Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden i drugi jest bardzo fajny . Optycznie (przez bezel ?) Batman wydaje się mniejszy na nadgarstku. Bezel w YM jest pierwsza klasa i praca nh35 jest cichsza. Ja w YM wymieniłem bransoletę na taka jak na zdjęciu z poprzedniej strony, jest dużo wygodniejsza i fajnie wygląda. W Batmanie oryginalna bransa nie przeszkadza, a nawet bardzo pasuje.

Edytowane przez gunit82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeden i drugi jest bardzo fajny . Optycznie (przez bezel ?) Batman wydaje się mniejszy na nadgarstku. Bezel w YM jest pierwsza klasa i praca nh35 jest cichsza. Ja w YM wymieniłem bransoletę na taka jak na zdjęciu z poprzedniej strony, jest dużo wygodniejsza i fajnie wygląda. W Batmanie oryginalna bransa nie przeszkadza, a nawet bardzo pasuje.
Pozwolę sobie jeszcze raz wrócić do Paganiego. Czy po aktualizacji Liege (Belgia) jakiekolwiek miałeś śledzenie? Mi skończyło się 27 czerwca i od wtedy nic nowego...

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledziłem tylko przez aplikacje aliexpress i tam było tylko info, że wyleciała z kraju zakupu, a później, że dotarła do kraju docelowego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17track.net jest twoim przyjacielem


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Plan 9 napisał:

17track.net jest twoim przyjacielem

 

17track często paczek w ogóle nie widzi. Używam alipaczka. Zamawiałem 16.06 i ostatni status, jak mówiłem, z 27.06 w Belgii i koniec. Nigdzie nie mogę namierzyć tej paczki :(

 

nr 00459007738741320956

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem niedawno paczkę z Chin (ale nie z Ali) i też szła przez Liege. Wszystko było OK. Parę dni roboczych trwał transfer do Zabrza i potem znowu parę dni czekanie na działanie Poczty Polskiej. Paczka może jest już nawet w kraju, tylko Poczta Polska wysyła list z zapytaniem o cenę, koszty transportu itp... do odprawy importowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Perpetuum Mobile napisał:

Miałem niedawno paczkę z Chin (ale nie z Ali) i też szła przez Liege. Wszystko było OK. Parę dni roboczych trwał transfer do Zabrza i potem znowu parę dni czekanie na działanie Poczty Polskiej. Paczka może jest już nawet w kraju, tylko Poczta Polska wysyła list z zapytaniem o cenę, koszty transportu itp... do odprawy importowej.

 

No cóż. Bardzo liczyłem, że do weekendu dojdzie, bo wyjeżdżam, ale no cóż. Jeszcze może rzutem na taśmę jutro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



.


I jak odczucia? Myślałem nad nim. Gdzie kupowany?

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny. Entuzjazm yt recenzentów nie jest przesadzony. Na moim 18 cm nadgarstku zegarek leży bardzo wygodnie. Do jakości praktycznie nie mogę się przyczepić. Mechanizm to Seikowe NH35 więc nie ma co elaborować. Nie wiem czy go regulują ale mój robi bardzo uczciwe 7 - 8 sec na dobę. Luma świeci  po japońsku. Najpierw jak latarka, szybko zmierzcha ale długo trzyma. Nadruki wyraźne, krawędzie ostre. Indeksy nałożone wrozrowo. Bezel się nie rozjeżdża, chodzi świetnie, lekko ale z oporem sugerującym solidność. Gmyranie przy nim to rozkoszne zajęcie. AR daje niebieskawa poświatę ( ja to lubię ) pod pewnym kątem  ale robi doskonała robotę. Minusy to wszelkiego rodzaju paski dodawane przez  producenta. Jakościowo SKX z minusem. Twarda guma. Do wymiany. Krawędzie uszu mogły by być gładsze od wewnątrz. Ale nie rozcinają tętnic a poza tym raczej nie jest to miejsce gdzie naturalnie wędruje palec. Luma na bezelu ma inny kolor niż na indeksach. Czy to wada czy zaleta to kwestia indywidualna. Ja wciąż nie mogę się zdecydować czy to fajny akcent czy dyskoteka a może mnie to wali. Fajnie że cały bezel jest z dobrej jakości lumy. Okno daty przesunął bym do centrum żeby nie wchodziło na drukowane indeksy i było symetryczne do nakładanego indeksu 9. Ale rozumiem że jego miejsce wymusza mechanizm. Za te 450 zł taki kawał świetnego zegarka, którego oryginał może pochwalić się fajna  historią, to naprawdę doskonały zakup. Idealny every day beater. Szafir, luma, ceramiczny fully lumed bezel, japoński werk, bardzo dobry AR, estetyka tarczy ( logo, napisy, kolorystyka, indeksy) - Seiko tak o ciebie nie zadba, na pewno nie do 2000 zł. A że to chiński homage legendy? Cóż, Seikowe uwspółcześnienia to w zasadzie też homage do własnego projektu. Chińczycy zrobili zegarek w punkt i policzyli jak za Piątkę w promocji. Grzech nie brać jeżeli estetyka żółwia/ kapitana Willarda ci odpowiada. Ja szczerze polecam.

