Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze to ująłeś z tym ekonomicznym rozsądkiem, ale to chyba nie wszystko. Ja np. pomimo raczej hipotetycznej możliwości zakupu trochę droższego zegarka, piszę trochę bo nie chodzi o Rolka, to jednak mentalnie mam opory przed wydaniem kwoty wiekszej niż 1500-2000 zł i nie sądzę abym to zmienił🤔 i nie przekonują mnie argumenty o super-hiper jakości wykonania tych czasomierzy. 

Edytowane przez tofiks_th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ja w kwocie jaką podałeś planowałem na okrągłe urodziny wymarzoną Bulove ale jakoś się zawahałem i wyszło kilka homarów z Ali. 
Bulova ma jednak być wisienką w szkatułce, wiec tylko nadarzy się okazja... bo homary mnie z niej nie wyleczyły 🙂 a po prostu poszerzyły zakres kolekcji.

 

Nie mogę się jeszcze przemóc do zegarków z ali za powiedzmy za 400+. Póki co kupowałem sprawdzone i tanie PD. Jakoś ta odległość i ewentualne zwroty...
Choć patrząc na Wasze ostanie nabytki coraz mniej mam obiekcji. Niektóre to na prawdę kawał porządnie zrobionego czasomierza i jak czytam dostawy też macie bez problemów. 

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tofiks_th napisał:

Dobrze to ująłeś z tym ekonomicznym rozsądkiem, ale to chyba nie wszystko. Ja np. pomimo raczej hipotetycznej możliwości zakupu trochę droższego zegarka, piszę trochę bo nie chodzi o Rolka, to jednak mentalnie mam opory przed wydaniem kwoty wiekszej niż 1500-2000 zł i nie sądzę abym to zmienił🤔 i nie przekonują mnie argumenty o super-hiper jakości wykonania tych czasomierzy. 

To i ja się wypowiem.  Jak już mówiłem - mam zamknięty budżet zegarkowy, który zamyka się w konkretnej kwocie. Pozwala mi to na próbowanie nowych zegarków, ale wymusza rotację, a nie chomikowanie. Z jednej strony dobre z drugiej niezbyt, bo momentami powstaje za duże zmęczenie ciągłym wystawianiem i kupowaniem... (tak to się może znudzić). Z licznych zegarków, które miałem przyjemność używać wyrobiłem sobie zdanie, że nie mógłbym na codzień nosić zegarka droższego niż 1000-1500 PLN. Po prostu mam barierę i koniec. Miłem droższe zegarki (do 3000-3500 PLN), ale po pierwsze to co napisałem, a po drugie dla mnie to nie frajda mieć jeden i nie móc zmieniać czasem. To prawda, że posiadając 14 zegarków (teraz tyle mam) jest ciężko znaleźć balans. Ale z drugiej strony jak patrzę na nie to nie mam wyrzutów sumienia, że któregoś przez miesiąc nawet nie założę - bo nie widzę, że leży tam kilka tys. zł tylko kilka stów maksymalnie. Z jednej strony fajnie, ale z drugiej jak myślę, że chciałbym Omegę Seamaster z początku XXI wieku na 30. urodziny to trochę się martwię, że bym się bał nosić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Nie mogę się jeszcze przemóc do zegarków z ali za powiedzmy za 400+. Póki co kupowałem sprawdzone i tanie PD. Jakoś ta odległość i ewentualne zwroty...Choć patrząc na Wasze ostanie nabytki coraz mniej mam obiekcji. Niektóre to na prawdę kawał porządnie zrobionego czasomierza i jak czytam dostawy też macie bez problemów. 



Pagani jest w porządku, swego czasu jak otrzymałem pierwszy zegarek od nich to byłem wręcz zdumiony jaką jakość wykończenia w tej cenie można uzyskać, trafiła mi się idealna sztuka. Mechanizmy też spoko, zazwyczaj w kwarcach vk63 a w automatach nh35.

Później jednak dostałem jeszcze cztery inne modele Paganiego i nie było tak różowo. Widać, że ten ostatni etap kontroli jakości u nich kuleje. Mój bilans to był 50:50, czyli dwa bez uwag, dwa z małymi wadami, które powinny być wyłapane w końcowej fazie produkcji.

Celując jednak odrobinę wyżej, czyli np. w San Martina subiektywne odczucie jakości jest jeszcze lepsze. W moim przypadku porównanie dotyczyło suba od tych producentów. Jakość, nawet wśród chińskich homarów idzie jednak w parze z ceną.



