Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

Obawiam się że mniej niż 5%. Do nurkowania używa się "komputerów narecznych" czy jak to nazwać? Liczą masę rzeczy nie tylko  sam czas i alarmują kiedy trzeba.

Dziś diver to raczej styl. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Paulus57 napisał:

Nowego za tyle nie kupisz. A nawet gdyby jakimś cudem ktoś sprzedawał, to obiektywnie patrząc zakup miałby sens tylko z tzw. obowiązku kolekcjonerskiego. Bo ma legendę jak Alpinist, ale nic innego za nim nie przemawia. Przestarzały napęd, mineralne szkiełko, to ma być powód zakupu? Jak już wyżej pisałem za 1/3 dostaniesz homara z lepszych podzespołów i  z mechanizmem SEIKO (nowszym). Jasne, że szkiełko mineralne w nurku ma sens, w przeciwieństwie do szafiru, ale tak realnie ile nurków służy do nurkowania? 5%? 

 

Szafir w diverze nie ma już sensu? To raczej powielany mit... 

 

Którego homara masz na myśli za 333 zł? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, StaryWilk napisał:

 

Sorry, że posłuże się twoim postem, ale zupełnie nie rozumiem tego, że sporo forumowiczow miłośników zegarków kupuje "śmieciowe" zegarki z koperta z goownolitu, mechanizmem poniżej poziomu miyoty, które często przylatuja już zepsute, albo zaraz padają. Raz można się naciąć na "goowienko w sreberku", ale studiując forum kupić takich wiele? Dotyczy to też najtańszych automatów jak dla mnie. 

Nie rozumiem. Sam używam do ciężkich prac ręcznych zegarka w stalowej kopercie i z taką bransoleta (poniżej tego standardu nie schodzę), z mechanizmem automatycznym seiko, kupionym za grosze (150 zł).

 

Wydaje mi się, że np. na forach audiofilskich ludzie nie kupują np. taniutkich plastikowych wież z hipermarketu. To produkty raczej dla nie wymagających niczego laików, a nie miłośników. 

 

A może po prostu nie każdy na forum jest miłośnikiem zegarków. To chyba to. 

 

A teraz do Ciebie:

Jeśli nie koniecznie do modowania, a do noszenia, kupilbym coś ciut porządniejszego, wyraźnie lepszego od najtańszych homarów, co nie zrujnuje budżetu np. San Martin. 

 

W pewnym sesnie sie zgodze, ale tylko w pewnym. Fachowcem nie jestem, ale zegarki po prostu lubię i mnie ciekawią. Kazdy kupuje i zbiera jakie chce.

 

Mam jeden z szajsmetal i w sumie nadal mi się podoba. Wiem co kupiłem i że jak padnie pewnie go nie zreanimuje. Liczyłem się z tym. Wiem też że pewnie nie był wart 82 zlotych. Więcej takich nie planuje /chyba/ ale tego się nie pozbede bo lubię go po prostu. Z założenia nie miał być cudem techniki.

 

Mam też tanie homary na NH35. Całe z ss. Cieszą oko i nie widzę symptomów awarii. 

Mam jakąś awersję do zegarków z Ali za 1000+. Może uzasadniona a może nie.

W cenie takiej wole chyba ściągnąć coś z amazona lub z promocji w Polsce kupić Seiko czy Atlantic lub Bulove. Wiem to też słabe marki dla wielu znawców, ale na Patka nigdy nie będzie mnie stać, a po zakupie jakiegos rolka zżarly by mnie wyrzuty sumienia. 

 

Każdy ma swoje preferencje zegarkowe i nie dzielnmy się na bardziej i mniej ważnych zegarkowych entuzjastów. 

Powtarzam że sam zegarków wielu z stopu błota nie mam /jeden/, ale nie znaczy to że dziwi mnie, że ktoś ma. Każdy kieruje kolekcją wedle uznania. Nie moje wydatki - nie mój biznes. Nie mniej jednak jeśli jakiś szajsmetal mi sie szczególnie spodoba/zaciekawi mnie to też kupię bez ujmy na honorze. Rozbiorę na części, albo włożę za szybkę gablotki. Czasem po prostu jakieś rozwiązanie jest tylko w najtańszej wersji wykonania i co poradzę? Owszem jest obawa o ew. alergie, ale do  celów naukowych, czy kolekcjonerskich czemu nie? 

