Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem za 2,5 zł  :D zegarek marki podobno niemieckiej Regent z automatycznym chińskim werkiem DG 2813. Czy ktoś miał do czynienia z tym mechanizmem? Da się go wyregulować do sensownych wartości jeśli chodzi o odchyłkę dobową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 dni z czego 8 leżała na WER Warszawa. i

 

Wysłane z mojego Redmi 5A przy użyciu Tapatalka

Wybrałeś wersję z szafirem czy akrylem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem za 2,5 zł  :D zegarek marki podobno niemieckiej Regent z automatycznym chińskim werkiem DG 2813. Czy ktoś miał do czynienia z tym mechanizmem? Da się go wyregulować do sensownych wartości jeśli chodzi o odchyłkę dobową?

Nie wiem, co rozumiesz przez sensowne wartości, ale mam dixmonta w którymś zegarku i jest na pewno poniżej 30 sek. na dobę. W regulowanie się nie bawię, bo od dokładności mam Casio ;D. Btw. pokazałbyś fotę zegarka za 2,5 zł!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałeś wersję z szafirem czy akrylem?

Akryl, bardzo fajnie wygląda,

 

Wysłane z mojego Redmi 5A przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na good-stuffs.com. Paczka z Holandii, więc bez dodatkowych opłat. Dodatkowo dorzucili skórzany brązowy pasek i przyrząd do ich wymiany. Wykonany bardzo dobrze, ale na tarczy znalazł się mały paproch praktycznie nie widoczny. Gdy otworzyłem wieczorem paczkę to mnie nie urzekł, ale dziś w dziennym świetle jest świetny. Złote indeksy świecą się jak psu jajca Na razie noszę na kiepskim jakościowo zielonym nato. Docelowo mam już zakupiony zielony skórzany pasek Campagnolo, ale będzie musiał poczekać aż zrobi się chłodniej

 

Wysłane z mojego Redmi 5A przy użyciu Tapatalka

Kupując w tym sklepie przesyłka zawsze będzie z Holandii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując w tym sklepie przesyłka zawsze będzie z Holandii?

Tego nie wiem. Znalazłem kiedyś gdzieś tu na forum taką informację i postanowiłem zaryzykować i faktycznie paczka przyleciała z Amsterdamu bez żadnych opłat

 

Wysłane z mojego Redmi 5A przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk DG2813, Przy nakarecaniu koronka wraca do punktu wyjscia,cofa sie a nie blokuje po przekreceniu przez co nie da sie nakrecic zegarka.Werk idzie kilkanascie sekund i zatrzymuje sie.

Co moze byc przyczyna i czy naprawa bedzie kosztowna?

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zapadki blokującej koła naciągu (nie wiem, jak to się nazywa fachowo)? Raczej groszowe, jak to to.

Edytowane przez hrabia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki sobie sprawiłem  :)

1zlyujt.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Rodina bardziej przypomina nomosa w szczegółach: identyczna koperta i brak indeksu "6" tak samo jak w przypadku nomosa.

https://www.seagullwatchstore.com/Classic-Rodina-Automatic-Wrist-Bauhaus-Watch-p/r005-arabic-white-dial.htm

 

Jeśli się nie mylę to w carnivalu i w rodinie siedzi ten sam mechanizm,jeśli takie szczegóły Ci nie przeszkadzają - bierz carnivala, rodina troszkę droższa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodina bardziej przypomina nomosa w szczegółach: identyczna koperta i brak indeksu "6" tak samo jak w przypadku nomosa.

https://www.seagullwatchstore.com/Classic-Rodina-Automatic-Wrist-Bauhaus-Watch-p/r005-arabic-white-dial.htm

 

Jeśli się nie mylę to w carnivalu i w rodinie siedzi ten sam mechanizm,jeśli takie szczegóły Ci nie przeszkadzają - bierz carnivala, rodina troszkę droższa

W sumie 2 razy droższa więc chyba raczej wezmę Carnivala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie 2 razy droższa więc chyba raczej wezmę Carnivala...

Jeśli Ci odpowiada to jak najbardziej, osobiście mi się wydaje że napis "rodina" aniżeli "Carnival" jakoś lepiej na tarczy wygląda, ale to moje osobiste odczucia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci odpowiada to jak najbardziej, osobiście mi się wydaje że napis "rodina" aniżeli "Carnival" jakoś lepiej na tarczy wygląda, ale to moje osobiste odczucia biggrin.png

 

Parnis też ma podobny zegarek - z luźniejszym niż w Rodina czy w Carnivalu nawiązaniem do Nomosa i w nieco większym rozmiarze (41,5). 

 

https://go.shr.lc/2MnuCsf


Tanie zegarki są dobre, bo są dobre i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecacie jakieś dobre chińskie kostki? Homage np Cartiera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To smart watch? Co potrafi?

Takiego cudaka sobie ostatnio sprawiłem. Lenovo Watch 9.

 


Wysłane z mojego SM-T715 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez _Kwiatek_
Nie cytujemy zdjęć.

Tanie zegarki są dobre, bo są dobre i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To smart watch? Co potrafi?

Wysłane z mojego SM-T715 przy użyciu Tapatalka

 

Tak, to smartwach. Można go sparować z telefonem przez bluetooth. A potrafi liczyć kroki, przebyty dystans, wibruje gdy nadchodzi sms, można go używać jako spustu aparatu, można też mierzyć czas snu, ale akurat ja nie śpię z zegarkami. Więcej można poczytać w recenzji: https://www.tabletowo.pl/2018/07/10/test-recenzja-hybrydowego-zegarka-lenovo-watch-9/

Edytowane przez dawid_999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guanqin

Tarcza typu Sunburst

Przeszklony dekiel

W środku Seiko NH 35A z dokręcaniem i stopsekundą

Szkło podobno Szafir

Fajne wykończenie

Jak na garniturowiec za lekko ponad 200zł to wstydu nie ma

comment_uWBCm3gaEZkSqawbC5xR1BqSrzBiOP3C

Edytowane przez Kappuchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guanqin

Tarcza typu Sunburst

Przeszklony dekiel

W środku Seiko NH 35A z dokręcaniem i stopsekundą

Szkło podobno Szafir

Fajne wykończenie

Jak na garniturowiec za lekko ponad 200zł to wstydu nie ma

 

A co z paskiem? Da się go nosić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.