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój górny pułap na Ali, to obecnie około 300 USD, ale w czerwcu (kolejna wyprzedaż) mam w planach jakiegoś "turbijona". W tej chwili najtańszy jaki znalazłem po zniżkach jest do wzięcia za około 339 USD, ale muszę poczytać opinie, czy to nie jest jakiś marny produkt. Mój górny pułap, już w złotówkach to 3k. Mieszczą się w nim takie marki, których nie mam a chciałbym kiedyś zdobyć (Glycine, Hamilton, Ball, ew. jakaś klasyczna używka Omegi). Ale to plany na dalsze czasy, teraz sporo kusi na Ali. ;) Co do ryzyka na Ali, to raczej wynosi ono 0, często to raczej kupujący oszukują. 

7 minut temu, michszy napisał:


 

 

 


Pagani jest w porządku, swego czasu jak otrzymałem pierwszy zegarek od nich to byłem wręcz zdumiony jaką jakość wykończenia w tej cenie można uzyskać, trafiła mi się idealna sztuka. Mechanizmy też spoko, zazwyczaj w kwarcach vk63 a w automatach nh35.

Później jednak dostałem jeszcze cztery inne modele Paganiego i nie było tak różowo. Widać, że ten ostatni etap kontroli jakości u nich kuleje. Mój bilans to był 50:50, czyli dwa bez uwag, dwa z małymi wadami, które powinny być wyłapane w końcowej fazie produkcji.

Celując jednak odrobinę wyżej, czyli np. w San Martina subiektywne odczucie jakości jest jeszcze lepsze. W moim przypadku porównanie dotyczyło suba od tych producentów. Jakość, nawet wśród chińskich homarów idzie jednak w parze z ceną.


 

 

 

Ja z Paganim miałem przygodę, jak opisywałem wcześniej, ale na dwóch się raczej nie skończy, tym bardziej, że idzie z Chin drewniane pudełko na tuzin ;) . San Martin (jakość bez zarzutu) który mam ma lepszą lumę od Seiko Baby Monster. Jedyne przed czym przestrzegam to zaufanie do zdjęć zegarków tej firmy - barwy podkręcone sztucznie "na maxa". Lepiej poprosić o dosłanie zdjęcia zegarka w realu, jakby co jest powód do negocjacji. 

25 minut temu, Vonziej napisał:

To i ja się wypowiem.  Jak już mówiłem - mam zamknięty budżet zegarkowy, który zamyka się w konkretnej kwocie. Pozwala mi to na próbowanie nowych zegarków, ale wymusza rotację, a nie chomikowanie. Z jednej strony dobre z drugiej niezbyt, bo momentami powstaje za duże zmęczenie ciągłym wystawianiem i kupowaniem... (tak to się może znudzić). Z licznych zegarków, które miałem przyjemność używać wyrobiłem sobie zdanie, że nie mógłbym na codzień nosić zegarka droższego niż 1000-1500 PLN. Po prostu mam barierę i koniec. Miłem droższe zegarki (do 3000-3500 PLN), ale po pierwsze to co napisałem, a po drugie dla mnie to nie frajda mieć jeden i nie móc zmieniać czasem. To prawda, że posiadając 14 zegarków (teraz tyle mam) jest ciężko znaleźć balans. Ale z drugiej strony jak patrzę na nie to nie mam wyrzutów sumienia, że któregoś przez miesiąc nawet nie założę - bo nie widzę, że leży tam kilka tys. zł tylko kilka stów maksymalnie. Z jednej strony fajnie, ale z drugiej jak myślę, że chciałbym Omegę Seamaster z początku XXI wieku na 30. urodziny to trochę się martwię, że bym się bał nosić...

Każdy z nas ma swoje priorytety a kolekcjonerstwo nie powinno stać się uzależnieniem i wynikających z tego problemów finansowych i osobistych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Paulus57 napisał:

Każdy z nas ma swoje priorytety a kolekcjonerstwo nie powinno stać się uzależnieniem i wynikających z tego problemów finansowych i osobistych. 

 

Oczywiście zgadzam się z tymi słowami. Celem mojej wypowiedzi było zauważenie tego, że niektórzy posiadają takie wewnętrzne blokady psychiczne i droższych zegarków nie chcą nosić bo się boją o ślady użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś do mnie dotarły dwa. Żeby stopniować napięcie  najpierw eksperyment pod hasłem MEGIR!. Pierwsze wrażenia waży jak prawdziwy zegarek i nie wygląda jak coś za 40 zł. Bransoleta taka długa, że chyba to model na nogę dla przeciętnego Chińczyka. Starsi forumowicze znają historię kopalni zegarków z żyłą modeli "nanożnych" jaką odkrył swego czasu na Dzikim Zachodzie słynny Tytus de Zoo. To chyba właśnie coś takiego :)
W zestawie były nawet upominki, takie jak kółko z przywieszką na klucze (nie fotografuję ale jest), urządzenie do skracania bransolety (złamało się od "patrzenia") i ściereczka :)
 
