Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi



To ta dobra wiadomość a zła to, że za dużo fajnych i tańszych chińczyków ma wyższy priorytet (ach te ceny). Nie szkoda Ci sprzedawać takiego zegarka, wg mnie warto mieć (jak na razie teoretycznie).


Ja mam konkretny budżet na zegarki, którego praktycznie nie poszerzam, a jeżeli tak to dokładam trochę na to co tracę przy odsprzedaży. Nie mam ani pieniędzy ani chęci ciągle ładować w zegarki $$$ więc kwota jest zamknięta mniej więcej. Jak chce coś nowego to coś aktualnego idzie w świat. Tak jak teraz

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Vonziej napisał:


 

 


Ja mam konkretny budżet na zegarki, którego praktycznie nie poszerzam, a jeżeli tak to dokładam trochę na to co tracę przy odsprzedaży. Nie mam ani pieniędzy ani chęci ciągle ładować w zegarki $$$ więc kwota jest zamknięta mniej więcej. Jak chce coś nowego to coś aktualnego idzie w świat. Tak jak teraz

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

Rozumiem, to bardzo rozsądne. Ja niestety od czasu do czasu ulegam pokusom. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten Hruodland choć cena też już z kategorii tych "poważniejszych" na Ali.

Pasek super no i kawał zegara, 43mm i 52mm od ucha do ucha. Wygodnie się nosi?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, michszy napisał:

Fajny ten Hruodland choć cena też już z kategorii tych "poważniejszych" na Ali.

Pasek super no i kawał zegara, 43mm i 52mm od ucha do ucha. Wygodnie się nosi?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Mam przegub 18 cm i pasuje. Szczerze, to gapię się w niego z zachwytem :) . Wiem, że to głupio może brzmieć w ustach chłopa po 60. Ale i tak czuję się młodo ;) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paulus57 napisał:

Mam przegub 18 cm i pasuje. Szczerze, to gapię się w niego z zachwytem :) . Wiem, że to głupio może brzmieć w ustach chłopa po 60. Ale i tak czuję się młodo ;) . 

Nie ważne ile się ma a ważne na ile się czuje!

Wiadomo jak się czasomierzami Kolega interesuje to i czas sprzyja 🙂

4 godziny temu, Vonziej napisał:


 

 


Ja mam konkretny budżet na zegarki, którego praktycznie nie poszerzam, a jeżeli tak to dokładam trochę na to co tracę przy odsprzedaży. Nie mam ani pieniędzy ani chęci ciągle ładować w zegarki $$$ więc kwota jest zamknięta mniej więcej. Jak chce coś nowego to coś aktualnego idzie w świat. Tak jak teraz

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

Godne pozazdroszczenia opanowanie. Ja na razie jak mi się coś podoba to sobie notuje na później... aż nadchodzi niespodziewanie chwila słabości i biorę dwa z listy 😞

 

Z czasem może nabiorę trochę więcej rozsądku. Na razie zaczynam przygodę z zegarkami i fascynacja bierze górę czasem nas logiką. Puste miejsce w szkatulce kusi cholernie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Hruodland bardzo fajny jeśli chodzi o tarczę, kopertę(choć preferuję stalowe), ale ta koronka jest karykaturalna. 

Zbyt duży rozmiar do koperty. Wygląda to tak, jakby komuś się coś przez pomyłkę dokleilo i tak poszło w świat. Tragedia.

Pewnie celowo taki to ma zabawny efekt wywoływać, być kontrowersyjne. Jakby to odciął, byłby bardzo sympatyczny zegarek. A tak wygląda dość kiczowato. 

Oczywiście to subiektywne zdanie. 

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, johndeacon napisał:

 

Hruodland bardzo fajny jeśli chodzi o tarczę, kopertę(choć preferuję stalowe), ale ta koronka jest karykaturalna. 

Zbyt duży rozmiar do koperty. Wygląda to tak, jakby komuś się coś przez pomyłkę dokleilo i tak poszło w świat. Tragedia.

Pewnie celowo taki to ma zabawny efekt wywoływać, być kontrowersyjne. Jakby to odciął, byłby bardzo sympatyczny zegarek. A tak wygląda dość kiczowato. 

