Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Vonziej napisał:

 

Pilot: Poczekaj aż Escapement Time będzie "in stock" znowu (pewnie kilka dni max) i kup tego, albo San Martina.

 

GMT: Zobacz SM Vintage Diver - może Ci podejdzie. Nie jest to homar najnowszych Rolków, więc zerknij. Ale to droższa zabawa - natomiast jakość wyższa niż PD. Parnis z tego co wiem to też dobry cel jeżeli chcesz mniej wydać.

 

I pamiętaj, każdy zegarek pokazuje tą samą godzinę więc bierz  co się podoba ;)


dzieki @Vonziej, @Paulus57 poczytałem recenzje i zdaje się, że już wybrałem mój pierwszy chiński zegarek, będę czaił się na tego escapment fligera :)

 

odnosnie GMT, San Martin to fajna propozycja ale chyba najpierw chyba spróbuję Parnisa. Trochę nie mogę się przełamać by wrzuci 1,5k PLN w ten eksperyment. Pozostawię to sobie jeszcze do przemyśleń. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Edge_88 napisał:


dzieki @Vonziej, @Paulus57 poczytałem recenzje i zdaje się, że już wybrałem mój pierwszy chiński zegarek, będę czaił się na tego escapment fligera :)

 

odnosnie GMT, San Martin to fajna propozycja ale chyba najpierw chyba spróbuję Parnisa. Trochę nie mogę się przełamać by wrzuci 1,5k PLN w ten eksperyment. Pozostawię to sobie jeszcze do przemyśleń. 

Pamiętaj San Martin, to nie ryzyko, to przyjemność :) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, johndeacon napisał:

Pięknie. Nowy użytkownik, rejestracja 1 stycznia i już zabawa w politykę. Chyba nie tędy droga na tym forum. 

 

Jeśli paczka ma polski numer, powinno się obejść bez VAT. 

To nie zabawa w politykę. To stwierdzenie faktu zgodnie z tematem. Nie przyszedłem tutaj, by bawić się w dysputy polityczne. Niestety polityka poniekąd zachacza i o świat zegarków. 😏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, michszy napisał:

Będzie co będzie.

 

Większego stracha miałem na dwa Ch. Wardy kupione na ich wyprzedaży w UK. Tam kwota podatku bardziej by zabolała. Na szczęście koniec końców obeszło się bez vat i cła, może i tu się uda 😉

 

Jak coś to mi ASS 0045 właśnie dzisiaj weszło na tracking PP jako paczka nadana w Polsce do Polski. Kurier Express 24. Także nie widzę tu szans na Vacik. To jest Pilot od Escapement

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to Escapement zrobił divera

https://a.aliexpress.com/_BSJbpz

No proszę. Zrobili to, czego Seiko nigdy nie chciało zrobić, czyli SKX z szafirem i nowocześniejszym mechanizmem. Na zdjęciach i na filmiku wygląda lepiej niż oryginalny SKX.

Widziałem, że Longines Heritage Conquest też ich „zainspirował” .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał:


No proszę. Zrobili to, czego Seiko nigdy nie chciało zrobić, czyli SKX z szafirem i nowocześniejszym mechanizmem. Na zdjęciach i na filmiku wygląda lepiej niż oryginalny SKX.

Widziałem, że Longines Heritage Conquest też ich „zainspirował” emoji6.png.

To prawda, zaczynają pokazywać Seiko jaki powinien być kierunek, ciekawe czy wyciągną jakieś wnioski 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę. Zrobili to, czego Seiko nigdy nie chciało zrobić, czyli SKX z szafirem i nowocześniejszym mechanizmem. Na zdjęciach i na filmiku wygląda lepiej niż oryginalny SKX.

Widziałem, że Longines Heritage Conquest też ich „zainspirował” .
Oj ten Heritage chodzi mi po głowie. Już kilka razy o mało go nie kliknąłem

Ciekawe jakie ma L2L ten nowy diver, wysłałem zapytanie. Jakby mu zmienić pasek byłby fajny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To prawda, zaczynają pokazywać Seiko jaki powinien być kierunek, ciekawe czy wyciągną jakieś wnioski

Faktycznie, szafir w Seiko to rzadkość. Hardlex panuje niepodzielnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Perpetuum Mobile napisał:


Faktycznie, szafir w Seiko to rzadkość. Hardlex panuje niepodzielnie.

