Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tomaszzt

Japoński, elegancki kwarc dla laika

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem

 

Posiadłem ostatnio Blue Mako i to jest drugi mój orient. Pierwszy, to prezent od żony tri-star. Tyle, że zapragnąłem zegarek na baterię, elegancki, ze skórzanym paseczkiem i japoński. No i jest, taki:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6d0a49a82ed19587.html

Orient Capital UG1R002 i różne odmiany kolorystyczne. Spotkał się ktoś z tym czasomierzem ? Przyzwoity, za tę cenę ? Pociąga mnie styl, który przywołuje na myśl starego worldmastera od atlantica.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sokolow - do 500 zł w "cenie polskiej". 

SzalonyJack - poniżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak Ci się nie chce czekać i bawić to można brać. chociaż ok. 500zł bym szukał czegoś innego, chociażby właśnie bambino.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Daily Accuracy of +25 to -15 seconds

 

I to mnie troszkę w automatach denerwuje, chociaż swojego blue mako kocham. Bambino faktycznie ładny, i w tej stylistyce, co capital. Mam dwa automaty, chciałbym elegancki kwarc, mechaniki drogie a o solarach nic nie wiem. Podobno citizeny to najlepsze kwarce, ale ja się nie znam. Ten Capital ma dobry mechanizm, waszym zdaniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+25/-15 to całkiem dobry rezultat, porównywalny z dużo droższymi zegarkami. w rzeczywistości zegarek ma dużo lepszą dokładność, a to są podane maksymalne odchyłki, które rzadko się zdarzają.

Citizeny to najlepsze kwarce? nie sądzę. generalnie w podobnej cenie nie ma różnicy czy weźmiesz Seiko / Orienta / Citizena. ich kwarce powinny równie dobrze działać, chyba że masz dużego pecha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wypowiedzi wnioskuję o przewadze automatów nad kwarcami. Stylistycznie Capital i Bambino (te, które polecacie) są bardzo podobne. Sprawdziłem cenę w Polsce tego bambino i jestem pod wieeeeelkim wrażeniem  :o  Pazerność polskich dystrybutorów nie zna granic... 2x wyższa cena od ceny zegarka (zza oceanu) z cłem, vatem, przesyłką to przegięcie. Jeszcze jedna opinia świadcząca o przewadze automatycznego bambino nad kwarcowym capitalem może przechylić szalę i jeszcze dziś dokonam zakupu  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz już zegarki automatyczne to wkurzać Cię będzie skakanie wskazówki sekundowej, która z dużym prawdopodobieństwem nie będzie trafiać w indeksy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest to argument, który nie przyszedłby mi do głowy. Rozumiem, że jest to przypadłość większości kwarców. Bambino coraz bliżej i nie widzę jakoś konkurencji (w wymaganiach przedstawionych na początku) u seiko i citizena. 

Dzięki za wszystkie rady Panowie  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, ja mam kwarca tylko chrono, dlatego ze skacze tam mała wskazóweczka i bardzo tego nie widac, jakby skakała dłuższa, to by mnie to irytowalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie również polecam bambino, mam dokładnie tą wersję którą zaprezentował kolega karloss i jest przepiękny ! 

Polecam. Nie czekaj, działaj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadziałałem - naturalnie z hongkongu. Moja kolekcja to już niedługo - Orient tri star; blue mako, bambino; Casio 3 modele gshocka 5600. Jak tak dalej pójdzie, to rozwód z żoną jak nic  "przecież nosi się tylko jeden zegarek"  :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję !

Bardzo dobry wybór, co do żony mam podanie ale ja obwiniam o to forum, to użytkownicy są winni ! To oni każdego dnia chwalą się nowymi nabytkami i zachęcają do zakupu ! Ja jeszcze nie dawno byłem jednozegarkowcem, a teraz kupuję 1-2 zegarki miesięcznie !

Może kup żonie jakiegoś ładnego sikora : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadziałałem - naturalnie z hongkongu. Moja kolekcja to już niedługo - Orient tri star; blue mako, bambino; Casio 3 modele gshocka 5600. Jak tak dalej pójdzie, to rozwód z żoną jak nic  "przecież nosi się tylko jeden zegarek"  :ph34r:

Moja żona twierdzi, ze wszystkie zegarki pokazują czas tak samo i nie rozumie czym się podniecam :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja żona twierdzi, ze wszystkie zegarki pokazują czas tak samo i nie rozumie czym się podniecam :lol:

 

Powiedz jej, że przecież każda torebka mieści portfel, klucze i telefon, więc nie rozumiesz czym tu się podniecać... Może wtedy zrozumie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz chyba taka przypadlosc kobiet, chociaz mnie sie trafila wyjatkowo praktyczna, 3 pary butow, 3 torebki....i jak ja tutaj mam tlumaczyc potrzebe kolejnego zegarka?? :P chyba nie tlumaczyc, i nie informowac wcale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.