Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

A dziś taka garnitura przyjechała. Jeszcze jakby miał wskazówkę sekundową to byłby pełen sztosik, ale w cenie 90 zł nie mo co wybrzydzać. 

IMG_20201222_175733.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tofiks_th napisał:

A dziś taka garnitura przyjechała. Jeszcze jakby miał wskazówkę sekundową to byłby pełen sztosik, ale w cenie 90 zł nie mo co wybrzydzać. 

IMG_20201222_175733.jpg

Ciekawe czy faktycznie szafir. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Dziś doszedł do mnie kolejny (trzeci) Pagani Design. Długo się do niego przymierzałem, aż w końcu nabyłem. Cena raczej atrakcyjna ok 140 pln. Wybrałem kopertę w kolorze rose-gold a tarczę kakaową. Na zdjęciu kolory wyszły trochę bledsze, niż w rzeczywistości. Trochę martwi mnie to, że przynajmniej na początku wymagał solidnego dokręcenia, żeby chodził. Pewnie mechanizm słusznie mieści się w cenie zegarka i trzeba się pogodzić. Jak inni użytkownicy tego modelu oceniają pracę zegarka?
 
Gdyby nie ta niepewność jego chodu, to byłbym zachwycony, bo na żywo wygląda pięknie. W ogóle nie przypomina kwoty wydanej  . 


Miesiąc temu przyszedł do mnie niebieski na bransolecie. Pierwsze odczucia co do mechanizmu miałem podobne, a to niewyczuwalny skok koronki, a to nie chciał ruszyć po zatrzymaniu stop sekundy. Ale ponosiłem go dłuższy czas i przestał świrować. Mechanizm to Dixmont DG2813 - klon Miyoty 82xx. I może w nim występować zjawisko stutteringu wskazówki sekundowej z powodu takiego samego rozwiązania napędu sekundy jak w Miyocie. Stop sekunda też działa przez to trochę inaczej. Żeby było śmieszniej to dziś przyszedł do mnie ten sam zloto-brązowy. Odpakuję go komisyjnie jak żona przyjdzie, sprawdzę czy jest w porządku i wyląduje pod choinką.

Wysłane z mojego WP5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, johndeacon napisał:

Ciekawe czy faktycznie szafir. 

Też mnie zastanawia, niestety nie mam sprzętu do sprawdzenia. Czas pokaże co to warte, ale cieniutki jest bardzo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie myślę o jakimś fliegerze z CHRLD

Jakie byście polecali? Widziałem tu jakieś steeldive San Martin i escapement?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tofiks_th napisał:

A dziś taka garnitura przyjechała. Jeszcze jakby miał wskazówkę sekundową to byłby pełen sztosik, ale w cenie 90 zł nie mo co wybrzydzać. 

IMG_20201222_175733.jpg

Niebrzydki. Mam jednego z tej "stajni".

2 godziny temu, Admof napisał:


 

 


Miesiąc temu przyszedł do mnie niebieski na bransolecie. Pierwsze odczucia co do mechanizmu miałem podobne, a to niewyczuwalny skok koronki, a to nie chciał ruszyć po zatrzymaniu stop sekundy. Ale ponosiłem go dłuższy czas i przestał świrować. Mechanizm to Dixmont DG2813 - klon Miyoty 82xx. I może w nim występować zjawisko stutteringu wskazówki sekundowej z powodu takiego samego rozwiązania napędu sekundy jak w Miyocie. Stop sekunda też działa przez to trochę inaczej. Żeby było śmieszniej to dziś przyszedł do mnie ten sam zloto-brązowy. Odpakuję go komisyjnie jak żona przyjdzie, sprawdzę czy jest w porządku i wyląduje pod choinką.

Wysłane z mojego WP5 przy użyciu Tapatalka
 

 

Trochę mnie pocieszyłeś, ale dziś podczas noszenia a więc powinien chodzić dobrze, przez kilka godzin spóźnił się o przeszło godzinę. Potem ustawiłem ponownie czas i solidnie nakręciłem i chodzi. Po kolejnych 5 godzinach jest OK, ale już napisałem do sprzedawcy, że nie działa dobrze. Mam wrażenie, że wahnik jest za lekki i nie nakręca mechanizmu.

2 godziny temu, tofiks_th napisał:

Też mnie zastanawia, niestety nie mam sprzętu do sprawdzenia. Czas pokaże co to warte, ale cieniutki jest bardzo. 

Podobno test kroplą wody daje wynik. 

34 minuty temu, MieszkoMieszko napisał:

Panowie myślę o jakimś fliegerze z CHRLD emoji848.png

Jakie byście polecali? Widziałem tu jakieś steeldive San Martin i escapement?

Polecam escape'a. Najlepszy stosunek jakości do ceny, ale ostatnio zdrożał o 6 USD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, MieszkoMieszko napisał:

Masz jakiś link do zaufanego sklepu/stoiska na AliExpress?