 

Na marginesie, Steeldive to ponoć marka założona przez chińskich miłośników modowania Seiko. To miałoby sens.

 

Kupiony tutaj 

https://a.aliexpress.com/_dT11PVW

 

IMG_20200705_204343914.jpg

Edytowane przez sielwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze podejście do Chińczyka i jest naprawdę nieźle. Fotki moje :)

 

DSCF7207.thumb.jpg.d78cfe638e3a6f174c20419a75a945d9.jpg

 

DSCF7226.thumb.jpg.ab01484cb067856e431309af2eba93e6.jpg

 

DSCF7227.thumb.jpg.34c1fc81b1efba4ba8d8637e57a773bf.jpg

 

DSCF7220.thumb.jpg.4ad7cd9ca1d8d803c6637506142e16ad.jpg

 

DSCF7235.thumb.jpg.df9c80afeaeeda5cc57343679cd829b3.jpg

 

DSCF7238.thumb.jpg.88e915f14df4e85160abab71b5f0b459.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plusik za piękne fotki PD. Gdyby nie to, że mam już jednego z tej firmy, byłby też na liście zakupów. Gratuluję zakupu, bo zegarek fajny. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paulus57 napisał:

Plusik za piękne fotki PD. Gdyby nie to, że mam już jednego z tej firmy, byłby też na liście zakupów. Gratuluję zakupu, bo zegarek fajny. :)

Dzięki, w tych pieniądzach jest super. Gdyby bezel nie miał luzów to już w ogóle byłoby pięknie.

 

Edytowane przez Masu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, sielwolf napisał:

Świetny. Entuzjazm yt recenzentów nie jest przesadzony. Na moim 18 cm nadgarstku zegarek leży bardzo wygodnie. Do jakości praktycznie nie mogę się przyczepić. Mechanizm to Seikowe NH35 więc nie ma co elaborować. Nie wiem czy go regulują ale mój robi bardzo uczciwe 7 - 8 sec na dobę. Luma świeci  po japońsku. Najpierw jak latarka, szybko zmierzcha ale długo trzyma. Nadruki wyraźne, krawędzie ostre. Indeksy nałożone wrozrowo. Bezel się nie rozjeżdża, chodzi świetnie, lekko ale z oporem sugerującym solidność. Gmyranie przy nim to rozkoszne zajęcie. AR daje niebieskawa poświatę ( ja to lubię ) pod pewnym kątem  ale robi doskonała robotę. Minusy to wszelkiego rodzaju paski dodawane przez  producenta. Jakościowo SKX z minusem. Twarda guma. Do wymiany. Krawędzie uszu mogły by być gładsze od wewnątrz. Ale nie rozcinają tętnic a poza tym raczej nie jest to miejsce gdzie naturalnie wędruje palec. Luma na bezelu ma inny kolor niż na indeksach. Czy to wada czy zaleta to kwestia indywidualna. Ja wciąż nie mogę się zdecydować czy to fajny akcent czy dyskoteka a może mnie to wali. Fajnie że cały bezel jest z dobrej jakości lumy. Okno daty przesunął bym do centrum żeby nie wchodziło na drukowane indeksy i było symetryczne do nakładanego indeksu 9. Ale rozumiem że jego miejsce wymusza mechanizm. Za te 450 zł taki kawał świetnego zegarka, którego oryginał może pochwalić się fajna  historią, to naprawdę doskonały zakup. Idealny every day beater. Szafir, luma, ceramiczny fully lumed bezel, japoński werk, bardzo dobry AR, estetyka tarczy ( logo, napisy, kolorystyka, indeksy) - Seiko tak o ciebie nie zadba, na pewno nie do 2000 zł. A że to chiński homage legendy? Cóż, Seikowe uwspółcześnienia to w zasadzie też homage do własnego projektu. Chińczycy zrobili zegarek w punkt i policzyli jak za Piątkę w promocji. Grzech nie brać jeżeli estetyka żółwia/ kapitana Willarda ci odpowiada. Ja szczerze polecam.