Dołączam fotkę, tylko proszę bez złośliwości, bo zaraz postraszę drugim z tzw. wyższej półki  ... 
oie_mgdGX3lqPAmN.thumb.jpg.76c45b1af71aa90dacb0fa7077d2da8a.jpg
Oceanus jest na mojej liście, nie martw się  . To ta dobra wiadomość a zła to, że za dużo fajnych i tańszych chińczyków ma wyższy priorytet (ach te ceny). Nie szkoda Ci sprzedawać takiego zegarka, wg mnie warto mieć (jak na razie teoretycznie). A tu link do tego Willarda co jest na celowniku. 
 
https://pl.aliexpress.com/item/1005001500191156.html?spm=a2g0o.cart.0.0.685a3c00azQf3S&mp=1 
 
Obecnie z bransoletą i mechanizmem NH35 do wzięcia za niecałe 110 USD. Na mechanizmie ETA, to już cena z innej (strasznej) bajki. Są trochę droższe od Steeldive'a ale jak dla mnie atutem decydującym o wyborze jest kombinacja kolorystyczna (czarna tarcza i bezel w innym kolorze). Jak dla mnie optymalne zestawienie to czarna tarcza i zielony bezel. Kupię go na bransolecie, ale nosiłbym raczej na brązowym pasku skórzanym (taki trochę retro klimat). 
Ten Megir to homar Festiny, nie wiedziałem że ten brand na dalekim Wschodzie jest popularny.
Do mnie dotarł pilot z Escapement Time, świetny pilot. Jestem pod wrażeniem co można dostać za 90$.7220864fce22dc0ec922c412d9735e0b.jpg41b4a6edb278d1bd4acaf1059d4de5e7.jpgf60710bbe2d4123fe1fa5c2790aa1540.jpgdd41bb3439be715415c99b7b58d1b5bf.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, blaise napisał:

Ten Megir to homar Festiny, nie wiedziałem że ten brand na dalekim Wschodzie jest popularny.
Do mnie dotarł pilot z Escapement Time, świetny pilot. Jestem pod wrażeniem co można dostać za 90$.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Mamy prawie bliźniacze gusty, bo pomijając fakt, że Megir to nie Festina, to także tego pilota kupiłem :) . Niestety jeszcze leci gdzieś... Pozostaje czekać, tym bardziej że chwalą go prawie wszyscy. 

Jak oceniasz jakość paska, bo to najczęstsza pięta achillesowa wielu zegarków?

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh..też bym go wziął, ale 42mm to dla mnie za dużo i byłem zmuszony do mniejszego chrono.

Jestem mega ciekaw jakości tego Escapement'a bo wszędzie opinie ma świetne.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, michszy napisał:


 

 

 


Pagani jest w porządku, swego czasu jak otrzymałem pierwszy zegarek od nich to byłem wręcz zdumiony jaką jakość wykończenia w tej cenie można uzyskać, trafiła mi się idealna sztuka. Mechanizmy też spoko, zazwyczaj w kwarcach vk63 a w automatach nh35.

Później jednak dostałem jeszcze cztery inne modele Paganiego i nie było tak różowo. Widać, że ten ostatni etap kontroli jakości u nich kuleje. Mój bilans to był 50:50, czyli dwa bez uwag, dwa z małymi wadami, które powinny być wyłapane w końcowej fazie produkcji.

Celując jednak odrobinę wyżej, czyli np. w San Martina subiektywne odczucie jakości jest jeszcze lepsze. W moim przypadku porównanie dotyczyło suba od tych producentów. Jakość, nawet wśród chińskich homarów idzie jednak w parze z ceną.


 

 

 

obecnie mam 4 pagani (jeszcze dwa z drodze) i na razie brak problemów.

repertuar zachcianek z tej firmy już zakończyłem, bo nie chce przesadzac

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, michszy napisał:

Ehh..też bym go wziął, ale 42mm to dla mnie za dużo i byłem zmuszony do mniejszego chrono.

Jestem mega ciekaw jakości tego Escapement'a bo wszędzie opinie ma świetne.

 

 

a ile masz w nadgarstku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, postanowiłem sprawdzić dokładniej lume Invicty. Na żywo wygląda bardzo czytelnie a na fotkach komórką w ciemności całkowitej już słabiej - jak na zdjęciu poniżej.

Chyba jednak słabiej wyraźnie niż Wasze ostatnie nabytki. 

lum inv.jpg

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Darek p napisał:

Panowie, postanowiłem sprawdzić dokładniej lume Invicty. Na żywo wygląda bardzo czytelnie a na fotkach komórką w ciemności całkowitej już słabiej - jak na zdjęciu poniżej.

Chyba jednak słabiej wyraźnie niż Wasze ostatnie nabytki. 

 

 

ło matulu, ale słabo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, michszy napisał:

Mało, 17cm.
 

