Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
machlo

Parnis

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, na jaki okres jest w USA udzielane prawo ochronne na znak towarowy. W Polsce, z tego, co pamiętam, jest to 10 lat z możliwością przedłużenia o kolejne okresy. Na wzory przemysłowe jest to zdaje się 25 lat. Zmierzam jedynie do tego, że parnis prawdopodobnie narusza prawo do zarejestrowanego znaku towarowego (słowno-graficznego) "Marina Militare". Ryzyko zakupu takiego parnisa nie jest duże - karane jest wprowadzenie na rynek, a raczej trudno uznać za takie importowanie na własny prywatny użytek. Niemniej, przy odsprzedaży, jakieś ryzyko istnieje. Co do producenta "Marin", nie jest naszym interesem dochodzenie praw właściciela znaku - niech on sam troszczy się o swój interes ;) Tylko tyle, napisałem, bo problem został poruszony.... Osobiście nie kupiłbym parnisa z tym napisem, bo to jednak jakoś nie komilfo ;) Zresztą w ogóle ten wzór mi się nie podoba na tyle, by go kupić, czy to w oryginale, czy podróbce.... A cena oryginału, po prostu nieprzyzwoita. Co do zasady nie kupuję zegarków w tej cenie. 

Określenie "prawdopodobnie" nie jest zbyt pomocne.  ;) Albo taki lub inny wzór przemysłowy/znak towarowy faktycznie jest objęty w Polsce ochroną, albo nie jest.

Jakby to zostało ustalone, to może by się wreszcie skończyły krucjaty forumowych obrońców nie_wiadomo_czego i poszturchiwanie "podróbek".


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Określenie "prawdopodobnie" nie jest zbyt pomocne.  ;) Albo taki lub inny wzór przemysłowy/znak towarowy faktycznie jest objęty w Polsce ochroną, albo nie jest.

Jakby to zostało ustalone, to może by się wreszcie skończyły krucjaty forumowych obrońców nie_wiadomo_czego i poszturchiwanie "podróbek".

 

Spokojnie, jestem przeciwnikiem takowych "krucjat", zwłaszcza, że to nie nasza sprawa, czy bardzo bogata firma zechce swych praw dochodzić, czy nie. Ja kupuję to, co mi się podoba i naprawdę nie interesuje mnie, czy to przypomina coś innego, czy nie. Kupuję ze względu na: a. funkcjonalność i wygląd, b. stosunek ceny do jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

na pochybel podróbkom! Jednakowoż - niech zyją HOMARY! hihihi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Określenie "prawdopodobnie" nie jest zbyt pomocne.  ;) Albo taki lub inny wzór przemysłowy/znak towarowy faktycznie jest objęty w Polsce ochroną, albo nie jest.

Jakby to zostało ustalone, to może by się wreszcie skończyły krucjaty forumowych obrońców nie_wiadomo_czego i poszturchiwanie "podróbek".

Gdyby te wzory - znaki były faktycznie objęte ochroną prawną - to na tym forum temat -Parnis /chińskie/ byłby zakazany ...taka prawda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby te wzory - znaki były faktycznie objęte ochroną prawną - to na tym forum temat -Parnis /chińskie/ byłby zakazany ...taka prawda...

 

niekoniecznie. Kupowanie zegarków na własne potrzeby czy dyskusja o nich, w żadnym razie nie narusza czyichkolwiek praw chronionych. Nie przesadzajmy, ja nie widzę żadnej potrzeby, by bronić praw bogatych korporacji, które rejestrują własne znaki towarowe, czy wzory przemysłowe. Natomiast najistotniejsza sprawa to aby nabywca wiedział, co kupuje i cena była adekwatna do jakości. 