 

P.s. sorki za pisownie i znaki. Pisze to śpiewając jednocześnie córce kołysanke 😉 ćwiczę podzielność uwagi he, he. 

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic do tanich zegarków zrobionych z dobrych materiałów i podzespołów. Przy swoich wyborach cenie sobie szczególnie współczynnik cena do jakości. Super jak ktoś wyszpera coś dobrze zrobionego za dobre pieniądze i się tym dzieli, tym bardziej jeśli to nie homar 1:1.

 

Dziwią mnie TU (na forum miłośników zegarków)  po prostu zdjęcia zegarków typu "perfekt", czy najniższej jakości "dziurbilony" prosto z Chin i lajki pod nimi. 

 

Ten mój za 150 zl to Cadisen C1032, ponoć ma szafir i rzeczywiście złapał duuzo mniej rys niż hardlexowe seiko przy tzw. ciężkich pracach ręcznych, za to strasznie się palcuje. 

Bardzo tanio wykonany zegarek, niskiej jakości obróbka, sporo niedoskonałości, ale min. moich wymagań spełnia: wszystko ss, przyzwoity mechanizm, w tym wypadku automat Nh36, chyba szafir... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy po prostu są nowi w temacie jak ja. Może to też to. Mam np. Kilka Poganinow homara rolka. Taka mala wariacja motywu. Mechanizm nie do zajechania teoretycznie. Stop stali ok. Wr10 atm. Całość 250 zł. Zachwyt w porównaniu do cen u nas. 

Potem ktoś tu pisze ze bezel nie centruje. Patrzę.... i faktycznie. Nie zauważyłem. 

 

Zatem z chęcią oglądam fotki zakupow doświadczonych forumowiczów i uczę się cały czas. 

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, StaryWilk napisał:

 

Szafir w diverze nie ma już sensu? To raczej powielany mit... 

 

Którego homara masz na myśli za 333 zł? 

1/3 ceny SKX-a, to obecnie nie 333 zł, ale raczej bliżej 500. Za 130 USD możesz chyba nawet teraz kupić na Ali bez promocji. Zresztą czy chodzi Ci o dokładnie 33%, czy też chcesz mnie zbić z pantałyku? ;) Szafir jest bardziej podatny na stłuczenie a to pod wodą może być zabójcze. Mineralne łatwiej się rysuje a to już śmiercią nie grozi. Chyba, że pożyczysz jakiś zegarek od kogoś i ten się zemści :) . 

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, StaryWilk napisał:

 

Sorry, że posłuże się twoim postem, ale zupełnie nie rozumiem tego, że sporo forumowiczow miłośników zegarków kupuje "śmieciowe" zegarki z koperta z goownolitu, mechanizmem poniżej poziomu miyoty, które często przylatuja już zepsute, albo zaraz padają. Raz można się naciąć na "goowienko w sreberku", ale studiując forum kupić takich wiele? Dotyczy to też najtańszych automatów jak dla mnie. 

Nie rozumiem. Sam używam do ciężkich prac ręcznych zegarka w stalowej kopercie i z taką bransoleta (poniżej tego standardu nie schodzę), z mechanizmem automatycznym seiko, kupionym za grosze (150 zł).

 

Wydaje mi się, że np. na forach audiofilskich ludzie nie kupują np. taniutkich plastikowych wież z hipermarketu. To produkty raczej dla nie wymagających niczego laików, a nie miłośników. 

 

A może po prostu nie każdy na forum jest miłośnikiem zegarków. To chyba to. 

 

A teraz do Ciebie:

Jeśli nie koniecznie do modowania, a do noszenia, kupilbym coś ciut porządniejszego, wyraźnie lepszego od najtańszych homarów, co nie zrujnuje budżetu np. San Martin. 

