Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Chorwat napisał:

Prędzej czy później moim zdaniem stworzą coś swojego. Z takim zapleczem technologicznym i potencjałem intelektualnym, to w sumie byłoby duże marnotrawstwo, gdyby tego nie zrobili.

Patrz na telefony  (Xiaomi, itp.) - jak zawojowały świat.

 

No to czekamy, z nadzieją, że 50 lat po Europejczykach to rzeczywiście zaszokuja "świat", wciąż utrzymując atrakcyjną cenę.

 

Ja jestem sceptykiem w tej kwestii na najbliższy czas, bo nie wiem czy to się im opłaca. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie z pewnością się nie będzie opłacać, bo tłuką gigantyczną kasę na podróbach (fuj) i homarach (mniam). Dajmy im jednak trochę czasu, a jestem pewien, że pokażą na co ich stać ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Chinach wiedzą, że żeby "robić hajs" (jak to mówi mój współpracownik w firmie często) nie trzeba koła na nowo wymyślać, tylko robić to co się sprzedaje.

 

Ich autorskie mechanizmy są, nawet bardzo często (sic!) w tych tańszych zegarkach,ale pozostawiają one wiele do życzenia... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się tak wglebic i postudiowac te tańsze konstrukcje "chińskie", to wiele z nich ma nalecialosci ze szwajcarów i japończyków, a niewiele własnej myśli, niestety. Tylko wykonanie po taniosci i oszczędności.

 

Taka bajeczka na dobranoc... 

Chciałoby się w Europie żyć, zarabiać jak najwięcej, a za produkty i usługi płacić jak najmniej. 

Można się postawić w roli takiego europejskiego konstruktora, który w zespole pracuje 2-3 lata nad rozwojem produktu, żeby miał jak najlepsze osiągi, a zarazem był "technologiczny"  i tani w produkcji. Za kolejne 2-3 lata widzi, że Chińczyk ma to samo za pół ceny. Inni Europejczycy przyklaskuja i kupują bo taniej, a tańsze wykonanie i 20%, czy 50% gorsze parametry (od tych bardzo dobrych), są "wystarczające" i bardzo chwalone wśród miłośników i znawców. Trzeba ten chiński produkt propagować i wydrwic, że europejski, niewiele lepszy kosztuje 50% więcej... Tak uchronimy miejsca pracy w Europie, w Polsce, bo kupimy prawie tyle samo za dużo mniej. ;)

 

Myślę tylko, że dobrze jest poznać i docenić kto, co, skąd pochodzi, kiedy i jak powstało, jak działa, zbadać szerszy kontekst, żeby przekazywać delej tą wiedzę, a nie zatrzymywać się tylko na uproszczony produkcie końcowym, który jest "prawie idealny".  Jeśli nawet jest bardzo dobry to dzięki komu /czemu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Fajny, podrzuć linka.
Linka nie ma bo to limitka 100szt wszystko poszło preorderem przez kanał YT I like Watches. Kosztował 200$ plus opłaty wyszło 255$. Teraz pracują nad 2 wersją, polecam śledzić kanał.



Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@StaryWilk"Ciekawy tok myślenia " czy Ty będąc sprytnym w pozytywnym tego słowa znaczeniu przedsiębiorcą nie wykorzystałbys okazji??? Ktoś traci prawa autorskie (bo ich nie potrzebuje, gdyż wymyśla w to miejsce kolejną durną limitke w chorej cenie) a Ty widzisz okazję, bo zakładam że znasz rynek i wiesz co jest On Top w danym momencie i w dodatku chcesz zarobić, wykorzystując sprawdzony i niezawodny schemat, nie wykorzystałbys okazji??? Szczerze wątpię... Tak działa rynek, czy Ci się to podoba, czy nie.... A jeśli za tym idzie coś co już się sprawdziło, czy nie, to bardzo subiektywna i indywidualna interpretacja, najczęściej uzależniona od "portfela".

Pozdrawiam 

Edytowane przez SLAWEK 01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławku, święte słowa. Dlatego taki biznes nie jest pisany wszystkim. Pamiętajmy ile ludzi jest na świecie - tyle pomysłów i rozumowania.

