Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, MieszkoMieszko napisał:

Co myślicie o tym??
1 262,48 zł | 【Czas ucieczki 】 instrukcja ETA 6498 ruch Sapphire 42mm case cyfry arabskie Dial
https://a.aliexpress.com/_BTsTQ9

 

Nie przemawiają do mnie czerwone akcenty, ale doceniam bardzo emalię i ETA 6498, no i do tego termicznie barwione wskazówki. Moim zdaniem super sprawa. Cena nie dla mnie, ale gdyby paliło mnie 1500 PLN w kieszeni to brałbym :)

 

Np ten jest suuuuuper

https://cutt.ly/GjMVXC9

 

ale kurde no widzieliście co jest napisane na tarczy? :)

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Nie przemawiają do mnie czerwone akcenty, ale doceniam bardzo emalię i ETA 6498, no i do tego termicznie barwione wskazówki. Moim zdaniem super sprawa. Cena nie dla mnie, ale gdyby paliło mnie 1500 PLN w kieszeni to brałbym
 
Np ten jest suuuuuper
https://cutt.ly/GjMVXC9
 
ale kurde no widzieliście co jest napisane na tarczy?
Mogli to sobie odpuścić, dla mnie dyskwalifikacja. Poza tym ta mikroskopijna koronka przy manualnym naciągu też nie wróży dobrze.
Generalnie kibicuje im mocno bo widać, że próbują czegoś nowego. Czekam na ciekawe projekty autorskie, bo o jakość raczej nie ma co się martwić.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oho! Wykrakałem! Właśnie pilot został nadany (dostałem SMS), więc w Komornikach (akurat dla mnie) jest. Także czyżby, czyżby to był ten tydzień gdzie dostanę wszystko!? 

 

Ajajajaj spóźniony święty mikołaj :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Vonziej napisał:

Oho! Wykrakałem! Właśnie pilot został nadany (dostałem SMS), więc w Komornikach (akurat dla mnie) jest. Także czyżby, czyżby to był ten tydzień gdzie dostanę wszystko!? 

 

Ajajajaj spóźniony święty mikołaj :D 

 

Trochę tego dobrodziejstwa jedzie do Kolegi. Poprosimy o fotki i ogólne wrażenia jak dojdą czasomierze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, michszy napisał:

Nowy diverek od Addies

https://a.aliexpress.com/_BUmPcz

 

no taki se  :) Ogólnie na WUS jedna osoba wiem, że zamówiła na ochotnika, więc zobaczymy co to za wytwór. Bardziej czekam na SM i ich Seiko, które niedługo ma wyjść ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, blaise napisał:

Mogli to sobie odpuścić, dla mnie dyskwalifikacja. Poza tym ta mikroskopijna koronka przy manualnym naciągu też nie wróży dobrze.
Generalnie kibicuje im mocno bo widać, że próbują czegoś nowego. Czekam na ciekawe projekty autorskie, bo o jakość raczej nie ma co się martwić.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


 

Mam zupełnie odmienne zdanie, dużo lepiej, niż brak napisu a stylistycznie pasuje do reszty. O ile napęd oryginalny Omegi, to chyba gra warta świeczki. Zamawiać bez pudełka póki jeszcze nie vatują wszystkiego jak leci. Nowy zegarek z napędem Omegi za ok 2,8k ? Chyba to dobra oferta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Paulus57 napisał:

Mam zupełnie odmienne zdanie, dużo lepiej, niż brak napisu a stylistycznie pasuje do reszty. O ile napęd oryginalny Omegi, to chyba gra warta świeczki. Zamawiać bez pudełka póki jeszcze nie vatują wszystkiego jak leci. Nowy zegarek z napędem Omegi za ok 2,8k ? Chyba to dobra oferta. 

 

No tak, ale np mi nie chodzi o to, że napis jest (mi się podoba z daleka), ale to co tam jest napisane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, michszy napisał:

 

4 minuty temu, Vonziej napisał:

 

No tak, ale np mi nie chodzi o to, że napis jest (mi się podoba z daleka), ale to co tam jest napisane :)

Oby tylko sama prawda ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

7 minut temu, Paulus57 napisał:

Oby tylko sama prawda ;) 

 

USE ORIGINAL SWITZERLAND. MOVEMEHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta firma ma jakiś kierunek obrany ku takim literówkom, albo tłumacza z korespondencyjnego kursu 😉

W sumie technicznie zazwyczaj są ludzie zadowoleni, parametry na papierze okej, działa bez zarzutu podobno, ale....

Szukałem tuńczyka swego czasu i w Addiesdive natknąłem się na...... Marine Naster, gdy inni mają Marine Master...

Przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Darek p napisał:

Ta firma ma jakiś kierunek obrany ku takim literówkom, albo tłumacza z korespondencyjnego kursu 😉

W sumie technicznie zazwyczaj są ludzie zadowoleni, parametry na papierze okej, działa bez zarzutu podobno, ale....

Szukałem tuńczyka swego czasu i w Addiesdive natknąłem się na...... Marine Naster, gdy inni mają Marine Master...

Przypadek?

