Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnio zaryzykowałem Pagani Design. Jakość dobra, co ciekawe - bransoleta lita, ale loteria z wysyłką. Miał być z NH35 na pokładzie a przyszedł z Miyotą...

Ale dogadałem się z majfriendem, dopilnował, żeby drugi przyszedł jak trzeba (i od razu poszedł do zmodowania - tarcza i wskazówki).

 

Za $59 kawał zegara.


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście bardziej zależy na "przyzwoitej jakości wykonania", jeśli byłaby ona na poziomie takiego seiko5, to wchodzę w to. W ciemnych wodach jeziora nie będę z nim nurkował a taki Bond (Connery Dr No) też sobie "podświetlał" submarinera zapalniczką  ;)  Jest jeszcze homage AT od Corgeuta, też fajna sprawa, i mechanizm można se wybrać:

https://www.aliexpress.com/item/4000122169098.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.558b31f8XMuNBK&algo_pvid=7dafaf84-4b1d-44aa-be66-7f9c63f0bf8f&algo_expid=7dafaf84-4b1d-44aa-be66-7f9c63f0bf8f-0&btsid=0ab6fab215871277598374941e8e19&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Ha, był nawet homar blancpaina ff od koguta ;)


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi palcem tego co te brednie pisał :D

Luma jest słaba.

A co do ogólnej jakości to jest OK.

Generalnie jakość chińczyka powyżej 70-80$ jest na przyzwoitym poziomie.

Tomku, znalazłem, wykreśliłem nazwiska bo RODO. post-99243-1587198212,8153_thumb.jpg

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to fake news a może ma jakiegoś moda lub chińczyk robił dla siebie :D

No ale jak to porównywał do Sarba to może i miał lepiej :P

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to fake news a może ma jakiegoś moda lub chińczyk robił dla siebie :D

No ale jak to porównywał do Sarba to może i miał lepiej :P

Mnie nie udało się znaleźć "chińczyka" z dobrą lumą. Właściwie mam tylko jeden z moich zegarków, ale to chyba nie w Japonii robiony ma lumę przyzwoitą to Seiko Baby Monster, no może jeszcze jeden Citizen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie udało się znaleźć "chińczyka" z dobrą lumą. Właściwie mam tylko jeden z moich zegarków, ale to chyba nie w Japonii robiony ma lumę przyzwoitą to Seiko Baby Monster, no może jeszcze jeden Citizen.

Mam chińskiego homara Seiko Turtle i ten ma bardzo przyjemną lumę, coś jak Citizeny. Z tego co czytam, to Steeldivy mają też przyzwoitą.


Tanie zegarki są dobre, bo są dobre i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chińskiego homara Seiko Turtle i ten ma bardzo przyjemną lumę, coś jak Citizeny. Z tego co czytam, to Steeldivy mają też przyzwoitą.

Możesz podesłać linka do sklepu?

Dobra chińska luma jest w Getat, homar Pama ale tam cena już ponad 200$ ;)

Getat? Nie znam. Jakiś namiar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podesłać linka do sklepu?

Getat? Nie znam. Jakiś namiar?

Tu masz recenzję steeldive, jest porównanie lumy do Seiko

http://www.neobios.net/orologi/steeldivesquale.php#ultimo

A tu sklep

https://pl.aliexpress.com/store/5019205?spm=a2g0o.productlist.0.0.37d84587eGKwvS


Tanie zegarki są dobre, bo są dobre i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Getat? Nie znam. Jakiś namiar?

Miałem kiedyś. Bardzo dobrze zrobione zegarki patrząc na cenę. Wart swoich pieniędzy.

Mówię o modelu na "unitasie".


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to fake news a może ma jakiegoś moda lub chińczyk robił dla siebie :D

No ale jak to porównywał do Sarba to może i miał lepiej :P

 

Wiem, że chodziło właśnie o SM 62Mas prosto z Chin, bez modów. Też mnie to zdziwiło

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://getatwatch.com/

 

Tylko przy zamówieniu wybierasz lume ;)

Jakoś słabo się mi ta strona otwiera, ale spróbuję później. Dzięki, nawet nie słyszałem o tej marce.

Dzięki. Z tej firmy chyba w pierwszej kolejności coś z owoców morza. :)

Miałem kiedyś. Bardzo dobrze zrobione zegarki patrząc na cenę. Wart swoich pieniędzy.

Mówię o modelu na "unitasie".

Po dłuższym okresie niekupowania powoli dojrzewam do czegoś, raczej niedrogiego. Problemem jest zbyt długa lista zegarków które mi się podobają a jak dużo, to zwykły człowiek skazany na "homary".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mi się Squale podobają, ten homar Steeldive jest świetny, kurcze, żeby jeszcze dali tam jakąś 9015. Nic nie mam do NH35, ale......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam tego SD. Lumą po naświetleniu mocno świeci. Dobry rozmiar i jakość. Fotka z wczoraj

post-67969-0-95392500-1587234897_thumb.jpg

Edytowane przez tofiks_th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łaaadny.

Ja się łamię nad SD1970...


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam tego SD. Lumą po naświetleniu mocno świeci. Dobry rozmiar i jakość. Fotka z wczoraj

Mam wątpliwości co do wykończenia koperty, ale to sprawa gustu. Mat nie do końca do mnie przemawia, ale ogólnie wygląd OK. Jak długo trzyma luma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnych pomiarów nie robiłem, ale niestety nie jest to poziom cenionych Japończyków ze stajni Citka lub Seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wątpliwości co do wykończenia koperty, ale to sprawa gustu. Mat nie do końca do mnie przemawia, ale ogólnie wygląd OK. Jak długo trzyma luma?

To jest kopia Squale, oryginał tez ma matową kopertę.

Dokładnych pomiarów nie robiłem, ale niestety nie jest to poziom cenionych Japończyków ze stajni Citka lub Seiko.

Ale o co chodzi ? Dokładność mechanizmu czy ogólna ? To jest 150$ , oryginal ok.1000$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest kopia Squale, oryginał tez ma matową kopertę.

Ale o co chodzi ? Dokładność mechanizmu czy ogólna ? To jest 150$ , oryginal ok.1000$

To była odpowiedź na moje pytanie o trwałość lumy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-54817-0-76819400-1587244245_thumb.jpg

Luma w SD jest całkiem przyzwoita . Przy świetle słonecznym spokojnie może się naświetlić , gdzie później w słabiej 

oświetlonym pomieszczeniu zegarek zadaje się mieć stale działające "podświetlanie ". W pracy non stop ktoś mi 

zwraca na to uwagę . Przy naświetleniu sztucznym światłem po jakiś 40-45 minutach zaczyna być problem żeby odczytać 

godzinę w kompletnej ciemności . 

Edytowane przez gszok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeśli ma ktoś homara od Getat, mógłby pokazać go na nadgarstku ? Byłbym bardzo wdzięczny, ja mam tylko 18-18,5 cm w łapce, ale te 44-45mm od Paneraia/kopii podobno trochę inaczej "lezy" na ręce - znaczy lepiej ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.