Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
machlo

Parnis

Rekomendowane odpowiedzi

Całkiem fajny ten Parnis. Też mam niezbyt duży nadgarstek i nigdy nawet nie brałem pod uwagę tego modelu, ale teraz dałeś mi do myślenia. No i akurat ten typ nie ma kontrowersyjnej koronki co jest sporym plusem. W jaki sposób zmienia się pasek przy tego typu uszach? Wskazówki świecą na inny kolor?

 

Mógłbyś napisać coś więcej o tym jak postarzałeś kopertę? W jaki sposób zrobiłeś satynę?

Uszy blokowane są śrubkami wkręcanymi od spodu koperty. Są to druty w kształcie L mające, w części wchodzącej do koperty, nacięcia w które wchodzą śrubki zabezpieczając je przed wysunięciem. Prosty patent, ale wymaga użycia śrubokrętu ;-) Widziałem też przeróbki polegające na wspawaniu drutów na stałe. Wtedy wymiana wymaga marszczenia(?) paska. Na YT znajdziesz film pod tytułem (strzelam) Radiomir 183 - how to change the strap, albo coś w tym stylu. Paski na zmianę polecam light padded (cienkie z brzegu, pogrubiane środkiem) lub płaskie, ale niezbyt grube, bo zdominują kopertę. Jak masz chudą rękę to nie polecam NATO, które na 18+ powinno już dobrze wyglądać. Na chudej ręce masz kupę tasiemek dookoła i wygląda to pokracznie, bo więcej jest trykotów niż ręki. Ogólnie pasują mi paski postarzane. Do Califormii w połysku być może założyłbym nawet krokodyla, ale takiego prawdziwego. Do krokodyli mam wstręt, ale wydaje mi się, ze pasuje.

 

Co do satyny, to jest kilka tutoriali na sieci. Możesz pogadać z kolesiami robiącymi w nierdzewce, którzy mają specjalne włókniny z 3M. Zawodowo powinno się to zrobić przynajmniej w tokarce, gdzie sztuka polega na osiowym zamocowaniu koperty. Dużo zabawy z dorobieniem przyrządu, ale możesz wtedy zrobić sliczne kółeczka na czołowej powierzchni koperty i bezela. Jeżeli zależy Ci tylko na przyzwoicie wyglądającym zmatowieniu, to wystarczy zwykła sucha gąbka do garów z drapiącą częścią. Eksperymenty robiłem na SKXie, gdzie akurat OSC nie miał satynowanych bezeli, a tylko połysk. Wgniatając w gąbkę i kręcąc uzyskałem świetnie wyglądającą, równą satynę. Boki szlifuje się liniowo. Postarzenie z randomalnymi uszkodzeniami można uzyskać w puszce z nakrętkami, ew. drobniejsze z korundem. Zacząłbym od tego drugiego ;-) Pryskasz na to matowym akrylem w sprayu, a potem wycierasz. Zaczernienie zostaje w zagłębieniach. Ja robiłem bardziej prozaicznymi metodami za pomocą dostępnych narzędzi, wiec efekt nie jest tak spektakularny jak w podanym wcześniej linku. Wynika to z tego, że nie mam jeszcze praski do szkieł. Co prawda mogłem zakleić gruba folia, ale wolałem nie ryzykować uszkodzenia szafiru. Praska majątku nie kosztuje i pewnie ją w końcu kupię. W przypadku Parnisa jest o tyle bezpiecznie, że koperty są dostępne po 30 usd. Zawsze można sobie sprawić nową. Wymiana bebechów jest prosta, a YT ugina się od tutoriali. Najfajniejsze są te po rosyjsku, bo oni nie mając wypasionego hardware robią wiele rzeczy garażowymi metodami. Polecam blog http://handbmade.blogspot.com/

Świetny jest MOD na starą Mołnię z tarczą CCCP i barokowymi wskazówkami. Pasuje idealnie na garniturowca. Uwielbiam prostotę, ale ta wersja zdobyła moje serce.

