Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

Fooooy :(


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem bo tanie? Ciekawe podejście……….

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

Oj tam Panowie,Czepiacie sie  :)  ;)

Jak tanio, to warto chocby po to, by sie przekonac, ze niewarto  ;)

a jak za darmo, to i ocet slodki  ;)

Edytowane przez Angelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angelo popieram :-) a zegarek całkiem fajny, tylko ta nazwa jak z horroru :-)

Edytowane przez Pavlitto84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

hehe lepiej by brzmialo Fe-Ida  ;)  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość breslauer

Kupiłem bo tanie? Ciekawe podejście……….

zgadza się ....

ja tak kupiłem np. tego ze zdjęcia , 23 $ grzechem było nie dać ,automat na 24 kamykach z werkiem Shuanghai2L43

na zdjęciu raczej taki sobie ,ale jak się go założy na łapę to wygląda jak miód malina

post-41858-0-41707900-1435344476_thumb.jpg

post-41858-0-43092600-1435345070_thumb.jpg

Edytowane przez breslauer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Feida okropna. No a są fajne Chińczyki jak Fiyta na Cw już jest kilka sztuk.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

jestem już w ciężkim stadium uzależnienia od zegarków, wiec czemu dziwi was podejście że kupiłem bo był tani? może być brzydki, ale to nie ma znaczenia bo i tak go nie noszę. nie miałem jeszcze chińskiego zegarka,teraz mam. leży sobie w pudełeczku obok 'miliona' innych których prawdopodobnie już nigdy nie założe. to jest moja sprawa, a takie komentarze zostawcie dla siebie, malkontenci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy jest powód aby chwalić się takim uzależnieniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

to jest stwierdzenie faktu w dyskusji, a nie chwalenie się.

razie cię to? to poproś moderwtora żeby wyedytował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

Spokojnie Panowie  :)

bez spiny  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy może się chyba wypowiadać. Jakbyś kupił Casio za 50 zł nic bym nie pisał a ten jest okropny i ten czarny pasek od spodu.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele Casio za 50zł jest nie mniej koszmarnych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kusiło mnie to badziewie od dawna, kiedy to zobaczyłem coś takiego za nieludzkie pieniądze pod marką Graf von Monte Wehro... Jak się nie chce durnych napisów, to jest oczywiście taniej, prosto z Chin. 

Jak dojdzie, to obiecuję recenzję ;).

 

UL8DnbMXd8dXXagOFbXD.jpg

Przyszło w końcu to cudo. Nie mam niestety w tej chwili sprawnego aparatu pod ręką, ale towar wygląda jak na focie. Koronka chyba ciut mniej płaska. Oraz zacny napis Shenhua 9584 i kilka bazgrołów innej treści na szkle dekla. Dwa słowa o jakości. Koperta miała być stainless steel. Mocno w to wątpię, bo ślady między uszami wskazują na odlew z szajsmetalu, a nie obróbkę stali. Tak, czy inaczej, jeśli chrom, to dość gruby. Zobaczymy, kiedy zlezie, bo skrobać dla testów nie będę. Bezel i metalowy element dekla wyglądają już na stal (ten ostatni nawet jest tak opisany). Wspomniana koronka i nakręcanie... Korona zakręcana, za mała, nieporęczna, gwint za ciężko chodzi - spory minus, bo musiałem to odkręcać i przestawiać łapiąc przez koszulkę. Koronka działa tylko w jednym położeniu - do przodu zmiana czasu, do tyłu dokręcanie. Dziwny patent. I raczej marny. Werk wykończony - jak za ten szmal - przyzwoicie. Widać, że drogie to to nie było, ale oczy nie bolą. Z puszki go nie zrobili. Na "płytkach" i na rotorze paseczki, jakieś diamenciki, niebieskie śrubeczki... Oczywiście odstaje to od werku Parnisa "portugalczyka", ale cena jest kilkukrotnie niższa, więc można się było tego spodziewać. Wykończenie koperty - na pierwszy rzut oka bez zastrzeżeń. Oczywiście z wierzchu, bo jak się popatrzy między uszy, to widać cięcie kosztów i wspomniane ślady domniemanego odlewu. Ale tam, gdzie przy noszeniu widać - jest ok. Razi za to wykończenie dekla od środka (a właściwie jego brak), bo widać brzydki, nieoszlifowany metal, kiedy się spojrzy od góry. Koperta od wewnątrz też nie powala, ale nie rzuca się w oczy, więc to można darować.