 

Wracając do tematu - czy komuś coś przyszło a zamawiał 30-31.12.2020? Idą te paczki i idą, a żona brała (nie zegarki) właśnie wtedy i już jej przychodzą. Moje na trackingu "in transit" w Europie... Dajcie cokolwiek koledzy z Chin!!! Chociaż jednego z tych trzech :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Vonziej napisał:

Sławku, święte słowa. Dlatego taki biznes nie jest pisany wszystkim. Pamiętajmy ile ludzi jest na świecie - tyle pomysłów i rozumowania.

 

Wracając do tematu - czy komuś coś przyszło a zamawiał 30-31.12.2020? Idą te paczki i idą, a żona brała (nie zegarki) właśnie wtedy i już jej przychodzą. Moje na trackingu "in transit" w Europie... Dajcie cokolwiek koledzy z Chin!!! Chociaż jednego z tych trzech :D

Podpisuję się pod tym obiema rekoma, tak działa rynek i już. 

 

Co drugiego Twojego pytania to w środę przyszły mi paski, zamawiałem 27.12!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, SLAWEK 01 napisał:

Podpisuję się pod tym obiema rekoma, tak działa rynek i już. 

 

Co drugiego Twojego pytania to w środę przyszły mi paski, zamawiałem 27.12!!!

 

Paczkomat czy zwykła poczta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Vonziej napisał:

Sławku, święte słowa. Dlatego taki biznes nie jest pisany wszystkim. Pamiętajmy ile ludzi jest na świecie - tyle pomysłów i rozumowania.

 

Wracając do tematu - czy komuś coś przyszło a zamawiał 30-31.12.2020? Idą te paczki i idą, a żona brała (nie zegarki) właśnie wtedy i już jej przychodzą. Moje na trackingu "in transit" w Europie... Dajcie cokolwiek koledzy z Chin!!! Chociaż jednego z tych trzech :D

 

Pociesze Kolegę, zamówienia w grudniu to chyba taki czas.

Ja mam jedno - 28-11 przewoźnik otrzymał przesyłkę, 11-12 nadejście do kraju docelowego i potem cisza..

dodam że PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, SLAWEK 01 napisał:

Paczkomat 

 

A to ostatnio pasek właśnie z AliX Paczkomatem przyszedł mi w 7 dni Z CHIN 😮

 

5 minut temu, Darek p napisał:

 

Pociesze Kolegę, zamówienia w grudniu to chyba taki czas.

Ja mam jedno - 28-11 przewoźnik otrzymał przesyłkę, 11-12 nadejście do kraju docelowego i potem cisza..

dodam że PP

 

No dzięki wielkie 😂 Najgorsze jest to że w feedbackach wszystkich zegarków są informacje, że "wow fast delivery", "wow only 1-2 weeks" wszystko z krajów EU. Tylko moje idą "wow not so fast delivery" 😂

 

O właśnie zauważyłem, że jak pisze się kursywą to emotikonki są także skrzywione 🤣🤪🤔 😇

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie polecam korzystać z tego trackingu: https://parcelsapp.com/en/tracking
 
Moja paczka od 10.01 jest niestety w sortowni w Belgi (Liege) i z tego co wyczytałem powinienem czas do jej przybycia zacząć odliczać nie  w tygodniach a miesiącach 



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, michszy napisał:

Ja ogólnie polecam korzystać z tego trackingu: https://parcelsapp.com/en/tracking

 

Moja paczka od 10.01 jest niestety w sortownie w Belgi (Liege) i z tego co wyczytałem powonieniem czas do jej przybycia zacząć odliczać nie  w tygodniach a miesiącach 😬

 

1. Znam appke

2. co idzie do Ciebie

3. co wyczytałeś? Bo moja jedna też jest od 10 tam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem, że ogólnie jak już siedzi tam dłużej niż kilka dnia i ma status, że jest po udanej odprawie celnej to raczej jeszcze trochę posiedzi 😄 Ludziom przychodzą po miesiącu, dwóch..

 

A jak jest jeszcze przesyłka Cainiao to już w ogóle kaplica..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, michszy napisał:

Wyczytałem, że ogólnie jak już siedzi tam dłużej niż kilka dnia i ma status, że jest po udanej odprawie celnej to raczej jeszcze trochę posiedzi 😄 Ludziom przychodzą po miesiącu, dwóch..

