Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Grawermen napisał:

 

Za 50 usd to kupię dla samego pudełka 🙂 - wyślij link gdzie można kupić 🙂 plisssss

U mnie dzisiaj moon Parnisa do kolejnej pasówki

 

 

Aliexpres: https://www.aliexpress.com/item/4000020405600.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3b3f4c4djP4Wyv

 

Tylko, że teraz to już po 90 USD:

obraz.png.c0824e8d669083d4d276ae359c0e3028.png

 

Ale na wyprzedaży letniej w zeszłym tygodniu był po 63 USD

 

obraz.png.0c4d0fded25033508a589d86cd3e17a7.png

 

Ale do tego jeszcze były dostępne jakieś kupony zniżkowe na 10 USD i ostatecznie wyszło 53 USD.

No i trzeba pamiętać, że to kwarc (mecha-kwarc Seiko VK63) a nie mechanik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wszystko fajnie, że Tobie tak szybko przyszło. Ja zamawiałem telefon z oficjalnego sklepu Lenovo 15 czerwca i do teraz nie wysłane. A miał być z magazynu w Polsce - dostawa DHL.

 

W drodze mam też Paganiego, ale z Chin. Nie zdziwię się jeżeli przyjdzie szybciej niż telefon z Polski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie wszystko fajnie, że Tobie tak szybko przyszło. Ja zamawiałem telefon z oficjalnego sklepu Lenovo 15 czerwca i do teraz nie wysłane. A miał być z magazynu w Polsce - dostawa DHL.
 
W drodze mam też Paganiego, ale z Chin. Nie zdziwię się jeżeli przyjdzie szybciej niż telefon z Polski

Niedawno, w ramach przygotowań do nauki zdalnej dzieci, zamówiłem na Ali kamerkę internetową. Wybrałem trochę droższą ofertę, ale z magazynu w Czechach, żeby było szybciej: od 4 do 6 dni roboczych. Kamerka wędrowała grubo ponad miesiąc i już prawie uznałem ją za zaginioną. W końcu dotarła na 2 dni przed zamknięciem transakcji. Jak obejrzałem etykiety na paczuszce, to się okazało, że wysyłka była z Chin.
Tutaj nie ma reguły. Cierpliwość jest niezbędna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem do soboty. Rozpakowałem i obfotografowałem. Całkiem sympatyczny zegarek. Jakość wykonania, masywność, bransoleta - na pewno nie ten poziom co na przykład również chiński Phoibos Proteus, ale cena też zupełnie nie taka.

W samym zegarku (na razie) nic się nie zacina nic nie odstaje. Nie ma żadnych wyraźnych słabości. Wszystko jest przyzwoite. Koronka dokręcana, pushery też. Bezel ceramiczny, wykonany bez zastrzeżeń. Jakość polerki na kopercie i szczotkowanie na bransolecie też OK. Szkiełko szafirowe.

Z minusów, to tak jak się można spodziewać - precyzja wykonania. To się ujawniło w przypadku bransolety. Niby pełne endlinki, kute zapięcie, wkręcane piny, ale niestety widać i czuć w użytkowaniu, że brakuje jakości i precyzji. Specyfikacja robi wrażenie, ale w użyciu ta bransoleta nie umywa się do pierwszej lepszej bransolety z tańszego Seiko albo Orienta. A mówiąc wprost i dosadnie - mojego egzemplarza praktycznie nie mogę otworzyć. Paluchy podrapałem i raz się udało. Drugi raz - właśnie walczę 😂. Coś trzeba będzie pewnie podgiąć itp... ale nie po to się kupuje nowy zegarek, żeby od początku coś doginać i kombinować. Do tego dość ostre krawędzie. Wygląda dobrze, ale nie funkcjonuje dobrze.

 

Podsumowując, jeżeli ktoś nie jest zegarkowym entuzjastą a potrzebuje po prostu w miarę ładnego zegarka do codziennego użytkowania i nie przejmuje się, że to copage Rolexa Daytony (bo nigdy nawet nie słyszał o Daytonie), to będzie pewnie z takiego zegarka zadowolony. Pod warunkiem że trafi mu się zdatna do użytku bransoleta 😤. W tej cenie chyba trudno o lepszą, podobną opcję, czyli o zegarek wskazówkowy, efektowny, błyszczący, z działającym chronografem i do tego z szafirowym szkłem. I mimo wszystko z mechanizmem Seiko. Dobrze, że mecha-kwarc, bo automatu w takiej cenie bym się bał.

