Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł do mnie Parnis pilot na tym azjatyckim unitasie 6497.

Niestety pomimo nakrecenia do oporu idzie chwilę, za chwilę się zatrzymuje, po potrząśnieciu znów idzie itd... Pech.

Miał ktoś podobna przypadłość?

Co teraz? Odsyłać się nie opłaca, koszt chyba zbyt duży? Ktoś ma jakiś pomysł? Pewnie koszt naprawy wyniesie prawie wartość zegarka? Rzucić w kąt?

Skąd wiesz, że to parnis?

 

Pisalbym do sprzedawcy, jest szansa że oddadzą kasę w całości lub częściowo.

Przyszedł do mnie Parnis pilot na tym azjatyckim unitasie 6497.

Niestety pomimo nakrecenia do oporu idzie chwilę, za chwilę się zatrzymuje, po potrząśnieciu znów idzie itd... Pech.

Miał ktoś podobna przypadłość?

Co teraz? Odsyłać się nie opłaca, koszt chyba zbyt duży? Ktoś ma jakiś pomysł? Pewnie koszt naprawy wyniesie prawie wartość zegarka? Rzucić w kąt?

Skąd wiesz, że to parnis?

 

Pisalbym do sprzedawcy, jest szansa że oddadzą kasę w całości lub częściowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak był tytułowany na aukcji jako Parnis.

OK napisze i załącze filmik.

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dotarł taki sam i chodzi jak zły. Po dobie +- 2sek . Może zagram w totka


By duży talent nie poniósł straty, trzeba zakupić japońskie graty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Parnis chodzi cudnie, ale kupowałem  na parnis.org - drożej .

Producent oficjalnie mówi o budżetowych sztukach sprzedawanych poza oficjalnymi sklepami.

post-34219-0-31339200-1576701661_thumb.png


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://images92.fotosik.pl/295/fdab99ad94a7564b.jpg

 

3 tygodnie czekania i jeszcze felerny egzemplarz.

To mój drugi i ostatni zakup na aliexpress, szkoda nerwów. Niestety w parze z niską ceną idzie kiepska jakość. Trzeba było dołożyć ze 2-3 stówy i kupić japończyka, tam nie ma takich problemów.

Emocje to zły doradca. Wg mnie wyciągasz błędne wnioski, ale Twój pieniądz, Twoja decyzja. Ja na Ali nie narzekam.

Skąd wiesz, że to parnis?

 

Pisalbym do sprzedawcy, jest szansa że oddadzą kasę w całości lub częściowo.

 

Skąd wiesz, że to parnis?

 

Pisalbym do sprzedawcy, jest szansa że oddadzą kasę w całości lub częściowo.

Popieram. Sam kupiłem, co prawda na eBayu, Pagani Design od chińskiego sprzedawcy, to jak popsuł się po miesiącu dostałem 100% zwrotu a potem zegarmistrz mi go naprawił za 100 zł i działa do tej pory. Zegarek kosztował około 250 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy emocje? Może miałem pecha, ale chyba kontrola jakości to nie ich najmocniejsza strona. Ktoś powie, że to tanie zegarki. Ok, ale denerwujące jest to, że człowiek czeka 3 tygodnie a dostaje nie sprawny zegarek.

A nie każdy sprzedawca jest tak pro kliencko nastawiony. Zobaczymy. Przesłałem do sprzedawcy info z linkiem do filmiku wykazującego usterkę, zobaczymy jak podejdzie do tematu.

 

Nie każdy ma w swojej mieścinie zegarmistrza który ogarnie zegarki mechaniczne, a jechać 100 km tam i z powrotem by oddać zegarek do naprawy i drugie 100 by go odebrać to średnio opłacalny interes, podobnie jak wysyłka do Chin i czekanie.

Dobrze, że nie kosztował z 500 zł i wzwyż, dopiero by było szkoda. Choć każdego pieniądza żal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy emocje? Może miałem pecha, ale chyba kontrola jakości to nie ich najmocniejsza strona. Ktoś powie, że to tanie zegarki. Ok, ale denerwujące jest to, że człowiek czeka 3 tygodnie a dostaje nie sprawny zegarek.

A nie każdy sprzedawca jest tak pro kliencko nastawiony. Zobaczymy. Przesłałem do sprzedawcy info z linkiem do filmiku wykazującego usterkę, zobaczymy jak podejdzie do tematu.

 

Nie każdy ma w swojej mieścinie zegarmistrza który ogarnie zegarki mechaniczne, a jechać 100 km tam i z powrotem by oddać zegarek do naprawy i drugie 100 by go odebrać to średnio opłacalny interes, podobnie jak wysyłka do Chin i czekanie.

Dobrze, że nie kosztował z 500 zł i wzwyż, dopiero by było szkoda. Choć każdego pieniądza żal.

