Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
machlo

Parnis

Rekomendowane odpowiedzi

Ktos ma ten model ? Szukam czegos miedzy 44 a 47 z nastawieniem na 47mm e751104b5bfeb339958c4993558ae671.jpg

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

Ja mam podobnego Parnisa, kupionego na Ebay.co.uk Moge polecic tego sprzedawce gdyz juz ktos go tu polecal w tym poscie kilka postow przedemna (MyWatchCode.com) Na Ebay: https://stores.ebay.co.uk/mywatchcode/ Bardzo dobra komunikacja, do tego kupujac na zatoce mozesz reklamowac u sprzdawcy, przez ebay, i przez PayPal a na koniec jescze w swoim banku (Visa) Ja kiedys kupilem odtwrzacz mp3 od Chinczyka i po wpieciu do kiery w motorze wibracje go zabily, taki DYI dobrej jakosci ale nie dal rady, gosc kazal mi zaplcic 75% ceny nowego i wysle mi drugiego, reklamowalem przez ebay ale cwaniak zwodzil mnie az ebay sie przedawanil to uderzylem do PayPal i go pociagnal na zwrot.

 

Zegarek bardzo fajny (SeaGull 6497, srednica koperty 44mm), sprzedawca po kupnie poinformawal mnie ze go dokladnie sprawdzi przed wysylka. Od kupna byl wyslany po 48h a byl u mnie w 5 dni (Londyn) bez cla, bez podpisu w styropianie. Werk dziala bardzo dokladnie zwalnia 1 - 3s na dobre a nadrabia szklem do gory 4-5s w nocy. W porowaniu do Invicta (NH35) i Xicorr M20 (Seagull ST2130)  jest duzo dokladniejszy, ale regulacje ma na plus (30%) ustawiona wiec moze dlatego idzie prawie idealnie.

post-75327-0-01186700-1524599821_thumb.jpg

post-75327-0-96606000-1524599827_thumb.jpg

Edytowane przez nexus2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nexus2k - to całkowicie inny zegarek, znaczy styl jest ten sam, ale inna koperta - Twój jest delikatniejszy, niższy, mniejszy nie ma zakręcanej koronki, ma inny mechanizm - w Twoim jest azjatycki unitas a w tym o który pyta estor jest, chyba, jedna z wersji ST25XX i to prawdziwy "kloc"  ;)

 

Tutaj masz obie koperty:

 

DSC01070.jpg

 

DSC00370.jpg

 

i.jpg

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co wkleiłeś powyżej to 47 czy 44mm ? oba to parnisy ? 

Oba to Parnisy, Parnis w klasycznych "pilotach" stosuje dwa rodzaje kopert - jedna ma 44mm (pierwsze zdjęcie) jest, jak pisałem wyżej, delikatniejsza, drobniejsza, a w środku jest azjatycki unitas z dolną bądź "boczną" sekundą, druga ma 45mm (jest z reguły opisywana jako 47) jest cięższa, bardziej masywna i wyższa, ma zakręcaną koronkę - w środku są różne wariacje mechanizmu ST25 drugie i trzecie zdjęcie. Byłjeszcze jeden rodzaj - trzeci który miał taki "dzyndzel" jak IWC po przeciwnej stronie koperty co koronka, była to koperta bardzo zbliżona do pierwszej opisanej - ale od pewnego czasu nie widzę zegarków w nią zaopatrzonych.

Pierwszy rodzaj świetnie się sprawdza do "bardziej eleganckiego" stroju bo łatwo się chowa pod mankietem - drugi to już jakby mniej - mnie jednak bardziej odpowiada ta większa koperta, ale to kwestia gustu i grubości nadgarstka.

