Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. Nigdy nie zwróciłem uwagi na uśmiechnięte słoneczko.

Tak się też przy okazji zastanawiam, czy te Lobinni to są jakieś kopie z drogich szwajcarów (coś tak jak Pagani Design), czy też jest to trochę ich własna fantazja?

Jak patrzę, to jakbym widział niektóre modele IWC Portugieser albo Portofino, ale nie na 100% zerżnięte tylko powiedzmy że "utrzymane w stylu".

Albo może coś jeszcze bardziej manufakturowego kopiują, czego nawet nie znam i nie kojarzę?

 

I jeszcze z zupełnie innej beczki. Zamiast na Aliexpres zajrzałem przypadkowo na Alibaba.

Odzobaczyć już się nie da.

Ciekawe, czy to wszystko za chwilę to trafi na Aliexpres?

 

obraz.png.8a072584b05dd8340470fd471f7e8bc7.png

 

obraz.png.484aea8c84e79628c5bd8e7fa4a47603.png

 

obraz.png.f75591e08bd4c53b38334c088c110777.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie, że coś, ale to wolę te bo nie mają logo na tarczy 😜 Albo ten w lewym dolnym rogu na ostatniej fotce. Logo jest jakieś, ale nie takie jak ChW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jest pokłosie zamawiania przez europejskich producentów części do swoich zegarków "za granicą"... coraz częściej okazuje się że wierne kopie o podobnej jakości wykonania można kupić za "drobne" w wersji "No logo" albo pod inną "marką" - nie wierzę że ktoś robi celowane podróbki CW, czy MV albo innych niszowych producentów bo to zbyt mali "gracze" - po prostu wypływają "nadwyżki" produkcyjne i tyle... 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to? 😧 Przecież to wszystko jest Swiss Made przecież 😉

Wystarczy do środka włożyć mechanizm ETA i już jest Swiss Made, choćby nawet cała reszta była z Chin.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:

Ale jak to? 😧 Przecież to wszystko jest Swiss Made przecież 😉

Wystarczy do środka włożyć mechanizm ETA i już jest Swiss Made, choćby nawet cała reszta była z Chin.

 

Wiem wiem... sam mam Getat z unitasem 😜czymi jeśłi nie swiss made to jużna 100% swiss

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Daito napisał:

Moim zdaniem to jest pokłosie zamawiania przez europejskich producentów części do swoich zegarków "za granicą"

Dokładnie tak jest jak napisałeś.

Dotyczy to nie tylko zegarków, ale i całej masy wyrobów ze wszystkich dziedzin.

W branży motoryzacyjnej jest podobnie, np akcesoria motocyklowe w zaporowych cenach od firm europejskich, kontra wyrób chiński o podobnej jakości za 1/5 do nawet 1/10 ceny.

Chińczycy nie muszą się nawet wysilać na projektowanie, robią część dla zleceniodawcy i część (większą)  dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysypało ostatnio tych różnych nowych brandów ,,swiss made" i nie tylko jak grzybów po deszczu. Bo to z założenia niezły biznes jest: zrobimy klona rolka, dorzucimy jakiś swój projekt czyli weźmiemy po trochu z innych dobrze sprzedających się modeli, walniemy swoją nazwę, zamówimy podzespoły z chin, złożymy w szwajcarii, damy swiss made na tarczy, tak ze 300% zysku conajmniej i robimy kasiorę. Tyle że nie przewidzieli że chińczyk zrobi to samo, nieraz i lepiej, za 1/10 ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, krisu2 napisał:

zrobimy klona rolka, dorzucimy jakiś swój projekt czyli weźmiemy po trochu z innych dobrze sprzedających się modeli, walniemy swoją nazwę, zamówimy podzespoły z chin, złożymy w szwajcarii, damy swiss made na tarczy

 

Ale to nie Christopher Ward masz chyba na myśli? Jak na mój gust, to oni pod taką definicję zupełnie nie podpadają. Akurat oni, to raczej nikogo nie naśladują i robią własne projekty.

Natomiast wykonanie kopert i innych elementów mogli do Chin zlecać. Mogło tak być, ale nie musiało. Reverse enigineering nie jest dzisiaj skomplikowany. Szczególnie, że skopiować trzeba było tylko kopertę, tarczę, wskazówki. Do środka i tak leci gotowy Seagull a w lepszym wypadku NH35.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał:

Natomiast wykonanie kopert i innych elementów mogli do Chin zlecać. Mogło tak być, ale nie musiało.

 

Jakoś średni mi się chce wierzyć że Chińczyk sobie wymyślił "zrobię kopię zegarka CW bo to świetna marka i świetny interes"  ;) myślę że Chińczyk mając kopertę wskazówki i tarczę złożył do kupy dopasował mechanizm do wskazówek i już...

https://pl.aliexpress.com/item/1005001508237751.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.54a618d61EdZbI&algo_pvid=157d4ede-16d8-431a-a2d7-face10ec6c28&algo_expid=157d4ede-16d8-431a-a2d7-face10ec6c28-0&btsid=2100bddf16062488668231475e109d&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

Jakiś czas temu trafiłem też na "clona" C65 ale teraz nie mogę znaleźć...