Osobiście, nie sądzę, żeby go zbyt często używał, ale głód wiedzy zaspokoiłem i już wiem co to jest Pagani Design oraz jak to jest mieć tani, chiński zegarek ze świetną specyfikacją.

 

DSC01331_3000_2000.thumb.JPG.9dfb42daba27f29f1d9d2cb79a2b0138.JPG

 

DSC01336_3000_2000.thumb.JPG.ccc3ec92c200d4035e76187ac732008a.JPG

 

DSC01338_3000_2000.thumb.JPG.17c699ca0968ae733a3a45f24264bd3c.JPG

 

DSC01346_3000_2000.thumb.JPG.bcfdb4623c31ba14dc40ae246ca258c3.JPG

 

DSC01333_3000_2000.thumb.JPG.4d500c4cebc83c4578bcc89e67ef968a.JPG

 

DSC01288_3000_2000.thumb.JPG.2e8dd81bb6d1a98464748fbe6b826680.JPG

 

DSC01285_3000_2000.thumb.JPG.992b809ffb2b5ffee8eb9fe8d67fefe3.JPG

 

DSC01293_3000_2000.thumb.JPG.ea9fe5ce51e426acfb921666562028ee.JPG

 

DSC01269_1504_1000.thumb.JPG.078d93316bc18e8932ff00f31d8432be.JPG

 

DSC01268_1504_1000.thumb.JPG.c5462affa842b5f359edba72501da57e.JPG

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jestem jedynym użytkownikiem tego forum, który się na poganinie przejechał... Jak za ten pieniądz, to to chrono wygląda spoko. W sumie mój też wygląda bdb, ale leży w szufladzie, bo nie chodzi. I jeden jedyny raz Ali uznało, że nie da mi pełnej refundacji, jak sprzedawca przysłał trupa ;)


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, oszolom napisał:

Chyba jestem jedynym użytkownikiem tego forum, który się na poganinie przejechał... Jak za ten pieniądz, to to chrono wygląda spoko. W sumie mój też wygląda bdb, ale leży w szufladzie, bo nie chodzi. I jeden jedyny raz Ali uznało, że nie da mi pełnej refundacji, jak sprzedawca przysłał trupa ;)

 

Przykro mi.

Mój na razie chodzi 😁

Za to zapięcie bransolety podważałem końcem noża, żeby dało się otworzyć. Paznokcie są na to za słabe.

Na pasku jakoś tego zegarka nie widzę. Prędzej pilniczek pójdzie w ruch 😤

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransa nie problem, da się modyfikować (pilnik, cążki i do boju ;)). A mój koktajlowy przyszedł z półmostkiem balansu latającym luźno ;D. Do zrobienia (ew. cały werk do wzięcia), ale jakoś nie mam ani czasu, ani zapału.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, oszolom napisał:

Bransa nie problem, da się modyfikować (pilnik, cążki i do boju ;)). A mój koktajlowy przyszedł z półmostkiem balansu latającym luźno ;D. Do zrobienia (ew. cały werk do wzięcia), ale jakoś nie mam ani czasu, ani zapału.

 

Który taki rozsypany przyjechał?


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten taki seikowaty

pc.JPG


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, oszolom napisał:

ten taki seikowaty

 

Patrząc na cenę i już poniesione koszty, to może warto pójść na całość i kupić mechanizm. Stary zostałby na części i na eksperymenty. Bo zegarek ładny.

 

obraz.thumb.png.6d72b57a18238f50c703d0854b3c4b40.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, oszolom napisał:

Chyba jestem jedynym użytkownikiem tego forum, który się na poganinie przejechał... Jak za ten pieniądz, to to chrono wygląda spoko. W sumie mój też wygląda bdb, ale leży w szufladzie, bo nie chodzi. I jeden jedyny raz Ali uznało, że nie da mi pełnej refundacji, jak sprzedawca przysłał trupa ;)

Dołączam. W moim PD wyszła koronka z ośką. Muszę jednak pochwalić sprzedawcę, dokonał pełnego zwrotu (zakup przez eB). Zamówiłem na tym samym portalu mechanizm ST chyba 16 , zegarmistrz zamontował i mam ostatecznie PD (typ Calibre5) za około 100 zł a więc pełny happy end. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie też kupię mechanizm, bo tak leży i się kurzy. A ładny jest.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.06.2020 o 21:18, Perpetuum Mobile napisał:

Unboxing się odbył i zegarek już przetestowany na ręce. Zamówiony pod wpływem impulsu i z myślą, że jest możliwość zwrotu w ciągu 30 dni. Ale nie będę zwracał.