 

W takim razie rozumiem Twój ból :( Mam tak samo

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, michszy napisał:

Ehh..też bym go wziął, ale 42mm to dla mnie za dużo i byłem zmuszony do mniejszego chrono.

Jestem mega ciekaw jakości tego Escapement'a bo wszędzie opinie ma świetne.

 

Też mnie kusi ten pilocik ale wolałbym rozmiar 40mm. A ten z chrono, byłby ok bez tych pusherow. Ale jak się nie ma co się lubi to zostaje Heimdallr. Tylko się waham czy kwarc czy automat. Jak żyć.... 😒🤔😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, tofiks_th napisał:

Też mnie kusi ten pilocik ale wolałbym rozmiar 40mm. A ten z chrono, byłby ok bez tych pusherow. Ale jak się nie ma co się lubi to zostaje Heimdallr. Tylko się waham czy kwarc czy automat. Jak żyć.... 😒🤔😉

 

Którego chcesz brać konkretnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Vonziej napisał:

 

Którego chcesz brać konkretnie?

Ten Escapement time z tarczą A byłby idealny i nawet mój nadgarstek zapewne by to przyjął ok. 18 cm, ale nie jestem przekonany. Pewnie dlatego że mam fajnego field watcha Trasera P67 Officer Pro, który na razie świeci w skrzynce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, michszy napisał:

Ehh..też bym go wziął, ale 42mm to dla mnie za dużo i byłem zmuszony do mniejszego chrono.

Jestem mega ciekaw jakości tego Escapement'a bo wszędzie opinie ma świetne.

 

Ja mam 18 cm i zegarki noszę spore jak choćby ten Hruodland l2l 52 mm, średnica 43 mm i San Martin "tuna", który ma kształt okrągły o średnicy 46-47 mm (mniej-więcej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Paulus57 napisał:

Ja mam 18 cm i zegarki noszę spore jak choćby ten Hruodland l2l 52 mm, średnica 43 mm i San Martin "tuna", który ma kształt okrągły o średnicy 46-47 mm (mniej-więcej).

 

To dobrze, że pasuje - a właśnie, podrzuć fotkę nadgarstkową "Hałarju odlanda" 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Darek p napisał:

Panowie, postanowiłem sprawdzić dokładniej lume Invicty. Na żywo wygląda bardzo czytelnie a na fotkach komórką w ciemności całkowitej już słabiej - jak na zdjęciu poniżej.

Chyba jednak słabiej wyraźnie niż Wasze ostatnie nabytki. 

lum inv.jpg

Przecież pisałem wcześniej, że Invicty mają słabą lumę, to ktoś tam podał, że nie, że dobrą. 

Więc jak przeczytałem, że Pagani ma gorsza od Invicty, no to jest to dno i muł w kwestii świecenia 🙂 (zaznaczam tylko w tej kwestii). 

 

Mogę prosić link do tego pilota wyżej? Świetna luma. 

Pasek dobrej jakości czy taki sobie do zmiany? 

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, johndeacon napisał:

Przecież pisałem wcześniej, że Invicty mają słabą lumę, to ktoś tam podał, że nie, że dobrą. 

Więc jak przeczytałem, że Pagani ma gorsza od Invicty, no to jest to dno i muł w kwestii świecenia 🙂 (zaznaczam tylko w tej kwestii). 

 

Mogę prosić link do tego pilota wyżej? Świetna luma. 

Pasek dobrej jakości czy taki sobie do zmiany? 

Proszę bardzo z mojego zamówienia: 

https://pl.aliexpress.com/item/4001051137860.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fAyKdlE 

 

Nie mam go jeszcze, ale słyszałem opinie o pasku także pochlebne.

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że ten Escapement nie jest na żadnej promocji... Przynajmniej mogę poczekać do 10.12 na wypłatę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Vonziej napisał:

 

To dobrze, że pasuje - a właśnie, podrzuć fotkę nadgarstkową "Hałarju odlanda" 😆

Na specjalne życzenie - powtórka :) . 

oie_VSeHYN5srgMl.jpg.af50d98fa547b2826e1a99da87429796.jpg

1 minutę temu, Vonziej napisał:

Dobrze, że ten Escapement nie jest na żadnej promocji... Przynajmniej mogę poczekać do 10.12 na wypłatę!

w 11.11 był do wzięcia z kuponem Ali za 80 plus wysyłka, ale nie skorzystałem wtedy. Później za normalną czyli 90 z tym co zwykle w tym sklepie .

Dla zobrazowania skali dwa zdjęcia z mojej ręki. Jedno to z małym garniturowcem 40 mm, drugie z rzeczywiście dużym Cadisenem 46 mm a trzecie z "wielkim" Hruodlandem. 

IMG_20180321_123657.jpg

oie_f06vXVoDPGkd.jpg

IMG_20201125_143220.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.