Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
machlo

Parnis

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, tylko się przekomarzam.;D Czekam na zdjęcia za dnia.;P

Będą, będą, jak tylko mi się uda zsynchronizować sensowne światło i dłuższą wolną chwilę czasu

 

A tymczasem - ma ktoś pojęcie, jak się ustawia ten czas GMT? Gdzieś coś chyba czytałam o wyciągniętej do połowy koronce, tak jak w normalnym zegarku do ustawiania daty... Ale kurde, tu jak na moje wyczucie ona ma tylko dwie pozycje - wciśnięta albo wyciągnięta, pośredniej brak. I na tej wyciągniętej przy poruszaniu kręcą się wskazówki obu tarcz jednocześnie...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą, będą, jak tylko mi się uda zsynchronizować sensowne światło i dłuższą wolną chwilę czasu

 

A tymczasem - ma ktoś pojęcie, jak się ustawia ten czas GMT? Gdzieś coś chyba czytałam o wyciągniętej do połowy koronce, tak jak w normalnym zegarku do ustawiania daty... Ale kurde, tu jak na moje wyczucie ona ma tylko dwie pozycje - wciśnięta albo wyciągnięta, pośredniej brak. I na tej wyciągniętej przy poruszaniu kręcą się wskazówki obu tarcz jednocześnie...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Prawdopodobnie identycznie jak w werku ETA 2893 - czyli położenie koronki w pozycji ustawiania daty. Datownik ustawiasz w obracając koronkę w jedną stronę (bodaj w górę), zaś wskazówkę GMT w stronę przeciwną (dół).

 

Jesli nie działa, to drugi sposób: maksymalne wyciągnięcie koronki i wtedy analogicznie; obrót koronki w dół - wskazówka GMT, obrót koronki w górę - ustawienie czasu (dwie wskazówki godzinowe + minuty).

Edytowane przez Hard Rockin' Amigo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie identycznie jak w werku ETA 2893 - czyli położenie koronki w pozycji ustawiania daty. Datownik ustawiasz w obracając koronkę w jedną stronę (bodaj w górę), zaś wskazówkę GMT w stronę przeciwną (dół).

 

Jesli nie działa, to drugi sposób: maksymalne wyciągnięcie koronki i wtedy analogicznie; obrót koronki w dół - wskazówka GMT, obrót koronki w górę - ustawienie czasu (dwie wskazówki godzinowe + minuty).

On nie ma wskazówki GMT, tylko małą tarczę na godz 12 do wskazywania drugiej strefy czasowej. Pozycji koronki do ustawiania daty tak jakby nie ma, jest po prostu wciśnięta albo wyciągnięta. I na wyciągniętej kręcą się jednocześnie wskazówki obu tarcz:tej głównej i tej małej, w zależności od kierunku obrotu koronką po prostu w przód albo w tył...84f05bafccd4e88d5d8dd0c633300a95.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Kola87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On nie ma wskazówki GMT, tylko małą tarczę na godz 12 do wskazywania drugiej strefy czasowej. Pozycji koronki do ustawiania daty tak jakby nie ma, jest po prostu wciśnięta albo wyciągnięta. I na wyciągniętej kręcą się jednocześnie wskazówki obu tarcz:tej głównej i tej małej, w zależności od kierunku obrotu koronką po prostu w przód albo w tył...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Już wiem:

 

Kiedy "kręcisz" koronką w górę ruszają się obydwa czasy symultanicznie.

Jeśli będziesz nią obracać w dół zwróć uwagę, że na małej tarczy wskazówka godzinowa pozostanie w miejscu.

 

Ma działać! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem:

 

Kiedy "kręcisz" koronką w górę ruszają się obydwa czasy symultanicznie.

Jeśli będziesz nią obracać w dół zwróć uwagę, że na małej tarczy wskazówka godzinowa pozostanie w miejscu.

 

Ma działać! :)

Dzięki! Jesteś wielki, zadziałało!

f9f38ebe8ad75ac452ca2080396c7f55.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka porządniejszych zdjęć różowego Parnisa :P

 

DSC0560.jpg

 

DSC0542.jpg

 

DSC0537.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne zdjęcia. Jakie wymiary ma ten parnis?

 

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne zdjęcia. Jakie wymiary ma ten parnis?

