Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

One były dostępne w pre-orderze na ebay w dobrej cenie, teraz już wyprzedane.

No to lipa... :mellow:


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam oglądających,

taki Parnis z niebieskim i z oczkiem

Parnis

Niebieskiego nie widziałem w tym wątku. Dokładność +3 s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale cegła. Tak z ciekawości: po ile stoją kwarcowe nauteki? Automaty miałem dwa (tzn. jeden został) i jak za tę jakość, to były śmiesznie tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale cegła. Tak z ciekawości: po ile stoją kwarcowe nauteki? Automaty miałem dwa (tzn. jeden został) i jak za tę jakość, to były śmiesznie tanie.

 

Ten - wylicytowałem za 39 PLN  :D +przesyłka...śmiesznie, śmiesznie tanio ! / Nowy z  pudełkiem /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja takie cudo posiadłem ostatnio za całą stówkę

Całkiem ładny i o dziwo jest to jeden z najdokładniejszych zegarków jakie mam :)

Wcale się nie wstydzę że mam kilka chińczyków

 

post-103024-0-24445300-1517922855_thumb.jpg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim "pochwalę się" chińskim "cudem" które niedawno do mnie przyszło, przywitam się, ponieważ to mój pierwszy post. A więc.....witam :) Od dawna  chciałem się zarejestrować i w końcu zmusił mnie do tego świeży nabytek z Gearbest.

Po pierwsze miło zaskoczył mnie czas dotarcia przesyłki - 2 tygodnie od zamówienia pocztą NL.

Jak już dotarła przesyłka to bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła.

Zegarek zwie się Tevise 8502. Kosztował ok. 54 zł w promocji. Zważywszy na jakość i wygląd to prześmieszne pieniądze. Spodziewałem się totalnego badzewiaka a przyszedł naprawdę solidnie wykonany zegarek. Jakościowo nie gorszy niż mój Timex za którego dałem ponad 300 zł. Pasek skóra ale jakaś troszkę licha się wydaje. Koperta to mosiądz, dekiel stal nierdzewna. Zegarek jest ciężki i sprawia wrażenie naprawdę drogiego.

Co do mechanizmu chodzi już od momentu nakręcenia 56h i nie myśli się zatrzymać. Nie badałem odchylenia czasowego ale wydaje się bardzo niewielkie.

 

Zobaczymy jak się będzie z czasem spisywał. Na razie leży u mnie tydzień. Obawiam się tylko o ten miedziany kolor, że szybko zejdzie, no ale zobaczymy....

 

Jak na razie bardzo na plus.

 

 

post-103022-0-00132800-1517927474_thumb.jpg

post-103022-0-17690000-1517927487_thumb.jpg

post-103022-0-08159600-1517927509_thumb.jpg

post-103022-0-26578800-1517927540_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@High-Castle

Tanio, tanio, trzeba przyznać.

 

@Moralesi

Wrażenia drogiego to on nie sprawia, ale jak za 50 zeta to zdecydowanie spoko. Mogliby sobie darować tylko to cudowanie z wahnikiem, bo ta naklejana blaszka wygląda kiepsko. Moja żona ma "złote" Tevise już od jakiegoś czasu. Wygląda nawet znośnie, chodzi bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@High-Castle

Tanio, tanio, trzeba przyznać.

 

@Moralesi

Wrażenia drogiego to on nie sprawia, ale jak za 50 zeta to zdecydowanie spoko. Mogliby sobie darować tylko to cudowanie z wahnikiem, bo ta naklejana blaszka wygląda kiepsko. Moja żona ma "złote" Tevise już od jakiegoś czasu. Wygląda nawet znośnie, chodzi bardzo dobrze.M

 

@High-Castle

Tanio, tanio, trzeba przyznać.

 

@Moralesi

Wrażenia drogiego to on nie sprawia, ale jak za 50 zeta to zdecydowanie spoko. Mogliby sobie darować tylko to cudowanie z wahnikiem, bo ta naklejana blaszka wygląda kiepsko. Moja żona ma "złote" Tevise już od jakiegoś czasu. Wygląda nawet znośnie, chodzi bardzo dobrze.

 

Wiadomo że jak się przyjrzysz to widać że to nie zegarek za choćby 1000-2000 zł i zwłaszcza jak ktoś ma pojęcie to wychwyci to od razu. Chodzi mi raczej o niektóre reakcje znajomych i ich zdziwienie że kosztował 50 zeta. Mam zegarki uznanych budżetówek za ok 300 zł i nie są lepiej zrobione - w Timex koronka wyblakła i zzieleniała, w Casio to samo. Tutaj też się z tym licze ale koszt 50 a 300 zł za mechanika (zobaczymy ile posłuży) to jest różnica

 

@High-Castle

Tanio, tanio, trzeba przyznać.

