Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

Byłbym ostrożny z zakupami, sklep dosyć młody, działa od marca br. A odnośnie tej rezerwy to również byłbym sceptyczny. W ogloszeniu nie ma żadnych fotek werku, a na tarczy dumne swiss kłalita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mnie zastanawia to, że na tarczy w wersji złotej jest tylko połowa nazwy marki + wydaje mi się zamazana druga część

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem, bo także doszedłem do podobnych wniosków, ale nie chciałem niczego sugerować. Za dużo szczęścia jak na cenę w okolicach 110 USD. Pokusa to pierwszy krok do wpadki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, krywoj75 napisał:

 

Kolego, ten mech w autorskim wykonaniu firmowym i ich zdobieniach był w Tevisach też montowany. Syna ma trzy tej firmy, tanie, nieźle wykonane jak na cenę ok 100zł. Rezerwa ok 36 godzin na pewno, ale nigdy nie wycykał go do końca ale półtorej doby leżał i pracował zanim sobie o nim przypomniał. Dobrze go smarować po zakupie bo chodzi niemal na sucho jak doleci do Ciebie. Dla porównania miałem dawno Jaragara z tym mechem i jakościowo dużo słabszy niż Tevise pod względem wykonania, także mechu i trzymania czasu. 

Dzieki za info. Ja mam w Parnisie. Na razie czas trzyma. Oby tak dalej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co Submarinerowatego polecacie? Tisella miałem z Korei i to był świetny zegar, natomiast za 1000 PLN.... aktualnie wydaje mi się, że można coś taniej wyrwać w takiej specyfikacji. Pagani ma problemy ze spasowaniem bezela a to mnie najbardziej boli. Co polecacie dobrze spasowanego. Sprawdzone itp itd. Budżet tak do 600 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Vonziej napisał:

Panowie, co Submarinerowatego polecacie? Tisella miałem z Korei i to był świetny zegar, natomiast za 1000 PLN.... aktualnie wydaje mi się, że można coś taniej wyrwać w takiej specyfikacji. Pagani ma problemy ze spasowaniem bezela a to mnie najbardziej boli. Co polecacie dobrze spasowanego. Sprawdzone itp itd. Budżet tak do 600 PLN

Myślę, że przy dobrej promocji za niewiele większy budżet niż 600 zł kupisz San Martina. Chyba najkorzystniejszy stosunek jakości do ceny w tym typie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Paulus57 napisał:

Myślę, że przy dobrej promocji za niewiele większy budżet niż 600 zł kupisz San Martina. Chyba najkorzystniejszy stosunek jakości do ceny w tym typie. 

 

Podziękował! Podoba mi się ten Retro, ale to troszkę więcej niż 600 ... Chociaż zaraz jakieś promki i kody  noworoczne będą chyba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Vonziej napisał:

 

Podziękował! Podoba mi się ten Retro, ale to troszkę więcej niż 600 ... Chociaż zaraz jakieś promki i kody  noworoczne będą chyba?

Retro byłby chyba dla Ciebie idealny (rozmiar 38 mm), ale to już nie homar suba. I cena w najlepszym wypadku około 800 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie stówki w dół od aktualnej ceny jest przy dobrych wiatrach jak najbardziej osiągalne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans. San Martin nie robi jakiś wielkich promocji i rabaty na Ali to nie to samo co kiedyś.

4 godziny temu, Paulus57 napisał:

ale to już nie homar suba.

no jak nie, przecież to sub Rolexa 6200 czy 6204

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, michszy napisał:

Nie ma szans. San Martin nie robi jakiś wielkich promocji i rabaty na Ali to nie to samo co kiedyś.

no jak nie, przecież to sub Rolexa 6200 czy 6204

Swojego Willarda kupiłem od nich  w promo 11.11 z podobną zniżką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dzyndzl napisał:

Dwie stówki w dół od aktualnej ceny jest przy dobrych wiatrach jak najbardziej osiągalne ;)

 

A kiedy może się coś pojawić. 

 

Ogólnie czy SM ma problemy ze spasowaniem części jak Pagani (zazwyczaj) czy może jest tak dobrze jak w Steeldive, że działa to wszystko idealnie jak powinno i bezel pięknie chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Vonziej napisał:

 

A kiedy może się coś pojawić. 

 

Ogólnie czy SM ma problemy ze spasowaniem części jak Pagani (zazwyczaj) czy może jest tak dobrze jak w Steeldive, że działa to wszystko idealnie jak powinno i bezel pięknie chodzi?

Oby jak najszybciej, niby od dziś jakieś noworoczne okazję mają się pojawiać...

Co do spasowania, to nie porównywałem SD do SM, kupiłem tego drugiego, po przeczytaniu jakiejś opinii, w której człowiek napisał, że po zakupie San Martina bez żalu oddał SD bratu. Podejrzewam więc, że jest lepiej, na wus zresztą też zbierają lepsze noty. 

Z różnic widocznych nieuzbrojonym okiem, to koronka wydaje się fajniejsza, no i oczywiście wypukłe szkło. Dorzucili też zakręcaną klamerkę z brązu, prostą ale zawsze. Różnica w cenie nie była więc jakąś drastyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Vonziej napisał:

Ogólnie czy SM ma problemy ze spasowaniem części jak Pagani (zazwyczaj) czy może jest tak dobrze jak w Steeldive, że działa to wszystko idealnie jak powinno i bezel pięknie chodzi?

