Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

Co to za bransoleta Jakie ma zapięcie

Gratuluję.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł Ruimas, 

 

Gratulacje :) Niech cieszą. Jak widać (a czego nie wiedziałem) Chińczycy robią również świetne damki... Przy okazji dowiedziałem się o istnieniu czegoś takiego jak namiot bezcieniowy (muszę tylko zrobić internetową kwerendę, co zacz ;) ) chociaż domyślam się, że jego celem jest robienie zdjęć bez cieni, odbić, etc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za bransoleta Jakie ma zapięcie

Gratuluję.

Dostałem ją w gratisie, od sprzedającego (w komplecie jest też oryginalna guma). Wygląda dość ciekawie, zapięcie również solidne.

bimp3h8s9nas.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie je można znaleźć i czemu tak drogo ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje :) Niech cieszą. Jak widać (a czego nie wiedziałem) Chińczycy robią również świetne damki... Przy okazji dowiedziałem się o istnieniu czegoś takiego jak namiot bezcieniowy (muszę tylko zrobić internetową kwerendę, co zacz ;) ) chociaż domyślam się, że jego celem jest robienie zdjęć bez cieni, odbić, etc.

 

Właśnie do tego, z grubsza, służy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba dobry dil.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje :) Niech cieszą. Jak widać (a czego nie wiedziałem) Chińczycy robią również świetne damki... Przy okazji dowiedziałem się o istnieniu czegoś takiego jak namiot bezcieniowy (muszę tylko zrobić internetową kwerendę, co zacz ;) ) chociaż domyślam się, że jego celem jest robienie zdjęć bez cieni, odbić, etc. 

 

Dokładnie na tym to polega, na początku zrobiłam namiocik z karnistra po płynie do spryskiwaczy, ale było w nim ciasno i niewygodnie, więc ułożyłam sobie dzisiaj nowy z hula hopu wyłożonego materiałem :)

 

No i Ruimas w namiociku:

 

post-91423-0-12365600-1570400446_thumb.jpg

 

post-91423-0-39412000-1570400660_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego jeszcze jakieś dobre makro by się przydało. Lub konwerter, np. Raynox.

Żeby nie robić offtopu, to dwie fotki z użyciem Raynoxa.
Guanqin - ten zegarek jest dla mnie fenomenem, jeśli chodzić o kategorię "najniższa cena zegarka mechanicznego". Ja wiem, że tarcza taka sobie, że napisy malowane, że pasek (jak każdy chinol) podłej jakości, że szkiełko to raczej nie szafir..
Ale, ludzie! Za 155zł dostajemy automatyczną Miyotę (lub Seiko - zależy, co majfrend miał pod ręką). Swój poprzedni egzemplarz oddałem ojcu - pół roku codziennej tyrki, zero problemów, odchyłka +10 sek/doba.

b6sxtxqvtl5i.jpg

 

nx8k35rvpx7x.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma świetny bezel, taki nietypowy - strasznie mi się przez to podoba. A po wymianie na czarnego krokodyla trafił u mnie jako dyżurny koszulowiec. A jego cena to żart.

 

Do tego jeszcze jakieś dobre makro by się przydało. Lub konwerter, np. Raynox.

Żeby nie robić offtopu, to dwie fotki z użyciem Raynoxa.
Guanqin - ten zegarek jest dla mnie fenomenem, jeśli chodzić o kategorię "najniższa cena zegarka mechanicznego". Ja wiem, że tarcza taka sobie, że napisy malowane, że pasek (jak każdy chinol) podłej jakości, że szkiełko to raczej nie szafir..
Ale, ludzie! Za 155zł dostajemy automatyczną Miyotę (lub Seiko - zależy, co majfrend miał pod ręką). Swój poprzedni egzemplarz oddałem ojcu - pół roku codziennej tyrki, zero problemów, odchyłka +10 sek/doba.


Tanie zegarki są dobre, bo są dobre i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cadisen C1032 ma praktycznie taką samą tarczę i w podobnej cenie jeszcze bransoletę z pełnych ogniw i z pełnymi endlinkami, zawsze seiko NH36. Tylko koperta jest w tym guanqinie ładniejsza.

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie taki nowy nabytek, ale zdjęć nie wrzucałem :). Najciekawszy aliexpressowy garniturowiec. Jeżeli uda mi się zebrać to postaram się dodać zdjęcia nowego Cadisena C8162.post-70494-1570448557,3774_thumb.jpgpost-70494-1570448573,1417_thumb.jpg

Edytowane przez papax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do tego jeszcze jakieś dobre makro by się przydało. Lub konwerter, np. Raynox.

 

 

Do makro mam najtańsze możliwe rozwiązania chińskiej myśli optycznej, czyli dokręcane do obiektywu soczewki +10 D, albo to samo na telefon (o większej mocy ale dużych aberracjach) - załączam foto koronki Ruimasa z tego sprzętu. Największy problem z aparatem to stabilizacja, bo wszystko się ruuuszaa, ale może zainwestuję w chiński statyw i jakąś migawkę i przepraszam za offtop, już się zamykam. Jak coś to priv :P96b028d550bad95471d4fb701d0339c8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Was ma dłuższy czas już zegarek Loreo L9201 i mógłby coś powiedzieć o wykonaniu i mechanizmie, jak z dokładnością chodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Was ma dłuższy czas już zegarek Loreo L9201 i mógłby coś powiedzieć o wykonaniu i mechanizmie, jak z dokładnością chodu?

 

Wykonanie jest zdumiewające, biorąc pod uwagę cenę. Wskazówki są łamane szlifem, fajnie to wygląda przy różnym padaniu światła. Warto zwrócić uwagę na lume w indeksach, jest wypukła, perłowa, świeci intensywnie lecz krótko. Pierścienie, okalające lume dobrze, ba bardzo dobrze wykończone. Bezel, jest słaby, klika jak blacha z puszki koli i sama powłoka zalatuje taniością, koronka też wygląda jak by ktoś z tej firmy wpadł na chiński targ i wykupił wszystkie najtańsze :)

 

Co do mechanizmu... chodzi :) nie mierzyłem dokładności, nosiłem go dwa dni i nie zauważyłem odchyłki minutowej czy większej. Nie potrzebnie ma przeszklony dekiel, tam nie ma co oglądać.

 

a i zabrałem go na basen... i o dziwo przeżył, 4 bite godziny wodował.

 

Kupiłem go na promo na Ali z kuponami za 160 zł i tylko dlatego, że cena była tak niska wziąłem z ciekawości. Podsumowując w tej cenie to absolutny hit ale patrząc przez pryzmat choćby i Seiko to wypada blado no i pozostaje kolejny minus i chyba największy, to zbyt mocne nawiązanie do Rolexa. 

post-110586-0-31918300-1571771523_thumb.jpg

post-110586-0-82430800-1571771548_thumb.jpg


📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG-20191025-150144.jpg

Też zielony, też udaje suba. Najtańszy homar tej zacności na Ali, mam wrażenie. Na ten moment działa.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawili „perlative cerenometer”? Hoho!

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patek doszedł :) Jest bardzo przyzwoicie wykonany.

Możesz iść na browara z Prokopem. :lol:


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałbyś linkę do tego wynalazku?


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.