Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkość. Są gigantyczne. Mam przy jednym pasku, bo z taką przyszedł. Zalet nie widzę, ale co kto lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojj dawno mnie tu nie było, ale pochwale się, taki chińczyk wylądował: Seagull 1963 hked:

 

post-46829-0-94420800-1537380550_thumb.jpg

 

post-46829-0-69083500-1537380619_thumb.jpg

 

post-46829-0-99010400-1537380972_thumb.jpg

 

post-46829-0-46080300-1537380992_thumb.jpg

Edytowane przez TabaQ

"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TabaQ

Graty, nosiłbym!

 

 

Wielkość. Są gigantyczne. Mam przy jednym pasku, bo z taką przyszedł. Zalet nie widzę, ale co kto lubi.

 

Optycznie pasują do grubych pachów i optycznie stanowią przeciwwagę dla sporego zegarka. Osobiście bardzo te klamry lubię, sam też zaczynam w nich delikatnie grzebać. Takie tam, brąz + srebro:

 

 

44080590821_cd02bdbd9a_c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam męskie zegarki, które są szerokością zbliżone do takiej klamerki ;). Natomiast z taką zwykłą małą rzeczywiście pokombinować ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza, wskazówki... To był taki zegarek jak ten, co pokazał SirJack

 

tarcza wykonanna w jednym egzemplarzu, wskazówki z odzysku i wygląda jak rasowy NavBUhr, zdjęty z pilota Luftwaffe biggrin.png

Kto CI taką piękną tarczę zrobił?


Tanie zegarki są dobre, bo są dobre i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim Parnisem - spieszy 2min. Oddać go do zegarmistrza czy dać mu jeszcze szansę? 
Dodam, że zegarek jest mało noszony (ok. 3h w ciągu dnia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest taki pan Piotr w 3City, robi takie różne cuda...

A możesz dać namiary na prv?


Tanie zegarki są dobre, bo są dobre i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim Parnisem - spieszy 2min. Oddać go do zegarmistrza czy dać mu jeszcze szansę? 

Dodam, że zegarek jest mało noszony (ok. 3h w ciągu dnia).

 

ściągaj apkę i sam reguluj, o ile to jest stała odchyłka, a nie jakieś szaleństwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dotarł do mnie drugi z chińskich automatów:

Ładnie wygląda - to 40mm czy 42? Jaki masz nadgarstek?


Tanie zegarki są dobre, bo są dobre i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40mm, 42 z koronką. Nadgarstek - 17,5 cm. Zapłaciłem 211 zł w promocji.

 

Btw: Powie mi ktoś jak mogę dokręcać te zegarki z koronki?

 
Po zatrzymaniu i odkręceniu koronki (Parnis) kręcę koronką do siebie (w przeciwnym kierunku opór i zgrzyt), widzę jak poruszają się koła zębate, ale zegarek nie startuje.
 
To samo z Carnivalem (ten nie ma zakręcanej koronki) - kręcę do siebie, zębatki się kręcą jednak zatrzymany zegarek nie rusza, dopiero po kilkukrotnym wprawieniu w ruch rotora.
Edytowane przez SirJack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek nakręcasz od siebie, czyli patrząc na zegarek z boku i mając koronkę przed sobą nakręcasz zegarek kręcąc koronką zgodnie z ruchem wskazówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek nakręcasz od siebie, czyli patrząc na zegarek z boku i mając koronkę przed sobą nakręcasz zegarek kręcąc koronką zgodnie z ruchem wskazówek.

Nie da rady. Czuje opór i słychać zgrzyt. Trybiki się nie kręcą. Na odwrót słychać cykanie i kółka się obracają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to duży opór to obstawiam wyłamane zęby na którymś z kół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok masz rację. Poczekam aż się zatrzymają i przetestuję, ale miałem złe pojęcie o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm w twoim zegarku wygląda na ST17 a ten mechanizm rzeczywiście stawia stosunkowo duży opór przy nakręcaniu i wydaje "dziwne" dźwieki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady. Czuje opór i słychać zgrzyt. Trybiki się nie kręcą. Na odwrót słychać cykanie i kółka się obracają.

 

Z jednym jedynym wyjątkiem wszystkie zegarki z jakimi się zetknąłem nakręcało się "w prawo", tak jak zakręcasz wodę w kranie albo dokręcasz standardową nakrętkę. Ten wyjątek to Sistem51 Swatcha, który nakręca się w przeciwną stronę.    


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm w twoim zegarku wygląda na ST17 a ten mechanizm rzeczywiście stawia stosunkowo duży opór przy nakręcaniu i wydaje "dziwne" dźwieki 

 

Większy opór i głośniejsze dźwięki wydaje Parnis z ST25 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypada i tutaj go pokazać :D Nh36, szafir z AR, luma BWG9. Taki usprawniony SKX :)

dDeYOUg.jpg

w5wK2tC.jpg

 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły, szkoda że tarcza z drukarki.

Edytowane przez satanic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja z czarną tarczą ma srebrne "ramki" wokół indeksów, tutaj tylko czarna farba. Szkoda... aczkolwiek muszę przyznać, że na żywo jest to znośne. Myślę o jakimś modzie ;)


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się wrzuci tarczę skx i dekiel to wydzie taniej niż dokupienienie do skx mechanizmu i szafiru? pytam serio bo się nie orientuję w cenach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.