 

Na marginesie, Steeldive to ponoć marka założona przez chińskich miłośników modowania Seiko. To miałoby sens.

 

Kupiony tutaj 

https://a.aliexpress.com/_dT11PVW

 

 

Steeldive'a jeszcze nie mam. W czasie ostatniej promocji brałem pod uwagę dwa (inne modele), ale ostatecznie wybrałem San Martina: 

https://www.aliexpress.com/item/4000114782680.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.227c4c4dpJ3ICS 

 

Wybrałem kolor czerwony i... czekam. Do Polski dotarł tydzień temu, pewnie jakiś sympatyczny mail mnie czeka i ekstra dopłata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię. U mnie też od momentu dotarcia do PL do dostarczenia zegarkado mnie minęło trochę czasu włączając informacje o odprawie celnej ale żadnych dodatkowych atrakcji nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Masu napisał:

Dzięki, w tych pieniądzach jest super. Gdyby bezel nie miał luzów to już w ogóle byłoby pięknie.

 

 

5 minut temu, Masu napisał:

Dzięki, w tych pieniądzach jest super. Gdyby bezel nie miał luzów to już w ogóle byłoby pięknie.

 

Z moim PD (homar Calibre 5) też miałem trochę komplikacji, ale ostatecznie po zwrocie całości za wadliwy egzemplarz i zakupie mechanizmu dostałem go za mniej niż pół ceny (i tak niskiej). 

Teraz, sielwolf napisał:

Wątpię. U mnie też od momentu dotarcia do PL do dostarczenia zegarkado mnie minęło trochę czasu włączając informacje o odprawie celnej ale żadnych dodatkowych atrakcji nie miałem.

Też mam taką nadzieję. choć jak jakiś kumaty się znajdzie, to zauważy, że SM jest trochę droższy i wtedy 25% extra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Steeldive to sugeruję popatrzeć na ceny na Alibaba.

Jest różnica w cenie, a kupujemy bezpośrednio od producenta. Bardzo dobry kontakt z przedstawicielką.

Wady: mój zegarek (Willard) dwa razy się odbijał od  chińskiej granicy. Nikt nie wie czemu...


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Plan 9 napisał:

Jeśli chodzi o Steeldive to sugeruję popatrzeć na ceny na Alibaba.

Jest różnica w cenie, a kupujemy bezpośrednio od producenta. Bardzo dobry kontakt z przedstawicielką.

Wady: mój zegarek (Willard) dwa razy się odbijał od  chińskiej granicy. Nikt nie wie czemu...

Jakoś wielkich róznic w cenie nie widziałem między sklepem firmowym a innymi ze SD. W Chinach też chałupniczo montują zegarki swoich firm , więc może lepiej wydać o 10 USD więcej i mieć większą pewność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Paulus57 napisał:

Jakoś wielkich róznic w cenie nie widziałem między sklepem firmowym a innymi ze SD. W Chinach też chałupniczo montują zegarki swoich firm , więc może lepiej wydać o 10 USD więcej i mieć większą pewność?

Aliexpress: SD1970 - ~130$

Alibaba: SD1970 - 88$ (od Guangzhou Qiin Watch Co., Ltd. - wygląda na producenta)

 

To nie jest 10$


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Plan 9 napisał:

Aliexpress: SD1970 - ~130$

Alibaba: SD1970 - 88$ (od Guangzhou Qiin Watch Co., Ltd. - wygląda na producenta)

 

To nie jest 10$

W tych co mnie interesowały aż takiej różnicy nie było. 

