Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, oprzemyslaw napisał:

A jak z wodoszczelnością, sprawdzałeś? Wszystko ok?

Tylko w wannie, ale tam głębokość jest ciut mniejsza 😀. Póki co wszystko wszystko ok. Leżał tam godzinę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Chorwat napisał:

@Paulus57 czy mógłbyś podać wymiar pojedynczej "komórki" w pudełku? Poduszki są miękkie?

Poduszki są sztywne, ale jak dla mnie ok, bo mam nadgarstek ok 18 cm i to wchodzi. Problem może być dla bransolet na obwód mniejszy czyli 17,5 cm lub mniej. Pasków to nie dotyczy oczywiście. Myślę, że bransoleta w przedziale 18-19,5 cm powinna dobrze się układać. Co do szerokości nie mierzyłem, ale mieszczą się zegarki do 46 mm a jak masz jakiś większy, to można przeplatać z mniejszymi i się dopasuje. Niestety nie mam pod ręką pudełek, bo aktualnie pracuję.

Na zdjęciu powyżej w górnym pudełku, dolny rząd, pierwszy z prawej to San Martin o średnicy 46 mm bez koronki. Podobnie w dolnym pudełku analogiczne miejsce ten sam rozmiar Cadisen. 

 

Jak nie kolekcjonujesz samych Invict, to się da pomieścić. ;) 

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czyli dla mnie odpadają poduszki, bo zegarki mam w większości na kajdanach, a łapka tylko 17cm. No nic, trzeba się będzie przeprosić z obecnie posiadanym pudełkiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Chorwat napisał:

Dzięki, czyli dla mnie odpadają poduszki, bo zegarki mam w większości na kajdanach, a łapka tylko 17cm. No nic, trzeba się będzie przeprosić z obecnie posiadanym pudełkiem ;)

Są pudełka w jakiejś sieci, gdzieś tu była o nich mowa. Drewniane na 9 przegródek za jedyne 35 zł, dorobić miękkie poduszki i będzie grało. Popytaj tu ludzi. 

 

JYSK

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nawet mam u siebie podobne (na 6 i 10 szt.). Po prostu chciałem spróbować czegoś nowego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Chorwat napisał:

Pewnie nawet mam u siebie podobne (na 6 i 10 szt.). Po prostu chciałem spróbować czegoś nowego ;)

Mam dla Ciebie idealne rozwiązanie. W tym "moim" pudełku trzymaj tylko zegarki na paskach, tam można dostosować obwód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest niby taka opcja, ale na pasku mam chyba nie więcej niż 5, z czego 2 na motylku, więc też na poduchę nie wejdą bez regulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Chorwat napisał:

Jest niby taka opcja, ale na pasku mam chyba nie więcej niż 5, z czego 2 na motylku, więc też na poduchę nie wejdą bez regulacji.

No to masz motywację do poszerzenia zbiorów :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Chorwat napisał:

Jest niby taka opcja, ale na pasku mam chyba nie więcej niż 5, z czego 2 na motylku, więc też na poduchę nie wejdą bez regulacji.

 

A jakie te poduszki chcesz? Mogę Ci zrobić jeżeli nie jesteś purystą pod względem estetycznym 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłą propozycję :) Muszę pomierzyć, pokombinować. Odezwę się, jak by co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Chorwat napisał:

Dzięki za miłą propozycję :) Muszę pomierzyć, pokombinować. Odezwę się, jak by co :)

Jasne, nie ma sprawy. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś okazję do przymiarki Parnisowego pilota. Zegarek zrobił nam mnie nie najgorsze wrażenie. W związku z tym przeszukiwałem dziś AliE w poszukiwaniu mojego pierwszego chińczyka. Najpewniej padnie na jeden z tych tworów 


https://a.aliexpress.com/_B0UjQH

 

lub


https://a.aliexpress.com/_BTdaeZ

 

czy ktoś z was jest w posiadaniu któregoś z tych modeli, chętnie poznałbym wasze opinie.

 

drugi potencjalny zakup to zegarek z GMT. Przeglądając wątki zauważyłem ze najwcześniej wybierany jest Pagani Design. Pytanie jednak czy w osobnym budżecie kojarzycie inne zegarki z GMT które miałyby jednak inny design aniżeli homage rolexowego GMT Mastera? 
 

z góry dziękuję za wszelkie propozycje 


E: zapomniałem dodać, najlepiej gdyby średnica GMT nie przekraczała 40mm. w ostateczności jeśli nie będzie nic innego to zdecyduje pewnie pomiędzy PD a Parnisem

Edytowane przez Edge_88
.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Edge_88 napisał:

Miałem dziś okazję do przymiarki Parnisowego pilota. Zegarek zrobił nam mnie nie najgorsze wrażenie. W związku z tym przeszukiwałem dziś AliE w poszukiwaniu mojego pierwszego chińczyka. Najpewniej padnie na jeden z tych tworów 


https://a.aliexpress.com/_B0UjQH

 

lub


https://a.aliexpress.com/_BTdaeZ

 

czy ktoś z was jest w posiadaniu któregoś z tych modeli, chętnie poznałbym wasze opinie.

