Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, cut.up.on.pieces napisał:


Ten sam mechanizm w innym zegarku mam i chodzi dużo dokładniej.

 

Regulacja na pewno nie zaszkodzi. Natomiast rozkładanie mechanizmu, mycie, smarowanie i ponowne składanie to może być wydatek dużo większy od samej regulacji i zapewne niepotrzebny. Japończykom w Seiko chyba się nie zdarza "zapomnieć" o smarowaniu, albo posmarować i złożyć byle jak - tak jak to potrafi się przydarzyć w chińskich mechanizmach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ogólnie się sprawują nh35, są cichsze od miyoty 8215? Sporo teraz tych werków seiko we wszelkiej maści zegarkach na Ali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, michszy napisał:

Jak ogólnie się sprawują nh35, są cichsze od miyoty 8215? Sporo teraz tych werków seiko we wszelkiej maści zegarkach na Ali.

Wszystkie moje chińskie automaty pracują na nh35a i nie ma problemu. Jest to nowocześniejsza konstrukcja niż Miyota 82..., odnośnie głośności to nie zauważyłem większych różnic, choć w moich byłych już Parnisie i Starkingu na Miyocie ciszej chodził wahnik. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ogólnie się sprawują nh35, są cichsze od miyoty 8215? Sporo teraz tych werków seiko we wszelkiej maści zegarkach na Ali.

Przede wszystkim w NH35 mechanizm nakręca się przy obrocie wahnika w obie strony a w Miyocie tylko w jednym kierunku. Bardzo solidny mechanizm. Popularny i niedrogi. Ze stop-sekundą. Każdy zegarmistrz go przeserwisuje i naprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:


Przede wszystkim w NH35 mechanizm nakręca się przy obrocie wahnika w obie strony a w Miyocie tylko w jednym kierunku. Bardzo solidny mechanizm. Popularny i niedrogi. Ze stop-sekundą. Każdy zegarmistrz go przeserwisuje i naprawi.

 

Mechanizmy bardzo porównywalne, ja wolę (również jeśli chodzi o serwis) miyotę. Napęd miyoty jest bardzo efektywny, mimo że kręci w jedną stronę. Jedynym mankamentem jest luźny ruch w drugą stronę, który potrafi czsami mocno rozpędzić wahnik. Cały zespół miyoty jest również dużo prostszy, w tym automat opierający się na prostym zazębianiu kół, a nie jak w seiko magic lever, który jest świetnym pomysłem ale wydaje się delikatniejszy. Natomiast seiko jest po prostu ładniejsze, miyota wygląda jak puszka po śledziach ;) Oba to woły robocze, każdy będzie żył tak długo jak zegarek, w którym jest zamontowany. Z moich obserwacji miyota dłużej potrafi chodzić bez serwisu (nie wiem czy to dobrze)


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest. Na razie same plusy. Rozmiar jest ok, myślałem że będzie mniejszy. Wykonanie bardzo spoko i od wczoraj tylko 1 sek do przoduc52bf818715d0a1b86348e1603dcbfca.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj przyniósł :)e40f1935f1ad81381e29bf8038b6423e.jpg

Wysłane z mojego moto g(8) przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mikas napisał:

No i jest. Na razie same plusy. Rozmiar jest ok, myślałem że będzie mniejszy. Wykonanie bardzo spoko i od wczoraj tylko 1 sek do przoduc52bf818715d0a1b86348e1603dcbfca.jpg

I ja dałem się skusić po wszystkich Waszych pozytywnych opiniach, dziś rano zamówiłem. Jak dlugo czekałeś na przesyłkę?

Im więcej fotek oglądam, tym bardziej mi się podoba szczerze mówiąc. Czytelny, prosty, klasyczny pilot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, incubus05 napisał:

Czyli w sumie dosyć szybko 🙂 dzięki za szybkie odpowiedzi Panowie.

Będzie Pan zadowolony😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, incubus05 napisał:

I ja dałem się skusić po wszystkich Waszych pozytywnych opiniach, dziś rano zamówiłem. Jak dlugo czekałeś na przesyłkę?

Im więcej fotek oglądam, tym bardziej mi się podoba szczerze mówiąc. Czytelny, prosty, klasyczny pilot.

Gdzie zamawiałeś i w jakiej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, surovy77 napisał:

Gdzie zamawiałeś i w jakiej cenie?

Dokładnie tak jak michszy napisał. Jest dostępny tylko w ich oficjalnym sklepie na Ali. Cena to 362 PLN bodajże, z darmową wysyłką.

Edytowane przez incubus05
.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy forumowicze. Szukam info o JHS35. Rezerwa/ kamienie. Ktoś coś? Nie mogę znaleźć nic konkretnego w necie. 

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Darek p napisał:

Koledzy forumowicze. Szukam info o JHS35. Rezerwa/ kamienie. Ktoś coś? Nie mogę znaleźć nic konkretnego w necie. 

 

Hej,

specjalnie się nie chwalą parametrami.😀

 

http://chinesewatchwiki.net/List_of_Chinese_watch_movements

http://www.stylewatch.com/generouswatch/homepage.asp?Page=ProdDetail&CID=2830&PID=115743

 

Pozdrawiam Rafał


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, jaszczur11 napisał:

 

Dzięki. No faktycznie nie obnoszą się z tym. Pozostaje mi tylko nadzieja, że zdążę się nacieszyć zegarkiem i za szybko nie odmówi posłuszeństwa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Darek p napisał:

Koledzy forumowicze. Szukam info o JHS35. Rezerwa/ kamienie. Ktoś coś? Nie mogę znaleźć nic konkretnego w necie. 

 

Kolego, ten mech w autorskim wykonaniu firmowym i ich zdobieniach był w Tevisach też montowany. Syna ma trzy tej firmy, tanie, nieźle wykonane jak na cenę ok 100zł. Rezerwa ok 36 godzin na pewno, ale nigdy nie wycykał go do końca ale półtorej doby leżał i pracował zanim sobie o nim przypomniał. Dobrze go smarować po zakupie bo chodzi niemal na sucho jak doleci do Ciebie. Dla porównania miałem dawno Jaragara z tym mechem i jakościowo dużo słabszy niż Tevise pod względem wykonania, także mechu i trzymania czasu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę nie na temat, ale co sądzicie o tym zegarku: 

 

https://pl.aliexpress.com/item/4001189317374.html?gps-id=pcStoreLeaderboard&scm=1007.22922.122102.0&scm_id=1007.22922.122102.0&scm-url=1007.22922.122102.0&pvid=e357151b-59ca-4e39-82d7-c6e6297ffa44&spm=a2g0o.store_home.smartLeaderboard_909373620.4001189317374 

 

Czy możliwy jest w tej cenie zegarek automatyczny z SIEDMIO-DNIOWĄ rezerwą chodu?

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.