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam jeszcze koperte. Next is Phoibos WaveMaster 300M czarny z data.

post-75327-0-86584100-1524804876_thumb.jpg

post-75327-0-45888600-1524804878_thumb.jpg

post-75327-0-93725000-1524804879_thumb.jpg

post-75327-0-43743300-1524804881_thumb.jpg

Edytowane przez nexus2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba to Parnisy, Parnis w klasycznych "pilotach" stosuje dwa rodzaje kopert - jedna ma 44mm (pierwsze zdjęcie) jest, jak pisałem wyżej, delikatniejsza, drobniejsza, a w środku jest azjatycki unitas z dolną bądź "boczną" sekundą, druga ma 45mm (jest z reguły opisywana jako 47) jest cięższa, bardziej masywna i wyższa, ma zakręcaną koronkę - w środku są różne wariacje mechanizmu ST25 drugie i trzecie zdjęcie. Byłjeszcze jeden rodzaj - trzeci który miał taki "dzyndzel" jak IWC po przeciwnej stronie koperty co koronka, była to koperta bardzo zbliżona do pierwszej opisanej - ale od pewnego czasu nie widzę zegarków w nią zaopatrzonych.

Pierwszy rodzaj świetnie się sprawdza do "bardziej eleganckiego" stroju bo łatwo się chowa pod mankietem - drugi to już jakby mniej - mnie jednak bardziej odpowiada ta większa koperta, ale to kwestia gustu i grubości nadgarstka.

 

dego drugie gdzie kupowałem ?  masz link do sklepu toi bedzie ten https://www.ebay.com/itm/Parnis-47mm-big-pilot-black-dial-automatic-Mens-watch/262844579284?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2055119.m1438.l2649 ?

 

a tu jeszcze taniej https://www.ebay.com/itm/47mm-Date-Parnis-Stainless-Steel-Case-Black-Dial-Seagull-Automatic-Men-Watch-123/172449514328?_trkparms=aid%3D555018%26algo%3DPL.SIM%26ao%3D2%26asc%3D44040%26meid%3D52f6e3b2a0cf432d88ea9011da83c23a%26pid%3D100005%26rk%3D2%26rkt%3D12%26sd%3D262844579284%26itm%3D172449514328&_trksid=p2047675.c100005.m1851

 

i nigdzie nie mogę znaleźć tego zegarka z filmu

Edytowane przez Maciej.CIeja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś znalazł tego pilota z filmu rownież jestem zainteresowany zakupem.

"Can I still purchase a Discontinued model or a different color combination not displayed online?"

Yes. We still keep stock of most of our collections since 2005.

Over the past decade we have manufactured thousands of different designs and different color combinations, and therefore it is impossible to display them all in our website.

However, if you you have found a photo of an old PARNIS design, or simply would like to request a different color combination, please drop us an email at [email protected] and we will follow up on your request within 24 hours.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zastanawiam sie nad zakupem parnisa pytanie który waszym zdaniem lepszy ma mechanizm? 1 cz 2

Automat teoretycznie lepszy, ale nie wiadomo jaki jest włożony. W tym z małą sekundą jest asian unitas. Mam parniaka z tym mechanizmem i jestem zaskoczony dokładnością. U mnie mechanik sprawdza się lepiej niż automat, bo przy pracy biurowej słabo się nakręca przez 8-12 godzina, a  w domu nie lubię nosić zegarka. Efekt jest taki, że automaty w nocy mi się zatrzymują i rano trzeba je reanimować. Poranki są zwykle w biegu, więc lepszy dla mnie jest mechanik lub kwarcak. Tak, można rotomat kupić, ale nie mam ochoty na kolejnego rupiecia na półce. Pomijając kwestię mechanizmu, to brałbym tego z małą sekundą, bo ma więcej charakteru i mniej napisów, a przede wszystkim jest bez daty, która do pamowej tarczy pasuje jak pięść do nosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miyota Ci się nie nakręca przy normalnej biurowej aktywności przez 8-12 godzin na tyle, żeby dotrwać do następnego dnia?  :o   


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Jako że nie jestem zegarkowym ortodoksą a Parnis mnie zaciekawił, chodziłem trochę wokół testowego zakupu Parnisa Model 117 (ten ekhm homage dla IWC), ktoś z Was ma doświadczenia z tym zegarkiem? Według danych producenta pracuje tam Seagull 2542.