Pasek to aligator z fabryki opon, co było do przewidzenia. Koperta jest dobrze wyprofilowana, leży dobrze na chudej (przyzwyczajonej do vintage) łapie, mimo całkiem sporych rozmiarów (~42 mm b/k, ~48 L2L). Obawiałem się wygody odczytu czasu w zegarku bez tarczy, ale jest ok. Minuty na wewnętrznym ringu i godziny na bezelu załatwiają sprawę. Na wskazówkach jest nawet jakaś luma, ale jak tak patrzę, to symboliczna. Na 5 minut świecenia. To też było do przewidzenia.

Oczywiście ciężko mi, po kilku godzinach, mówić o technikaliach. Czasu na razie nie zgubił. Nie stanął. Nakręcałem praktycznie tylko ruchem ręki, więc automat działa. Potestuję, to napiszę jak to dalej będzie wyglądać. Foty też postaram się jakieś wrzucić, ale problem z aparatem mógł nie być przejściowy, że tak to ujmę, więc nic nie obiecam. A przyjemność z noszenia? Na ten moment duża. Zegarek ma ciekawy design, inspirowany Corumem, ale bez chamskiej zżynyki. Oczywiście trąci ciut "bazarową bogatością" przez diamenciki i wykończenie na wysoki połysk, ale do garnituru i na poważne okazje tego nosić nie zamierzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nawiążę do tego sporu powyżej: każdy lubi swój typ zegarków, ma do tego prawo. Można czegoś nie preferować, ale nie powinno się z takim lekceważeniem wypowiadać o czyichś zegarkach. Zauważyłem że jest na forum kilku "dyżurnych" prześmiewców, którzy lubią dopiec innym; czyżby jakieś osobiste kompleksy ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż nie ma się co dziwić Pavlitto, na forum "klubu miłośników" siedzą raczej osoby szukające pięknych zegarków, zegarków nietuzinkowych, które budzą w człowieku pewne uczucia. Kolega chwali się że ma 'milion' zegarków, a pokazuje najbrzydszy, niech pokaże kilka pięknych z tego 'miliona', to będziemy z miłą chęcią podziwiać :)

Edytowane przez TabaQ

"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum jest przeznaczone dla każdego użytkownika i miłośnika, każdy może mieć swoje zdanie. To nie prezentacja tanich chinoli, lecz właśnie prostackie wyszydzanie cudzych nabytków obniża poziom forum. Jeśli mam na ręku Lorusa za 150- 200zł, czy starego "ruska" za 3- 4 dychy, to mam z pokorą uznać własną "marność" w obliczu "wielmożnych" posiadaczy "nietuzinkowych" szwajcarUFF za kilka czy kilkanaście kafli ?? ;)

Można wypowiedzieć się nieprzychylnie, nie wszystko wszystkim musi się podobać, ale z zachowaniem merytoryki i kultury wypowiedzi, czyż nie ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym zauważyłem, że nabijanie się z innych jest dla pewnej grupy forumowiczów ważniejsze niż dyskusja o zegarkach. Nie tak dawno założyłem temat o mechanizmach VD-53 w Lorusach i Pulsarach, jeden forumowicz rzeczowo udzielił mi porady, za to inny wykorzystał wątek aby ponabijać się z..... zegarka Ennio Vittori, który kiedyś przedstawiłem na forum, a którego ten wątek W OGÓLE NIE DOTYCZYŁ :angry: ludzie kochani- trochę kultury i trochę szacunku dla innych forumowiczów ! - to uwaga pod adresem notorycznych szyderców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum jest przeznaczone dla każdego użytkownika i miłośnika, każdy może mieć swoje zdanie. To nie prezentacja tanich chinoli, lecz właśnie prostackie wyszydzanie cudzych nabytków obniża poziom forum. Jeśli mam na ręku Lorusa za 150- 200zł, czy starego "ruska" za 3- 4 dychy, to mam z pokorą uznać własną "marność" w obliczu "wielmożnych" posiadaczy "nietuzinkowych" szwajcarUFF za kilka czy kilkanaście kafli ?? ;)

Można wypowiedzieć się nieprzychylnie, nie wszystko wszystkim musi się podobać, ale z zachowaniem merytoryki i kultury wypowiedzi, czyż nie ?? :)

Jeżeli ktoś Cię wyśmiewa za tanie zegarki, bo nie Rolex to...