 

Do zakupu zegarka polecam stronę producenta parnis.org, bo po dostarczonym zegarku widać, że jest wyregulowany. Dodatkowo możesz go zwrócić za pośrednictwem przedstawiciela w DE, a przesyłka do PL jest opisana jako gift.

 

Jak świeci Parnis możesz zobaczyć tutaj:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/fdc57f67715ee2eb

Od lewej:

- Seiko

- Parnis

- modowany SKX z tarczą od Yobokies i wskazówkami Dagaz

- rodzime VC

- Citizem

- Maranez

Luma jest całkiem spoko. Wskazówki w innych kolorach możesz dokupić solo na Ali, możesz dać do lumowania, możesz kupić lume na eB i zrobić sobie samemu.

Dostępność części do Panisa w rozsądnych cenach, czyni go w moich oczach dość ciekawm obiektem zabaw, obok SKX, który daje chyba największe możliwości modowania. 

 

Pozdrawiam i wracam do pracy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Oba to Parnisy, Parnis w klasycznych "pilotach" stosuje dwa rodzaje kopert - jedna ma 44mm (pierwsze zdjęcie) jest, jak pisałem wyżej, delikatniejsza, drobniejsza, a w środku jest azjatycki unitas z dolną bądź "boczną" sekundą, druga ma 45mm (jest z reguły opisywana jako 47) jest cięższa, bardziej masywna i wyższa, ma zakręcaną koronkę - w środku są różne wariacje mechanizmu ST25 drugie i trzecie zdjęcie. Byłjeszcze jeden rodzaj - trzeci który miał taki "dzyndzel" jak IWC po przeciwnej stronie koperty co koronka, była to koperta bardzo zbliżona do pierwszej opisanej - ale od pewnego czasu nie widzę zegarków w nią zaopatrzonych.

Pierwszy rodzaj świetnie się sprawdza do "bardziej eleganckiego" stroju bo łatwo się chowa pod mankietem - drugi to już jakby mniej - mnie jednak bardziej odpowiada ta większa koperta, ale to kwestia gustu i grubości nadgarstka.

 

dego drugie gdzie kupowałem ? masz link do sklepu toi bedzie ten https://www.ebay.com/itm/Parnis-47mm-big-pilot-black-dial-automatic-Mens-watch/262844579284?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2055119.m1438.l2649 ?

 

a tu jeszcze taniej https://www.ebay.com/itm/47mm-Date-Parnis-Stainless-Steel-Case-Black-Dial-Seagull-Automatic-Men-Watch-123/172449514328?_trkparms=aid%3D555018%26algo%3DPL.SIM%26ao%3D2%26asc%3D44040%26meid%3D52f6e3b2a0cf432d88ea9011da83c23a%26pid%3D100005%26rk%3D2%26rkt%3D12%26sd%3D262844579284%26itm%3D172449514328&_trksid=p2047675.c100005.m1851

 

i nigdzie nie mogę znaleźć tego zegarka z filmu https://www.youtube.com/watch?v=07i1NECLq0Y

Mam odpowiedz od Parnisa. Nie sa w stanie dostarczyć tego modelu. Produkcje zakończyli w 2016 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam, czy ktoś z Was posiada może w swojej kolekcji Parnisa Blackbay ? chodzi mi dokładnie o tego: https://parnis.org/products/blackbay-r

Na ali można kupić podobny model, głownie różni się wskazówkami (to można zmienić).

Cena około 400zł.

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ali można kupić podobny model, głownie różni się wskazówkami (to można zmienić).

Cena około 400zł.