 

Edit: znalazłem ale w brązie https://pl.aliexpress.com/item/4001205885543.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.5cbd3e881B9AjI&algo_pvid=c80934ac-1975-4230-b643-7d4cda65d4b5&algo_expid=c80934ac-1975-4230-b643-7d4cda65d4b5-0&btsid=2100bdec16062493444501560e1053&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Daito napisał:

Jakoś średni mi się chce wierzyć że Chińczyk sobie wymyślił "zrobię kopię zegarka CW bo to świetna marka i świetny interes"  ;) myślę że Chińczyk mając kopertę wskazówki i tarczę złożył do kupy dopasował mechanizm do wskazówek i już...

 

Nie doceniasz rozmiaru tego procederu. Na screenach tego nie było widać, ale wśród informacji od producenta jest też informacja dotycząca zdolności produkcyjnych. Jak dobrze pamiętam, to było to jakieś 50.000 zegarków miesięcznie. Sam rynek wewnętrzny w Chinach jest pewnie w stanie rocznie wchłonąć dziesiątki tysięcy takich zegarków, a połowa kupujących nawet nie będzie wiedziała o tym, że jest taka firma jak Christopher Ward. Po prostu kupią, bo im się design spodoba.

Taka prosta matematyka - jeżeli przeciętny Chińczyk/Chinka kupuje zegarek raz na 20 lat (bardzo ostrożny szacunek), to potencjalny, roczny rynek na zegarki w Chinach to jakieś 70 mln sztuk zegarków. A do tego dochodzi jeszcze "okolica", czyli cała reszta Południowej Azji i kolejnych kilkaset milionów ludzi zalanych chińskim towarem.

 

Taki przykład sprzed chwili, dla pierwszej lepszej firmy z Alibaba

 

obraz.png.a096980734a9848fc3776cce25c30513.png

 

obraz.png.7d730155edd22522ef7da924dbfd0fb9.png

 

A tu druga firma i ich notka. Trochę większa. Może dostarczyć popularną ostatnio kopię Willarda, na przykład w brązie na NH35

obraz.thumb.png.57dd635006fe5488be2d48bfc676db5c.png

obraz.png.cf5c8b8991c72809cea6fcbf0958ea22.png

 

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, krisu2 napisał:

Wysypało ostatnio tych różnych nowych brandów ,,swiss made" i nie tylko jak grzybów po deszczu. Bo to z założenia niezły biznes jest: zrobimy klona rolka, dorzucimy jakiś swój projekt czyli weźmiemy po trochu z innych dobrze sprzedających się modeli, walniemy swoją nazwę, zamówimy podzespoły z chin, złożymy w szwajcarii, damy swiss made na tarczy, tak ze 300% zysku conajmniej i robimy kasiorę. Tyle że nie przewidzieli że chińczyk zrobi to samo, nieraz i lepiej, za 1/10 ceny.

 

O których microbrandach mowa? Które to ich chińskie odpowiedniki, co najmniej takiej samej jakości za 1/10 ceny? Mógłbys podać kilka (z 5 wystarczy)  realnych przykładów? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Perpetuum Mobile napisał:

Nie doceniasz rozmiaru tego procederu. Na screenach tego nie było widać, ale wśród informacji od producenta jest też informacja dotycząca zdolności produkcyjnych. Jak dobrze pamiętam, to było to jakieś 50.000 zegarków miesięcznie. Sam rynek wewnętrzny w Chinach jest pewnie w stanie rocznie wchłonąć dziesiątki tysięcy takich zegarków, a połowa kupujących nawet nie będzie wiedziała o tym, że jest taka firma jak Christopher Ward. Po prostu kupią, bo im się design spodoba.

Taka prosta matematyka - jeżeli przeciętny Chińczyk/Chinka kupuje zegarek raz na 20 lat (bardzo ostrożny szacunek), to potencjalny, roczny rynek na zegarki w Chinach to jakieś 70 mln sztuk zegarków. A do tego dochodzi jeszcze "okolica", czyli cała reszta Południowej Azji i kolejnych kilkaset milionów ludzi zalanych chińskim towarem.

 

Racja - nigdy tak na to nie patrzyłem.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zweryfikowanie i ostudzenie zapału.  Wydawało mi się  jakoś tanio, chyba cała ta afera z "black week" działa na człowieka jednak podświadomie...🤑

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może zwróciłeś uwagę na tą niższą cenę, ale ona dotyczy innego modelu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Vonziej napisał:

Wczoraj paseczek przyleciał ;)
 

 

 

 

To jeden z tych modeli, które szkoda nie kupić z bransoletą a i tak na niej się nie nosi. ;) Gratulacje. Ja mam w planie kupić Willarda od Heimdallra, ale musi to poczekać, bo i tak zaszalałem w listopadzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Paulus57 napisał:

To jeden z tych modeli, które szkoda nie kupić z bransoletą a i tak na niej się nie nosi. ;) Gratulacje. Ja mam w planie kupić Willarda od Heimdallra, ale musi to poczekać, bo i tak zaszalałem w listopadzie. 