 

Sorry, że posłużę się twoim przykładem, ale wywołany argumentem ad personam, czuję się wywołany do tablicy.

Na początku mała uwaga - zazwyczaj wypowiedzi w stylu cioci Jadzi "no ja nie rozumiem jak można było..." puszczam mimo uszu bo: 1) ciocia Jadzia ma zawsze rację, 2) kolejnym stwierdzeniem będzie "Ja na twoim miejscu..."

Ale skoro forum uczy i bawi to jednak przejdźmy do meritum.

Moje blaszki można podzielić na trzy grupy:

<A> podatek od głupoty zwanej również "niesamowita okazja". To są te wynalazki, które świetnie wyglądają na zdjęciu, a w rzeczywistości to już trochę tak niebardzo... Mogę je podzielić na podgrupy:

a) zegarki wyglądające jak zegarki (logiczne) [część poszła na części]

b) zegarki niewyglądające jak zegarki (binarne, graficzne itp - założone raz czy dwa...)

<B> oszustwa. Niestety trafiło się kilka.

a) podróby typu Agegirl które oferowano jako homary a przyszły z "oryginalnymi" oznaczeniami. Tutaj nigdy nie było litości - zgłoszenie do Ali z kategorii "counterfeit" i żądanie zwrotu pełnej kwoty + zaznaczenie, że zwrotu nie będzie bo polskie prawo zabrania wysyłania podrobionych przedmiotów pocztą + zdjęcia.

b) znal zamiast stali, plastik zamiast szkła, kwarc zamiast mechanika (a tak, miałem taki przypadek) itp. - tutaj podobnie jak wyżej, czyli zgłoszenie do Ali bo oszustwa trzeba tępić.

<C> (chyba najciekawsze) "próbniki". Tanie zegarki (max $5) z blachy po konserwach i z gumką zamiast werku, które "wyglądają".

Otóż kupione zostały z pełną premedytacją w celu przetestowania jak taki typ zegarka będzie wyglądał na ręku i czy mi się spodoba.

Stąd na przykład wiem, że docelowo poskładam sobie coś w stylu PAMa (może nawet w brązie), że zegarki powyżej 45mm to nie dla mnie, że kolorystyka Hulka mi się nie podoba ale zielony bezel i biała tarcza to już owszem, że zegarki z wieloma komplikacjami to nie bardzo itp.

 

A. Był jeszcze jeden zegarek, który kupiłem wyłącznie dla paska. Bo takiej kolorystyki na Ali nie było, a na eBayu sam pasek kosztował 2x tyle co na Ali zegarek z paskiem.

 

No i się trochę nazbierało... Więc zamiast zakładać Hemdallra albo San Martina do rąbania drewna, walki z hydrauliką, czy spawania - zakładam któregoś blaszaka.

Edytowane przez Plan 9
formatowanie

- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Paulus57 napisał:

1/3 ceny SKX-a, to obecnie nie 333 zł, ale raczej bliżej 500. Za 130 USD możesz chyba nawet teraz kupić na Ali bez promocji. Zresztą czy chodzi Ci o dokładnie 33%, czy też chcesz mnie zbić z pantałyku? ;) Szafir jest bardziej podatny na stłuczenie a to pod wodą może być zabójcze. Mineralne łatwiej się rysuje a to już śmiercią nie grozi. Chyba, że pożyczysz jakiś zegarek od kogoś i ten się zemści :) . 

 

Cześć tutaj dyskutowalismy np. o rodzaju szkła w diverze:

Odnośnie ceny homara to teraz jasne, bo pisałeś 1/3, ale nie wiedziałem do której kwoty skx odnosisz, bo padały różne. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Plan 9 dzięki za obszerne wyjaśnienie, trochę lepiej rozumiem, dlaczego się dziwilem - moje podejście jest bardzo odmienne (absolutnie nie twierdzę, że lepsze czy gorsze). 

