Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

Ja znalazłem monstera za 530. Żadnych kodów ani nic nie wpisuje. Aplikacja sama taka cenę mi wyliczyla. Zastanawiam się tylko czy czerwony czy pomarańczowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I naprawdę sądzicie, że jakość wykonania będzie się zbliżała do Seiko Monster? 

Nie piszę o parametrach (szafir, minerał) ale jakości wykonania, szlifów itd... 

Ja szczerze wątpię. Nie w tej cenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, johndeacon napisał:

I naprawdę sądzicie, że jakość wykonania będzie się zbliżała do Seiko Monster? 

Nie piszę o parametrach (szafir, minerał) ale jakości wykonania, szlifów itd... 

Ja szczerze wątpię. Nie w tej cenie. 

 

A ja myślę, że może być dobrze. Z mojego doświadczenia z zegarkami Seiko ~1000 PLN-1500 PLN wynika, że homary mogą być lepsze, bo nie mają problemów z QC (vide np sytuacja z SKXami). Wiadomo, że QC może być złe, ale jak normalnie się trafi to już inna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Plan 9 napisał:

 

Tak. Czerwonego.

 

Pogadałem sobie chwilę z nimi. Napisali, że niedługo nowe modele będa.

To witaj w klubie :). Obiecanka o nowych modelach brzmi groźnie. Co na to portfel??

3 godziny temu, Mikas napisał:

Ja znalazłem monstera za 530. Żadnych kodów ani nic nie wpisuje. Aplikacja sama taka cenę mi wyliczyla. Zastanawiam się tylko czy czerwony czy pomarańczowy

Pomarańczowe to taki trochę zgrany typ Monstera, ja wybrałem czerwony. Mam też Seiko Baby Monstra, biały z niebieskimi akcentami, chyba się nazywa Ice Monster, ale może zmyślam?  ;)

3 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał:

Kody sprawdzajcie sobie na Pepper. Tam są aktualizowane na bieżąco. Ja wczoraj jakieś 15 USD zaoszczędziłem z ich kodami. Kody się wyczerpują, po czym Ali dorzuca nowe kody itp. itd.

 

https://www.pepper.pl/dzien-singla?

 

obraz.png.1bb487c29839c5a86a3a631528565e94.png

Mnie na to brakowało cierpliwości a kuponów miałem wystarczająco.

2 godziny temu, johndeacon napisał:

I naprawdę sądzicie, że jakość wykonania będzie się zbliżała do Seiko Monster? 

Nie piszę o parametrach (szafir, minerał) ale jakości wykonania, szlifów itd... 

Ja szczerze wątpię. Nie w tej cenie. 

Mój wrodzony optymizm połączony z zegarkowym ADHD ciągle mnie zwodzi. Szczerze to wolę mieć zegarków dwadzieścia parę, niż jednego nudnego Rolexa. Sam zresztą porównam Heimdallra z Seiko, choć ten drugi jaki mam to Baby Monster. Poza tym nie traktuj całej chińszczyzny w taki sam sposób. Myślę, że od około 50 USD wyroby są przyzwoitej jakości. Dyskusja na temat Rolex za 5000 USD a San Martin za 170 USD, w zasadzie do niczego nie prowadzi, poza frustracją mniej zamożnego. Myślę, że nasze wybory wynikają z trzech czynników: osobistego gustu, możliwości finansowych i rozsądku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Paulus57 napisał:

To witaj w klubie :). Obiecanka o nowych modelach brzmi groźnie. Co na to portfel??

Pomarańczowe to taki trochę zgrany typ Monstera, ja wybrałem czerwony. Mam też Seiko Baby Monstra, biały z niebieskimi akcentami, chyba się nazywa Ice Monster, ale może zmyślam?  ;)

Mnie na to brakowało cierpliwości a kuponów miałem wystarczająco.

 

Portfel chudnie w oczach.

Też mam takiego Baby Monster (który jest większy niż zwykły Monster). A ogólnie to bardzo podoba mi się Wampir i Pomarańczą w Czerni.

I takie homarki z chęcią bym zobaczył.

 

A wracając do tematu to te Heimdallreki, jako że one mają Seiko jako werk, to mogą być bardzo miłą bazą do modów.


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Plan 9 napisał:

 

Portfel chudnie w oczach.

Też mam takiego Baby Monster (który jest większy niż zwykły Monster). A ogólnie to bardzo podoba mi się Wampir i Pomarańczą w Czerni.

I takie homarki z chęcią bym zobaczył.

 

A wracając do tematu to te Heimdallreki, jako że one mają Seiko jako werk, to mogą być bardzo miłą bazą do modów.

Zastanawia mnie co może być gorszego w tym Monsterze od Heimdallra. Chyba tylko bransoletka? Biorąc pod uwagę, że mechanizm też Seiko na dodatek nowszy i lepszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielcie się koniecznie jakością wykonania Heimdallrowego Monstera.