Oczywiście to subiektywne zdanie. 

 

Patrz Zenith Pilot. To inspiracja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Vonziej napisał:

 

Patrz Zenith Pilot. To inspiracja

Rozumiem. Ech, a myślałem, że to jakis nowatorski projekt 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedł pierwszy zakup. Co prawda po jazdach z pomyłką adresu przez Pagani, ale jest. Z Czech przez Niemcy i dotarł.

 

Skromniej niż Koledzy, bo najprostszy homar rolka, jako uzupełnienie małej wariacji na temat.
Ciekawe, że ten sam model, w różnych kolorach to różne materiały i wykonanie. Bezel w zielonym ceramika, a w czarnym już nie. Tarcza z połyskliwym szlifem, a w czarnym nie. 

... ale i tak oba mi się podobają :) 

01.thumb.jpg.dbbfd9796609e2b6dba3ee105029a61a.jpg

 

02.jpg

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Darek p napisał:

Doszedł pierwszy zakup. Co prawda po jazdach z pomyłką adresu przez Pagani, ale jest. Z Czech przez Niemcy i dotarł.

 

Skromniej niż Koledzy, bo najprostszy homar rolka, jako uzupełnienie małej wariacji na temat.
Ciekawe, że ten sam model, w różnych kolorach to różne materiały i wykonanie. Bezel w zielonym ceramika, a w czarnym już nie. Tarcza z połyskliwym szlifem, a w czarnym nie. 

... ale i tak oba mi się podobają :) 

01.thumb.jpg.dbbfd9796609e2b6dba3ee105029a61a.jpg

 

02.jpg

Warto dać te 200zl?

Luma jest jakakolwiek czy słabizna? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, johndeacon napisał:

Warto dać te 200zl?

Luma jest jakakolwiek czy słabizna? 

 

średniak luma 🤥

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, johndeacon napisał:

Warto dać te 200zl?

Luma jest jakakolwiek czy słabizna? 

 

W mojej opinii warto, jednak luma nie powala.

Porównując np. Invicta ver. Poganin to ... nie ma porównania ;-). Choć i cena zupełnie inna. Jak sam zauważyłeś to trochę ponad dwie stówki tylko. Coś za coś. Poza tym okej. 

Pewnie jakby naświetlić na siłę to będzie dobrze, natomiast w zwykłych warunkach jest po prostu słaba. 

 

P.S. jeszcze jeden myk. To wersja 43 mm, która mi akurat pasuje.

Z 40 m m planuje tylko GMT. Jakoś 40 mi nie podchodzą.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak słabiej od Invicty, która w kwestii świecenia jest kiepska (przynajmniej ten rolkowy model) to już tragedia. 

Szkoda. Trzeba będzie dopłacić stówkę, półtora do czegoś lepiej świecącego. 

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś odsyłam Willarda. Jest opcja zwrotu za free. Zastanawiam się czy zamówić go drugi raz... Jest ok, ale trochę mnie nęci " Sumo" od Steeldive.
Aaaa no i wczoraj doleciał Heimdallr'owy monster. Fajnie wykonany, ale czerwień nie powala.... Hmmmm nie chce drugiego też odsyłać choć troszkę żałuję że nie wziąłem pomarańczowego. Ogólnie jest spoko i raczej zostanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mikas napisał:

Ja dziś odsyłam Willarda. Jest opcja zwrotu za free. Zastanawiam się czy zamówić go drugi raz... Jest ok, ale trochę mnie nęci " Sumo" od Steeldive.
Aaaa no i wczoraj doleciał Heimdallr'owy monster. Fajnie wykonany, ale czerwień nie powala.... Hmmmm nie chce drugiego też odsyłać choć troszkę żałuję że nie wziąłem pomarańczowego. Ogólnie jest spoko i raczej zostanie

 

Jednak oddajesz? 😮

 

PS. poka Heima 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Darek p napisał:

 

P.S. jeszcze jeden myk. To wersja 43 mm, która mi akurat pasuje.

Z 40 m m planuje tylko GMT. Jakoś 40 mi nie podchodzą.

 

A nie denerwują Cię zaburzone proporcje w tej 43 mm. wersji?