 

A jak jest jeszcze przesyłka Cainiao to już w ogóle kaplica..

 

To na szczęście nie Cainiao. Właśnie sprawdziłem, żeby nie ściemniać i tak:  Jedna 16.01 przyszła do Belgii, jedna wyszła z Belgii 13.01 (sic!) i jest w "tranzycie do PL". A ostatnia dostała nr na PP, ale czeka na wylot z CHN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wysyłek - tydzień temu doszła mi przesyłka z czasów 11.11... W Liege widocznie działają na zasadzie stosu.

Uwaga dodatkowa - sprawdzajcie co pewien czas numery trackingowe na Ali. Lubią (w przypadku ASS) połączyć kilka przesyłek w jedną.

 

A teraz co by nie było offtopu - jaki homar SKXa na NH35/36 polecacie? Przeznaczenie na mod. Planuję zhomarować Milgaussa.


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Plan 9 napisał:

Co do wysyłek - tydzień temu doszła mi przesyłka z czasów 11.11... W Liege widocznie działają na zasadzie stosu.

Uwaga dodatkowa - sprawdzajcie co pewien czas numery trackingowe na Ali. Lubią (w przypadku ASS) połączyć kilka przesyłek w jedną.

 

A teraz co by nie było offtopu - jaki homar SKXa na NH35/36 polecacie? Przeznaczenie na mod. Planuję zhomarować Milgaussa.

 

Może Escapement Time? Nowiutki wypust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Vonziej napisał:

 

Może Escapement Time? Nowiutki wypust

A jak u niego z kompatybilnością elementów niezależnych od werku? (szkiełko, bezel, chapter ring...)


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Plan 9 napisał:

A jak u niego z kompatybilnością elementów niezależnych od werku? (szkiełko, bezel, chapter ring...)

Tego na razie nikt nie zdradzi bo nikt go jeszcze nie posiadł. Oceniając na podstawie własnych doświadczeń z fliegerem oraz specyfikacji obstawiam dużo wyższy poziom niż oryginał. 

Edytowane przez tofiks_th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze chyba bardziej chodziło o kompatybilność z częściami oryginalnego SKX'a, chodzi o potencjalną możliwość modowania zegarka z wykorzystaniem części przeznaczonych do SKX'a.

Powiem szczerze, że sam też o tym pomyślałem, a jako że zegarek dopiero co pojawił się w ofercie. pozostaje tylko zapytać się o to sprzedawcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Plan 9 napisał:

A jak u niego z kompatybilnością elementów niezależnych od werku? (szkiełko, bezel, chapter ring...)

Uderzaj od razu do sprzedawcy, odpowie Ci na wszystkie pytania. Z tego co wiem to to jest dokładnie to samo tylko lepsze. Lepsze szkło, lepszy mvmnt, ceramika na bezelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Vonziej napisał:

Uderzaj od razu do sprzedawcy, odpowie Ci na wszystkie pytania. Z tego co wiem to to jest dokładnie to samo tylko lepsze. Lepsze szkło, lepszy mvmnt, ceramika na bezelu.

No właśnie mam w planach wywalenie bezela (zamiana na gładki "pilotowy"), szkła (na takie z zielonkawym AR a i tak je trzeba wyjąć do wymiany chapter ringu), nowy chapter ring (zielony), tarcza z prostymi indeksami, wskazówki proste i sekunda "błyskawica".

 

Więc albo homar do rozbiórki, albo zabawa z kupnem koperty, werku, skracaniem wałka...


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Plan 9 napisał:

No właśnie mam w planach wywalenie bezela (zamiana na gładki "pilotowy"), szkła (na takie z zielonkawym AR a i tak je trzeba wyjąć do wymiany chapter ringu), nowy chapter ring (zielony), tarcza z prostymi indeksami, wskazówki proste i sekunda "błyskawica".

 

Więc albo homar do rozbiórki, albo zabawa z kupnem koperty, werku, skracaniem wałka...

 

Takie buty. Hmm, no to wtedy musisz paradoksalnie szukać najtańszego homara, ale z dobrą kopertą jedynie. W znakomitej większości homarów dają teraz szafirek (często z AR), ceramikę, więc tu będzie problem, bo taki będzie dla Ciebie za dobry :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.