Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, KobyS0 napisał:

a powiedzcie jak te paski 20 sto milimetrowe np. w san martinach, czy steeldiverach, bo według mnie do koperty 44/45 mm to słabo będzie to wyglądać, trochę chudo na łapce i dlatego się boję kupić, wziąłem parnisa power reserve ale on ma pasek 24 mm i jest w sam  raz . ??? jak Wasze odczucia na łapkach i prosze o rozmiar łapki na jakim go przenosicie :)

https://pl.aliexpress.com/item/4000122715997.html?spm=a2g0o.detail.1000014.27.7b31106dIZbLYl&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.13338.183346.0&scm_id=1007.13338.183346.0&scm-url=1007.13338.183346.0&pvid=0988e295-bc1d-46c9-b9cb-37ef5a3abc62&_t=gps-id:pcDetailBottomMoreOtherSeller,scm-url:1007.13338.183346.0,pvid:0988e295-bc1d-46c9-b9cb-37ef5a3abc62,tpp_buckets:668%230%23131923%2343_668%23888%233325%2311_3338%230%23183346%230_3338%233142%239890%232_668%232846%238107%231934_668%232717%237560%23245_668%231000022185%231000066058%230_668%233422%2315392%23264

 

na przykład 

a może ktoś chce sie pozbyć takiego diverka ??? bo nie chce mi się trzy tygodnie czekać :)

A musi być chiński diverek? Może Citek Promaster Cię zainteresuje, wystawiam na bazarku w dobrej cenie😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) No więc tak, mogę się wypowiedzieć troszkę. Oczywiście na pełną recenzje przyjdzie czas - zakładam, że tak po 1 tygodniu musiałbym ponosić każdy zegarek. Na nadgarstku mam aktualnie San Martina. Pierwsza uwaga jaką zauważyłem - po 14 godzinach poszedł 4,5 sekundy do przodu, więc oznacza to, że około 9 na dzień. Jak na NH35 nie jest źle, a nawet dobrze. Ale tu potrzeba czasu na sprawdzenie. Jeżeli po wyjęciu z pudła po 1 msc transportu tak idzie to będzie dobrze. Ogólnie nie zwracam uwagi na dokładność w automatach chyba, że różnica to więcej niż 30 sekund na dzień. Zegarek jest bardzo wygodny - na prawdę. Rozmiarowo jest super - szkoda, że wszyscy, którzy tłuką homary Subów nie robią ciut mniejszych alternatyw. Bardzo ładny, bardzo wygodny i zgrabny. Bransoleta - zajęło mi 20 minut dopasowanie jej. Jest to dosyć skomplikowane jak na bransoletę - ogniwo składa się z tak na prawdę 2 śrub, ale producent dostarcza narzędzia. Trzeba ciut zręczności, żeby zgrać i dobrze to zrobić - opiszę to potem. Efekt rekompensuje moim zdaniem trud, bo pięknie pasują te śrubki (i są mniejsze niż na zdjęciach producenta - są drobniutkie, ale z charakterem). Kryształ cudny (box domed szafir) - AR to może i jest, ale nie za dużo - aczkolwiek tu kolejny zegarek dostałem, w którym to tylko pomaga. Tarcza pięknie znika kiedy odbija światło, a złocenia widać i godzine idzie spokojnie rozczytać. Tarcza - fajna, nie jest taka matowo czarna, ale to dobrze - pasuje do okresu. Luma? Bardzo fajna - porównam na dłuższą metę w walce z Citizenem BN118, więc będzie dobra walka. Dzisiaj będą przebieranki + idzie do mnie NATO bond na wzór czasów protoplasty tego modelu, więc czekamy!!

 

2) Jeżeli mówimy o Pilocie. Pierwsze wrażenie? Kurde trochę duży... Ale okej - musi taki być + kwestia przyzwyczajenia z mojej strony do ciut mniejszych. Wykonanie? TOP, ładne szlify, piękna tarcza matowo czarna. Piękne, termicznie barwione wskazówki. Odchyłki nie sprawdzałem, bo szczerze mówiąc nosiłem go z 1-2 godziny. Po przerzuceniu na pasek inny zrobił większe wow niż na oryginalnym, ALE ten dostarczony jest ZASKAKUJĄCO dobrej jakości. Szło, płaski szafir. Dekiel bardzo fajny tłoczony samolot - super smaczek. Więcej się nie wypowiem, bo nie mam jak. Będę kombinował z paskami dzisiaj to cyknę kilka fotek. 