Dokładnie, plus werk no i przede wszystkim cena..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakie ma L2L ten nowy diver.


Zaryzykowałbym twierdzenie, że taki sam jak odpowiadający mu SKX. Albo 009 albo 007. Z telefonu trochę źle się sprawdza.
Dokładnie, plus werk no i przede wszystkim cena..

Seiko poszło w zupełnie inną stronę i na miejsce SKX’ów są teraz podobne Sport 5 na NH35/R35 ale z hardlexem i z WR tylko 100, bez dokręcanej koronki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:

 


Zaryzykowałbym twierdzenie, że taki sam jak odpowiadający mu SKX. Albo 009 albo 007. Z telefonu trochę źle się sprawdza. emoji3061.png
Seiko poszło w zupełnie inną stronę i na miejsce SKX’ów są teraz podobne Sport 5 na NH35, ale z hardlexem i z WR tylko 100, bez dokręcanej koronki. emoji3064.png

 

Postawili na kolory tarczy i co rusz niby limitka, a co za tym idzie ceny z kosmosu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, michszy napisał:

Oj ten Heritage chodzi mi po głowie. Już kilka razy o mało go nie kliknąłem emoji6.png

Ciekawe jakie ma L2L ten nowy diver, wysłałem zapytanie. Jakby mu zmienić pasek byłby fajny zegarek.

Możesz dać linka do tego homara? Czy to automat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz patrzę na tego „Heritage” i jakoś strasznie mnie koronka kłuje w oczy. Do takiego delikatnego designe’u to mogli ją troszkę zmniejszyć i może wyoblić. Teraz jest po prostu za duża i przede wszystkim za wysoka.
Wiem, że przy tych cenach to durne marudzenie, ale jakoś nie mogę tego odzobaczyć . Do fliegera się postarali i zrobili fajną, cebulkową koronkę. A tutaj poszli na łatwiznę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to zauważyłem, a jak moja uwaga skupia się na jakimś elemencie to powody są dwa, albo coś jest zjawiskowe, albo kłuje w oczy, w tym wypadku to drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Perpetuum Mobile napisał:

Tak teraz patrzę na tego „Heritage” i jakoś strasznie mnie koronka kłuje w oczy. Do takiego delikatnego designe’u to mogli ją troszkę zmniejszyć i może wyoblić. Teraz jest po prostu za duża i przede wszystkim za wysoka.
Wiem, że przy tych cenach to durne marudzenie, ale jakoś nie mogę tego odzobaczyć emoji6.png. Do fliegera się postarali i zrobili fajną, cebulkową koronkę. A tutaj poszli na łatwiznę.

 

Może po to, żeby było nie aż tak bardzo ściągnięte z Longinesa ? A to, że pierwowzór jest praktycznie idealny to no cóż :)

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak już się czepiamy mnie w Escapemencie przeszkadza brak AR na szkiełku, miałem dwa i żaden z nich nie miał.

To Pagani w modelach za sto parę złotych daje już AR.

Ale i tak ich lubię i pewnie homary king seiko, heritage i skx trafią kiedyś do mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą samą rozmowę prowadziłem na WUS. MZ to nie jest stricte homar KS, nie można tak tego nazwać. Nie możemy na wszystko co jest podobne mówić homage. Tutaj jest jednak trochę różnic. Koperta jest może i homage, ale czy cały zegarek? No nie do końca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak pierwszy raz go zobaczyłem to od razu miałem skojarzenie z king seiko, dlatego tak napisałem 😉

Nie czytałem wątku na WUS o nim. Inspiracja tym modelem była, nie da się tego ukryć, dla mnie to nic złego. Bardzo fajnie, że Escapement wrzucił tam VH31.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakiegoś aktualnie dostępnego homara Grand Seiko? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.