 

Za Asian-Watches.com:

 

 

 

To achieve its accuracy, Parnis uses a premium Sea-Gull movement ST 2542. It exposes a power reserve indicator at the 12 o'clock position with the second hand in the six o'clock position.

The ST/TY- 25  are automatic movements with double bridge, suitable for "open heart" applications (from the dial visible balance, in the style of Vacheron Constantin). 25-40 jewels, 21,600- 28,500 vibrations, 48 hour power reserve, ball bearing rotor. Developed in-house by Tianjin Seagull in 2000. It comes with a variety of complications, including a perpetual calendar. Currently, the ST-25 is Sea-Gull's primary line of movements.


UKCousins%2B-2542.jpg
l.JPG Sea-Gull 2542

The specifications of the 2542 are:

  • 2542 - Small seconds at 6, power reserve indicator at 12
  • 34 Jewels
  • Lignes 13½
  • 28,600 BPS Frequency
  • 41 Hour Power Reserve
  • Novodiac Shock Absorber
  • Movement Diameter: 30.40 mm
  • Thickness: 7.4 mm
  • Automatic

 

According to this post: Seagull movements, when adequately adjusted, will match the performance specified by COSC, (the Official Swiss Chronometer Testing Institute).


 

 

Brzmi nieźle, jak to jest z tym zegarem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miyota Ci się nie nakręca przy normalnej biurowej aktywności przez 8-12 godzin na tyle, żeby dotrwać do następnego dnia?  :o   

Nie mam żadnej Miyoty póki co. Przy biurówce 7s26 za cholerę nie daje rady się nakręcić i zdycha każdej nocy. Z NH35 jest pewnie ciut lepiej, ale tu moje obserwacje są zakłamane, bo jeżeli odczuwam potrzebę użycia następnego dnia tego samego zegarka, to go trochę dokręcam. Jeżeli mam dodatkową aktywność popołudniową z użyciem tego samego zegarka, to nie ma problemu z pracą do rana obu automatów. Natomiast po zmianie przy komputerze i odłożeniu na półkę jest niemal pewne, że się zatrzyma w nocy. Nie jest to dużym problemem, bo mam 3 kwarce, w tym dwa solary, więc zawsze mi coś działa. Kwarce są moimi podstawowymi zegarkami do używania na co dzień, a tradycyjne zegarki traktuję jako rodzaj swojego, niegroźnego (?) dziwactwa. Kupiłem je, żeby zaspokoić chęć posiadania zegarków o określonej vintydżowej stylistyce, w przypadku której nie znalazłem podobających się odpowiedników w kwarcu. Jeżeli będę miał alternatywę, to zawsze wybiorę kwarc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnej Miyoty póki co. Przy biurówce 7s26 za cholerę nie daje rady się nakręcić i zdycha każdej nocy. Z NH35 jest pewnie ciut lepiej, ale tu moje obserwacje są zakłamane, bo jeżeli odczuwam potrzebę użycia następnego dnia tego samego zegarka, to go trochę dokręcam. Jeżeli mam dodatkową aktywność popołudniową z użyciem tego samego zegarka, to nie ma problemu z pracą do rana obu automatów. Natomiast po zmianie przy komputerze i odłożeniu na półkę jest niemal pewne, że się zatrzyma w nocy. Nie jest to dużym problemem, bo mam 3 kwarce, w tym dwa solary, więc zawsze mi coś działa. Kwarce są moimi podstawowymi zegarkami do używania na co dzień, a tradycyjne zegarki traktuję jako rodzaj swojego, niegroźnego (?) dziwactwa. Kupiłem je, żeby zaspokoić chęć posiadania zegarków o określonej vintydżowej stylistyce, w przypadku której nie znalazłem podobających się odpowiedników w kwarcu. Jeżeli będę miał alternatywę, to zawsze wybiorę kwarc.