 

Bransoleta jest bardzo fajna moim zdaniem, ale muszę zamówić normalne zapięcie. Mam już namierzone, ale muszę wstrzymać się z zakupami zegarkowymi i około do czasu aż sprzeda się Oceanus, a jakoś dziwnie cisza w temacie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś do mnie dotarły dwa. Żeby stopniować napięcie ;) najpierw eksperyment pod hasłem MEGIR!. Pierwsze wrażenia waży jak prawdziwy zegarek i nie wygląda jak coś za 40 zł. Bransoleta taka długa, że chyba to model na nogę dla przeciętnego Chińczyka. Starsi forumowicze znają historię kopalni zegarków z żyłą modeli "nanożnych" jaką odkrył swego czasu na Dzikim Zachodzie słynny Tytus de Zoo. To chyba właśnie coś takiego :). 

W zestawie były nawet upominki, takie jak kółko z przywieszką na klucze (nie fotografuję ale jest), urządzenie do skracania bransolety (złamało się od "patrzenia") i ściereczka :). 

 

Dołączam fotkę, tylko proszę bez złośliwości, bo zaraz postraszę drugim z tzw. wyższej półki :P ... 

oie_mgdGX3lqPAmN.jpg

17 minut temu, Vonziej napisał:

 

Bransoleta jest bardzo fajna moim zdaniem, ale muszę zamówić normalne zapięcie. Mam już namierzone, ale muszę wstrzymać się z zakupami zegarkowymi i około do czasu aż sprzeda się Oceanus, a jakoś dziwnie cisza w temacie..

Oceanus jest na mojej liście, nie martw się ;) . To ta dobra wiadomość a zła to, że za dużo fajnych i tańszych chińczyków ma wyższy priorytet (ach te ceny). Nie szkoda Ci sprzedawać takiego zegarka, wg mnie warto mieć (jak na razie teoretycznie). A tu link do tego Willarda co jest na celowniku. 

 

https://pl.aliexpress.com/item/1005001500191156.html?spm=a2g0o.cart.0.0.685a3c00azQf3S&mp=1 

 

Obecnie z bransoletą i mechanizmem NH35 do wzięcia za niecałe 110 USD. Na mechanizmie ETA, to już cena z innej (strasznej) bajki. Są trochę droższe od Steeldive'a ale jak dla mnie atutem decydującym o wyborze jest kombinacja kolorystyczna (czarna tarcza i bezel w innym kolorze). Jak dla mnie optymalne zestawienie to czarna tarcza i zielony bezel. Kupię go na bransolecie, ale nosiłbym raczej na brązowym pasku skórzanym (taki trochę retro klimat). 

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, michszy napisał:

Dawaj drugi emoji6.png

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Na specjalne życzenie, zegarek bardziej serio. Mój drugi w kolekcji brąz po "Żabolu" Gerlacha. Wybrałem sobie produkt firmy o dziwnie europejsko-chińsko brzmiącej nazwie HRUODLAND. Początkowo przymierzałem się do wersji ze stalową kopertą i niebieską tarczą, ale jak zobaczyłem takie w brązie z tarczą o kolorze ceglasto-czerwonym to decyzja była szybka, choć to droższy model. Miałem trochę obaw co do rzetelności barw, bo raz trochę się oszukałem na w sumie fajnym zegarku - "tuńczyk" San Martina (koperta ciemno-stalowa), tarcza zamiast fajniej czerwieni była bardziej ciemno-różowa (też fajna, ale jednak nie tego się spodziewałem, poza tym ten SM super). Ponieważ wybór opierał się w znaczącej części na kolorze tarczy, brąz był sprawą drugoplanową choć do koloru tarczy dobrze pasował, czekałem z niecierpliwością, czy na żywo będzie tak jak miało być. Powiem tak - jest lepiej :) . Zegarek aktualnie ma u mnie NUMER 1 i polecam wszystkim. Mechanizm Seagull ST2130, to także coś godnego zaufania, więc powinno być OK. 

W zestawie jest plastikowe pudełko w kolorze różowo-majtkowym (jedyny minus) i karta gwarancyjna podstemplowana i z datą zakupu a nie jak to w większości chińczyków pusty plastik. Załączam trzy zdjęcia i dodam, że na żywo wygląda znacznie lepiej. Dodatkowo warto wspomnieć, że pasek w zestawie to coś co osobno mogłoby kosztować minimum z 200 pln (staranne wykonanie, dobra skóra i ładny kolor). Aha, pracuje cichutko a piękny sekundnik idzie płynnie, jak to w 28.800.

oie_0cHRgMhY0f8n.jpg

oie_VSeHYN5srgMl.jpg

oie_wCAWbrLXFEo2.jpg

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.