W skrócie: więcej czytam / oglądam/ przymierze jeśli się uda, a mało kupuję. Nie ciągnie mnie zbytnio do modowania, testowania wielu wariantow kolorystycznych na zegarkach zastępczych. Absolutnie nie mam nic do kwarcow jako takich (są dobre i kiepskie jak mechaniki). 

Również szukam okazji cenowych, ale staram się chłodno oceniać - czasem za długo się zastanawiam, więc tracę szansę, ale raczej nie notuje wpadek, że przedmiot dostawy rozjechal się że stanem faktycznym. 

Zakładam, że skoro zegarki na poziomie Cadisen, pagani design itp, są wykonane jak są - sam jeden mam, czytam relacje innych, zdjęcia, czy filmiki - w mojej ocenie dość slabo, to te poniżej ok 100-150 zl (poza oczywiście jakimiś ewenementami, że zakup poniżej realnej wartości, kwarc oczywiście min. taniej)  - to już szajs. Ktoś pewnie się upomni o sharka w ss i na miyotcie - dla mnie wyjątek potwierdzający regułę, kiedyś na allegro był Bosch (reklamowy)  na kwarcowej miyotcie, cały ss, dało się kupić za 70-90 zł.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, będąc troszkę egoistą, wrócę do tematu mojego "zakupu" Monstera Heimdallra. Chińczyk dobry człowiek, tylko po 15 wiadomościach "pliz mister chińczyk akceptiren" zgodził się anulować zamówienie, więc jestem już spokojny! :)  Teraz znowu wybory, wybory! Ja chyba wiem co wezmę, ale może podzielicie się swoimi pomysłami? Proponuję, żeby każdy wymienił zegarek lub dwa, które kupiłbyś za 500 PLN wolnej gotówki! Stworzy to taką listę TOP z naszego Ryżanego Działu. Myślę, że w tej cenie można coś fajnego urwać. PS. Mówimy o cenach nie z super promocji, takich w miarę regularnych. A nuż ktoś się skusi za jakiś czas na którąś z propozycji.

 

Czas start! Ja zaczynam!

 

Mój typ za Pińcyt to:

 

Seagull 1963 (tutaj jest problem dla niektórych z gwiazdą). - Można spokojnie bez polowania na Monety i Kupony dorwać go za około 500 PLN.

 

Drugi typ to:

 

Escapement Time Flieger A lub B - Spokojnie można dorwać za około 350 PLN. Można w ten sposób przyoszczędzić i dobrać jakiegoś Pagani Design w niedługim czasie :)

 

Zapraszam jeżeli jesteście chętni do stworzenia takiej listy. Będę aktualizował ten post o Wasze opcje.

 

Aktualna lista (kolejność chronologiczna) zegarków polecanych na forum do 500 PLN z Ali-Xpress :)

  1. Seagull 1963
  2. Escapement Time Flieger A lub B
  3. Heimdallr "monster"
  4. Steeldive "sumo" 1971. Cena wacha się ~530~600
  5. I&W Diver (klik)
  6. Pagani Design 007 (/*No time to die*/)
Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Heimdallr "monster"- bo musi się znaleźć na liście
2. Steeldive "sumo" - bo ciągle się mu przyglądam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Mikas napisał:

1.Heimdallr "monster"- bo musi się znaleźć na liście
2. Steeldive "sumo" - bo ciągle się mu przyglądamemoji3.png

 

Dziękuje!

 

Mamy drugiego uczestnika zabawy!

Czy te zegarki mają jakieś swoje numery? Steeldive kojarzę, że jakąś kodyfikację ma to proszę podaj numer jak znasz, bo się przyglądasz ;)

 

Co do Sumo to ile wychodzi tak normalnie cenowo?

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Plan 9 napisał:

 

Sorry, że posłużę się twoim przykładem, ale wywołany argumentem ad personam, czuję się wywołany do tablicy.

Na początku mała uwaga - zazwyczaj wypowiedzi w stylu cioci Jadzi "no ja nie rozumiem jak można było..." puszczam mimo uszu bo: 1) ciocia Jadzia ma zawsze rację, 2) kolejnym stwierdzeniem będzie "Ja na twoim miejscu..."