 

Escapement Time to jednoosobowa firma. Facet projektuje, zamawia i składa (każdy egzemplarz) sam. Także myślę, że można mu wybaczyć. Świetne zegarki robi :)

 

PS. no no, coś mam dobre przeczucia :D

 

 

Przewyt.jpg

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem, faktycznie pomieszałem, mi chodziło o markę Addiesdive

 

 

2 godziny temu, michszy napisał:

Nowy diverek od Addies

https://a.aliexpress.com/_BUmPcz

 

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie informuję, że pierwszy Escapement Time już u mnie. Właśnie przed chwilą był kurier :D Jutro 2 następne zegarki (najpewniej)

 

 

IMG_20210125_173722.jpg.b039534de803147abbe4ac1d762976df.jpg

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Vonziej napisał:

Uprzejmie informuję, że pierwszy Escapement Time już u mnie. Właśnie przed chwilą był kurier :D Jutro 2 następne zegarki (najpewniej)

 

 

 

Gratulacje, napisz kilka słów o nim na gorąco jakie wrażenia.

 

Na ręku siadł fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, michszy napisał:

 

Gratulacje, napisz kilka słów o nim na gorąco jakie wrażenia.

 

Na ręku siadł fajnie.

 

Za tą cenę? Kosmos moim zdaniem :) Koperta wzorowana na King Seiko, ale to nie jest Jak Rolex i Bolex :) Termiczne barwiony sekundnik. Super mechanizm, niespotykany często. Szafirek. Piękne polerki. Wykończenie top 

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie miałem zamówić, ale nie ma z niebieskim sekundnikiem. Napisałem do gościa, to odpisał mi, że dopiero w kwietniu będą. Zamówiłem ze srebrną bo nie mam tyle cierpliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, michszy napisał:

No właśnie miałem zamówić, ale nie ma z niebieskim sekundnikiem. Napisałem do gościa, to odpisał mi, że dopiero w kwietniu będą. Zamówiłem ze srebrną bo nie mam tyle cierpliwości emoji6.png

 

Srebrna nie robi takiego wrażenia. Zobaczysz, że zaraz na bazar wrzucisz. Trzeba było poczekać kilka dni od tego jak dostanę to może być popchnął do Ciebie go ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Vonziej napisał:

 

 

USE ORIGINAL SWITZERLAND. MOVEMEHT

No tak to "h", to ch..owo im wyszło ;) . Ale chyba już w wersji ostatecznej takiego byka nie robią. Nie pierwszy to raz jak Chińczycy na zdjęciach mają jakieś "klopsy", których na produktach już nie ma.

7 godzin temu, Darek p napisał:

Ta firma ma jakiś kierunek obrany ku takim literówkom, albo tłumacza z korespondencyjnego kursu 😉

W sumie technicznie zazwyczaj są ludzie zadowoleni, parametry na papierze okej, działa bez zarzutu podobno, ale....

Szukałem tuńczyka swego czasu i w Addiesdive natknąłem się na...... Marine Naster, gdy inni mają Marine Master...

Przypadek?

To właśnie przykład literówki, której na gotowym produkcie nie ma. Tu pewnie chodzi o nazwę, która być może jest zastrzeżona.

6 godzin temu, Vonziej napisał:

 

Escapement Time to jednoosobowa firma. Facet projektuje, zamawia i składa (każdy egzemplarz) sam. Także myślę, że można mu wybaczyć. Świetne zegarki robi :)

 

PS. no no, coś mam dobre przeczucia :D

 

 

Przewyt.jpg

Skąd ta wiedza o escape?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś sprzedawał to mimo wszystko daj znaka.

Teraz ja poczyniam nowe zakupy z Ali bo się wysprzedałem z chińczyków, nawet Escapement pilot chrono poszedł o którym gadaliśmy wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Vonziej napisał:

Uprzejmie informuję, że pierwszy Escapement Time już u mnie. Właśnie przed chwilą był kurier :D Jutro 2 następne zegarki (najpewniej)

 

 

IMG_20210125_173722.jpg.b039534de803147abbe4ac1d762976df.jpg

Wygląda ładnie, jak to się mówi - szkoda że kwarc ;) . Tak przy okazji właśnie kupiłem kwarca "TIMEX" :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, MieszkoMieszko napisał:

Co myślicie o tym??
1 262,48 zł | 【Czas ucieczki 】 instrukcja ETA 6498 ruch Sapphire 42mm case cyfry arabskie Dial
https://a.aliexpress.com/_BTsTQ9

Chyba za niewiele więcej można pekina poszukać...


;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie !!!!!!!!!!

Po namysłach i dedukcji w końcu się odważyłem i kupiłem.......

a kupiłem na chińskim alledrogo zegarek, który nosi wdzięczną nazwę Parnis Power Reserve ( czy jakoś tak)

przyszedł w dniu dzisiejszym

kupiłem za 450 zł

obawiałem się co to będzie ale za taką kasę mogłem sobie pozwolić na eksperyment, no i.........

odpakowałem i moje zdziwienie nie dałoby sie opisać żadnymi słowami, no normalnie jak za 450 zeta to ................. CUDO........... mechanizm może nie piękny ale dobrze zrobiony, wykończenie idealne, tarcza no piekniutka i ta rezerwa nakręcenia działa :) miło się zaskoczyłem, tylko luma a raczej jej brak, coś tam świeci ale 11 i pół sekundy :) ale nie o to chodzi, watch naprawdę piękny, do tego stopnia, że w pudełeczku za szkiełkiem zajal miejsce obok Seikacza żółwia

przekonałem się i stwierdzam, że to nie ostatni zakup u skośnookich.......

znajdę chwilkę to fotki jakieś zrobię 

a i cła nie płaciłem :) 

ps. teraz jestem ciekaw i chyba niedługo sprawdzę, jak wygladają te ich zegarki za 1000 zł :)

jeżeli ten san martin jest tak dobrze zrobiony to go zaraz kupię :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.