Zapytałem, bo odniosłeś się do zegarka z Miyotą, a ja takich miałem już kilka i żaden nie miał problemów jakie opisujesz. Automat rano na rękę, trzy kroki do garażu, 20 minut za kółkiem, 8 godzin przed monitorem, jakieś zakupy i około 17:00-18:00 zegarek na półeczkę... taka przeciętnie jest moja aktywność z zegarkiem w tygodniu. Chodzi potem bez problemu ~40 godzin do zatrzymania.

Jako że nie jestem zegarkowym ortodoksą a Parnis mnie zaciekawił, chodziłem trochę wokół testowego zakupu Parnisa Model 117 (ten ekhm homage dla IWC), ktoś z Was ma doświadczenia z tym zegarkiem? Według danych producenta pracuje tam Seagull 2542. 

Brzmi nieźle, jak to jest z tym zegarem?

Te egzemplarze z którymi miałem styczność nakręcały się jak wściekłe i trzymały chód, przy czym były dosyć głośne, wyraźnie słyszało się pracę rotoru.

Z reguły te parnisy czy deberty są przyzwoicie wykonane i przy swojej cenie stanowią atrakcyjną propozycje.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Dzięki za info! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę potwierdzić, że jak ktoś przy kompie siedzi dużo to ST nakręca się słabo. ( nie wiem, może przez ciężki/ duży wahnik). Za to wystarczy 30 ruchu, np zmiana kół w aucie na letnie z zegarkiem na ręku i mamy 30h zapasu ;)

 

Powyższe nie zachodzi przy mioycie czy oriencie. Te po odłozeniu w piątek wieczorem, po dniu w biurze chodzą często jeszcze w poniedziałek rano.

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem jednak tego zobaczymy jak to się będzie sprawowało. Jeszcze pytanie ile on ma w uszach?, chyba zamówię jakiś pasek skórzany do niego.

Edytowane przez blazej203

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na ręce gości taki oto Parnis:

post-94065-0-36255200-1524999844_thumb.jpg

Edytowane przez High-Castle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę potwierdzić, że jak ktoś przy kompie siedzi dużo to ST nakręca się słabo. ( nie wiem, może przez ciężki/ duży wahnik). Za to wystarczy 30 ruchu, np zmiana kół w aucie na letnie z zegarkiem na ręku i mamy 30h zapasu ;)

 

Powyższe nie zachodzi przy mioycie czy oriencie. Te po odłozeniu w piątek wieczorem, po dniu w biurze chodzą często jeszcze w poniedziałek rano.

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

 

Miyota z rezerwą rzędu 60 godzin?? :blink: Nieźle, o 20 więcej od deklarowanej przez producenta. 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na ręce gości taki oto Parnis:

attachicon.gifIMG_20180429_125330.jpg

Zapodaj pls fotkę z profilu. Ciekaw jestem jaki on wysoki. Co za mechanizm? Są do kupienia luzem tarcze i wskazówki, więc jeżeliby pasowały, zaraz bym coś zmajstrował ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parnis Force RS aka bieda PAM Radiomir 183

 

Skusiłem się na tego Parniaka, ze względu na vintydżową stylistykę i kopertę, która mi się zawsze podobała. Obawiałem się rozmiaru, bo łapa chuda - 16 i pół, ale okazało się, że jest całkiem spoko. Wiem, że większości postarzenie koperty nie będzie się podobało, ale kaleczący oczy poler mnie wk.... Może z Californią, bym zostawił w oryginale i zapodał jakiś wysublimowany pasek, żeby nosić do koszuli, ale chciałem coś bardziej EDC. Zrobiłem najpierw tylko satynę, ale potem dostał parę rysek z czarnym akrylem i tak mi się podoba bardziej. Na Ali można kupić pustą kopertę z minerałem za 30 prezydentów, tarcze i wskazówki, więc pewnie poćwiczę inne wersje. Fabryczny pasek jest mięciutki, ale brak mu charakteru. Ten na zdjęciach to pasior 24 mm od Maraneza, który moim zdaniem do Layana nie pasuje, bo jest za cienki do jego masywnych uszu. Po wykastrowaniu z PRE-V, bardzo mi przypasował do Parnisa Radka. Asian Unitas sprawuje się bardzo dobrze, a szkło jest ponoć szafirowe. Od spodu jest przejrzysty dekiel. Zapomniałem zrobić zdjęcie, ale to dlatego, ze nie jara mnie oglądanie mechanizmów. Do wymiany paska musiałem dokupić śrubokręt 1,2 mm, bo żaden z posiadanych precyzyjnych się nie nadał - najcieńszy był 1,5mm. Nie mam pomysłu co do niego założyć na upały, więc pewnie będzie noszony w chłodniejsze dni. Luma jest całkiem znośna. Indeksy świecą całą noc, ale niestety wskazówki po jakiś 3-4 godzinach są tak blade, że trudno odczytać godzinę.