Ale skoro forum uczy i bawi to jednak przejdźmy do meritum.

Moje blaszki można podzielić na trzy grupy:

<A> podatek od głupoty zwanej również "niesamowita okazja". To są te wynalazki, które świetnie wyglądają na zdjęciu, a w rzeczywistości to już trochę tak niebardzo... Mogę je podzielić na podgrupy:

a) zegarki wyglądające jak zegarki (logiczne) [część poszła na części]

b) zegarki niewyglądające jak zegarki (binarne, graficzne itp - założone raz czy dwa...)

<B> oszustwa. Niestety trafiło się kilka.

a) podróby typu Agegirl które oferowano jako homary a przyszły z "oryginalnymi" oznaczeniami. Tutaj nigdy nie było litości - zgłoszenie do Ali z kategorii "counterfeit" i żądanie zwrotu pełnej kwoty + zaznaczenie, że zwrotu nie będzie bo polskie prawo zabrania wysyłania podrobionych przedmiotów pocztą + zdjęcia.

b) znal zamiast stali, plastik zamiast szkła, kwarc zamiast mechanika (a tak, miałem taki przypadek) itp. - tutaj podobnie jak wyżej, czyli zgłoszenie do Ali bo oszustwa trzeba tępić.

<C> (chyba najciekawsze) "próbniki". Tanie zegarki (max $5) z blachy po konserwach i z gumką zamiast werku, które "wyglądają".

Otóż kupione zostały z pełną premedytacją w celu przetestowania jak taki typ zegarka będzie wyglądał na ręku i czy mi się spodoba.

Stąd na przykład wiem, że docelowo poskładam sobie coś w stylu PAMa (może nawet w brązie), że zegarki powyżej 45mm to nie dla mnie, że kolorystyka Hulka mi się nie podoba ale zielony bezel i biała tarcza to już owszem, że zegarki z wieloma komplikacjami to nie bardzo itp.

 

A. Był jeszcze jeden zegarek, który kupiłem wyłącznie dla paska. Bo takiej kolorystyki na Ali nie było, a na eBayu sam pasek kosztował 2x tyle co na Ali zegarek z paskiem.

 

No i się trochę nazbierało... Więc zamiast zakładać Hemdallra albo San Martina do rąbania drewna, walki z hydrauliką, czy spawania - zakładam któregoś blaszaka.

Dzięki za informację o Agegirl, miałem pokusy, ale i podejrzenia, że to podróby jak napisałeś. Sam także poeksperymentowałem "po taniości" i jeden blaszak, kwarc "militarny" SOKI okazał się działający i działa do dziś a kosztował chyba mniej niż 10 zł. Najlepiej wykonany z tanich zegarków okazał się Megir i Sinobi (cena ok. 15 USD). Stopniowo poprzeczka kwotowa idzie lekko w górę i... widać różnicę ;) . San Martin a przede wszystkim Hruodland, to solidne zegarki o bardzo dobrej jak dla mnie jakości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Dziękuje!
 
Mamy drugiego uczestnika zabawy!
Czy te zegarki mają jakieś swoje numery? Steeldive kojarzę, że jakąś kodyfikację ma to proszę podaj numer jak znasz, bo się przyglądasz
 
Co do Sumo to ile wychodzi tak normalnie cenowo?
Sumo to 1971. Cena wacha się ~530~600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, StaryWilk napisał:

 

Cześć tutaj dyskutowalismy np. o rodzaju szkła w diverze:

Odnośnie ceny homara to teraz jasne, bo pisałeś 1/3, ale nie wiedziałem do której kwoty skx odnosisz, bo padały różne. 

 

Szafir w nurkach wygrywa, bo jest praktyczniejszy w "nurkowaniu" na sucho. Pozostańmy przy swoich opiniach. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Mikas napisał:
Godzinę temu, Vonziej napisał:
 
Dziękuje!
 
Mamy drugiego uczestnika zabawy!
Czy te zegarki mają jakieś swoje numery? Steeldive kojarzę, że jakąś kodyfikację ma to proszę podaj numer jak znasz, bo się przyglądasz emoji6.png
 
Co do Sumo to ile wychodzi tak normalnie cenowo?

