Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, Paulus57 napisał:

Znacie jakiegoś aktualnie dostępnego homara Grand Seiko? 

 

A jesteś takim awangardowym zegarkomaniakiem, że nosisz sie deklem do góry? 🤣

 

 

  

32 minuty temu, StaryWilk napisał:

 

strasznie duży

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Vonziej napisał:

 

A jesteś takim awangardowym zegarkomaniakiem, że nosisz sie deklem do góry? 🤣

 

 

  

 

strasznie duży

Deklem do góry nosi się homary Seagulla 1963 (przynajmniej tak powinno być) :) .

37 minut temu, StaryWilk napisał:

Trochę się kojarzy, ale wolałbym coś z lepszym mechanizmem. np PT5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Paulus57 napisał:

Deklem do góry nosi się homary Seagulla 1963 (przynajmniej tak powinno być) :) .

Trochę się kojarzy, ale wolałbym coś z lepszym mechanizmem. np PT5000

 

1963 zamówię w marcu na urodzinach Ali. Miałem go i sprzedałem bez sensu. Zbyt piękny, zeby go nie mieć. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy nabytek. Szczegóły w temacie "Pokażmy nasze chińskie zegarki". Tu powtarzam fotki. 

oie_UxOIIToxRNGS.jpg

oie_1922254vi0eYo0X.jpg

oie_3EgmblYfDEWD.jpg

oie_lyxdrGpRQKcv.jpg

oie_192228253ZjtUkR3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Drugi dziś "prezent" od Alego. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam. Miałem na ręce Rolexa (kolegi) za 22k, SM kosztuje (630 zł), czyli 35 razy więcej od SM. Zakup tego pierwszego uzasadniać mogą dochody na poziomie 35x średnia krajowa. Dla rozsądnych kolekcjonerów lubiących Rolki, może wystarczyć zarobek na poziomie 10k zł/mies. Pozostali to według mnie fanatycy albo "lubiący imponować", ale szanuję każdy wybór. Każdy z nas jest jednak po trosze sfiksowany  .

oie_So6j0SBgMNc0.jpg

oie_2hwvPO7YUoFB.jpg

oie_4LDJTPboYHh7.jpg

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Paulus57 napisał:

 

Drugi dziś "prezent" od Alego. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam. Miałem na ręce Rolexa (kolegi) za 22k, SM kosztuje (630 zł), czyli 35 razy więcej od SM. Zakup tego pierwszego uzasadniać mogą dochody na poziomie 35x średnia krajowa. Dla rozsądnych kolekcjonerów lubiących Rolki, może wystarczyć zarobek na poziomie 10k zł/mies. Pozostali to według mnie fanatycy albo "lubiący imponować", ale szanuję każdy wybór. Każdy z nas jest jednak po trosze sfiksowany  .

 

 

Już od pewnego czasu ceny wyższej półki "swiss made" to zwykła spekulacja, ewentualnie chęć imponowania przez nabywcę.

 

Ja osobiście niestety nie kupuję gadki o "niedoścignionej jakości" Rolexa. Odrobinę lepsze wykonanie od Chińczyków za kwotę poniżej 1k nie uzasadnia zapłaty takiej ceny. No ale cóż, mamy wolny rynek, nikt nikogo nie zmusza do wydawania takich pieniędzy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Już od pewnego czasu ceny wyższej półki "swiss made" to zwykła spekulacja, ewentualnie chęć imponowania przez nabywcę.
 
Ja osobiście niestety nie kupuję gadki o "niedoścignionej jakości" Rolexa. Odrobinę lepsze wykonanie od Chińczyków za kwotę poniżej 1k nie uzasadnia zapłaty takiej ceny. No ale cóż, mamy wolny rynek, nikt nikogo nie zmusza do wydawania takich pieniędzy. 
Chlopie ale pie...lisz. Porownujesz produkt firmy z wladnym.mechanizmem cosc, wykonczeniem z metali szlachetnych do chinczyka chocby z japonska miyota? Miales kiedys Rolka w/na reku? Nie twierdze ze cena R nie jest zawyzona ale nie pisze tez bzdur ze chinczyk za niewuele odbiega od pierwowzoru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jaroslaw Jerry Esowy napisał:
1 godzinę temu, papax napisał:
 
Już od pewnego czasu ceny wyższej półki "swiss made" to zwykła spekulacja, ewentualnie chęć imponowania przez nabywcę.
 