Koperta ma 45mm, uszy 26, ale jak widać, można założyć pasek 24. L2L fabrycznie jest 51mm. U mnie pewnie 1-2 mm mniej, bo lekko przygiąłem uszy. Wysokość 12,7mm

 

Na zdjęciach starałem się pokazać jak zegarek leży na chudej ręce, bo wiem, że sporo osób chciałoby coś PAMowego, ale wszelkie homage są bardzo maczystowskie. Spóźniłem się na limitkę Borealisa w brązie, która ma L2L 50 więc padło na Parnisa. Jestem zadowolony, bo zegarek jest bardzo wygodny i nie gryzie się z rękawami. Obawiałem się też koronki (zakręcana), ale niepotrzebnie, bo nie wbija się w dłoń.

 

Tutaj macie link do gościa, który robi świetne vintydże na bazie oryginałów, chińczyków, różnych mechanizmów, a w tym Mołnji. 

http://handbmade.blogspot.com/

 

http://handbmade.blogspot.com/2014/01/blog-post.html

 

 

Zdjęcia

 

Zdjęcia

 

Zdjęcia

 

Zdjęcia

 

Zdjęcia

 

Zdjęcia

 

Zdjęcia

Edytowane przez nononame

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj pls fotkę z profilu. Ciekaw jestem jaki on wysoki. Co za mechanizm? Są do kupienia luzem tarcze i wskazówki, więc jeżeliby pasowały, zaraz bym coś zmajstrował ;-)

 

Proszę bardzo - niestety przy tym świetle fotki kiepskie..

post-94065-0-81041200-1525027012_thumb.jpg

post-94065-0-90541000-1525027031_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem, bo odniosłeś się do zegarka z Miyotą, a ja takich miałem już kilka i żaden nie miał problemów jakie opisujesz. Automat rano na rękę, trzy kroki do garażu, 20 minut za kółkiem, 8 godzin przed monitorem, jakieś zakupy i około 17:00-18:00 zegarek na półeczkę... taka przeciętnie jest moja aktywność z zegarkiem w tygodniu. Chodzi potem bez problemu ~40 godzin do zatrzymania.

Te egzemplarze z którymi miałem styczność nakręcały się jak wściekłe i trzymały chód, przy czym były dosyć głośne, wyraźnie słyszało się pracę rotoru.

Z reguły te parnisy czy deberty są przyzwoicie wykonane i przy swojej cenie stanowią atrakcyjną propozycje.

Googlanie przy porannej kawie dało odpowiedź. Słaby naciąg ma świadczyć o uszkodzeniu łożyska wahnika lub suchości mechanizmu, ponoć typowej dla nowych budżetowców Seiko. Info od sąsiadów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajny ten Parnis. Też mam niezbyt duży nadgarstek i nigdy nawet nie brałem pod uwagę tego modelu, ale teraz dałeś mi do myślenia. No i akurat ten typ nie ma kontrowersyjnej koronki co jest sporym plusem. W jaki sposób zmienia się pasek przy tego typu uszach? Wskazówki świecą na inny kolor?

 

Mógłbyś napisać coś więcej o tym jak postarzałeś kopertę? W jaki sposób zrobiłeś satynę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.