 

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Dzięki wymiary (mierzone miarką, nie suwmiarką) to 43x12mm. Na moim 16,5cm nadgarstku na żywo jest na styk, nie wystaje Nosi się wygodnie - co prawda nie jest to „przylepiona” do ręki glycine, ale w niczym nie przeszkadza, nawet pod rękaw kurtki się bez problemu mieści.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko @Kola87 a ten rozmiar nie jest "za duży" jak dla Ciebie? Możesz wrzucić jeszcze jedno zdjęcie nadgarstkowe ale z dalszej odległości.

 

Pytam ponieważ bardzo spodobała mi się ta tarcza i zastanawiam się nad kupnem dla narzeczonej - tylko nie wiem czy z takim "wielgasem" będzie chciała chodzić. Jak nie będzie to przecież ja go nie założę  ;) .

 

Aktualnie "dociera się" z G-Shockiem GW-M5610 w pomarańczowych ciuchach.

 

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko @Kola87 a ten rozmiar nie jest "za duży" jak dla Ciebie? Możesz wrzucić jeszcze jedno zdjęcie nadgarstkowe ale z dalszej odległości.

 

Pytam ponieważ bardzo spodobała mi się ta tarcza i zastanawiam się nad kupnem dla narzeczonej - tylko nie wiem czy z takim "wielgasem" będzie chciała chodzić. Jak nie będzie to przecież ja go nie założę ;) .

 

Aktualnie "dociera się" z G-Shockiem GW-M5610 w pomarańczowych ciuchach.

 

Pozdrawiam

Marcin

Nie wiem czy dzisiaj mi się uda znaleźć chwilę na pstryknięcie czegoś sensownego lustrzanką, a telefon właśnie tak przekłamuje perspektywę... postaram się najpóźniej jutro.

 

Fakt, on jest spory, ale ja tez jestem „spora” zwłaszcza na długość - mam prawie 180cm i np dłonie większe (dłuższe palce) niż mój facet podobnego wzrostu. W nadgarstku 16,5cm na kościach, wyżej ręka jest chudsza ok 16,0cm. Za obrys nadgarstka mi nie wystaje, i ogólnie całosciowo przy sylwetce wyglada ok zegarki mniejsze niż ~40mm na mnie giną, najlepiej się czuję w okolicach męskiego 42. Niemniej ostatnio mierzyła go koleżanka, która jest ode mnie niższa o głowę ale za to powiedzmy trochę okrąglejsza i sama stwierdziła, ze na mnie jej się bardzo spodobał, ale na niej jest za duży... Więc generalnie imho kwestia po pierwsze gabarytów osoby i ogólnej proporcji zegarka do człowieka, a po drugie osobistych preferencji. Jeśli Twoja Narzeczona nosi męskie zegarki w zbliżonym rozmiarze to ten tez powinien być ok

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ze zdjęciem "nie ma piekarni"  :D  na spokojnie poczekamy  :)

Narzeczona ma nadgarstek tak jak Ty czyli w okolicach 16-16,5cm, dzięki za podpowiedź dot. "gabarytów" oraz osobistych preferencji - dam jej ponosić jednego z moich 42 i niech sama sprawdzi czy to jest to  B)

 

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ze zdjęciem "nie ma piekarni"  :D  na spokojnie poczekamy  :)

Narzeczona ma nadgarstek tak jak Ty czyli w okolicach 16-16,5cm, dzięki za podpowiedź dot. "gabarytów" oraz osobistych preferencji - dam jej ponosić jednego z moich 42 i niech sama sprawdzi czy to jest to  B)

 

Pozdrawiam

Marcin

 

Dokładnie, niech ponosi jakieś 42 i sama się wypowie.

 

A tymczasem - poglądowo większy kawałek mojej długiej witki :P

 

DSC0676.jpg

 

DSC0674.jpg

Edytowane przez Kola87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zdjęcia, zaraz pokażę lepszej połówce  :) . Na zdjęciach zegarek u Ciebie prezentuje się super  :wub:  gratulacje nowego nabytku. Co do twoich "witek"  ;) to po zdjęciach nie widać żeby były jakoś specjalnie długie  ^_^  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zdjęcia, zaraz pokażę lepszej połówce :) . Na zdjęciach zegarek u Ciebie prezentuje się super :wub: gratulacje nowego nabytku. Co do twoich "witek" ;) to po zdjęciach nie widać żeby były jakoś specjalnie długie ^_^

