Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze, z opisów wynika, że 43mm

 

Bardzo możliwe, że masz rację i koperta będzie mieć 43, ale jak dodasz koronkę to może się okazać o wiele większy.

Mnie niestety to przeszkadza, tak samo przeszkadzało w Pilocie, że koronka wbijała mi się w nadgarstek. Nieprzyjemne uczucie. Gdybym miał tak w ręce 20cm to nosiłbym, aż miło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosiłem swego czasu Parnisa "dziurbiliona" i nie było najgorzej. Podejrzewam, że tu koperta+koronka będą podobnej wielkości. Dużo zależy też jaki profil mają uszy.

Bo w takim wypadku, opcja na Anitasie też odpadnie. Bo jest spory - choć względnie cienki.

 

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kulig007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj to fakt. Ten pilocik ładny! Sporo jest takich +45mm. No ale niestety, ręki młynarza nie mamy.

Gdyby graba była większa, już miałbym w kolekcji kilka Vostoków.

Edytowane przez kulig007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj to fakt. Ten pilocik ładny! Sporo jest takich +45mm. No ale niestety, ręki młynarza nie mamy.

Gdyby graba była większa, już miałbym w kolekcji kilka Vostoków.

 

Znam to niestety, przez to krąg się zawęża co do wyboru zegarka :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szukacie małego pilota to mam na handelek DUK 1966 - koperta ma średnicę 41,5 bk więc na mniejszą rękę w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nadgarstku 18,5 Debert wygląda bardzo dobrze:

 

5gk8jFp.jpg

 

cpxEID5.jpg

 

Zdjęcia i rendery nie oddają wszystkich szczegółów, dopiero na żywo widać że subtarcza sekundnika jest  gliszowana, a "zbyt małe" indeksy dodają delikatności. Zegarek bardzo ok!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha zaczynam żałować że się z nim rozstałem :)

 

Niech się nosi - super wygląda! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki Parniak jeszcze się pojawił:

 

2f4e1a4c9a206be5de1f2078dc23d0cf_big.jpg

 

Zdjęcie telefonem przed chwilą :)

 

Ciekawy, ponieważ nie ma jakiejkolwiek nazwy brandowej.

Szafir z przodu, dekiel mineralny, miyota, 5WR.

40mm/12 grubości więc ładnie mieści się pod mankiet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zawsze w rzymskich liczbach na tarczy drażni godzina IIII... A z tego co widzę to mało który zegarek ma zapisaną tą liczbę w formie IV, która bardziej mi się podoba. No ale cóż, to tylko kwestia mojego gustu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę w ten sposób się prezentuje w celu zachowania większej symetrii na tarczy. IIII zajmuje więcej miejsca i stanowi lepszą przeciwwagę dla VIII po przeciwnej stronie, dodatkowo dzięki temu używa się tyle samo znaków V i X - po cztery, a w pozostałych czterech godzinach wykorzystuje się znaki I. Na zegarkach taka modyfikacja rzymskiej czwórki po prostu lepiej wygląda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę w ten sposób się prezentuje w celu zachowania większej symetrii na tarczy. IIII zajmuje więcej miejsca i stanowi lepszą przeciwwagę dla VIII po przeciwnej stronie, dodatkowo dzięki temu używa się tyle samo znaków V i X - po cztery, a w pozostałych czterech godzinach wykorzystuje się znaki I. Na zegarkach taka modyfikacja rzymskiej czwórki po prostu lepiej wygląda ;)

 

masz 100% rację!  Nigdy na tow  zasadzie nie zwracałem uwagi, ale fakt IIII wygląda wobec całości symetrycznie i zgrabnie.

Nie noszę raczej zegarków z indeksami rzymskimi czy arabskimi - głównie proste indeksy, ale ten Parnis jest ciekawy - taka pełna prostota, bez dodatków, udziwnień dodatkowych napisów typu Automatic / water resist. 

To mi się w nim spodobało, że jest prosta przejrzysta tarcza (biała, co ważne pod mankiet) + smukłe wskazówki i długi odznaczający się (ale delikatnie) sekundnik.

 

 

 

Mnie zawsze w rzymskich liczbach na tarczy drażni godzina IIII... A z tego co widzę to mało który zegarek ma zapisaną tą liczbę w formie IV, która bardziej mi się podoba. No ale cóż, to tylko kwestia mojego gustu :)

 

Wrzucę go może na bransoletę i wtedy zobaczy się jak wygląda. Chociaż też jest szansa, że ze mną nie zostanie :)

 

Fajny chociaż kompletnie nie moja stylówka. Ale pod mankiet bardzo spoko.

 

Właśnie sprawdzałem, koperta jest identico jak w tym drugim, który teraz genialnie wygląda na ręce kolegi AA:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/119184-nasze-nowe-chi%C5%84skie-nabytki/page-20?do=findComment&comment=2023875

 

;)

Edytowane przez rinkazki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Parnisa Ultimate ktoś jeszcze ma?

Ja mam z dekielkiem od Panerai :angry:  i noszę i sobie chwalę ( z wyjątkiem dekielka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Parnisa Ultimate ktoś jeszcze ma?

Też mam - ma u mnie dożywocie, bo przypomina mi że nie warto wywalać tyle kasy na Panerai a byłem BARDZO blisko żeby to zrobić  ;)

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One WR 100 maja, zamaczał ktoś?

Żeby były jakieś homage w tej kopercie i WR 200 to było by git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ultimate jest na mojej liście życzeń, ale dostać go to tragedia..

Wracając do zegarka, ja lubię rzymskie indeksy, ale w tym modelu chyba są malowane na tarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ultimate jest na mojej liście życzeń, ale dostać go to tragedia..

Wracając do zegarka, ja lubię rzymskie indeksy, ale w tym modelu chyba są malowane na tarczy?

 

Tak, tarcza jest maksymalnie prosta, zastanawiam się nad próbą jakiegoś moda... To w sumie jest idealny zegarek pod własny projekt!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.