Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, Darek p napisał:

Panowie poradzcie poczatkujacemu w tym hobby. Widzę że macie pokaźne kolekcje zegarków w automacie. Czy:

1. Trzymajcie je w rotomacie.

2. Pamiętacie nosić regularnie na zmianę.

3. Leżą w skrzynce i od czasu do czasu nosicie bez większej spiny, że coś się zepsuje od zastoju.

 

Dziękuję z góry za opinie.

 

Wybierz opcję trzecia i się nie stresuj. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automat nie pasztetowa, rotomat nie lodówka...

Życzę Ci tyle fajowskich automatów zeby czasu i rąk na noszenie zabrakło 😊

Jak kolega wspomniał- maszyna losująca wybiera bramkę nr 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to zaczynam z biegiem czasu zazdrościć ośmiornicom...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. W sumie takiej wersji się podskórnie spodziewałem i fajnie.

 

Do automatów podchodziłem na nie dopóty nie wpadłem na to forum i ten wątek. Od tego czasu kilka się pojawiło, ale że apetyt rośnie to chciałem się poradzić bardziej doświadczonych zegarkowych hobbystów i jak zwykle się nie zawiodłem.  

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wzorowany na korboreaktorze automatycznym spectrodeflegmatorze kwantowo korpuskukarnym, przenośny wehikuł czasu działający w warunkach niemal idealnych do skoku czasowego o około sekundę na jedna sekundę w przód. 

Tak mi sie zdaje przynajmniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, krywoj75 napisał:

To wzorowany na korboreaktorze automatycznym spectrodeflegmatorze kwantowo korpuskukarnym, przenośny wehikuł czasu działający w warunkach niemal idealnych do skoku czasowego o około sekundę na jedna sekundę w przód. 

Tak mi sie zdaje przynajmniej.

Nie wiem co brałeś, ale lepiej rzuć to ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Paulus57 napisał:

Muszę przyznać, że to żona postanowiła mi  kupić zegarek na 60 urodziny... a potem wsiąkłem i kolekcja rośnie. Teraz toleruje moje nowe hobby, ale bez entuzjazmu. 

A ja myślałem, że Ty maksymalnie w okolicach trzydziestki jesteś, ach ten internet :)

 

Do mnie leci kolejne Pagani Cocktail, tym razem na pasku i z brązową tarczą. Z niebieskim się bardzo polubiliśmy. Byle tylko nie trafić na kiepski egzemplarz. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Admof napisał:

 

 

2 godziny temu, Admof napisał:

 

 

2 godziny temu, Admof napisał:

A ja myślałem, że Ty maksymalnie w okolicach trzydziestki jesteś, ach ten internet :)

 

Do mnie leci kolejne Pagani Cocktail, tym razem na pasku i z brązową tarczą. Z niebieskim się bardzo polubiliśmy. Byle tylko nie trafić na kiepski egzemplarz. :P

Cóż, czasu nie zatrzymasz. Pozostają jedynie starania by wewnętrznie zachować młodość, ale tak to prawie każdy gada w wieku około-emerytalnym ;) . Żona za  to młodsza, więc to wpływa pozytywnie na samopoczucie :) . A co do PD, też taki sam kupiłem, grzech było nie brać za niecałe 39 USD. 

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Paulus57 napisał:

Nie wiem co brałeś, ale lepiej rzuć to ;) 

Żadnych psychoużywek tylko poczucie humoru 😂

11 godzin temu, Paulus57 napisał:

Nie wiem co brałeś, ale lepiej rzuć to ;) 

Żadnych psychoużywek tylko poczucie humoru 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Admof napisał:

 

 

17 minut temu, krywoj75 napisał:

Żadnych psychoużywek tylko poczucie humoru 😂

 

Tylko mojej porady nie traktuj serio ;) .

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy coś podobnego do Zelos Skyrider 2 Ti Skeleton widzieliscie? Bardzo fajny, bo inny, ale 1) dostępność 2) cena...

Panowie, czy coś podobnego do Zelos Skyrider 2 Ti Skeleton widzieliscie? Bardzo fajny, bo inny, ale 1) dostępność 2) cena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Vonziej napisał:

Panowie, czy coś podobnego do Zelos Skyrider 2 Ti Skeleton widzieliscie? Bardzo fajny, bo inny, ale 1) dostępność 2) cena...