Skoro masz do zegarmistrza 100 km, to trochę zmienia sprawę. Ale pomyśl, że możesz załatwić naprawę przy okazji wizyty w mieście. Wtedy pozostaje naprawa, która wcale nie musi kosztować 100, ale znacznie mniej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie dogadam ze sprzedawcą to pewnie tak zrobię, oddam do naprawy przy okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie dogadam ze sprzedawcą to pewnie tak zrobię, oddam do naprawy przy okazji.

I taka chłodna kalkulacja, jak nie uda Ci się sprzedać, mi się podoba. ;)

I taka chłodna kalkulacja, jak nie uda Ci się sprzedać, mi się podoba. ;)

Zresztą co przeszkadza dostać wcześniej zwrot kasy, zegarka nie trzeba odsyłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym sobie zostawić gdyż sam wygląd mi się podoba, zastanowię się, może faktycznie małym kosztem da się to doprowadzić do stanu używalności.

 

Edit: sprzedawca zaproponowal wysyłkę innego egzemplarza lub zwrot pieniędzy. Niesamowite podejście do klienta, gdzie u nas coś takiego można spotkać?

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym sobie zostawić gdyż sam wygląd mi się podoba, zastanowię się, może faktycznie małym kosztem da się to doprowadzić do stanu używalności.

 

Edit: sprzedawca zaproponowal wysyłkę innego egzemplarza lub zwrot pieniędzy. Niesamowite podejście do klienta, gdzie u nas coś takiego można spotkać?

Teraz przeproś AliExpress ;). No i kto miał rację? Będziesz miał zegarek za free, to świadczy o dużym zaufaniu (oby nie masowo nadużywanym) wobec klienta i dbałość o jego zadowolenie. Na pocieszenie Ci dodam, że 3 tygodnie czekania to raczej krótko, mnie zdarzało się czekać nawet ponad 2 miesiące. Ten okres uprawniał mnie do zwrotu gotówki, ale poczekałem, dostałem i nie walczyłem o gotówkę (choć zgodne z umową, ale dla mnie wątpliwe moralnie). Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... tak, takie podejście do klienta zmienia zdecydowanie moją opinię na temat zakupów na aliexpress.

Ciekawe jak duży odsetek sprzedawców idzie klientowi na rękę.

Niestety podtrzymuje swoją opinię, że kupując tanie zegarki typu Parnis, Pagani Design itp. musimy się liczyć z otrzymaniem felernej sztuki.

Ale podejście do klienta jest na duży plus, tym bardziej że poprosiłem o droższą sztukę a mianowicie divera Parnis chcąc dopłacić różnice, a sprzedawca oznajmił, że nie ma potrzeby dopłaty :)

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... tak, takie podejście do klienta zmienia zdecydowanie moją opinię na temat zakupów na aliexpress.

Ciekawe jak duży odsetek sprzedawców idzie klientowi na rękę.

Niestety podtrzymuje swoją opinię, że kupując tanie zegarki typu Parnis, Pagani Design itp. musimy się liczyć z otrzymaniem felernej sztuki.

Ale podejście do klienta jest na duży plus, tym bardziej że poprosiłem o droższą sztukę a mianowicie divera Parnis chcąc dopłacić różnice, a sprzedawca oznajmił, że nie ma potrzeby dopłaty :)

Myślę, że taki dość abstrakcyjny wskaźnik - stosunek jakości do ceny, mimo wszystko nie zniechęca. Dbałość o klientów na Ali to raczej norma, niż wyjątek.

 

 

Nowy nabytek.

 

Jaka cena i jakość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nowy nabytek.

Naprawdę fajny, jak dokładność chodu? Podobał mi się, jednak cena trochę zniechęcała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest dokladny, w srodku jest miyota. Kupilem w sumie 4 zegarki i ze wszystkich jestem zadowolony, jak bedzie chwila to wrzuce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mają, mam i ja. Jestem pod lekkim wrażeniem. bdbd461372f6ee06d250ec021dd9adab.jpg

 

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie paska zegarek zyskał dwukrotnie na wartości77b11d9d9f026c6043a1479f7e4c458b.jpg


By duży talent nie poniósł straty, trzeba zakupić japońskie graty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pagani... Mam złe doświadczenia. Przyszedł do mnie nie do użytku. Majfrendy półmostek balansu zapomniały przykręcić, użerałem się długo z Ali.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś rzuciło mi się w oczy.

post-33375-0-48160600-1577041112_thumb.png


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś rzuciło mi się w oczy.

70 godzin robi wrażenie, ale wizualnie trochę tandetne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu na WUSie powstał projekt forumowy na tym mechanizmie, lepiej to wtedy wyglądało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzorowali się na kultowym Currenie?


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.