Homary, to inna kategoria - one są inspirowane oryginałami i zazwyczaj produkowane po wygaśnięciu praw ochronnych podmiotu uprawnionego (prawa te nie sa bezterminowe). Przykładem są tutaj "suby" czyli homary submarinera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie. Kupowanie zegarków na własne potrzeby czy dyskusja o nich, w żadnym razie nie narusza czyichkolwiek praw chronionych. Nie przesadzajmy, ja nie widzę żadnej potrzeby, by bronić praw bogatych korporacji, które rejestrują własne znaki towarowe, czy wzory przemysłowe. Natomiast najistotniejsza sprawa to aby nabywca wiedział, co kupuje i cena była adekwatna do jakości. 

Homary, to inna kategoria - one są inspirowane oryginałami i zazwyczaj produkowane po wygaśnięciu praw ochronnych podmiotu uprawnionego (prawa te nie sa bezterminowe). Przykładem są tutaj "suby" czyli homary submarinera. 

Tu się muszę sprzeciwić, podróbka to podróbka, jak znak czy wzór jest w Polsce chroniony to słusznym jest IMO rugowanie z forum wszelkich przejawów jego naruszenia. W ogóle nie trafia do mnie podnoszony przez Ciebie argument "bogatej korporacji", nie uważam że bogatego wolno okradać.    


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się muszę sprzeciwić, podróbka to podróbka, jak znak czy wzór jest w Polsce chroniony to słusznym jest IMO rugowanie z forum wszelkich przejawów jego naruszenia. W ogóle nie trafia do mnie podnoszony przez Ciebie argument "bogatej korporacji", nie uważam że bogatego wolno okradać.    

 

Podróbka to produkt udający inny produkt. Ja pisałem o prawach ochronnych na znaki typu Marina Militare, czy wzory przemysłowe, typu submariner. Kupowanie nie jest karalne, Wprowadzanie do obrotu podlega penalizacji. A ściganie za naruszenie prawa ochronnego to zadanie wyłącznie podmiotu uprawnionego (tego, który zarejestrował). Walkę z podróbkami zostawmy policji i właścicielom praw ochronnych. Z prawnego punktu widzenia zupełnie czymś innym jest świadome kupowanie produktu inspirowanego, od kupowania podróbki w nieświadomości. W tym drugim przypadku nabywca jest oszukiwany. 

Formalnie naruszeniem nie jest ani kupowanie, ani dyskusja. Jak pisałem, naruszeniem jest wprowadzanie do obrotu. 

Edytowane przez worientom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was posiada taki model jak poniżej? Jest szafir, jakaś tania mechaniczna Myiota, całkiem dobre wykonanie. Oczywiście prawie Panerai, jednak podobnego modelu nie znalazłem. Czyżby design chińczyka? Tutaj inna koperta niż u ich hmm, natchnienia ;).8a067bfd46062904ead7609ba6da27d8.jpg

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeraża mnie wielkość i średnica tych zegarów. telefon który ma dziś 10 mm uznawany jest za gruby, a zegarek o średnicy 45 mm na średniej ręce i dodatkowo gruby na 15-17 mm to już zaczyna wyglądać jak kajdany galernika. Oczywiście rzecz gustu. Zdumiewa mnie fenomen właśnie Parnisa marina itd. - przecież to ma 17 mm grubości! Poprzez to z fajnego wzoru i kształtu robi sie pokraczna narośl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zdumiewa mnie fenomen właśnie Parnisa marina itd. - przecież to ma 17 mm grubości! Poprzez to z fajnego wzoru i kształtu robi sie pokraczna narośl.

 

 

Aaaaa to już pretensje do Panerai a nie Parnisa powinieneś mieć, bo Parnis powielił tylko obowiązujący od hohoho styl i wzór PAM w stopniu niemal 1:1

 

Edit: PAM się sprzedaje świetnie, Parnis jeszcze lepiej więc pewnie ta "pokraczna narośl", ma swój urok i o ile Parnis wycenia ją na kilkaset PLN to Panerai wycenia ją zdecydowanie wyżej - a chętni są więc... ??