Ja osobiście niestety nie kupuję gadki o "niedoścignionej jakości" Rolexa. Odrobinę lepsze wykonanie od Chińczyków za kwotę poniżej 1k nie uzasadnia zapłaty takiej ceny. No ale cóż, mamy wolny rynek, nikt nikogo nie zmusza do wydawania takich pieniędzy. 

Pokaż więcej  

Chlopie ale pie...lisz. Porownujesz produkt firmy z wladnym.mechanizmem cosc, wykonczeniem z metali szlachetnych do chinczyka chocby z japonska miyota? Miales kiedys Rolka w/na reku? Nie twierdze ze cena R nie jest zawyzona ale nie pisze tez bzdur ze chinczyk za niewuele odbiega od pierwowzoru.

Myślę, że dobrze by było gdybyś spuścił nieco z tonu. Dla niepsucia atmosfery w tym miejscu. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie słusznie nie ma co porównywać  1:1 rolka do San Martina lub innego szanownego azjaty. To oprócz technologii jednak i historia.

 

Słusznie prawi kolega ze roli jest przewartosciowany ale myślę że gdybyśmy zarabiali po 30k to z racji zamiłowania do czasomierzy gro z nas jednego rolka w kolekcji by miał. To jednak kawałek zegarmistrzowstwa. 

 

Na razie mamy co chcemy za pienidze, które uważamy za rozsądne. To hobby i trochę zabawa. 

Szanujmy się na tym chyba najposkojnieszym temacie i będzie fajnie. 

 

Porównanie kolegi wprost tych zegarków było dużym uproszczeniem, ale nie skaczmy od razu na ring 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Darek p napisał:

Panowie słusznie nie ma co porównywać  1:1 rolka do San Martina lub innego szanownego azjaty. To oprócz technologii jednak i historia.

 

Słusznie prawi kolega ze roli jest przewartosciowany ale myślę że gdybyśmy zarabiali po 30k to z racji zamiłowania do czasomierzy gro z nas jednego rolka w kolekcji by miał. To jednak kawałek zegarmistrzowstwa. 

 

Na razie mamy co chcemy za pienidze, które uważamy za rozsądne. To hobby i trochę zabawa. 

Szanujmy się na tym chyba najposkojnieszym temacie i będzie fajnie. 

 

Porównanie kolegi wprost tych zegarków było dużym uproszczeniem, ale nie skaczmy od razu na ring 😉

Głos rozsądku zawsze w cenie. Krytyka? Tak, ale nie należy zapominać o formie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile ludzi tyle opinii. Dla mnie różnica techniczna (wykonanie i wykonczenie elementów, materiały, rozwiązania konstrukcyjne), pomijając historie, między rolexem submarinerem a San Martinem Sub jest bardzo duża. Nie znam innego, nowego zegarka na takim samym poziomie technicznym co rolex, z podobnymi, gwarantowanymi przez producenta parametrami za pół ceny rolexa, nie mówiąc że miałby być kilkanaście razy tańszy. 

 

San Martin jest, mimo to, moim zdaniem super ofertą, o lepszym wspolczynniku ceny do jakości niż rolex, i lepszym nawet niż 2 razy tańszy pagani design sub o podobnej specyfikacji na papierze. 

 

Jeśli chodzi o porównanie z Tisellem, to w tym drugim jest lepszy mechanizm: miyota 9015. To technicznie wyższa półka i teoretycznie lepsze możliwości niz Nh35. To że komuś trafił się dobrze wyregulowany nh, nie znaczy to, że jest to majstersztyk i tak super stabilnie będzie w długim czasie, codziennego noszenia (przerobiłem kilka mechanizmow bazowych seiko w ten sposób i wiele razy je "doregulowywalem"). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, StaryWilk napisał:

Ile ludzi tyle opinii. Dla mnie różnica techniczna (wykonanie i wykonczenie elementów, materiały, rozwiązania konstrukcyjne), pomijając historie, między rolexem submarinerem a San Martinem Sub jest bardzo duża. Nie znam innego, nowego zegarka na takim samym poziomie technicznym co rolex, z podobnymi, gwarantowanymi przez producenta parametrami za pół ceny rolexa, nie mówiąc że miałby być kilkanaście razy tańszy. 

 

San Martin jest, mimo to, moim zdaniem super ofertą, o lepszym wspolczynniku ceny do jakości niż rolex, i lepszym nawet niż 2 razy tańszy pagani design sub o podobnej specyfikacji na papierze. 

 

Jeśli chodzi o porównanie z Tisellem, to w tym drugim jest lepszy mechanizm: miyota 9015. To technicznie wyższa półka i teoretycznie lepsze możliwości niz Nh35. To że komuś trafił się dobrze wyregulowany nh, nie znaczy to, że jest to majstersztyk i tak super stabilnie będzie w długim czasie, codziennego noszenia (przerobiłem kilka mechanizmow bazowych seiko w ten sposób i wiele razy je "doregulowywalem"). 