Wiele może być gorsze, jakość polerowania czy szczotkowania koperty, jakość bransolety itd itp... Spasowanie elementów, czy nie ma ostrych krawędzi. Czy luma świeci tak dobrze jak w oryginalnym Monsterze.

Wiecie przecież, że zdjęcia często mogą mylić, a na żywo najlepiej sprawdzić co i jak.

Napiszę tak, jeśli w kwestii jakości wykonania nie będzie gorzej niż w oryginalnym Monsterze, to cenowo będzie bajka te 500-600 zł. Z tymi parametrami, szafir, lepszy werk.

 

 

 

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ciemno mogę ci powiedzieć że luma nie będzie taka jak w starych monsterach.

Nie wiem co za superluminova to była, ale co widziałem im nie dorównuje.

 

Jak przyjdzie to się zrobi sesję porównawczą.

 

Co do szafiru ciężko będzie sprawdzić - mi tylko metoda kroplowa zostaje.


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, johndeacon napisał:

Podzielcie się koniecznie jakością wykonania Heimdallrowego Monstera.

Wiele może być gorsze, jakość polerowania czy szczotkowania koperty, jakość bransolety itd itp... Spasowanie elementów, czy nie ma ostrych krawędzi. Czy luma świeci tak dobrze jak w oryginalnym Monsterze.

Wiecie przecież, że zdjęcia często mogą mylić, a na żywo najlepiej sprawdzić co i jak.

Napiszę tak, jeśli w kwestii jakości wykonania nie będzie gorzej niż w oryginalnym Monsterze, to cenowo będzie bajka te 500-600 zł. Z tymi parametrami, szafir, lepszy werk.

 

 

 

Z chęcią opiszę swoje wrażenia. Co do San Martina to mam jednego i jedyne co rozczarowało, to soczystość barwy tarczy. Teraz tez sprawdzam Hruodlanda, podobno jakość ma być nie gorsza. Nawet lumę też chwalą, ale jak dojdzie także opiszę swoje wrażenia. Co do ostrości krawędzi bransolety to najostrzejszy chyba jest Cadisen typu "Royal Oak" (o ile dobrze pamiętam). Kupiłem go w lipcu za jakies 50 parę dolców i mimo "ostrości" lubię go nosić. 

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Paulus57 napisał:

Z chęcią opiszę swoje wrażenia. C od San Martina to mam jednego i jedyne co rozczarowało, to soczystość barwy tarczy. Teraz tez sprawdzam Hruodlanda, podobno jakość ma być nie gorsza. Nawet lumę też chwalą, ale jak dojdzie także opiszę swoje wrażenia. Co do ostrości krawędzi bransolety to najostrzejszy chyba jest Cadisen typu "Royal Oak" (o ile dobrze pamiętam). Kupiłem go w lipcu za jakies 50 parę dolców i mimo "ostrości" lubię go nosić. 

 

Ma ten Cadisen jakaś lume? Bransoleta depiluje bardzo? Zastanawiam sie.

 

ja sie zastanawiam jeszcze nad tym, z kodem wychodzi 324 zł.

https://pl.aliexpress.com/item/10000224325498.html?spm=a2g0o.placeorder.0.0.591a1de1YmvsHo&mp=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, johndeacon napisał:

 

Ma ten Cadisen jakaś lume? Bransoleta depiluje bardzo? Zastanawiam sie.

 

ja sie zastanawiam jeszcze nad tym, z kodem wychodzi 324 zł.

https://pl.aliexpress.com/item/10000224325498.html?spm=a2g0o.placeorder.0.0.591a1de1YmvsHo&mp=1

Ja mam model 46 mm, ostatnio wyszedł mniejszy 42 mm. Ostra jest tylko bransoleta, ale włosów nie rwie, natomiast koperta już wg mnie ok. Piękna tarcza (wafel czarny). Luma jest ale słaba. Natomiast w porównaniu z ostatnio tak chwalonym Pagani Design GMT to jak błyskawica ;). Ten drugi jej NIE MA!! Nijak się to ma do zdjęć na stronach. Cadisen mi się ogólnie bardzo podoba. Taki kajdan za 200 zł, trudno narzekać. Powiem, że w związku z tym mam w planie kupić jeszcze 42 ale z niebieską gładką tarczą. Trochę droższy, ale może z 10%, to nadal bezcen za taką jakość.

Co do Addiesa to warto chyba spróbować, ja myślałem o takim co ma 100 barów, ale ostatecznie wyparł go czerwony monster.

Dzięki za plusik :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po promocji. Wreszcie! Tak się rozpędziłem że w koszyku było zegarków na sumę 5900zl. Na szczęście w porę przyszło otrzeźwienie. Coś tak kupiłem bo ciężko się było oprzeć ale na szczęście opanowałem swoje szaleństwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, krisu2 napisał:

No i po promocji. Wreszcie! Tak się rozpędziłem że w koszyku było zegarków na sumę 5900zl. Na szczęście w porę przyszło otrzeźwienie. Coś tak kupiłem bo ciężko się było oprzeć ale na szczęście opanowałem swoje szaleństwo.