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeraża mnie wielkość i średnica tych zegarów. telefon który ma dziś 10 mm uznawany jest za gruby, a zegarek o średnicy 45 mm na średniej ręce i dodatkowo gruby na 15-17 mm to już zaczyna wyglądać jak kajdany galernika. Oczywiście rzecz gustu. Zdumiewa mnie fenomen właśnie Parnisa marina itd. - przecież to ma 17 mm grubości! Poprzez to z fajnego wzoru i kształtu robi sie pokraczna narośl.

To co wkleiłem na przykład ma 44 i 13mm grubości. Jednak to nie Panerai.

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy nabytek - Parnis PA6052. W środku Miyota 821A. Szkiełko jest szafirowe a dekiel przeszklony. Koronka jest zakręcana. Koperta stalowa o średnicy 43mm, w uszach 20mm, a L2L jakieś 50mm. Zegarek przyszedł na o dziwo skórzanym pasku o przyzwoitej jakości. Pasek jest miękki i miły w dotyku. Mógłby być natomiast troszkę grubszy.

Bardzo pozytywnym zaskoczeniem jest dla mnie luma. Świeci bardzo intensywnie, co udało mi się uchwycić na zdjęciu. Niestety wskazówki nie świecą już tak ładnie i są one chyba najsłabszym elementem tego zegarka.

Jeśli chodzi o wodoszczelność to producent podaje 100m, ale ja nie zamierzam tego sprawdzać  :)  

 

Ciekaw jestem czy design zegarka jest czymś mocno inspirowany czy raczej jest to autorska koncepcja.

 

edit:

Kupowałem u tego sprzedawcy:

https://www.ebay.com/itm/43mm-Parnis-Sapphire-Miyota-Automatic-Men-Boy-Watch-Stainless-Case-Luminous-No/391960848263?hash=item5b42afe787:g:Re8AAOSwLs9aUEGv

 

A tu kilka fotek:

09f3ba5b3a19f8d00d62866ab2b401f1_big.jpg

65b62b0191db9b5ba4250aa59c5af215_big.jpg

1594f645b16f23d9e2949d0101d13ca6_big.jpg

 

045243cdb2d9160c2a95264626db7b3c_big.jpg

1a9658e9cb1a7fdcd6e665f5e490d281_big.jpg

i luma

132007191db947d5935d6b9aca0f4d46_big.jpg

Edytowane przez dawid_999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

Przeraża mnie wielkość i średnica tych zegarów. telefon który ma dziś 10 mm uznawany jest za gruby, a zegarek o średnicy 45 mm na średniej ręce i dodatkowo gruby na 15-17 mm to już zaczyna wyglądać jak kajdany galernika.

też kiedyś toczyłem tą walkę, jednakże przy rozmiarze nadgarstka 22.5cm, powinienem czuć się zobligowany do popierania gargantuicznych rozmiarów, ale nie mogę. co poradzę na to, że gro najpiękniejszych zegarków jest w rozmiarze 32-38mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 [...] jednakże przy rozmiarze nadgarstka 22.5cm, [...] co poradzę na to, że gro najpiękniejszych zegarków jest w rozmiarze 32-38mm?

Jak ja Cię rozumiem :D

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooooo, jest specjalny temat o Parnisach! :D Ma ktoś model Captain? Czy to jakiś Hommage? Jak się prezentuje na żywo?

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przybył mój nowy wynalazek. Tym razem jest to automat Parnis PA6078. Patrze, szukam gównolitu, meteorytu, innego szajsu i... zawiodłem się. Zegarek wygląda bardzo dobrze, za tą cenę Pang Jong daje szafir, stal szlachetną, dobrej jakości pasek skórzany, nawet coś świeci luma a mechanizm to budżetowa Miyota. Wielkość koperty 43mm, z koronką 46mm, lug to lug 52mm, grubość 13mm.