Wskazówki ma identyczne co w mniejszej wersji i tam to wygląda dobrze a w dużej są za krótkie :ph34r: 

Koperta też taka napompowana jakaś.

Mi idealnie leży 40 mm. , 43 mm. miałem i puściłem dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Jednak oddajesz?
 
PS. poka Heima 
Tak, głównie że względu na rysę. Nie chcieli oddać części hajsu tylko zaproponowali zwrot więc ok

Heimowi jak będę wieczorkiem w domu cykne jakąś fotkee2e7bf1fe056916a75f9bd2e916271c4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, johndeacon napisał:

No to jak słabiej od Invicty, która w kwestii świecenia jest kiepska (przynajmniej ten rolkowy model) to już tragedia. 

Szkoda. Trzeba będzie dopłacić stówkę, półtora do czegoś lepiej świecącego. 

 

W mojej opinii Invicta ma dobra lumę.

Mam dwa modele od których zaczynałem przygodę z homarami i jest całkiem okej. 

Wyraźnie mogę odczytać wskazania.

Może to kwestia modelu. Sam byłem zdziwiony opiniami, że jest słaba. Może to też kwestia kto jaką preferuję i jaka komu wystarczy.

 

Ku ścisłości te invicty są na kwarcu akurat. Może inny model całkiem. Te na automacie są 40 mm, a ten kwarc też 43. Może nowszy model i inne lumy? tak tylko gdybam.

,

Nie zmienia to faktu, że PD ma słabą tę lumę.

 

To co polecicie za tę stówkę więcej? - steeldive? 

Godzinę temu, tomaliusz napisał:

A nie denerwują Cię zaburzone proporcje w tej 43 mm. wersji?

Wskazówki ma identyczne co w mniejszej wersji i tam to wygląda dobrze a w dużej są za krótkie :ph34r: 

Koperta też taka napompowana jakaś.

Mi idealnie leży 40 mm. , 43 mm. miałem i puściłem dalej.

 

No nie denerwuje.

Widać  nie jestem estetą. Mam grabę shrecka i lubię czuć zegarek. Obawiałem się 40 mm, bo gdzieś na youtube w teście i na ali widziałem zdjęcie klienta, który nazwał go dziecięcym i było zdjęcie na jego nadgarstku. Owszem może chłop miał z 20 cm lub więcej, ale wyglądało to dziwnie jak na mój gust. U Ciebie na fotach jest okej, ale mam trochę większy przegub i jakoś wszystkie zegarki, które lubię 44 mm najczęściej. 

 

Z braku laku na pewno kupię GMT wersja cola z 40 mm, ale to będzie experyment, inne jak się da wybieram ciut większe. Choć nie za wielkie, bo cebula np. 47 mm tez mi nie leży. 

Teraz kupiłem trzy, więc wstrzymuje się z wydatkami, ale w najbliższych planach wspomniany GMT i Parnis:

https://pl.aliexpress.com/item/4000575167596.html?spm=a2g17.12057483.0.0.2ed03d755P49Vr

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mikas napisał:

Tak, głównie że względu na rysę. Nie chcieli oddać części hajsu tylko zaproponowali zwrot więc ok

Heimowi jak będę wieczorkiem w domu cykne jakąś fotke

 

A to w takim razie zrozumiałe. Ja miałem chyba szczęście bo egz. idealny przyszedł :)

 

 

 

IMG_20201126_112215.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, johndeacon napisał:

 

Hruodland bardzo fajny jeśli chodzi o tarczę, kopertę(choć preferuję stalowe), ale ta koronka jest karykaturalna. 

Zbyt duży rozmiar do koperty. Wygląda to tak, jakby komuś się coś przez pomyłkę dokleilo i tak poszło w świat. Tragedia.

Pewnie celowo taki to ma zabawny efekt wywoływać, być kontrowersyjne. Jakby to odciął, byłby bardzo sympatyczny zegarek. A tak wygląda dość kiczowato. 

Oczywiście to subiektywne zdanie. 

Firmie Zenith też by Kolega tak ochoczo przywalił? ;)

71HWubsztUL._AC_UL1500_.jpg

6 godzin temu, Darek p napisał:

Doszedł pierwszy zakup. Co prawda po jazdach z pomyłką adresu przez Pagani, ale jest. Z Czech przez Niemcy i dotarł.