 

Miyota to różnica zdecydowanie, ale jeżeli chodzi o porównanie z NH35 to MZ i w moim użytkowaniu wyszło baaaardzo podobnie. To prawda, że Miyota jest bardziej stabilna, ale z mojego doświadczenia głośniejsza. NH za to taniej (*potrzebne źródło*) wymienić/wyregulować. Są plusy i minusy. Oczywiście Miyota jest lepsza, ale nie ma co deprecjonować starego dobrego NH :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nic nie deprecjonuje. Stwierdziłem fakty, że technicznie miyota 9015 ma przewagę nad Nh35, parametry pracy /dane techniczne  ma lepsze, jest droższa - tak z reguły bywa, że lepszy technicznie produkt jest droższy. 

 

Jednego nie rozumiem - czemu taniej wyregulujesz nh, skoro zasada jest ta sama i rozwiązanie techniczne regulatora tożsame? 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to już microbrand ale produkowany i wysyłany z Chin, przez Cronos. Niestety nie obyło się bez dodatkowych opłat. 3e00cf0be0174f5adc3680ca47d06842.jpg18824db8a7f2f5245fee6c27ff527550.jpg5f1532b004a913b780096bdc65dac8b3.jpg9b3030c4ce5a0b29668d7a7b022bcdae.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, StaryWilk napisał:

Ile ludzi tyle opinii. Dla mnie różnica techniczna (wykonanie i wykonczenie elementów, materiały, rozwiązania konstrukcyjne), pomijając historie, między rolexem submarinerem a San Martinem Sub jest bardzo duża. Nie znam innego, nowego zegarka na takim samym poziomie technicznym co rolex, z podobnymi, gwarantowanymi przez producenta parametrami za pół ceny rolexa, nie mówiąc że miałby być kilkanaście razy tańszy. 

 

San Martin jest, mimo to, moim zdaniem super ofertą, o lepszym wspolczynniku ceny do jakości niż rolex, i lepszym nawet niż 2 razy tańszy pagani design sub o podobnej specyfikacji na papierze. 

 

Jeśli chodzi o porównanie z Tisellem, to w tym drugim jest lepszy mechanizm: miyota 9015. To technicznie wyższa półka i teoretycznie lepsze możliwości niz Nh35. To że komuś trafił się dobrze wyregulowany nh, nie znaczy to, że jest to majstersztyk i tak super stabilnie będzie w długim czasie, codziennego noszenia (przerobiłem kilka mechanizmow bazowych seiko w ten sposób i wiele razy je "doregulowywalem"). 

Zawsze przy zakupie trzeba podjąć decyzję uzależnioną od: 

 

1. budżetu, 

2. kompromis między jakością a ceną. 

 

Tissel Sub kosztuje mniej więcej 2 razy tyle co San Martin. I tu mając kwotę do 400 USD, Rolex raczej odpada a my musimy wybrać co dla nas korzystniejsze. To trudne do wyliczenia i chyba pozostaje osobista emocja. W moim SM Subie oczywiście mechanizm tzw. przeciętny, ale wygląda zdecydowanie lepiej, niż PD a kolega Vonziej stwierdził, że nawet i lepiej, niż Tissel. Co do lumy SM lepszy od Tissela, który pod tym względem wypada słabo, tego drugiego broni go tylko (aż) mechanizm. Każdy wybiera według swojego uznania, dla jednego wnętrze się liczy, dla drugiego uroda ;) . 

 

Co do mojego SM Suba, to można mieć jedynie zastrzeżenia do krawędzi bransolety i koperty, są dosyć ostre. Nie jest to jednak jakieś dokuczliwe. Mam jednego Cadisena , który ma brzegi ostrzejsze i też nie kaleczy. 

9 minut temu, blaise napisał:

W sumie to już microbrand ale produkowany i wysyłany z Chin, przez Cronos. Niestety nie obyło się bez dodatkowych opłat. 3e00cf0be0174f5adc3680ca47d06842.jpg18824db8a7f2f5245fee6c27ff527550.jpg5f1532b004a913b780096bdc65dac8b3.jpg9b3030c4ce5a0b29668d7a7b022bcdae.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Wygląda przyjemnie. Ile kosztował? Link do sklepu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paulus57

Podrzuć kilka fotek nowych SM Hulka. Nie moge go mieć na razie to popatrzę :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Vonziej napisał:

@Paulus57

Podrzuć kilka fotek nowych SM Hulka. Nie moge go mieć na razie to popatrzę :D 

Przypomnij koło wtorku, bo przez najbliższe kilka dni będę miał mało czasu. Oczywiście z chęcią spełnię Twoje życzenie :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Paulus57 napisał:

Przypomnij koło wtorku, bo przez najbliższe kilka dni będę miał mało czasu. Oczywiście z chęcią spełnię Twoje życzenie :) .