No to ciekaw jestem wyborów. Moje szaleństwo wyniosło niecałe 1,6 k zł, bo na deser dokupiłem zegar renomowanej firmy Megir (ma już nawet, a jakże, chińskich naśladowców MIGEER ;) ). Ten ostatni kosztował mnie niecałe 49 zł! 

https://pl.aliexpress.com/item/32871363738.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.77e35c0f48h9X4 

 

Ciekaw jestem bransolety, która z boku wygląda lepiej, niż w tanich seikowskich. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Paulus57 napisał:

No to ciekaw jestem wyborów. Moje szaleństwo wyniosło niecałe 1,6 k zł, bo na deser dokupiłem zegar renomowanej firmy Megir (ma już nawet, a jakże, chińskich naśladowców MIGEER ;) ). Ten ostatni kosztował mnie niecałe 49 zł! 

https://pl.aliexpress.com/item/32871363738.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.77e35c0f48h9X4 

 

Ciekaw jestem bransolety, która z boku wygląda lepiej, niż w tanich seikowskich. 

 

Awangardowy gust. Bardzo fajnie. Przynajmniej w pudle nie masz zegarków w takim stylu jak 80% forumowiczów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Vonziej napisał:

 

Awangardowy gust. Bardzo fajnie. Przynajmniej w pudle nie masz zegarków w takim stylu jak 80% forumowiczów ;)

Trudno przejść obok i niezaplusować takiego komplementu, choć Megir będzie najtańszym z moich zbiorów ;). Tylko czy na pewno awangardowy??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.11.2020 o 23:22, Plan 9 napisał:

W ciemno mogę ci powiedzieć że luma nie będzie taka jak w starych monsterach.

Nie wiem co za superluminova to była, ale co widziałem im nie dorównuje.

 

Co do szafiru ciężko będzie sprawdzić - mi tylko metoda kroplowa zostaje.

 

Luma będzie taka sama albo i lepsza, San Martin 62mas świecił lepiej niż Seiko Skx, porównywane na żywo. 

 

Jeżeli Chińczycy piszą, że jest szafir to jest szafir. Jeszcze mi się nie zdarzyły oszustwa na tym polu, każdy zegarek jaki miałem testowałem miernikiem i wychodził poprawny wynik.

 

To, że Hemimdallr wypuścił homara Seiko i przyjął się całkiem dobrze, wynika z pazerności firmy Seiko, która zakończyła produkcje wielu tanich nurków. O jakość homara również bym się nie martwił. Z kilkunastu nowych zegarków, z jakimi miałem doczynienia, najmniej dokładnym był Seiko SKX013, nie wiem skąd zachwyty nad tym modelem. 

 

Oczywiście Chiny dalej nie są w stanie samodzielnie zaprojektować zegarka nurkowego, który nie miałby wtórnego wzornictwa. Prawdopodobnie na homary jest po prostu większy popyt (w co do końca nie chce mi się wierzyć, patrząc na popularność Parnisa Pa6007 w przeszłości) .

Edytowane przez papax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, papax napisał:

 

Luma będzie taka sama albo i lepsza, San Martin 62mas świecił lepiej niż Seiko Skx, porównywane na żywo. 

 

Jeżeli Chińczycy piszą, że jest szafir to jest szafir. Jeszcze mi się nie zdarzyły oszustwa na tym polu, każdy zegarek jaki miałem testowałem miernikiem i wychodził poprawny wynik.

 

To, że Hemimdallr wypuścił homara Seiko i przyjął się całkiem dobrze, wynika z pazerności firmy Seiko, która zakończyła produkcje wielu tanich nurków. O jakość homara również bym się nie martwił. Z kilkunastu nowych zegarków, z jakimi miałem doczynienia, najmniej dokładnym był Seiko SKX013, nie wiem skąd zachwyty nad tym modelem. 

 

Oczywiście Chiny dalej nie są w stanie samodzielnie zaprojektować zegarka nurkowego, który nie miałby wtórnego wzornictwa. Prawdopodobnie na homary jest po prostu większy popyt (w co do końca nie chce mi się wierzyć, patrząc na popularność Parnisa Pa6007 w przeszłości) .

Mogę potwierdzić, że San Martin z moich zbiorów ma lumę lepszą np. od Seiko Baby Monster, a te podobno mają niezłą, i od wszystkich pozostałych (także nie-chińczyków). 

https://pl.aliexpress.com/item/4000114782680.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.21625c0fSEfvFz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Środkowe ogniwa na tym zdjęciu mnie w takim razie zmyliły. Mnie się właśnie bikolor w oczy rzucił i chyba będzie trzeba kliknąć przy najbliższej okazji bo żadnego Cygana nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.