 

drugi potencjalny zakup to zegarek z GMT. Przeglądając wątki zauważyłem ze najwcześniej wybierany jest Pagani Design. Pytanie jednak czy w osobnym budżecie kojarzycie inne zegarki z GMT które miałyby jednak inny design aniżeli homage rolexowego GMT Mastera? 
 

z góry dziękuję za wszelkie propozycje 


E: zapomniałem dodać, najlepiej gdyby średnica GMT nie przekraczała 40mm. w ostateczności jeśli nie będzie nic innego to zdecyduje pewnie pomiędzy PD a Parnisem

 

Pilot: Poczekaj aż Escapement Time będzie "in stock" znowu (pewnie kilka dni max) i kup tego, albo San Martina.

 

GMT: Zobacz SM Vintage Diver - może Ci podejdzie. Nie jest to homar najnowszych Rolków, więc zerknij. Ale to droższa zabawa - natomiast jakość wyższa niż PD. Parnis z tego co wiem to też dobry cel jeżeli chcesz mniej wydać.

 

I pamiętaj, każdy zegarek pokazuje tą samą godzinę więc bierz  co się podoba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Edge_88 napisał:

Miałem dziś okazję do przymiarki Parnisowego pilota. Zegarek zrobił nam mnie nie najgorsze wrażenie. W związku z tym przeszukiwałem dziś AliE w poszukiwaniu mojego pierwszego chińczyka. Najpewniej padnie na jeden z tych tworów 


https://a.aliexpress.com/_B0UjQH

 

lub


https://a.aliexpress.com/_BTdaeZ

 

czy ktoś z was jest w posiadaniu któregoś z tych modeli, chętnie poznałbym wasze opinie.

 

drugi potencjalny zakup to zegarek z GMT. Przeglądając wątki zauważyłem ze najwcześniej wybierany jest Pagani Design. Pytanie jednak czy w osobnym budżecie kojarzycie inne zegarki z GMT które miałyby jednak inny design aniżeli homage rolexowego GMT Mastera? 
 

z góry dziękuję za wszelkie propozycje 


E: zapomniałem dodać, najlepiej gdyby średnica GMT nie przekraczała 40mm. w ostateczności jeśli nie będzie nic innego to zdecyduje pewnie pomiędzy PD a Parnisem

Myślę, że wielu z nas poleciłoby pilota Escapement time. Tyle, że chyba chwilowo brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Paulus57 napisał:

Myślę, że wielu z nas poleciłoby pilota Escapement time. Tyle, że chyba chwilowo brak.

 

Sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. Jedyną wadą we wszystkich recenzjach jest "ciut za krótko trzymająca luma", a dla mniejszych nadgarstków "ciut za duże L2L". Nie ma się czemu dziwić, że schodzi na pniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurdę, utknęła mi paka w tym punkcie z 10.01 w PL.

Zawsze tam była max 1 dzień dotychczas a teraz 5 dni i nic nie ruszyło. 447c7cc6083395a4c27c23b7090a4ace.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, michszy napisał:

Kurdę, utknęła mi paka w tym punkcie z 10.01 w PL.

Zawsze tam była max 1 dzień dotychczas a teraz 5 dni i nic nie ruszyło. 447c7cc6083395a4c27c23b7090a4ace.jpg

Nie chciałbym Cię martwić, ale czekaj na miły list z wiadomego urzędu. U mnie utkwił 2 tygodnie, list parę dni temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, michszy napisał:

Kurdę, utknęła mi paka w tym punkcie z 10.01 w PL.

Zawsze tam była max 1 dzień dotychczas a teraz 5 dni i nic nie ruszyło. 

 a co do Ciebie idzie?

 

PS 0045 bardzo rzadko trafia na VAT, to byłoby aż dziwne. Poczytajcie na wykopie, albo na postach Alipaczki. 

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli mówisz, że pierwsza wpadka po kilku latach .. trudno
Paczka ma polski numer, tak więc szanse na spotkanie z celnikami są minimalne, o ile w ogóle są. Cierpliwie czekaj, dojdzie.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie co będzie.

 

Większego stracha miałem na dwa Ch. Wardy kupione na ich wyprzedaży w UK. Tam kwota podatku bardziej by zabolała. Na szczęście koniec końców obeszło się bez vat i cła, może i tu się uda 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mikołaj Obrębski napisał:

To nie przypadek, ani wpadka, tylko zapowiadali że 2021nakładają na przesyłki z Ali tyle opłat ile się tylko da. To kolejny ruch naszego, kochanego rządu w stronę biedniejszych mieszkańców tego kraju 😞. Czemu na Rolexy nie podniesli podatków.

#je...ać pis

Pięknie. Nowy użytkownik, rejestracja 1 stycznia i już zabawa w politykę. Chyba nie tędy droga na tym forum. 

 

Jeśli paczka ma polski numer, powinno się obejść bez VAT. 

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.