Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
machlo

Parnis

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem model CALIBRE (LK) na stronie PARNIS.ORG z kontrolą jakości. Zegarek naprawdę bardzo ładnie wykonany natomiast pasek słabej jakości jak inni wspominali (sztywny). Kontrola jakości działa w taki sposób, że nawet nie do końca sprawny zegarek ją przechodzi. Zegarek ma taki problem, że w niespodziewany momencie potrafi się zatrzymać (sporadycznie ale jednak) i nie ma znaczenia czy reserwa jest pełna czy w połowie. Zegarek trafił do zegarmistrza, który ocenił iż nie ma w nim żadnych śmieci i jest nasmarowany prawidłowo oraz zasugerował oddać na gwarancję póki ją ma. Na chwilę obecną sprawa zgłoszona do PayPal ze względu na transakcję przez ten serwis. Jak sprawa się rozwiąże to podzielę się tą wiedzą dla kolejnych kupujących.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

 

Podobnie jak część z Was jestem właścicielem orientalnego Panerai'a (Parnis MM) :)

Mówiąc szczerze jestem bardzo przyjemnie zaskoczony moim pierwszym chińskim zegarkiem. Tak bardzo, że rozważam kupno kolejnego. Jednak jest pewien problem...

 

Chciałbym zapytać, czy ktoś z Was jest posiadaczem Parnisa MM w rozmiarze 47mm wersji Submersible? Mam wątpliwości jak będzie wyglądał na moim średnim nadgarstku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Chłopaki mam pytanie czy te Parniaki Piloty to są w kopercie z brązu/miedzi czy to jakiś pic na wodę?

 

post-69581-0-58092200-1542015322_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam pytanie czy te Parniaki Piloty to są w kopercie z brązu/miedzi czy to jakiś pic na wodę?

 

 

Na ali chińczyki podpisują je jako "stainless steel", także myślę, że z brązem za dużo wspolnego nie mają ;). Cena chyba też nie ta jak za kopertę z brązu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _MK_

Wydaje mi się, że koperta jest z miedzi. Wtedy cena byłaby adekwatna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy Chińczyk :)

Kupiłem go ponad dwa miesiące temu.

 

Jestem bardzo przyjemnie zaskoczony i zadowolony; bardzo wygodny, nieźle  wykonany. Uwielbiam też odgłos tego mechanizmu (21600), który spieszy (fabrycznie) ok. 3s/dobę. Wynik jest dobry, zważywszy że Steinhart i stary Girard-Perregaux nawet nie zbliżyły się do takiej wartości.

 

Minus to zdecydowani luma, która świeci słabo i krótko (wskazówki nieco dłużej).

 

a4380bf2a82041c2gen.jpg

Edytowane przez Hard Rockin' Amigo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _MK_

Mój pierwszy Chińczyk :)

Kupiłem go ponad dwa miesiące temu.

 

Jestem bardzo przyjemnie zaskoczony i zadowolony; bardzo wygodny, nieźle  wykonany. Uwielbiam też odgłos tego mechanizmu (21600), który spieszy (fabrycznie) ok. 3s/dobę. Wynik jest dobry, zważywszy że Steinhart i stary Girard-Perregaux nawet nie zbliżyły się do takiej wartości.

 

Minus to zdecydowani luma, która świeci słabo i krótko (wskazówki nieco dłużej).

 

 

 

Gdzie kupowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś szukał to mam Parnisa Ultimate na sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupowałeś?

 

Kupiłem  na www.parnis.org, ale mówiąc szczerze odrobinę żałuję.

Już po otrzymaniu zegarka zorientowałem się, że znacznie większy wybór jest na stronie www.parnis-shop.com.

