Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
machlo

Parnis

Rekomendowane odpowiedzi

...ponoć napis Marina Militare to już podrabianie Panerai, przynajmniej ktoś tu coś kiedyś pisał o prawach do tych dwóch słówek na zegarkach....

 

Tiaa, i zapewne Panerai ma także prawa do włoskiej floty wojennej. :P


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera wie jak ta ochrona patentowa działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaa, i zapewne Panerai ma także prawa do włoskiej floty wojennej. :P

Była o to swego czasu jakaś gównoburza, fora pozabraniały handlowania u siebie maryśkami z Chin itd. Jak widać, jakieś tam prawa ponuraj do tego ma. Wnikać mi się nie chce, bo ani ja prawnik, ani fan tej stylistyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy z dwóch zamówionych zegarków, Pagini D. już doszedł w piątek, czyli 17 dni od zamówienia.


Wykonanie nie jest idealne, ale za 50$ nie można oczekiwać cudów.


Bezel nie jest sztywny, ma luzy. Lupka też mogłaby dawać większe powiększenie, poza tym nie zauważyłem nic niepokojącego. Ale poczekam jak będzie po dłuższym użytkowaniu.


Bransoletkę skróciłem i nic się nie rozleciało, więc jest ok. Na ręku też się fajnie układa, nic nie drapie,uwiera.


Za to dokładność chodu to rewelacja.


Mam go od piątku i jeszcze go na spacer nie wyprowadziłem  ;) . Trochę go ponosiłem w domu, a tak to kręci się w rotomacie i ma dokładność lepszą od wszystkich moich szwajcarskich automatów(i 1 Japończyka). Do dziś, czyli trzy dni ma opóźnienie 3 sekundy(1 na dobę). Ciekawe jak długo tak będzie.


Wiem że wygląda jak TH a nim nie jest....... ale mi to nie przeszkadza. :).


Czekam na Parnisa żeby się przekonać, czy miałem szczęście czy też one wszystkie(większość) są tak dokładne.


post-57470-0-85041900-1512343642_thumb.jpg

Edytowane przez bumelant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, 

 

rozumiem, że sklep good stuffs jest sprawdzony? Często linkujecie do własnie tego sklepu, stąd pytanie. Ktoś sprowadzał, jak wygląda sprawa kontroli jakości (Chiny), czas oczekiwania, ew. cło i VAT? Z góry dzięki za odpowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie czy ktoś z was ma Parnisa 47mm, mógł bym zobaczyć jak wygląda na ręce? Witka 17cm, obecnie mam zegarek 43 mm z koronką i taki troszkę mały jest.

Edytowane przez Tomekcitizen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

43mm na 17cm jest za mały? Kpisz, czy z głową coś nie tak?

Może jakiś budzik poradziecki sobie przerób?

Ja mam 21cm i uważam że jest o wiele za duży jak no mój nadgarstek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

43mm na 17cm jest za mały? Kpisz, czy z głową coś nie tak?.

 

 

Jego sprawa - chce niech nosi... to od głowy a nie ręki zależy, albo wzrok ma słaby i nie dowidzi mniejszych wskazówek...  ;) 

 

 

Ja mam 21cm i uważam że jest o wiele za duży jak no mój nadgarstek.

 

 

Mam mniej więcej tyle samo w nadgarstku i za duży może nie jest ale wolę zegarki o średnicy 44mm, moim zdaniem to optymalna wielkość jak dla mnie - choć średnica i tak jest mniej ważna niż l&l...

 

image.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jego sprawa - chce niech nosi... to od głowy a nie ręki zależy, albo wzrok ma słaby i nie dowidzi mniejszych wskazówek... ;)

 

 

 

 

Mam mniej więcej tyle samo w nadgarstku i za duży może nie jest ale wolę zegarki o średnicy 44mm, moim zdaniem to optymalna wielkość jak dla mnie - choć średnica i tak jest mniej ważna niż l&l...

 

 

Zapewniam że z głową jest ok i jakiekolwiek komentarz na ten temat są... No cóż pozostawię bez komentarza. Tak wygląda moje 43 zegarek. 221d36ff2caa5c39ecbc1a274d5999e7.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam że z głową jest ok i jakiekolwiek komentarz na ten temat są... No cóż pozostawię bez komentarza. Tak wygląda moje 43 zegarek.

 

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Moim zdaniem te 43 wygląda całkiem nieźle. Ja bym nie zakładał raczej niczego większego.

 

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te 43 wygląda całkiem nieźle.

