Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

Też na takiego czekam - ładny jest.

 

Guanqin

Tarcza typu Sunburst

Przeszklony dekiel

W środku Seiko NH 35A z dokręcaniem i stopsekundą

Szkło podobno Szafir

Fajne wykończenie

Jak na garniturowiec za lekko ponad 200zł to wstydu nie ma

 


Tanie zegarki są dobre, bo są dobre i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z paskiem? Da się go nosić?

Jak na chińczyka to jest całkiem całkiem. Pasek dość sztywny, ale ma potencjał żeby się wyrobić, standardowe zapięcie motylkowe działa nieźle, na ręce dość wygodny, wiadomo - są lepsze, no ale myślę że nie ma co narzekać.

Mój został kupiony docelowo z myślą o weselu znajomych bo do garniaka nic nie mam, więc będzie założony max 3 razy do roku, paska nie będę wymieniał, mi osobiście odpowiada

 

 

Też na takiego czekam - ładny jest.

 

Ja swojego zamawiałem z GearBest - priority line, wysyłka płatna extra niecałe 2$, ale poczta słowacka, wysłana docelowo z Bratysławy, więc bez obaw o vat, doszedł w 1,5 tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z paskiem? Da się go nosić?

Chiński smok, coś jak w Parnisach. Wygląda trochę jak derma z siedzeń w Ikarusie, ale nosić się da. A sam zegarek świetny, szczególnie za ten pieniądz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chiński smok, coś jak w Parnisach. Wygląda trochę jak derma z siedzeń w Ikarusie, ale nosić się da. A sam zegarek świetny, szczególnie za ten pieniądz.

Widziałem zegarek tej firmy na YT, porównanie z Seiko było ciekawe i niekoniecznie przegrane. Cena 50 USD kontra cena 350 USD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust ramka daty i choćby część logo mogłyby być nakładane, ale i tak jest OK. W tej kasie raczej bez konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała poprawka. Mechanizm to NH 36a czyli lekko zmodyfikowny 35a ( różnica to dzień tygodnia ).

Szkiełko nie szafir a hardlex - tak przynajmniej twierdzą sprzedawcy z Gearbest.

Edytowane przez Христофор

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co jest wart test z kropelkami wody, ale jeśli cokolwiek, to to wygląda jak w przypadku szafiru... Porównałem z jednym zegarkiem, który mam na bank z szafirem, no i z trzema współczesnymi, w których jest minerał. Kropla puszczona na Guanqina nie rozłazi się, tak samo jak w Oceanusie, w przeciwieństwie do tych puszczonych na "pewne" minerały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytrzymał wesele i poprawiny bez żadnej rysy, jak dla mnie wystarczy, jakoś szczególnie go nie oszczędzałem i na niego uważałem, za te pieniądze moim skromnym zdaniem dobry wybór, ale osobiście uważam że tylko w wersji białej, nie wiem czy w wersji czarnej, tarcza da taki fajny efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytrzymał wesele i poprawiny bez żadnej rysy, jak dla mnie wystarczy, jakoś szczególnie go nie oszczędzałem i na niego uważałem.

To musiało być huczne wesele :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musiało być huczne wesele :)

Było :) ale co to za wesele, na którym człowiek się nie wybawi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pozwoliłem sobie na takiego Parnisowego homara.

post-103868-0-66509000-1535738345_thumb.jpg


Pierwsze wrażenie zaskakująco pozytywne, nawet pełne końcowe ogniwa bransolety (ja od razu go upaskowiłem bo to takie moje hobby).

Już zrobiłem mu sesje zdjęciowa ale jeszcze trzeba rawy wywołać, to potem pokaże.

 

Edit:

Rawy wywołane:  https://photos.app.goo.gl/ekerSFxV7nrVS4a98


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez tymancjo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość ciekawy każual na GB... Miyota, szafir, ceramika.

 

 

Jakieś 220 zyla plus możliwy VAT.

Edytowane przez 4palce

Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość ciekawy każual na GB... Miyota, szafir, ceramika.