Nie mam jeszcze żadnego skeletona, ale mam na celowniku takie: 

 

https://pl.aliexpress.com/item/4000838305882.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.643c2e0eB9oXme 

 

https://pl.aliexpress.com/item/4000262561545.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.643c2e0eB9oXme 

 

https://pl.aliexpress.com/item/4001076393804.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.3b472e0eWhk9ul 

 

Może trochę obok tematu, ale jak dla mnie ciekawe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Paulus57 napisał:

 

A śmignął Ci jakiś skeleton, ale gdzie widać drugą stronę? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Vonziej napisał:

 

 

3 minuty temu, Vonziej napisał:

 

A śmignął Ci jakiś skeleton, ale gdzie widać drugą stronę? ;)

Sporo zdjęć masz pod tymi linkami.

3 minuty temu, Vonziej napisał:

 

A śmignął Ci jakiś skeleton, ale gdzie widać drugą stronę? ;)

Sporo zdjęć masz pod tymi linkami.

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Vonziej napisał:

 

A śmignął Ci jakiś skeleton, ale gdzie widać drugą stronę? ;)

Sporo zdjęć masz pod tymi linkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Vonziej napisał:

Szczerze to do kompletu potrzebowałbym jakiś elektronik Casio na prawej  ręce, żeby wiedzieć która godzina ;) . Ale jak to się mówi, każdy ma swoją wizję zegarków. Pomyśl o użyteczności tego tourbillona. 

3 minuty temu, Vonziej napisał:

Szczerze to do kompletu potrzebowałbym jakiś elektronik Casio na prawej  ręce, żeby wiedzieć która godzina ;) . Ale jak to się mówi, każdy ma swoją wizję zegarków. Pomyśl o użyteczności tego tourbillona. 

Nie wiem co się dzieje tu na forum, bo jakoś dublują się wpisy i wszystko działa jakoś jak przymulone. Macie też tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się dzieje tu na forum, bo jakoś dublują się wpisy i wszystko działa jakoś jak przymulone. Macie też tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paulus57 napisał:
Nie wiem co się dzieje tu na forum, bo jakoś dublują się wpisy i wszystko działa jakoś jak przymulone. Macie też tak?


Macie. Szczególnie z telefonu. Co wrzucę coś z telefonu, to poprawiam z komputera i kasuję duble.

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Vonziej napisał:

https://pl.aliexpress.com/item/4000637352302.html?spm=a2g0o.detail.0.0.741f47c6Ta1LHb&gps-id=pcDetailFavMayLike&scm=1007.12873.140318.0&scm_id=1007.12873.140318.0&scm-url=1007.12873.140318.0&pvid=ca2d01f6-8765-4cd1-b0d4-86bdd59a51d3&_t=gps-id:pcDetailFavMayLike,scm-url:1007.12873.140318.0,pvid:ca2d01f6-8765-4cd1-b0d4-86bdd59a51d3,tpp_buckets:668%230%23131923%230_668%23808%234094%23737_668%23888%233325%2319_668%232846%238108%23119_668%232717%237567%23964__668%233374%2315176%23281 

 

 to wersja z tytanu a tu stalowa nieco tańsza: 

 

https://pl.aliexpress.com/item/4000624650975.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.fe6e2e0eTHYazX  

 

A tu recenzja: 

 

 

Jakby było mało, to choć ma deklarowane 72 h power reserve, podobno wytrzymuje aż 86 GODZIN!! . Na dodatek przy taktowaniu 28.800, co jak wiadomo skraca czas gotowości. Wydaje się optymalnym zakupem skeletona na Ali, tym bardziej przy budżecie 135-150 USD, nie licząc ewent. wyprzedaży i innych promocji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto jednak dobrać bardziej kontrastujące wskazówki, by miał on nie tylko wartość estetyczną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczyt godziny kiepski, wykonanie słabe. O ile sama bransoleta jeszcze jakoś ujdzie, to zapięcie jest tak kiczowato wykonane że jeszcze takiego w swojej karierze nie widziałem. Kawałek surowej Błaszki, nawet nie wyszczotkowanej. Koperta to samo - góra koperty oraz luneta wokół szkiełka powinna być szczotkowana, tutaj jest chamska obróbka jakby prosto ze strugarki zeszło. Nawet krawędź wokół lunety nie ma żadnego wykończenia, nie wygradowana, wręcz ostra. Skaleczyć się niby człowiek nie skaleczy ale słabo to wygląda. Do tego koronka tak mała że ciężko nią operować. 

No ale za nieco ponad 80zl ciężko oczekiwać jakości Zenitha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.