To były takie modele: https://www.aliexpress.com/item/4001062109206.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.442a2e0e8oN2tH 

https://www.aliexpress.com/item/4000585569410.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.442a2e0e8oN2tH 

 

W czasie promocji ceny było ok 15-20 USD niższe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Paulus57 napisał:

W tych co mnie interesowały aż takiej różnicy nie było. 

To były takie modele: https://www.aliexpress.com/item/4001062109206.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.442a2e0e8oN2tH 

https://www.aliexpress.com/item/4000585569410.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.442a2e0e8oN2tH 

 

W czasie promocji ceny było ok 15-20 USD niższe. 

https://www.alibaba.com/product-detail/New-Arrival-2020-SD1971-STEELDIVE-Brand_1600053507601.html

 

Ja tu widzę różnicę.

Tego drugiego nie znalazłem tak na szybko

 

Owszem, nie są to duże różnice, ale na pasek typu "waffle" starczą.

A ochrona kupującego na Alibabie również zaczyna rosnąć. (nie, nie jestem przedstawicielem, naganiaczem, linki sanityzuję)

Edytowane przez Plan 9
Disclaimer

- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Plan 9 napisał:

https://www.alibaba.com/product-detail/New-Arrival-2020-SD1971-STEELDIVE-Brand_1600053507601.html

 

Ja tu widzę różnicę.

Tego drugiego nie znalazłem tak na szybko

 

Owszem, nie są to duże różnice, ale na pasek typu "waffle" starczą.

A ochrona kupującego na Alibabie również zaczyna rosnąć. (nie, nie jestem przedstawicielem, naganiaczem, linki sanityzuję)

Plusik za linka. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, sielwolf napisał:

Świetny. Entuzjazm yt recenzentów nie jest przesadzony. Na moim 18 cm nadgarstku zegarek leży bardzo wygodnie. Do jakości praktycznie nie mogę się przyczepić. Mechanizm to Seikowe NH35 więc nie ma co elaborować. Nie wiem czy go regulują ale mój robi bardzo uczciwe 7 - 8 sec na dobę. Luma świeci  po japońsku. Najpierw jak latarka, szybko zmierzcha ale długo trzyma. Nadruki wyraźne, krawędzie ostre. Indeksy nałożone wrozrowo. Bezel się nie rozjeżdża, chodzi świetnie, lekko ale z oporem sugerującym solidność. Gmyranie przy nim to rozkoszne zajęcie. AR daje niebieskawa poświatę ( ja to lubię ) pod pewnym kątem  ale robi doskonała robotę. Minusy to wszelkiego rodzaju paski dodawane przez  producenta. Jakościowo SKX z minusem. Twarda guma. Do wymiany. Krawędzie uszu mogły by być gładsze od wewnątrz. Ale nie rozcinają tętnic a poza tym raczej nie jest to miejsce gdzie naturalnie wędruje palec. Luma na bezelu ma inny kolor niż na indeksach. Czy to wada czy zaleta to kwestia indywidualna. Ja wciąż nie mogę się zdecydować czy to fajny akcent czy dyskoteka a może mnie to wali. Fajnie że cały bezel jest z dobrej jakości lumy. Okno daty przesunął bym do centrum żeby nie wchodziło na drukowane indeksy i było symetryczne do nakładanego indeksu 9. Ale rozumiem że jego miejsce wymusza mechanizm. Za te 450 zł taki kawał świetnego zegarka, którego oryginał może pochwalić się fajna  historią, to naprawdę doskonały zakup. Idealny every day beater. Szafir, luma, ceramiczny fully lumed bezel, japoński werk, bardzo dobry AR, estetyka tarczy ( logo, napisy, kolorystyka, indeksy) - Seiko tak o ciebie nie zadba, na pewno nie do 2000 zł. A że to chiński homage legendy? Cóż, Seikowe uwspółcześnienia to w zasadzie też homage do własnego projektu. Chińczycy zrobili zegarek w punkt i policzyli jak za Piątkę w promocji. Grzech nie brać jeżeli estetyka żółwia/ kapitana Willarda ci odpowiada. Ja szczerze polecam.

 

Na marginesie, Steeldive to ponoć marka założona przez chińskich miłośników modowania Seiko. To miałoby sens.

 

Kupiony tutaj 

https://a.aliexpress.com/_dT11PVW

 

 

Gdyby ktoś był zainteresowany sprzedażą takiego Willarda, to poproszę o informację. Chętnie kupię


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.