Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki :)

Co do wiania nudą z czarnych tarcz... coś w tym jest, mam w "kolekcji" 3 czarne tarcze, ale od dłuższego czasu z czarnuchów zakładam tylko Raya Ravena w PVD.

 

Wysłane z mojego MX_Base przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarła do mnie paczka z Hongkongu. :) Sea-Gull z gwiazdą Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej.

post-55989-0-42156100-1446477851_thumb.jpg

Edytowane przez djdpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyk, tylko tak, jak pisałem wyżej: szkoda, ze ma czarną tarczę.

ps: chyba kolega ma ten sam problem co ja: wąski nadgarstek? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja wstawię nowy nabytek, właśnie dzisiaj dotarł big pilot

 

post-78005-0-22960300-1450263322.jpg
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi mewka chodziła po głowie, tylko ten rozmiar niezbyt duży, to 39mm bez korony, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku może nienowy, ale chińczyk. 

3965565_DSC_3500.JPG3965566_DSC_3501.JPG3965567_DSC_3503.JPG3965568_DSC_3504.JPG

Chińska Rodina, wersja z czystą tarczą na czym mi bardzo zależało. Obecność daty to kwestia indywidualna, ja wole bez - psuje mi tarczę :D
Mechanizm ST17, jak można zobaczyć, wizualnie maszkaron straszny i rotor chodzi stosunkowo głośno, chyba mój najgłośniejszy zegarek mechaniczny.
Nic mi nie podpada jeżeli chodzi o wykonanie, no ale przez głośny mechanizm jakoś mimo wszystko 'czuć chińszczyznę' 

zapomniałem dodać: miłym zaskoczeniem okazały się paski (jeden w komplecie i możliwość dokupienia drugiego koloru za symboliczne $) są mięciutkie i przyjemne. Widnieje na nich również informacja, że to handmade cordovan, ale co do tego nie mam pewności.

 

Edytowane przez Joqq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko zastanawiam skąd pomysł na markę Rodina??? Może to skrzywienie wynikające z faktu, ze kiedyś zbierałem ruskie zegarki, ale ta Rodina jakoś kompletnie mi nie pasuje...

 

Głośny wahnik... ja wiem? ST-16 raczej nie ma opinii przesadnie głośnego, choc cały mechanizm naciągowy (wykorzystujący rozwiązanie Seiko magic lever) faktycznie słychać. Nie ma to nic wspólnego z jakością wykonania, łożyska kulkowe z zasady są głośniejsze niż ślizgowe a i magic lever sobie terkocze elegancko. ETA 2892A2 też jest głośna, Miyota 9015 również :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest klon Nomosa, oczywiście :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm może piękny nie jest, ale i tak lepiej wygląda niż w nowych Błoniach  :P

 

Mam takiego tylko wypuszczonego jako Sea Gull, bardzo fajny na żywo jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli już o mechanizmach: smarował już ktoś z was któryś z chińskich mechanizmów? Dokładniej mam na myśli ST25, który jest w a'la Portugalczyku (ale pozostałe mechanizmy Sea Gull z automatycznym naciągiem chyba mają to samo rozwiązanie)?

Poprawia to coś: wachnik chodzi ciszej i lżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko zastanawiam skąd pomysł na markę Rodina??? Może to skrzywienie wynikające z faktu, ze kiedyś zbierałem ruskie zegarki, ale ta Rodina jakoś kompletnie mi nie pasuje...

 

Głośny wahnik... ja wiem? ST-16 raczej nie ma opinii przesadnie głośnego, choc cały mechanizm naciągowy (wykorzystujący rozwiązanie Seiko magic lever) faktycznie słychać. Nie ma to nic wspólnego z jakością wykonania, łożyska kulkowe z zasady są głośniejsze niż ślizgowe a i magic lever sobie terkocze elegancko. ETA 2892A2 też jest głośna, Miyota 9015 również :)

aha!

zmieniam zdanie co do głośnego wahnika :D zdecydowanie lepszym określeniem jest, że on sobie elegancko terkocze :)!

 

 

Toz to wyglada jak Nomos/Stowa :)

Mam nadzieję, że w przyszłości zostanie zamieniony właśnie na nomosa :D

Mógłby ktoś podlinkować do kogo prawnie należy design tarczy? Bo sprawa na forum na pewno była omawiana a chętnie bym o tym poczytał. 

 

 

Mechanizm może piękny nie jest, ale i tak lepiej wygląda niż w nowych Błoniach  :P

 

Mam takiego tylko wypuszczonego jako Sea Gull, bardzo fajny na żywo jest.

Myślę, że w tym przypadku (rodina) lepszy byłby pełny dekiel. Błonie przynajmniej mają fajny samolocik! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Coś mnie podkusiło i kupiłem

 

 

I jak pierwsze wrażenia?

 

A kupiony za Wielkim Murem, czy z rynku wtórnego? - jeśli można zapytać... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w Warszawie, ale podobno świeżo sprowadzony :)
Wrażenie ciekawe, fajne wypukłe indeksy, wskazówki proste, ale czytelne, ładny sekundnik zakrzywiony na końcu i napis Made in China ;) znaczek seagull na koronce...
I ten dekielek :), jest stosunkowo cienki i lekki jak ruskie :D

Edycja: podmieniłem fotki 

ovrtk328jommdef8.jpeg

wlzhh28gwca9mim1.jpeg

dk4bjbstu6bjarex.jpeg

5ecqntyb5din37cg.jpeg

tgilzmmriecbjjhc.jpeg

Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja kupiłem w Warszawie, ale podobno świeżo sprowadzony :)

Wrażenie ciekawe, fajne wypukłe indeksy, wskazówki proste, ale czytelne, ładny sekundnik zakrzywiony na końcu i napis Made in China ;) znaczek seagull na koronce...

I ten dekielek :), jest stosunkowo cienki i lekki jak ruskie :D

 

 

Fajny ciekawy zegarek. No i to dumne "Made in China" na tarczy - ma zupełni inny wydźwięk niż to samo na większości produktów "zachodnich" producentów korzystających z mocy produkcyjnych Państwa Środka. Gratuluję! Niech się nosi! :)

 

A dekiel jakby sfatygowany?.. czy tylko na zdjęciu coś tak wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na deklu trochę rysek jest, ale drobne i tak wygląda na fotce z komórki...

 

To chyba pierwszy zegarek, co mi się podoba na parciaku à la nato

3ca301026ccc14daec483ac29a9017d7.jpg

086ab04122f8a4be2d4abe0e2d09913e.jpg

Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Może spróbuj nato w tonacji z ostatniego Bonda? :)

 

4.jpg

 

Fake-Bond-NATO.jpg

 

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno napis pod gwiazdą oznacza: Wielki Żelazny Mur  :unsure:

gneth30gj61wvpul.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.