Albo to jest 43mm z koronką, albo ta ręka ma 20cm  ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo to jest 43mm z koronką, albo ta ręka ma 20cm ;)

Dokładnie z koronką

 

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie z koronką

 

Parnis ma 45mm bez koronki (pomimo że podawane jest 47mm) a ten zegarek który pokazałeś ma max 40mm bez koronki. Ja tam nie chce się wtrącać bo to Twoja sprawa jest, ale może najpierw poszukaj czegoś 42mm bez koronki - Parnis prócz tego że ma sporą średnicę ma też spory wymiar od ucha do ucha, na 100% będzie Ci wystawał poza obrys ręki a to słabo wygląda. Niemniej zrobisz jak zechcesz


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda Parnis 44mm na nadgarstku coś 18cm. Większy już będzie za duży. Ten dzięki 12mm grubości leży wg mnie bardzo dobrze.9090f9882e3e5c622a59d2a746d82752.jpg

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś z panów fachowców i znawców moze okreslić czy parametry mojego  nowego Parnisa są ok.?

Date : 27.12.2017 15:59:25
Unit : BPH
Target beat : A 21600 BPH
Detected beat: 21601,5
Beat error : +0m05s
Generated by Clock Tuner
 
Pomiar dokonany programem clock tuner.
 

IMG 20171227 160648

 

Edytowane przez bumbum35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś z panów fachowców i znawców moze okreslić czy parametry mojego nowego Parnisa są ok.?

Date : 27.12.2017 15:59:25

Unit : BPH

Target beat : A 21600 BPH

Detected beat: 21601,5

Beat error : +0m05s

Generated by Clock Tuner

 

Pomiar dokonany programem clock tuner.

 

 

 

 

Jest okej, ale ten program troszkę przekłamuje ;)

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest jakis lepszy?

A w jakim celu? Masz automat na tanim chińskim ST, jak na zegarek mechaniczny całkiem dokładny... ciesz się zegarkiem. :D  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaa, i zapewne Panerai ma także prawa do włoskiej floty wojennej. :P

 

Panerai podjął starania: http://forums.watchuseek.com/f71/about-marina-militare-posts-316289.html

 

Każdy znak towarowy czy wzór przemysłowy podlegający tzw. prawom ochronnym, jest ujawniony w stosownym urzędowym rejestrze. W Polsce praw udziela Urząd Patentowy, za granicą jego odpowiedniki. Przykładowo, w Polsce wygląda to tak: https://www.uprp.pl/wzory-przemyslowe/Lead03,658,2532,1,index,pl,text/

W Stanach, prawda?

 to zależy, czy zgłosili jako międzynarodowy znak towarowy. Myślę, że stać ich, by pójść na całość ;) W podlinkowanym rejestrze praw patentowych, są określone pola ochronne (albo jak to nazywa amerykańskie prawo patentowe): 

Goods and Services: [ Cuff links, tie pins, rings, bracelets, earrings, necklaces, brooches; ] watches [, chronometers, clocks, ] [ watchbands, wristwatches ] [, boxes of precious metal for watches and jewelry ]

 

 

To ciekawy temat, prawo własności przemysłowej ;) 

Edytowane przez worientom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, to o czym piszesz to jest w sensie ogólnym najoczywistsza oczywistość. Do czego zmierzasz? Wklejasz jakiś temat sprzed 8 lat z zagranicznego forum, od którego prowadzą nieaktualne linki Bóg wie gdzie, generalnie gdzieś w stronę UK/USA i... Jak to się ma do chwili obecnej, Polski i obowiązujących tutaj rozstrzygnięć? 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

nijak, a tym bardziej do chin i obowiązującego u nich prawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, to o czym piszesz to jest w sensie ogólnym najoczywistsza oczywistość. Do czego zmierzasz? Wklejasz jakiś temat sprzed 8 lat z zagranicznego forum, od którego prowadzą nieaktualne linki Bóg wie gdzie, generalnie gdzieś w stronę UK/USA i... Jak to się ma do chwili obecnej, Polski i obowiązujących tutaj rozstrzygnięć? 

 

Nie wiem, na jaki okres jest w USA udzielane prawo ochronne na znak towarowy. W Polsce, z tego, co pamiętam, jest to 10 lat z możliwością przedłużenia o kolejne okresy. Na wzory przemysłowe jest to zdaje się 25 lat. Zmierzam jedynie do tego, że parnis prawdopodobnie narusza prawo do zarejestrowanego znaku towarowego (słowno-graficznego) "Marina Militare". Ryzyko zakupu takiego parnisa nie jest duże - karane jest wprowadzenie na rynek, a raczej trudno uznać za takie importowanie na własny prywatny użytek. Niemniej, przy odsprzedaży, jakieś ryzyko istnieje. Co do producenta "Marin", nie jest naszym interesem dochodzenie praw właściciela znaku - niech on sam troszczy się o swój interes ;) Tylko tyle, napisałem, bo problem został poruszony.... Osobiście nie kupiłbym parnisa z tym napisem, bo to jednak jakoś nie komilfo ;) Zresztą w ogóle ten wzór mi się nie podoba na tyle, by go kupić, czy to w oryginale, czy podróbce.... A cena oryginału, po prostu nieprzyzwoita. Co do zasady nie kupuję zegarków w tej cenie. 

Edytowane przez worientom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.