 

 

Jakieś 220 zyla plus możliwy VAT.

 

Dość mocno inspirowany Longinesem Conquest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ukryć;) Inspirowany to niedopowiedzenie roku;P


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale gdyby komuś to nie przeszkadzało to dzisiaj można go kupić za jakieś 173zł w sklepie gearbest z kodem:

CA-20%off$49

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak coś zmieniono względem pierwowzoru :)

Urzekła mnie w nim luma na indeksach i jej brak na wskazówkach :)

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No ale gdyby komuś to nie przeszkadzało to dzisiaj można go kupić za jakieś 173zł w sklepie gearbest z kodem:

CA-20%off$49

Czyż nie tego dotyczył mój post, który zacytowałeś wyżej?;)

 

 

Urzekła mnie w nim luma na indeksach i jej brak na wskazówkach :)

W tym właśnie główny problem z chińczykami, jeszcze nie widziałem takiego który byłby do zaakceptowania od A do Z... zawsze jest jakaś mina.  :(


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj natknąłem się w oknie lombardu na takie cudo. Kupiłem za sto kilkadziesiąt złotych polskich - nieco zbyt dużo, ale i tak kilkanaście razy mniej, niż za niemal identycznego Frederica Constanta.

 

Sekonda 3503.

 

Garść informacji z dekla:

- Japan Movement

- China Assembly

I z encyklopedii:

- Best UK Brand

- Former Soviet Trade Mark

 

Kundel, znaczy się, ale chyba właśnie w dziale chińskim wypada nim się pochwalić:

 

med_gallery_105940_3650_2464486.jpg

 

med_gallery_105940_3650_29905.jpg

 

Indeksy i cyfry rzymskie - na zdjęciu niemal czarne - w realu są granatowe, a wskazówki są nawet nieco jaśniejsze. Pasek też granatowy (półskórzany: "upper leather"), ale do wymiany na mesha.

Dzisiaj jest nów, ale postanowiłem trochę pokręcić i pokazać pełnię (nie, wbrew ostatnim doniesieniom Księżyc nie jest planetą).

Niestety, nie potrafię przekazać zdjęciami uroku zegarka: giloszowany środek cyferblatu, totalizatory ze szlifem słonecznym, fajne soczewkowe szkło (niczym w tanich sportowych Casio), wypukły druk indeksów. 

Dekiel stalowy, koperta z niklowanej plasteliny. Wskazówka sekundowa nie zawsze trafia w indeksy, ale robi 60 cyknięć na minutę. 

Koronka "na drugim piętrze" przestawia zegarek, a "na pierwszym piętrze" - dni miesiąca w jedną stronę i fazy Księżyca w drugą stronę. Dzień tygodnia chyba nie jest nastawialny, więc 1 października czeka mnie więc sporo kręcenia. 

 

 

BTW: Jak sprawić, żeby zdjęcie z Galerii pojawiało się tutaj jako miniaturka, która po kliknięciu powiększy się do większych rozmiarów? 

Edytowane przez Zeno

Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny model, mam identyczny ale z arabskimi cyframi. Ładnie zaprojektowany, jedyny mankament to koperta zrobiona z jakiegoś miękkiego metalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemal identyczne jak ferrari.

 

post-6254-0-78394700-1536586517_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej:

 

pan-samochodzik.jpg

 

Silnik świetny, tylko nadwozie z tektury...

 

Fajny model, mam identyczny ale z arabskimi cyframi. Ładnie zaprojektowany, jedyny mankament to koperta zrobiona z jakiegoś miękkiego metalu.

Ta Sekonda  z arabskimi ma referencję nr 3504.

 

Jak u Ciebie z nastawianiem: co robisz 1 października, cofasz datę o jeden i kręcisz 7x 24h ?

Przy okazji: ten Twój też nastawia się do tyłu? W innych zegarkach żeby przesunąć wskazówki do przodu trzeba kręcić koronką w górę, a w tym - w dół :o

Edytowane przez Zeno

Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.