 

...może i miłośnikiem zegarmistrzostwa jakimś jest

...ale większe prawdopodobieństwo jest, że jest nowobogackim bucem, pustą wydmuszką, która jak sobie nie napompuje ego to nic nie zostanie :)

 

Na WUS są całe tematy w dziale affordables gdzie ludzie wrzucają największą zegarkową chińszczyznę do 20$, gdzie takie zegarki tutaj praktycznie się nie pojawiają i nikt tam z nich beki nie kręci, ani nie traktuje z pobłażaniem z tego co widziałem. :) Jednak inna kultura zegarkowa na zachodzie, a raczej cywilizacyjna.

 

Śmieszy mnie to narzekanie na forum na brak świadomości zegarkowej w narodzie, że ludzie nie zwracają uwagi na to co noszą. Nie powinno się przywiązywać tak dużej wagi do tego czym ktoś jeździ, czy co nosi. Nie szata czyni człowieka.

 

Obywatele Polski powinni poklepać po pleckach jak kupisz nowy zegarek czy jak? :) IQ rośnie jak nosi się szwajcara a przy radzieckim czy chińskim spada?

 

Jeżeli zegarek, samochód czy buty definiują to kim jesteś to nie jest dobrze. Pewnie, że świetnie mieć piękne rzeczy, ale to nie jest wszystko co naprawdę ważne w życiu.

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum jest przeznaczone dla każdego użytkownika i miłośnika, każdy może mieć swoje zdanie. To nie prezentacja tanich chinoli, lecz właśnie prostackie wyszydzanie cudzych nabytków obniża poziom forum. Jeśli mam na ręku Lorusa za 150- 200zł, czy starego "ruska" za 3- 4 dychy, to mam z pokorą uznać własną "marność" w obliczu "wielmożnych" posiadaczy "nietuzinkowych" szwajcarUFF za kilka czy kilkanaście kafli ?? ;)

Można wypowiedzieć się nieprzychylnie, nie wszystko wszystkim musi się podobać, ale z zachowaniem merytoryki i kultury wypowiedzi, czyż nie ?? :)

 

Ale sam odbiegasz od tematu, ja nie mówię, że zegarek ma kosztować 200-500zł, bo znajdę 100 ruskich zegarków za 30 zł, które są ładniejsze od tego zaprezentowanego, ale to tylko moja opinia, która pewnie większości się nie spodoba.

Może ktoś po prostu tutaj nie może się pogodzić z opinią inną niż jego własna?


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy może mieć swoją opinię, chodzi o zachowanie kultury i poszanowania dla innych użytkowników. W mojej recenzji Auriola ktoś napisał post o treści "ten zegarek to gó..no". Na szczęscia Mod zareagował i wywalił to, a koleś dostał bana. Tak więc problem jednak istnieje :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak to będzie. Nie wdawajcie się w bezsensowne dyskusje, tylko zgłaszajcie tego typu wpisy do moderacji. Skoro takie zegarki są, to dlaczego niby nie można ich pokazywać?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

china.jpg

Udało mi się zabytkowym aparatem zrobić jedno względnie ostre zdjęcie nadgarstkowe. Odchyłka dobowa na poziomie ~15-20 sekund, zdaje się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy może się chyba wypowiadać. Jakbyś kupił Casio za 50 zł nic bym nie pisał a ten jest okropny i ten czarny pasek od spodu.

 

 

Wiele Casio za 50zł jest nie mniej koszmarnych :)

post-48316-0-17854800-1437122880_thumb.jpg

kupiony w środę za....dokładnie 50 zł z sentymentu ,cieszy  ;)

 

Ja jeszcze nawiążę do tego sporu powyżej: każdy lubi swój typ zegarków, ma do tego prawo. Można czegoś nie preferować, ale nie powinno się z takim lekceważeniem wypowiadać o czyichś zegarkach. Zauważyłem że jest na forum kilku "dyżurnych" prześmiewców, którzy lubią dopiec innym; czyżby jakieś osobiste kompleksy ? ;)

 

 

Każdy może mieć swoją opinię, chodzi o zachowanie kultury i poszanowania dla innych użytkowników. W mojej recenzji Auriola ktoś napisał post o treści "ten zegarek to gó..no". Na szczęscia Mod zareagował i wywalił to, a koleś dostał bana. Tak więc problem jednak istnieje :huh:

:)  :)  :)

Cóż,kolega lubi wszystko i wszystkich,we wszystkich tematach krytykować ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.