 

Dzięki za info ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info ! :)

No problemo. ;)

Mam nadzieję, że dogonisz marzenia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opisie podano "mechanical" zatem tak, musisz go nakręcać.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz drugie pytanie jak poznać że został nakręcony do końca, chodzi mi o to żeby czegoś nie popsuć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz drugie pytanie jak poznać że został nakręcony do końca, chodzi mi o to żeby czegoś nie popsuć

Wyczujesz opór, bez obawy. Zwykle przy nakręcaniu im bliżej maxa, tym ciężej się nakręca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W specyfikacji mechanizmu jest określone ile cykli nakręca "do pełna". 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość supaplex

Witam zakupiłem takiego Parnisa na parnis.org. 

zdejmij folię z szybki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kojarzy jaki to model?

 

post-94542-0-60518200-1527435709_thumb.jpg

 

post-94542-0-95159700-1527435726_thumb.jpg


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kojarzy jaki to model?

PA 6032

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wpadł mi dzisiaj przed oczy przy przeglądaniu neta i nie mogłem go namierzyć, a dotąd go nie spotkałem. 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wpadł mi dzisiaj przed oczy przy przeglądaniu neta i nie mogłem go namierzyć, a dotąd go nie spotkałem. 

No problem, tylko z tym symbolem są chyba sprzedawane dwa warianty wskazówek. Pomijam kolor kopert etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Parnis w nowym ubranku

 

 

 

i w rotomacie :)

 

Bardzo fajny pasek. Gdzie kupiles jesli mozna wiedziec? ;)

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na zatoce:

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F372247781091

Pasek jest miękki i przyjemny w dotyku. Natomiast mam wątpliwości czy jest wykonany ze skóry.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Mam ten sam pasek. Jest ze skóry, jest fanie wykonany i ładny, ale... klej, którego użyto do jego wykonania, na 123% jest toksyczny, a może nawet rakotwórczy ;-) Capi jak chmura, w której składowane są w PL śmieci przywożone z Zachodu ;-) Drugi tydzień wietrzę go na balkonie i niestety ciągle nie można się do niego zbliżać od zawietrznej, bo od razu oczy łzawią i wypadają włosy. Sąsiedzi, którzy zatruwali mi życie paląc fajki na balkonie przestali to robić odkąd go wietrzę. Zakup bardzo udany, bo odstrasza pieprzonych palacz. Polecam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam pasek. Jest ze skóry, jest fanie wykonany i ładny, ale... klej, którego użyto do jego wykonania, na 123% jest toksyczny, a może nawet rakotwórczy ;-) Capi jak chmura, w której składowane są w PL śmieci przywożone z Zachodu ;-) Drugi tydzień wietrzę go na balkonie i niestety ciągle nie można się do niego zbliżać od zawietrznej, bo od razu oczy łzawią i wypadają włosy. Sąsiedzi, którzy zatruwali mi życie paląc fajki na balkonie przestali to robić odkąd go wietrzę. Zakup bardzo udany, bo odstrasza pieprzonych palacz. Polecam ;-)

Miałem kiedyś podobny przypadek (z 20 lat temu). Kupiłem wtedy buty produkowane wiadomo gdzie i próba ich "zwietrzenia" spełzła na niczym. Po miesiącu zwróciłem do sprzedawcy, bo śmierdziały niemożebnie (nie używane!! ;) ). Ból głowy w krótkim okresie, a w długim?? Lepiej nie ryzykować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... U mnie zapach faktycznie był zaraz po wyjęciu z paczki, ale teraz już nic praktycznie nie czuję. Nawet nie wierzyłem za bardzo.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój „homar” z parnis.org z szafirowym szkłem. Daje radę. Jakość wykonania na prawdę spoko.

To manual, tak?


everyday: hamilton khaki field | business: omega aqua terra | sport&travel: dan henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, manual. Naprawdę fajny zegareczek.

A masz może porównanie z wersją z mechanizmem automatycznym? Ciekawi mnie różnica w wadze zegarka.


everyday: hamilton khaki field | business: omega aqua terra | sport&travel: dan henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.