Haha z ciekawości aż sięgnęłam po miarkę od łokcia do kości nadgarstka 27cm, dłoń od nasady do końca środkowego palca 20cm nie wiem czy to dużo czy mało, jedno jest pewne - zdaniem producentów damskiej odzieży zdecydowanie jestem ponad standard, wszystko jest za krótkie

 

Cieszę się, że zegarek u mnie wygląda fajnie Mam nadzieję, że Twojej Drugiej Połówce też się spodoba, i niedługo będzie się cieszyła uśmiechniętym słoneczkiem na optymistycznej tarczy Jeżeli się zdecydujecie, to koniecznie wstaw potem zdjęcia!

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, oczywiście jak już zakupimy Parnisa to damy znać - razem z fotami  ;)

Jeszcze raz dzięki

 

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze podobał mi się zegarek "przypominający" tego zacnego Parnisa  B)

Dotarł już chwilę temu. Na razie nie sprawdzam dokładności choć teoretycznie na samym początku było ok 13 sekund do przodu. Niech pochodzi, ułoży się i wtedy odwiedzę zegarmistrza. 

Do rzeczy: 

Zegarek jest nieźle wykonany, jest wg mnie ładny :)  pasek, kurcze to jest miękki ładny wygodny pasek ze skóry typu nubuk? (matowy delikatny w dotyku, jeżeli się mylę proszę uświadomcie mnie jaki to typ skóry)
Zegarek jest wygodny, pracuje bez zastrzeżeń, nie sprawdziłem rezerwy bo od momentu gdy przyszedł pozostałe zegarki odpoczywają :) ten jest takim codzienno-sportowym zegarkiem do krótkiego rękawka :)

Bezel precyzyjny pracuje dobrze. 

Nie wiem jak ze zużyciem będzie bo nie kręcę nim często. Praca wahnika jest delikatnie słyszalna ale to pewnie ze względu na przeszklony dekiel. Od razu porównując do portugalczyka powiem że go nie słuchać, 

tamtym można było obudzić śpiących domowników ;)

 

Indeks 6 jest moim zdaniem lekko pochylony, w tym budżecie dobrze wykonany zegarek.  

 

Podsumowując kupiony na Ali.. dostawa szybko bo ok 2 tyg, stop sekunda, "szafir" dobry ładny pasek z motylkiem - za tę cenę rewelacja :)

Szkoda że nie ma lumy. (w ogóle)

parnis

Edytowane przez Grzeg0rz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam cyka? Z reguły jest jakaś Miyota 821x, bez stop sekundy raczej.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na Miotach :) ale stop sekunda jest :) 

zdjęcie mechanizmu do oceny- jaka to Miyota, 
Wie ktoś może jaką ma rezerwę 

parnis 3

parnis 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Miyota 821a z bieżącej produkcji, po wprowadzeniu linii 83xx z rezerwą 60 h, zapewne ze względu na wspólną linię produkcyjną, też mają stopsekundę. Da się to poznać po części, którą zaznaczyłem na zielono:

miyota-run02sign.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Miyota 821a z bieżącej produkcji, po wprowadzeniu linii 83xx z rezerwą 60 h, zapewne ze względu na wspólną linię produkcyjną, też mają stopsekundę. Da się to poznać po części, którą zaznaczyłem na zielono:

 

Nie przesadziłeś trochę z tą rezerwą chodu? Wydaje mi się, że tam jest "tylko" 42h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ordoss

 

Dziękuje za pomoc, faktycznie to jest ten mechanizm :) jeżeli zegarek ma 42 h rezerwy to jest to wartość satysfakcjonująca, muszę kiedyś zrobić test, po jakim czasie się zatrzyma ale najpierw musiałbym go zdjąć :D

a się do mnie przykleił po prostu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Miyota 821a z bieżącej produkcji, po wprowadzeniu linii 83xx z rezerwą 60 h, zapewne ze względu na wspólną linię produkcyjną, też mają stopsekundę. Da się to poznać po części, którą zaznaczyłem na zielono:

 

 

No proszę, jest progres.  :) Już od jakiegoś czasu tu i ówdzie można było przeczytać, że niektórym trafiają się zegarki z werkiem, który teoretycznie nie ma hackingu, a ma. ;P To się wyjaśniło, dzięki.   


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.