 

comment_Og6xCUr9KHfjg7jE8meLi7b9OokZl69w

 

comment_VyxP2t3hUbq9maKVPKge3jZCJePsuJ4E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pasku rally

 

Ile on ma w uszach? 20mm?

 

Kurcze fajny design, ale nie wiem czy nie mam jakiegoś deja vu... Jak to przy Parnisach bywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile on ma w uszach? 20mm?

 

Kurcze fajny design, ale nie wiem czy nie mam jakiegoś deja vu... Jak to przy Parnisach bywa

W uszach ma 20mm. Chyba lepiej by wyglądał gdyby miał 22.

Co do wyglądu to też jestem ciekaw czy jest mocno czymś inspirowany

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Parnisa PAMa 183 Radiomira i jestem pod wrażeniem dokładności chodu tego czegoś. Pomijam, że w zegarze jestem zakochany po uszy. 

 

Kupiłem na oficjalnej stronie parnis.org (kurier, z deklaracją gift, w cenie). W FAQu\ach jest info na czym polega różnica pomiędzy zegarkami od nich, a od ich pośredników, którzy kupują w częściach, montują i sprzedają jako Parnis. Wziąłem wersję z szafirem. Zanim wysłali minął tydzień. Dostałem info, o zaksięgowaniu wpłaty, potem o wystawieniu kwitów na DHL, ale zegar wciąż był u nich. Jak już wybył, to w 2 dni dotarł do mnie. Jak już wspomniałem, dokładność mechanizmu mnie rozwaliła. Seiko 7s26 zakasowane. Co do jakości wykonania, to mam jedno zastrzeżenie. Boję się dokręcać koronkę, żeby nie zerwać gwintu. W Seikach czy rodzimym VC, dokręca się "krótko" i ze zdecydowanym oporem. Tutaj kręcę i krencem ;-) i w końcu opór się pojawia, ale jest stopniowany. No i pasek, z d... alekiej Azji, Elegancki ;-) low cost. Trwają poszukiwania czegoś bardziej charakternego. Przy okazji info, dla platonicznych paneristi - długo omijałem pamopodobne wyroby ze względu na ich gabaryty i swój marny nadgarstek - 16,5-17 cm ( w zależności od pory roku). Wzdychałem do tych pamów, ale najlepiej zawsze leżały mi tradycyjne koperty 42-43, więc omijałem wszytko powyżej, ale coś mnie tknęło. Przecież mam Siekacza z kopertą 43, a Radek ma raptem 2mm więcej. Sprawdziłem L2L Siekacza i okazało, się, że jest taki sam jak Radka. Sprawdziłem VISa i ma ten sam L2L. Oba leżą rewelacyjnie, więc postanowiłem zaryzykować, bo Parnis.org obiecuje bezpłatny zwrot, przez ich przedstawicielstwo w DE. Przyjechał i leży jak marzenie. Zamówiony jeszcze większy nibyLuminor, bo L2L ma tylko kolejne 2mm większe. Nie jest to już Parnis, a Maranez, bo jest niższy od Parnisów Lumionorów o 2-3mm.

Edytowane przez nononame

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez foto się nie liczy. :P Co tam siedzi za werk? Zakasować 7s26 nie jest trudno, ono wg. specyfikacji fabrycznej ma akuratność +-25 s/dobę.  :rolleyes:   


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez foto się nie liczy. :P Co tam siedzi za werk? Zakasować 7s26 nie jest trudno, ono wg. specyfikacji fabrycznej ma akuratność +-25 s/dobę.  :rolleyes:   

Foto inną razą. Wenę muszę mieć ;-) 

 

https://parnis.org/collections/militare-collection/products/force-rs

 

AU 6497 - ręczny wiatr, jak podają na Alie ;-) Nie wiem jak to jest, ale Alie tłumaczy mi wszystko automatycznie i zabawnie ;-D

Edytowane przez nononame

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.