkcjonuje większośc chińskich fabryk produkujących zegarki".
 
Co ty w ogóle piszesz? Masz pojęcie  ile jest w Chinach fabryk zegarków? Shanghai Watch Factory, Beijing Watch Factory, Jilin Watch Factory, Guangzhou Watch Factory, Hongqi Watch Factory, Liaoning Watch Factory, Nanjing Watch Factory, Tianjin Watch Factory (Sea-Gull) to tylko  te największe, one mają setki  średnich i mniejszych kooperantów. 
 
"Sea-Gull to największy na świecie producent zegarków i z jego usług korzysta wiele szwajcarskich marek".
 
W każdym szwajcarskim zegarku (pomijajac może te najdroższe) zapewne jest co najmniej 50 proc. części z Chin. Co nie znaczy, że to źle,  tylko że drogo, zważywszy na ceny  zegarków made in swiss. 
 
Ok. 95 proc. części do zegarków  na światowym rynku (koperty, paski, szkła, mechanizmy, wskazówki, koronki, tarcze, paski, klamerki, teleskopy, uszczelki itd.)  pochodzi z Chin, Sea-Gull jest tylko jednym z dostawców, fakt, że najbardzoiej  znanym.  
 
"jednak nie ryzykowałbym stwierdzenia że zegarki Parnis pochodzą z takich właśnie fabryk - tak że ten fragment Twojej wypowiedzi raczej do tego tematu nie pasuje".
 
Nie sugerowałem, że Parnis pochodzi z  takich fabryk, więc nie wmawiaj mi  tego dziecka w brzuch.  Parnis to marka wirtualna, glównie internetowa o zmiennej jakości. Dlatego tania. 
Edytowane przez Euryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś podzielić się zdjęciami tych pasków? 

 

 

 

 

Co ci po zdjęciu? Nie dotkniesz paska, nie przymierzysz.

 

Zdjęcie sprzedawcy: http://www.good-stuffs.com/assets/images/WLeatherBand/19mmLeather/IMG_7368.JPG

 

Ma np. świetną klamerkę, która jest idealnie dobrana do szerokści paska i dlugości,  dzieki temu w żaden sposób, wszerz lub wzdłuż, nie odstaje. 

Jesteś w błędzie, sprawdź z kim i o czym rozmawiałem i na jakie pytanie komu odpowiedziałem. 

 

Przeciez przytoczyłem twoją wypowiedź  (cytat),   z której wynika, że stosujesz generalne oceny: "O ile metalurgię i mechanikę jakoś [Chińczycy] ogarnęli to niestety w dziedzinie kaletnictwa muszą się jeszcze sporo nauczyć" to  w końcu ty napisałeś.

 

Niby od kogo Chińczycy  powinni uczyć się obróbki skóry, jeśli znali ją 4 tys. lat temu? 

Edytowane przez Euryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za linki Euryk  :)

Edytowane przez leskias

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez przytoczyłem twoją wypowiedź  (cytat),   z której wynika, że stosujesz generalne oceny: "O ile metalurgię i mechanikę jakoś [Chińczycy] ogarnęli to niestety w dziedzinie kaletnictwa muszą się jeszcze sporo nauczyć" to  w końcu ty napisałeś.

 

Niby od kogo Chińczycy  powinni uczyć się obróbki skóry, jeśli znali ją 4 tys. lat temu? 

 

Dociera do Ciebie, że kolega zieloczek100 zastanawiał się nad tym, czy kupić zegarek z paskiem tańszym, czy też ten sam zegarek z paskiem droższym o bodajże 3USD, oba wykonane ze skóry smoka z papier mache impregnowanej naftą i naftaliną :D ? I że moja wypowiedź dotyczy tej konkretnie alternatywy? 

 

PS. Może znali tę sztukę 4 tysiące lat temu, ale najwidoczniej jej zapomnieli. :P  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Niżej masz link, że można kupić zegarek Sea-Gull za 100 USD (118 dokładnie,  ale wysyłka gratis i bez cła, bo przez Holandię).  [...]. Dlatego tania. 

 

 

Jak chcesz komentować wyrwane z kontekstu części wypowiedzi to może pracy w Wiadomościach TVP poszukaj ;)

 

Co do linkowanego Sea-Gull'a to jedna jaskółka wiosny nie czyni - jasne że znajdziesz jakieś tam tańsze modele z napisem Sea Gull na tarczy, zresztą sam miałem  model Sea-Gull D813.581 który kosztuje niewiele więcej ale większość produkcji pod tą marką jest sporo droższa.