 

Skromniej niż Koledzy, bo najprostszy homar rolka, jako uzupełnienie małej wariacji na temat.
Ciekawe, że ten sam model, w różnych kolorach to różne materiały i wykonanie. Bezel w zielonym ceramika, a w czarnym już nie. Tarcza z połyskliwym szlifem, a w czarnym nie. 

... ale i tak oba mi się podobają :) 

 

 

 

Pagani robi solidne zegarki, choć do dystans do perfekcji uzasadnia niska cena. Mam dwa PD w swojej kolekcji, homar TAG Aquaracer i Rolexa GMT Batman. W pierwszym miałem problem z koronką (wyszła z zegarka), ale otrzymałem pełny zwrot a naprawa z wymianą mechanizmu kosztowała minie około 100 zł, więc narzekanie byłoby nie fair. W Batmanie bezel trochę niescentrowany, ale jak się patrzy pod odpowiednim kątem, jest idealnie ;). Pewnie to nie ostatnie w moich zbiorach. Widzę, że jesteś zakochany w Roleksie, planujesz jeszcze inne kolory? 

5 godzin temu, Vonziej napisał:

i na jasnym paseczku -> pyk

 

 

Ładnie a coś o gumie wspominałeś.

5 godzin temu, Darek p napisał:

 

W mojej opinii warto, jednak luma nie powala.

Porównując np. Invicta ver. Poganin to ... nie ma porównania ;-). Choć i cena zupełnie inna. Jak sam zauważyłeś to trochę ponad dwie stówki tylko. Coś za coś. Poza tym okej. 

Pewnie jakby naświetlić na siłę to będzie dobrze, natomiast w zwykłych warunkach jest po prostu słaba. 

 

P.S. jeszcze jeden myk. To wersja 43 mm, która mi akurat pasuje.

Z 40 m m planuje tylko GMT. Jakoś 40 mi nie podchodzą.

 

Z tego co słyszałem, to wersja 43 ma takie same wskazówki jak 40 a to trochę zaburza proporcje. Jak lubisz ten model Rolexa, to pomyśl o San Martinie, to wyższa klasa, tylko cena około 175 USD. 

5 godzin temu, Darek p napisał:

 

W mojej opinii warto, jednak luma nie powala.

Porównując np. Invicta ver. Poganin to ... nie ma porównania ;-). Choć i cena zupełnie inna. Jak sam zauważyłeś to trochę ponad dwie stówki tylko. Coś za coś. Poza tym okej. 

Pewnie jakby naświetlić na siłę to będzie dobrze, natomiast w zwykłych warunkach jest po prostu słaba. 

 

P.S. jeszcze jeden myk. To wersja 43 mm, która mi akurat pasuje.

Z 40 m m planuje tylko GMT. Jakoś 40 mi nie podchodzą.

 

Długie naświetlanie niewiele pomoże. W przypadku tych poganinów które mam konieczne jest CIĄGŁE NAŚWIETLANIE. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Mikas napisał:

Ja dziś odsyłam Willarda. Jest opcja zwrotu za free. Zastanawiam się czy zamówić go drugi raz... Jest ok, ale trochę mnie nęci " Sumo" od Steeldive.
Aaaa no i wczoraj doleciał Heimdallr'owy monster. Fajnie wykonany, ale czerwień nie powala.... Hmmmm nie chce drugiego też odsyłać choć troszkę żałuję że nie wziąłem pomarańczowego. Ogólnie jest spoko i raczej zostanie

Mnie nie wysłali jeszcze, brakło czerwonych w magazynie. Czekam na wysyłkę. Swoją drogą to informacje na stronach co do ilości w magazynie to czysta fikcja. 

4 godziny temu, Mikas napisał:

Tak, głównie że względu na rysę. Nie chcieli oddać części hajsu tylko zaproponowali zwrot więc ok

Heimowi jak będę wieczorkiem w domu cykne jakąś fotke

Po co takie komplikacje? Nie lepiej spolerować? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Paulus57 napisał:

 

Ładnie a coś o gumie wspominałeś.

 

 

Na gumce był wczoraj, nawet wstawiałem tutaj foteczke ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.