 

Gdybym wcześniej znalazł tę drugą stronę wybrałbym identyczny model, ale z tytanową kopertą i mechanizmem z "łabędzią szyją". Ponadto są tam jeszcze dostępne inne dodatki/akcesoria; dodatkowo płatna ekstra wodoszczelność (do zamówionego zegarka), paski, akcesoria serwisowe, teleskopy, klamry, mechanizmy, wskazówki, tarcze, szkiełka, etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11.11 kupiłem  Parnisa Portugalczyka. Zegarek dostałem po tygodniu (7 dniach) fajnie zapakowany w pudełko z wkładką z pianki i gąbek. Nawet miał przywieszkę i instrukcję w formie malutkiej książeczki. Z wyglądu wykonanie na najwyższym poziomie i nie ma do czego się przyczepić. Pasek jest wygodny, cały dzień na ręce i nie czułem w ogóle zegarka więc nie wiem o co chodzi ludziom piszącym, że to skóra chińskiego smoka. Zobaczymy jak będzie wyglądał po dłuższym użytkowaniu.

 

Wahnik działa dosyć głośno w porównaniu do mojego Seiko SNZH53K1 ale w normalnym codziennym użytkowaniu w niczym to nie przeszkadza. Po tygodniu noszenia robi ok. +8 s na dobę.

Tarcza nie jest biała ale delikatnie srebrzysta i ma fajny szlif. Zegarek jest piękny, niebieskie cyfry i wskazówki na tej tarczy robią świetne wrażenie. Na żywo wypada lepiej niż na zdjęciach na których i tak wygląda świetnie.

 

Podsumowując kupiłem go za 225 pln a moja myślała że dałem za niego ze 2 tys. :-)

Edytowane przez Radzionr1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzionr1 a z ciekawości gdzie kupowałeś?

 

Aliexpress - Parnis official store.

 

W sieci znalazłem wtedy jakiś kod - zadziałał i jeszcze obniżyłem cenę o 20 zł.

Świetny kontakt ze sprzedającym - na pytania odpowiadał na bieżąco i nawet podesłał mi zdjęcia. Do tego rewelacyjny czas przesyłki. 

Edytowane przez Radzionr1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecilibyście pasek do Parnisa Portugalczyka? Sporo opinii mówi, że dołączony fabrycznie pasek do niczego się nie nadaje. Obecnie mój Portugalczyk jest w drodze do mnie i zastanawiam się, czy od razu nie zmieniać paska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejdzie każdy o odpowiedniej szerokości, reszta to kwestia Twojego gustu.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecilibyście pasek do Parnisa Portugalczyka? Sporo opinii mówi, że dołączony fabrycznie pasek do niczego się nie nadaje. Obecnie mój Portugalczyk jest w drodze do mnie i zastanawiam się, czy od razu nie zmieniać paska.

Ja noszę na takim

f35b6debf30f0d2244a4fbe9421d418f_big.jpg

 

lub takim:

b9db22be6897bdfb3ccadc42ad401f53_big.jpg

Edytowane przez dawid_999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja noszę na takim

 

 

lub takim:

 

 

Gdzie kupiłeś ten niebieski?

Edytowane przez _Kwiatek_
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupiłeś ten niebieski?

Allegro. Z tego co pamiętam to od użytkownika zegaryna24, pasek na odwrocie ma nazwę Pacific

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawid, a ten niebieski to taki gruby jest, czy to tylko tak na zdjęciu wyglada?

 

zmierzyłem go suwmiarką: ma dokładnie 4mm. Z tyłu ma dodatkowe oznaczenie w25

Edytowane przez dawid_999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Portugalczyk z oficjalnego sklepu Parnis na Alli. Zamówiłem 23.11. dostałem wczoraj. Opakowanie żart, pasek na początku wydawał się dramat, ale po pierwszym założeniu lepiej, zegarek piękny. 

post-102943-0-33288800-1544174333_thumb.jpg

Edytowane przez lazega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Portugalczyk z oficjalnego sklepu Parnis na Alli. Zamówiłem 23.11. dostałem wczoraj. Opakowanie żart, pasek na początku wydawał się dramat, ale po pierwszym założeniu lepiej, zegarek piękny. 

Gratuluję, niech się nosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.