 

SM to IMO półka wyżej. Ten akurat konkretny model (vintage sub) miał problem z zapięciem bransolety ale już zostało to przez nich poprawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Willard od Steeldive nie centrował bezela. Nie dało się go ustawić na 0. Zawsze był pół kilka w jedną bądź w drugą stronę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, michszy napisał:

 

SM to IMO półka wyżej. Ten akurat konkretny model (vintage sub) miał problem z zapięciem bransolety ale już zostało to przez nich poprawione.

A wiesz może jak z lumą w SM i konkretnie tym modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Vonziej napisał:

A wiesz może jak z lumą w SM i konkretnie tym modelu?

 

Ja tego modelu nie miałem ale z opinii na forach jest bardzo dobrze. Z czegoś ta różnica w cenie się musi jednak brać. W wątku o San Martinie ktoś pisał, ze ma ten model. Może warto zapytać u źródła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, michszy napisał:

Nie ma szans. San Martin nie robi jakiś wielkich promocji i rabaty na Ali to nie to samo co kiedyś.

no jak nie, przecież to sub Rolexa 6200 czy 6204

Dzięki za uzupełnienie wiedzy.

2 godziny temu, Vonziej napisał:

A wiesz może jak z lumą w SM i konkretnie tym modelu?

Myślę, że o lumę w SM nie musisz się martwić. Mam SM, inny model co prawda, ma on najlepszą lumę z moich wszystkich ponad 20 zegarków. Widoczne po kilku godzinach świecenie, pozwalające odczytać czas w całkowitej ciemności. Za 175 USD można kupić suba a to obecnie około 650 zł. Wytrzymaj do urodzin Ali. ;) 

4 godziny temu, Vonziej napisał:

 

A kiedy może się coś pojawić. 

 

Ogólnie czy SM ma problemy ze spasowaniem części jak Pagani (zazwyczaj) czy może jest tak dobrze jak w Steeldive, że działa to wszystko idealnie jak powinno i bezel pięknie chodzi?

Z szukaniem ideału, to sobie odpuść bo zostaniesz starym kawalerem (albo panną).  ;) Nawet ludzie na Rolexy narzekają a ty chcesz za kilka stówek coś takiego złapać? 

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Paulus57 napisał:

Dzięki za uzupełnienie wiedzy.

Myślę, że o lumę w SM nie musisz się martwić. Mam SM, inny model co prawda, ma on najlepszą lumę z moich wszystkich ponad 20 zegarków. Widoczne po kilku godzinach świecenie, pozwalające odczytać czas w całkowitej ciemności. Za 175 USD można kupić suba a to obecnie około 650 zł. Wytrzymaj do urodzin Ali. ;) 

Z szukaniem ideału, to sobie odpuść bo zostaniesz starym kawalerem (albo panną).  ;) Nawet ludzie na Rolexy narzekają a ty chcesz za kilka stówek coś takiego złapać? 

 

No trafienie bezela w indeksy tarczy to jedna z najważnieszych rzeczy dla mnie. Jest estetycznie, a estetą jestĘ ;) Nie szukam ideału na szczęście 😜

 

A kiedy urodziny Ali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Vonziej napisał:

 

No trafienie bezela w indeksy tarczy to jedna z najważnieszych rzeczy dla mnie. Jest estetycznie, a estetą jestĘ ;) Nie szukam ideału na szczęście 😜

 

A kiedy urodziny Ali?

Ala obchodzi je pod koniec marca. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Paulus57 napisał:

Ala obchodzi je pod koniec marca. :) 

 

Ło matko, to nie będę tyle czekał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Vonziej napisał:

 

Ło matko, to nie będę tyle czekał :P

Kto bogatemu zabroni? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Paulus57 napisał:

Kto bogatemu zabroni? ;) 

Pomyślę, ale chodzi to za mną od roku, a ile mogę zaoszczędzić ? 40 PLN? Chociaż ostatnio jest dobrze, są stałe elementy, których sprzedawać nie mam zamiaru ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Vonziej napisał:

Pomyślę, ale chodzi to za mną od roku, a ile mogę zaoszczędzić ? 40 PLN? Chociaż ostatnio jest dobrze, są stałe elementy, których sprzedawać nie mam zamiaru ;) 

Ja celuję w innego SM: 

 

https://pl.aliexpress.com/item/4000844129696.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.2bdc2e0enaSYsK 

 

Homarek Patka z mechanizmem PT5000. Mam zamiar spersonifikować swoim nazwiskiem i rokiem urodzin. Jak na dziś wyszłoby za to około 950 zł. 

 

Tu wersja wyjściowa za około 100k zł: 

 

https://ch24.pl/kultowe-zegarki-patek-philippe-calatrava/ 

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Paulus57 napisał:

Ja celuję w innego SM: 

 

https://pl.aliexpress.com/item/4000844129696.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.2bdc2e0enaSYsK 

 

Homarek Patka z mechanizmem PT5000. Mam zamiar spersonifikować swoim nazwiskiem i rokiem urodzin. Jak na dziś wyszłoby za to około 950 zł. 

 

Tu wersja wyjściowa za około 100k zł: 

 

https://www.thewatchbox.com/watches/patek-philippe/patek-philippe-calatrava/ 

 

Bardzo ładny, chociaż z samym San Martinem też fajnie wygląda, szkoda, ze tylko 1 sztuka dostępna ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.