 

Dziękuję! Super. Jak wrażenia Twoje poza tymi co już podałeś? Czy na razie nie wypowiadasz się więcej bo trzeba ponosić? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Vonziej napisał:

 

Dziękuję! Super. Jak wrażenia Twoje poza tymi co już podałeś? Czy na razie nie wypowiadasz się więcej bo trzeba ponosić? :)

Mam ostatnio mało czasu na testy etc. Na teraz mogę powiedzieć,  że chodzi i cieszy. Na prawej San Martin  Sub a na lewej Hruodland Aviator. Prawie jak radziecki sołdat ;) . Czy Timex to amerykański, czy chiński produkt? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Paulus57 napisał:

Zawsze przy zakupie trzeba podjąć decyzję uzależnioną od: 

 

1. budżetu, 

2. kompromis między jakością a ceną. 

 

Tissel Sub kosztuje mniej więcej 2 razy tyle co San Martin. I tu mając kwotę do 400 USD, Rolex raczej odpada a my musimy wybrać co dla nas korzystniejsze. To trudne do wyliczenia i chyba pozostaje osobista emocja. W moim SM Subie oczywiście mechanizm tzw. przeciętny, ale wygląda zdecydowanie lepiej, niż PD a kolega Vonziej stwierdził, że nawet i lepiej, niż Tissel. Co do lumy SM lepszy od Tissela, który pod tym względem wypada słabo, tego drugiego broni go tylko (aż) mechanizm. Każdy wybiera według swojego uznania, dla jednego wnętrze się liczy, dla drugiego uroda ;) . 

 

Co do mojego SM Suba, to można mieć jedynie zastrzeżenia do krawędzi bransolety i koperty, są dosyć ostre. Nie jest to jednak jakieś dokuczliwe. Mam jednego Cadisena , który ma brzegi ostrzejsze i też nie kaleczy. 

 

 

Z dwójki Tisell Sub vs San Martin Sub v3 wybieram na dziś dzień San Martina (uwzględniajac ich aktualne ceny) . Ale trochę musiało upłynąć wody zanim chińczyk przebił stosunkiem cena /jakości. 

Do 400 usd z kolei wchodzimy też już na poletko szwajcarów na eta 2824-2/ sellita sw200. 

 

Ostatnio jakoś bardziej "podziwiam" szwajcarskie zegarki entry level. Mechanizm stworzony niemal 40 lat temu (eta 2824-2), a ma lepsze parametry (dokładność, kultura pracy) nawet od niezłej i nowoczesniejszej miyoty 9015. W niektórych przypadkach spisuje się lepiej niż niejeden inhouse. Potrafi po lekkich modyfikacjach oniesmielic niejednego współczesnego inhousa. Doczekał się klonów i kopii różnej jakości. Po większych modyfikacjach dalej stanowi wyznacznik jakości w świecie zegarków mechanicznych entry level, jako powermatic Cosc, z 80h rezerwa chodu, balansem z włosem swobodnym. 

Znacie jakiś chiński zegarek zagwarantuje 80h rezerwy chodu i dokładność chronometru za 300-400 usd, a nawet mniej (269 usd)? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie znam takowego, ale myślę, że to tylko kwestia czasu zanim Chińczycy zaczną coś takiego sprzedawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Chorwat napisał:

Ja nie znam takowego, ale myślę, że to tylko kwestia czasu zanim Chińczycy zaczną coś takiego sprzedawać.

 

Ale myślisz, że coś własnego opracuja w końcu, jak choćby miyota 9015, tylko lepszego, czy znowu klon /kopia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej czy później moim zdaniem stworzą coś swojego. Z takim zapleczem technologicznym i potencjałem intelektualnym, to w sumie byłoby duże marnotrawstwo, gdyby tego nie zrobili.

Patrz na telefony  (Xiaomi, itp.) - jak zawojowały świat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, blaise napisał:

W sumie to już microbrand ale produkowany i wysyłany z Chin, przez Cronos. Niestety nie obyło się bez dodatkowych opłat

 

Fajny, podrzuć linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.