Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Heritage7750

SKX - luma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Mam pewną zagwostkę  dotyczącą legendarnego divera od seiko. 

Otóż zastanawia mnie luma w skx na wskazówkach.
Zauważyłem najpierw na zdjęciach, później przy normalnym świetle, że są one nieco ciemniejsze od indeksów na tarczy.
Podobno seiko stosuje własną masę Lumibrite, czyli superluminova C3 (podobno).
Dodam, że tylko za dnia. W nocy wszystko świeci identycznie z taką samą intensywnością.
Dlaczego więc różnica jest widoczna gołym okiem?
Jak to jest w tych modelach?

Myślałem nad zmianą wskazówek. Tu nasuwa się pytanie, z jaką lumą? 
Podobno standardowe C3 w ciągu dnia jest lekko zielona/żółta, w kolorze kości słoniowej (kobieta podpowiada..)
Przy białych indeksach nie będzie to zbyt atrakcyjne.
Czy C1 będzie lepszym rozwiązaniem? 
Jak to się ma do jasności, koloru i czasu świecenia zarówna za dnia, jak i w nocy?

Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to złudzenie ponieważ masa na tarczy i wskazówkach jest ta sama z tą różnicą, że tarcza dla masy jest tłem/podłożem, a wskazówki tylko ramką na którą jest ona nałożona (mam nadzieję, że to co napisałem da sie zrozumieć) :)
Aż mnie oczy rozbolały od wpatrywania się w swojego skx'a, i nie widzę różnicy za dnia, a tym bardziej w warunkach słabego oświetlenie gdy luma daje o sobie znać

Dla porównania C1(indeksy) i C3(skazówki i trójkąty nad indeksami) na częściach które zakładałem w swoim SNK. C3 wydaje się być ciemniejsza na tarczy
http://zapodaj.net/71fd780d41fb3.jpg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również nie widzę różnicy za dnia natomiast mam wersje japan i musze powiedzieć że świeci moze ze 3 godziny później już nie odczyta się czasu - a kiedyś czytałem że dociąga od rana - ale to to pewanie jak ze spalaniem samochodów na forach -  każdemu pali 5,5 ropy :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Jakiś odsetek SKX ma taką przypadłość, że wskazówki są ciemniejsze niż indeksy. Z własnych obserwacji strzelam że 5%.

 

C1, C3 to nie są oznaczenia Seiko, to oznaczenia stosowane przez moderów. Jak nałożysz czystą C1 to kolory zgrają się za dnia ale w nocy już nie bo C1 świeci krócej niż domyślna luma Seiko. C3 świecie porównywalnie tak samo, ale za dnia zobaczysz różnicę bo C3 jest ciemniejsze.

 

Dobrze pasuje kombinacja 95%C1 + 5%C3 i kupisz tak części "aftermarket' za ~$30, z drugiej strony nowe oryginalne wskazówki Seiko kupisz za niewiele więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C1 i c3 to nie są oznaczenia moderów, należą do firmy RC Tritec wlasciciela marki SuperLuminova.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Jedno drugiego nie wyklucza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi powiedzieć co świeci jaśniej, ale jeśli chcesz dobrej jakości lumy to polecam wskazówki i tarcze od Yobokies z Hong Kongu. Ceny przystępne, wysyłka gratis i świetny kontakt. Na maile odpisuje pronto.

 

sklep: http://s161.photobucket.com/user/yobokies/library/?sort=3&page=1

mail: [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.