Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
machlo

Parnis

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, gdzie można kupić lub najlepiej wymienić szkło dekla (cały dekiel?) w "portugalczyku" ? Zauważyłem pęknięcie, zupełnie nie wiem skąd się wzięło...

post-89559-0-12602300-1575205051_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zegarmistrz nie pomoże w tej kwestii, zapewne uszkodzona jest oś balansowa przy aż tak nierównym chodzie w różnych pozycjach.

Po wielu mailach, w których przedstawiciele parnis.org tłumaczyli mi, że zegarek trzeba nakręcać, że on nie jest na baterie nie wytrzymałem i spytałem się czy mają mnie za głupka. W odpowiedzi przeprosili i kazali odesłać zegarek do Chin to go naprawią. Powiedziałem im, że jestem rozczarowany bo spodziewałem się lepszej jakości dlatego kupiłem zegarek u nich, nie na aliexpress. Dlatego chcę zwrotu pieniędzy bo nie będę za każdym razem gdy coś się popsuję wysyłać go do Chin za 110zl. Zegarek za 570zł powinien być bezawaryjny. Czekam na ich odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni cieszę się Parnisem pa6007. Bardzo przyzwoicie wykonany zegarek. Śpieszy 15 sekund na dobę, więc dla mnie akceptowalny wynik. Zauważyłem tylko jeden minus, mianowicie indeksy na bezelu nie pokrywają się idealnie z indeksami na tarczy. Jednak ogólny stosunek ceny do jakości jest rewelacyjny. Jako zegarek codzienny mogę polecić, według znajomych "ten sikor wygląda na droższy". ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Siadło mu to NATO, że Ho Ho

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma jakiś pomysł czym może być spowodowana usterka?

Parnis na azjatyckim unitasie. Nakręcony, odwrócony deklem do góry lub w pozycji bocznej idzie, a jak go dam w pozycji normalnej tarcza do góry to przestaje. Po odwróceniu deklem do góry znów idzie?

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma jakiś pomysł czym może być spowodowana usterka?

Parnis na azjatyckim unitasie. Nakręcony, odwrócony deklem do góry lub w pozycji bocznej idzie, a jak go dam w pozycji normalnej tarcza do góry to przestaje. Po odwróceniu deklem do góry znów idzie?

Uszkodzony czop osi balansowej. Naprawa w takim zegarku raczej nieoplacalna, chyba że trafi się drugi egzemplarz z uszkodzonym innym elementem, przeznaczony na części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu... to słabo, myślałem że się ogarnie małym kosztem. No nic, wyrzucę do kosza :) A taki ładny z wygladu

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu... to słabo, myślałem że się ogarnie małym kosztem. No nic, wyrzucę do kosza :) A taki ładny z wygladu

Sprzedaj za kilkadziesiąt złotych, może komuś uszkodzil się naciąg lub zerwał sprężyne i przyda mu się na części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, gdzie można kupić lub najlepiej wymienić szkło dekla (cały dekiel?) w "portugalczyku" ? Zauważyłem pęknięcie, zupełnie nie wiem skąd się wzięło...

Jeśli jeszcze aktualne...

Ostatnio przerabialem wstawianie szkła mineralnego do dekla, w chinczyku - cadisenie. Wyszło u zegarmistrza we Wrocławiu 25 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos mial doswiadczenia jakies z ta hybryda Rolexa (koperta i wskazowki) i Omegi (opisy indeksow minutowych)?

 

https://www.aliexpress.com/item/4000808960022.html?gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.13339.146401.0&scm_id=1007.13339.146401.0&scm-url=1007.13339.146401.0&pvid=aca0e65b-1e15-48af-a59c-ea354eada86c&_t=gps-id:pcDetailBottomMoreThisSeller,scm-url:1007.13339.146401.0,pvid:aca0e65b-1e15-48af-a59c-ea354eada86c,tpp_buckets:668%230%23131923%233_668%23808%234093%23767_668%23888%233325%2313_668%232846%238109%23249_668%232717%237561%23391

 

Hb89b3f685f9c4ea89db699ae410fe509w.jpg

 

Musze przyznac, ze ma cos w sobie a jesli wykonana jest na poziomie innych Parnisow to moze byc fajnym zegarkiem do tluczenia na co dzien.

 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz i wariant bez cyklopa :D a czcionka na opisie minut jest zywcem wzieta z Omegi A/T :D

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdecydowanie nie seiko, tak jak przedmówca obstawiam chiński mechanizm, być może dg 2813

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

A przy okazji : jakie wskazówki będą dobre do dg 2813 ? Od NH35 będą? 

Bo od Miyota8215 powinne być dobre.

Parnisy używają obu mechanizmów.

Edytowane przez artur111bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.06.2020 o 10:54, kosmonaut78 napisał:

Kiedyś miałem przez chwilę, wykonanie super ale marka jakoś gryzła sumienie :D

 

 

Ja mam i nic mnie nie gryzie :)


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojemu Parnisowi minął rok, przez który w zasacie tylko czasami odpoczywał w pudełku 😁. Co mogę powiedzieć o nim po tym okresie? Szkło bez rys, nawet drobnych nie załapało, bezel bez najmniejszych zarysowań - jedynie w trzech najmniejszych indeksach biała farba wytarła się w niewielkiej części, ale jest to mało zauważalne niemniej trzeba będzie coś z tym zrobić. Ale w przeciwieństwie do aluminiowych wkładek bezla bez większych nakładów da się go przywrócić do stanu fabrycznego. Koperta i braksoleta załapały rysy adykwatnie do codziennego użytkowania. Jakieś dwa miesiące temu zachaczyłem nim o plastikową skrzynkę z owocami i urwało się "świecące oczko" na bezlu, ale nie rozpaczałem bo i tak miałem je zmienić, żeby wypełnić je tą samą lumą co indeksy. Teraz po zrobieniu nowego wygląda i świeci tak jak na zdjęciach 😊. Co do mechanizmu, to co tu dużo opisywać - Myiota 8215 - czyli mechanizm, który więcej niż "daje radę". Na zdjęciu odchyłki z ostatnich kilku dni 😊 - dodam, że zegarek 24h na ręku, czyli praca mechanizmu w różnych pozycjach i temperaturach.  Podsumowując, jeśli kogoś "nie gryzie" 😉 udarzające podobieństwo do pierwowzoru to moim zdaniem ten Parnis wart jest zainteresowania, bo dzięki użytym materiałom codzienne użytkowanie w zasadzie nie jest w stanie spacjalnie mu zaszkodzić. Stal rysuje się jak w każdym zegarku, ale szkło i bezel na tyle skutecznie opiera się czynnikom zewnętrznym, że nie widać na nim żadnych oznak użytkowania. A trafiając na egzemplarz wyposażony w Miyotę ma się duże szanse na pełną bezobsługowość. 

IMG_20200816_114936.jpg

IMG_20200816_122953-01-01.jpeg

Screenshot_20200815_225054.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy użytkuje lub użytkował ktoś takiego Parnisa? Jak się spisuje? Czaje się na niego od jakiegoś czasu. Mam tą podstawową wersje 44mm z ręcznym naciągiem, ale coraz bardziej podobają mi się piloty i chciałbym drugiego. I nie mam nic ze wskazaniem rezerwy
4748978b93f97b67253f31d13e966444.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.