Mogę Ci polecić to, gdzie kupiłem:  

 

https://pl.aliexpress.com/item/4001051137860.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.17994b94v3zhgk&algo_pvid=f3468b52-a936-432e-8d7f-118a9ee9de41&algo_expid=f3468b52-a936-432e-8d7f-118a9ee9de41-26&btsid=2100bddb16086672361694334eab67&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_  

 

Zresztą chyba tylko ten jeden sprzedaje.

Co do Escape'a to zdrożał o 6 USD, ale za to teraz bezpłatna wysyłka (było 5,33 USD) i jest kupon zniżkowy 2 USD, więc jest jednak trochę lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paulus57 napisał:

Trochę mnie pocieszyłeś, ale dziś podczas noszenia a więc powinien chodzić dobrze, przez kilka godzin spóźnił się o przeszło godzinę. Potem ustawiłem ponownie czas i solidnie nakręciłem i chodzi. Po kolejnych 5 godzinach jest OK, ale już napisałem do sprzedawcy, że nie działa dobrze. Mam wrażenie, że wahnik jest za lekki i nie nakręca mechanizmu.

 

Mój niebieski nie miał takich problemów, nakręcał się jak trzeba i rezerwę chodzu jakąś normalną trzymał. Ale QC w Pagani ponoć nie istnieje.

Zobaczymy później jak z tym będzie, na razie po otwarciu paczki nakręcił się w podróży...

 

BPildr2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Escapementa możesz brać w ciemno. A inne modele.. zerknij w przedmioty sprzedającego. Ja mam pilota chrono i również polecam. Zresztą tylko oficjalny sklep Escapementa na Ali je sprzedaje.

Mnie aktualnie kusi ten i chyba go kliknę...

https://a.aliexpress.com/_BUmUxy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Admof napisał:

Mój niebieski nie miał takich problemów, nakręcał się jak trzeba i rezerwę chodzu jakąś normalną trzymał. Ale QC w Pagani ponoć nie istnieje.

Zobaczymy później jak z tym będzie, na razie po otwarciu paczki nakręcił się w podróży...

 

BPildr2.jpg

Pozostaje mi życzyć Ci braku kłopotów ze swoim a mnie, że albo zacznie w końcu działać, albo liczyć na zwrot poniesionych kosztów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiony 4 grudnia właśnie doszedł.

W środku chyba Szanghaj JHS-35. W ogłoszeniu 3 ATM a na deklu 5 ATM... w realu pewnie dwie 😉

Tak czy inaczej przyjemny zegarek dla oka.

Jedyny minus to dosyć sztywny pasek.

 

Ciekawostka - zegarek przyszedł bez firmowego pudła, ale zapakowany jak narodowe skarby.

Folijki, folijki a to wszystko w pudełku ze styropianu. Na pewno i pudło się przyda, bo małe praktyczne.

 

Ogólnie jestem zadowolony.    

 

log.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak zegar? Do mnie jutro prawdopodobnie dotrze Hulk 😋

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jak zegar? Do mnie jutro prawdopodobnie dotrze Hulk

Za ta kasę spoko. Chińczykom trochę nie ufam co do jakości, oddam do zegarmistrza na mycie i ponowne złożenie mechanizmu z regulacja

Bez lupki.

ded822ed301d0e06cf82ceb6a4924d33.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lupkę zostawiam. Dla mnie lepiej z lupka niż bez 😉

To wersja 43 czy 40 mm? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model pd-1639 podają ze 43mm

Lupka i tak deczko krzywo naklejona była, nigdy nie miałem zegarka z lupka przeszkadzała


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, cut.up.on.pieces napisał:

Model pd-1639 podają ze 43mm

Lupka i tak deczko krzywo naklejona była, nigdy nie miałem zegarka z lupka przeszkadzała emoji16.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

a czemu, jeśli można spytać, 43 a nie 40? Ja w sumie mam tylko wersje 43, ale ma forum byłem dużej mniejszości. Głównie zachwalane jest tutaj 40.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jako, że juto już zaczynamy świętowanie z rodzinami (potem pewnie będą paczki z zegarkami) - wielkie dzięki za wszystko co dotąd się od Was nauczyłem ciekawego o zegarach. Oby zdrowie dopisywało, choróbska nas ominęły, szuflad na zegarki brakło i w ogóle NAJLEPSZEGO!

 

wacze 2.jpg

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, cut.up.on.pieces napisał:

Za ta kasę spoko. Chińczykom trochę nie ufam co do jakości, oddam do zegarmistrza na mycie i ponowne złożenie mechanizmu z regulacja

 

Mnie się wydaje, że w środku cyka mechanizm NH35 od Seiko. Jeżeli tak, to nie musisz fatygować zegarmistrza, bo mechanizm będzie nasmarowany i dobrze złożony.

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Mnie się wydaje, że w środku cyka mechanizm NH35 od Seiko. Jeżeli tak, to nie musisz fatygować zegarmistrza, bo mechanizm będzie nasmarowany i dobrze złożony.

Ten sam mechanizm w innym zegarku mam i chodzi dużo dokładniej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.