Pokaż więcej  

Sumo to 1971. Cena wacha się ~530~600

Dziękuję! Dodałem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Vonziej napisał:

Panowie, będąc troszkę egoistą, wrócę do tematu mojego "zakupu" Monstera Heimdallra. Chińczyk dobry człowiek, tylko po 15 wiadomościach "pliz mister chińczyk akceptiren" zgodził się anulować zamówienie, więc jestem już spokojny! :)  Teraz znowu wybory, wybory! Ja chyba wiem co wezmę, ale może podzielicie się swoimi pomysłami? Proponuję, żeby każdy wymienił zegarek lub dwa, które kupiłbyś za 500 PLN wolnej gotówki! Stworzy to taką listę TOP z naszego Ryżanego Działu. Myślę, że w tej cenie można coś fajnego urwać. PS. Mówimy o cenach nie z super promocji, takich w miarę regularnych. A nuż ktoś się skusi za jakiś czas na którąś z propozycji.

 

Czas start! Ja zaczynam!

 

Mój typ za Pińcyt to:

 

Seagull 1963 (tutaj jest problem dla niektórych z gwiazdą). - Można spokojnie bez polowania na Monety i Kupony dorwać go za około 500 PLN.

 

Drugi typ to:

 

Escapement Time Flieger A lub B - Spokojnie można dorwać za około 350 PLN. Można w ten sposób przyoszczędzić i dobrać jakiegoś Pagani Design w niedługim czasie :)

 

Zapraszam jeżeli jesteście chętni do stworzenia takiej listy. Będę aktualizował ten post o Wasze opcje.

 

Aktualna lista (kolejność chronologiczna) zegarków polecanych na forum do 500 PLN z Ali-Xpress :)

  1. Seagull 1963
  2. Escapement Time Flieger A lub B
  3. Heimdallr "monster"
  4. Steeldive "sumo" 1971. Cena wacha się ~530~600
  5. I&W Diver (klik)

A Guanquin? To naprawdę dobre i fajnie wyglądające zegarki ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Shuriken napisał:

Ja mam dwa na oku czyli

1 Heimdallr "monster" (w trakcie ale nie wiadomo jak będzie)

2 Pagani Design 007

https://a.aliexpress.com/_BPYeX0

Kolega kupił i jest zadowolony.

 

Super! Dodałem do listy!

 

Właśnie, Jak się ma ten PD do Phydilli. Słyszałem pochlebne słowa o tym drugim, a pierwszy mi jakoś umknął tu na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Vonziej napisał:

Panowie, będąc troszkę egoistą, wrócę do tematu mojego "zakupu" Monstera Heimdallra. Chińczyk dobry człowiek, tylko po 15 wiadomościach "pliz mister chińczyk akceptiren" zgodził się anulować zamówienie, więc jestem już spokojny! :)  Teraz znowu wybory, wybory! Ja chyba wiem co wezmę, ale może podzielicie się swoimi pomysłami? Proponuję, żeby każdy wymienił zegarek lub dwa, które kupiłbyś za 500 PLN wolnej gotówki! Stworzy to taką listę TOP z naszego Ryżanego Działu. Myślę, że w tej cenie można coś fajnego urwać. PS. Mówimy o cenach nie z super promocji, takich w miarę regularnych. A nuż ktoś się skusi za jakiś czas na którąś z propozycji.

 

Czas start! Ja zaczynam!

 

Mój typ za Pińcyt to:

 

Seagull 1963 (tutaj jest problem dla niektórych z gwiazdą). - Można spokojnie bez polowania na Monety i Kupony dorwać go za około 500 PLN.

 

Drugi typ to:

 

Escapement Time Flieger A lub B - Spokojnie można dorwać za około 350 PLN. Można w ten sposób przyoszczędzić i dobrać jakiegoś Pagani Design w niedługim czasie :)

 

Zapraszam jeżeli jesteście chętni do stworzenia takiej listy. Będę aktualizował ten post o Wasze opcje.