 

 

MixPhoibos.jpg

 

Nie mogę go znaleźć.Jakaś pełniejsza nazwa...link do sklepu .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, artur111bartek napisał:

 

Nie mogę go znaleźć.Jakaś pełniejsza nazwa...link do sklepu .....

 

Zegarek nazywa się Phoibos Proteus.

 

Jest ich firmowy sklep internetowy w Europie w UK (szybka dostawa i bez opłat importowych) ale tam już nie ma tej wersji kolorystycznej:

 

https://phoiboswatcheurope.com/categories/collection/proteus.html

 

Tę wersję można jeszcze kupić pod tym adresem:

 

https://www.chronoclass.com/phoibos/

 

To też strona europejska bez dodatkowych opłat przy zakupie.

 

Link do ich głównej strony internetowej i sklepu poniżej, ale tam trzeba się liczyć z opłatami importowymi. No i tej wersji kolorystycznej też już tam nie ma.

 

https://phoiboswatch.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem radość tylko po co w trzech tematach te same fotki w jednym czasie - bez sensu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
W dniu 26.06.2020 o 19:34, Perpetuum Mobile napisał:

 

Za to zapięcie bransolety podważałem końcem noża, żeby dało się otworzyć. Paznokcie są na to za słabe.

Na pasku jakoś tego zegarka nie widzę. Prędzej pilniczek pójdzie w ruch 😤

Jeżeli mógłbym coś nieśmiało zasugerować. Tego typu zapięcie może się ciężko otwierać, jeżeli podważasz je od strony zaznaczonej czerwoną strzałką (tak w sumie jest logicznie). Spróbuj jednak od drugiej strony (zielona strzałka). Idze znacznie lżej. Niezależnie od marki zegarka.

7893016d020d13b73b9b2f52d164f362.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Noodles napisał:

Jeżeli mógłbym coś nieśmiało zasugerować. Tego typu zapięcie może się ciężko otwierać, jeżeli podważasz je od strony zaznaczonej czerwoną strzałką (tak w sumie jest logicznie). Spróbuj jednak od drugiej strony (zielona strzałka). Idze znacznie lżej. Niezależnie od marki zegarka.

 

Hehe, bzdury opowiadasz :lol:

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Noodles napisał:

Jeżeli mógłbym coś nieśmiało zasugerować. Tego typu zapięcie może się ciężko otwierać, jeżeli podważasz je od strony zaznaczonej czerwoną strzałką (tak w sumie jest logicznie). Spróbuj jednak od drugiej strony (zielona strzałka). Idze znacznie lżej. Niezależnie od marki zegarka.

 

Hmmmm. Muszę to przemyśleć... Może się nie znam. W końcu to mój pierwszy "Rolex" 😂

Jak się ma odpowiednie narzędzia to się z każdej strony da otworzyć 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł Batman , nie ma lipy, ale jakbym miał jednego wybrać to pewnie wziąłbym YM. No i trafiła mi się dobra wersja z równo położoną farba niebieską na bezelu.image.thumb.jpeg.4148d7a73a41c1da6f7cc642c52fcae8.jpegimage.thumb.jpeg.f27d940336fdc05ffa426c39255bf8c5.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, gunit82 napisał:

Przyszedł Batman , nie ma lipy, ale jakbym miał jednego wybrać to pewnie wziąłbym YM. No i trafiła mi się dobra wersja z równo położoną farba niebieską na bezelu.

 

A dlaczego? :)

 

Do mnie Batman idzie. Jak długo od statusu "Liege" u Ciebie to trwało? U mnie 27.06 ostatnia zmiana na trackingu aliexpress

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 15.06, a dzisiaj przyszedł . Miałem wrażenie , ale już po całym dniu mylne , że YM jest lepiej wykonany i jednak bezel w stylu YM to jest to . Batman wrócił na bransoletę i tak mu najlepiej . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem 15.06, a dzisiaj przyszedł . Miałem wrażenie , ale już po całym dniu mylne , że YM jest lepiej wykonany i jednak bezel w stylu YM to jest to . Batman wrócił na bransoletę i tak mu najlepiej . 
Czyli jednak wolisz Batmana?

Ja już kupiłem bloczek polerski do zrobienia ładnie bransolety bo te środkowe linki to nie moja bajka jak się tak świeca. Chcę ładnie całe.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.