 

@Moralesi

Wrażenia drogiego to on nie sprawia, ale jak za 50 zeta to zdecydowanie spoko. Mogliby sobie darować tylko to cudowanie z wahnikiem, bo ta naklejana blaszka wygląda kiepsko. Moja żona ma "złote" Tevise już od jakiegoś czasu. Wygląda nawet znośnie, chodzi bardzo dobrze.M

 

@High-Castle

Tanio, tanio, trzeba przyznać.

 

@Moralesi

Wrażenia drogiego to on nie sprawia, ale jak za 50 zeta to zdecydowanie spoko. Mogliby sobie darować tylko to cudowanie z wahnikiem, bo ta naklejana blaszka wygląda kiepsko. Moja żona ma "złote" Tevise już od jakiegoś czasu. Wygląda nawet znośnie, chodzi bardzo dobrze.

 

Wiadomo że jak się przyjrzysz to widać że to nie zegarek za choćby 1000-2000 zł i zwłaszcza jak ktoś ma pojęcie to wychwyci to od razu. Chodzi mi raczej o niektóre reakcje znajomych i ich zdziwienie że kosztował 50 zeta. Mam zegarki uznanych budżetówek za ok 300 zł i nie są lepiej zrobione - w Timex koronka wyblakła i zzieleniała, w Casio to samo. Tutaj też się z tym licze ale koszt 50 a 300 zł za mechanika (zobaczymy ile posłuży) to jest różnica

 

Blaszka jak się przyjrzysz rzeczywiście szału nie robi, ale też mi nie przeszkadza

Edytowane przez Moralesi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem z ciekawości, ale jestem mile zaskoczony

 

 

e9cfd17685a69facd08e7511eff09142_orig.jp

 

16838384ddc80ed4351f5e5b410a4226_orig.jp

 

5d3ff9b0a2c99e80f23aa1316be334f6_orig.jp

 

beb67c3a9e5e880443f784ead8ab6678_orig.jp

 

Edytowane przez rado s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj linkę, pooglądałbym z ciekawości...


A jak z podświetleniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że nie ma podświetlenia, za dnia za bardzo go nie widać ale w nocy spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po miesięcznych testach przyszedł czas na przestawienie dokładniego chodu zegarka Forsining. Kilka postów wcześniej pisałem , że fabrycznie ustawiony był na +14 s/dob.

Po wyjęciu mechanizmu

post-101566-0-07915000-1518277500_thumb.jpg

 

i regulacji balansu po 7 godzinach wychodzi -0,6s/dob.:

post-101566-0-66246300-1518277603_thumb.png

Edytowane przez Progress

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że i ja coś sobie na testy sprawiłem ;) Szczerze mówiąc, za cenę 40-50 zł z wysyłką, pełnosprawny zegarek, którego wszystkie przyciski działają, ma stoper, alarm, dwa czasy, podświetlenie, datę, to rozbój w biały dzień. Jedyne co to trzeba mieć świadomość, że bezczelnie naśladuje Casio i albo to zaakceptujemy albo będzie nas dręczyło :) Dla mnie do obijania o futryny i na wyjazdy do lasu sprawi się dobrze.

 

10809751_P1110497t.jpg

 

10809750_P1110547.jpg

Edytowane przez gienek_mkb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, dobra. Mam i ja!
Świeża fotka, na łapie około 10 godzin. Minus taki, że przez ten czas spóźnił się około 10 sek.

n3wh7e9d02ax.jpg
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i tak w normie. A jak to opóźnienie będzie miało charakter stały, to znaczy, że bez problemu da się wyregulować. Aplikacja na komórkę, klucz do dekli i naprzód!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 U mnie znów ten Pagani to najdokładniejszy z moich czterech chińczyków - nie przekracza 6 sek na dobę. Drugi w  kolejności zresztą też Pagani. Za to najmniej dokładny robił mi 55 sek odchyłki, na szczęście to tanie zegarki więc z grzebania w nich sama przyjemność. A jaka radocha jak się samodzielnie uda wyregulować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaskakująco dobre wykonanie. Koperta ma jakieś tam niedociągnięcia, ale widywałem większe, w zegarkach nieprzyzwoicie drogich. Bransa bez rewelacji, ale ogniwa pełne i da się nosić. Ciekawy jestem mechanizmu - zgodnie  z opisem to chyba Seagull ST6? Za 220zł...Trudno znaleźć konkurencję. Co do samego designu, cóż...trzeba pogodzić się z klasycznym rżnięciem z TH Aquaracera - ale chinol nie udaje Greka i ma przynajmniej własne logo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.