Po wtóre - nie napisałem nigdzie że w Chinach jest tylko jeden producent zegarków i jest to Sea-gull. Sprawdź sobie procentowy udział w rynku - to da Ci obraz pod jaka marką "funkcjonuje większość chińskich fabryk produkujących zegarki"... ;)

Z tym że "szwajcarskie zegarki" są bardziej chińskie niż ryż w zupełności się zgadzam, podkreślałem to zresztą wielokrotnie.

 

 

Niby od kogo Chińczycy  powinni uczyć się obróbki skóry, jeśli znali ją 4 tys. lat temu? 

 

No i czego to ma dowodzić?

 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem czytać dział o chińskich zegarkach i postanowiłem przejrzeć ofertę na Ali w celu obejrzenia tych zegarków. Wizualnie na zdjęciach są dla mnie extra, a że opinie o nich są podzielone, o jakości wykonania i mechanizmach postanowiłem coś kupić dla sprawdzenia osobiście.

Na początek mój wybór padł na Parnisa za 100$

post-57470-0-34025600-1511732536_thumb.jpg

oraz Pagani za 50$

post-57470-0-61960500-1511732589_thumb.jpg

Teraz pozostaje czekać na przesyłkę. Szczerze mówiąc nie spodziewam się cudów. Ale jeśli się miło rozczaruję to patrząc na ich ceny może zrobię rewolucję  :) w swoich zegarkach. 

Rzeczywiście się czeka 4-6 tygodni na przesyłkę?

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwość to podstawa w zakupach z Chin. Na ostanią przesyłkę czekałem 37 dni.

 

Wysłane z mojego Z1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dociera do Ciebie, że kolega zieloczek100 zastanawiał się nad tym, czy kupić zegarek z paskiem tańszym, czy też ten sam zegarek z paskiem droższym o bodajże 3USD, oba wykonane ze skóry smoka z papier mache impregnowanej naftą i naftaliną :D ? I że moja wypowiedź dotyczy tej konkretnie alternatywy? 

 

PS. Może znali tę sztukę 4 tysiące lat temu, ale najwidoczniej jej zapomnieli. :P  

Zamówiłem tańszego i pasek kupię w Polsce, chyba, że ktoś poleci porównywalne jakościowo paski z Chin za połowę ceny... w co wątpię ;)

Edytowane przez zieloczek100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Portugalczyka wczoraj dołączył taki homage :)

 

 

 

15be607a9e5a0d569e6493757b759184.jpg

Edytowane przez telemahos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Portugalczyka wczoraj dołączył taki homage :)Zegarek fajny - tylko po jaką cholercię pchają wszędzie te ohydne lupki??

Edytowane przez High-Castle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek fajny - tylko po jaką cholercię pchają wszędzie te ohydne lupki??

Rolex ma lupki to dlaczego nie Parnis . 80euro. Szafirowe szkło ale nie mam jak sprawdzić czy na prawdę i jakiś japoński mechanizm. Da się rozpoznać po tej fotce co tam dokładnie siedzi?

 

Teraz widzę że na wahniku pisze Miyota 00

13e879a7d8c4509cdbd261cabb886280.jpg

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Edytowane przez telemahos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

Ładny, roleks na miyocie, chociaż czas będzie trzymał.

Podaj linka do sklepu, kupię na próbę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie 50USD ciekawy Parnis:

http://www.mywatchcode.com/big-sale-of-44mm-parnis-black-dial-green-marks-luminous-hand-winding-6497-movement-mens-watch_p2818.html

 

Jak rozumiem to model bez naciągu automatycznego? W środku siedzi jakiś sprawdzony mechanizm? 

Nie wiem jak oceniać model bez napisu Parnis, po prostu jako podróbkę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie 50USD ciekawy Parnis:

http://www.mywatchcode.com/big-sale-of-44mm-parnis-black-dial-green-marks-luminous-hand-winding-6497-movement-mens-watch_p2818.html

 

Jak rozumiem to model bez naciągu automatycznego? W środku siedzi jakiś sprawdzony mechanizm? 

Nie wiem jak oceniać model bez napisu Parnis, po prostu jako podróbkę? 

 

Podróbka to zegarek z logo danej firmy, który nie jest produktem danej firmy... w tym przypadku musiałby on nosić logo Panerai, żeby być podróbką.

Mechanizm z ręcznym naciągiem, prawdopodobnie "asian unitas"?  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środku azjatycki klon unitasa. Jak oceniać? Nie wiem, ponoć napis Marina Militare to już podrabianie Panerai, przynajmniej ktoś tu coś kiedyś pisał o prawach do tych dwóch słówek na zegarkach. Nie wnikałem, bo IMO te marynki z osłoną koronki są paskudne (oryginały też), a radki dla mnie chyba za wielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.