 

Aktualna lista (kolejność chronologiczna) zegarków polecanych na forum do 500 PLN z Ali-Xpress :)

  1. Seagull 1963
  2. Escapement Time Flieger A lub B
  3. Heimdallr "monster"
  4. Steeldive "sumo" 
  5. I&W Diver (klik)

Trochę trudno mi było zmieścić się w 5, ale takie zegarki z tańszych są w czołówce mojej listy (o wyborze wersji nie piszę): 

 

https://pl.aliexpress.com/item/4001083781894.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.5e392e0epMgbNw 

 

https://pl.aliexpress.com/item/4000178324947.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.25d62e0eVjYzpM 

 

https://pl.aliexpress.com/item/4001128869396.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.141b2e0egt8yaO 

 

https://pl.aliexpress.com/item/4000938555754.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.2ae12e0ev1QUdp 

 

https://pl.aliexpress.com/item/4000937294887.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.4dfe2e0eWl4AdQ 

 

https://pl.aliexpress.com/item/4000548774359.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.e3e82e0ezzC7Cj 

 

https://pl.aliexpress.com/item/4001016592729.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.120a2e0eHvAx6Z 

 

https://pl.aliexpress.com/item/32904138271.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.37ac2e0ecaiiKn 

 

https://pl.aliexpress.com/item/32921946186.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.66682e0eymaryd 

 

https://pl.aliexpress.com/item/4001335722300.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.3a122e0eZyUmb2 

 

https://pl.aliexpress.com/item/1005001718984142.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.3a122e0eZyUmb2 

 

https://pl.aliexpress.com/item/32856254513.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.21bc2e0evqWfWW 

 

No i wyszedł "tani" tuzin ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Shuriken napisał:

Ja mam dwa na oku czyli

1 Heimdallr "monster" (w trakcie ale nie wiadomo jak będzie)

2 Pagani Design 007

https://a.aliexpress.com/_BPYeX0

Kolega kupił i jest zadowolony.

3 ale juz powyżej ceny 500
HEIMDALLR Sharkey SKX007
https://a.aliexpress.com/_BOLMYa

 

Pomyśl może o tym 007. Kupiłem i cieszy moje oko. Na minus brak stop sekundy (Miyota) a na WIELKI PLUS, dwukolorowa koperta. Pasek ładny ale średniej jakości, mógłby być grubszy, ale to można przecież zmienić. Jest też wersja z mechanizmem PT5000, ale cena już ponad 150 USD (koperta jednokolorowa). 

2 minuty temu, Vonziej napisał:

 

Super! właśnie o to chodzi. Tworzymy naszą działową listę :)

 

Zaraz pododaję te zegarki do listy. Kolejność jest tutaj przypadkowa czy coś skradło Twoje serce bardziej ? :)

Spisałem jak leci z mojej listy. A faworyta trudno wybrać. Ostatnio chodzi mi jeszcze po głowie coś spoza Ali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Paulus57 napisał:

Szafir w nurkach wygrywa, bo jest praktyczniejszy w "nurkowaniu" na sucho. Pozostańmy przy swoich opiniach. :) 

 

OK, nie ma sprawy. Jedno tylko ale własności szafiru na sucho i na mokro są takie same (twardość, kruchosc), czyli skoro jest praktyczniejszy na sucho, to na mokro też? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mojej liście sporo Carnivali i chyba spośród coś wybiorę w pierwszej kolejności. Mam taką metodę "badania" firm. 

2 minuty temu, StaryWilk napisał:

 

OK, nie ma sprawy. Jedno tylko ale własności szafiru na sucho i na mokro są takie same (twardość, kruchosc), czyli skoro jest praktyczniejszy na sucho, to na mokro też? 

Przecież rozbicie szafiru na sucho może tylko spowodować nerwy właściciela, nic więcej. Da się wymienić.  Pod wodą - przecież wiesz. A jak koniecznie chcesz zgłębiaj obszary podwodne i sprawdzaj co lepsze (doświadczalnie) ;) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.