 

3) Co do Eleganta z poprzednich postów - nazwę go - King - bo koperta imituje King Seiko. Więc ten to dopiero jest gagatek. Tak strasznie urodziwy, że aż rozpłynąć można. Miałem go na łapce na razie najdłużej z wszystkich, które opisuję, więc coś tam wiem. Nie jest to oczywiście szczyt kunsztu zegarmistrzostwa, ale za 250 (TAK DWIEŚCIE I PIĘĆDZIESIĄT) złotych to to jest kosmos. Piękna kremowa tarcza - na którą w dziennym świetle można ciągle patrzeć. Sekundnik barwiony termicznie - cudny smaczek. Szafir płaski, nie ma co się rozpływać. Indeksy nakładane i pięknie polerowane. W świetle tarcza rozpuszcza się a indeksy i wskazówki jakby są w powietrzu i super odbijają światło na różne sposoby - bardzo fajny efekt. Polerki na kopercie - super. Wiadomo, że nie jest to zegar za niewiadomoile, ale na prawdę w tej cenie - wow. Pięknie odbija światło. Pasek w zestawie trochę wydłuża mi optycznie zegarek, ale i tak nie miałem zamiaru go nosić, bo widzę go właśnie na pewnym pasku, który dzisiaj odbiorę z paczkomatu, więc spodziewajcie się fotek. Ogólnie ten zegarek to jest hit i niech żałuje ten co nie wziął i się łamał. Nie miałem go w planach, a jestem po prostu w 7 niebie w związku z nim :)

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki z udanych zakupów. Podzielam entuzjazm właściciela odnośnie produktów ET, choć w tej chwili mam tylko fliegera typ A, a może jutro odbiorę z paczkomatu fliegera chrono. Dzięki kolego @michszy. Zobaczymy czy ostatecznie dwa zostaną. Ten King już wcześniej zwrócił moją uwagę, choć wtedy miał tarczę srebrną i inny werk. Ale zapewne jest to mega wygodny zegareczek, pokroju Casio EVF-100, który sobie bardzo chwalę.

Niech się zatem dobrze noszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie :)

Chętnie odpowiem na ewentualne nurtujące pytania

Tutaj foteczka z teraz

IMG_20210127_102251.jpg

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, brz napisał:

Ja się pytam: hał macz? ;)

 

Mnie wyniósł z tego co pamiętam chyba 207$

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa, to bardzo zacna cena. Poratujesz linkiem czy to jakaś obniżka? Bo teraz to okolice $240.

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, brz napisał:

Aaa, to bardzo zacna cena. Poratujesz linkiem czy to jakaś obniżka? Bo teraz to okolice $240.

Jeżeli znalazłeś to oficjalnym sklepie SM to to jest to miejsce gdzie brałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj fotki z przebieranek - obiecane :) Przepraszam za jakość, ale wiemy jakie światło jest po południu w styczniu...

 

 

IMG_20210127_172629.jpg

IMG_20210127_172658.jpg

IMG_20210127_172618.jpg

IMG_20210127_172640.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Vonziej napisał:

A tutaj fotki z przebieranek - obiecane :) Przepraszam za jakość, ale wiemy jakie światło jest po południu w styczniu...

 

 

IMG_20210127_172629.jpg

IMG_20210127_172658.jpg

IMG_20210127_172618.jpg

IMG_20210127_172640.jpg

Paski nato skąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech najbardziej przemawia do mnie king 🙂

 

ale ogólnie chyba wszystkie 3 trafione 😉, szkoda, że Esacapement nie ma automatycznego pilota w 40mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Paulus57 napisał:

Paski nato skąd?

 

Kolega powyżej już podał. Różni sprzedawcy mają, ale jakościowo są super. ~35 PLN sztuka. Dobra jakość.

 

51 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:

Jeżeli chodzi o SM to paski mu niestraszne emoji106.png
W ogóle to fajne zegarki. Gratulacje.

 

Zdecydowanie nie straszne. Jak będzie weekend to porobię w normalnym świetle dziennym, bo aktualnie to jestem rzeźnikiem fotograficznym przez to światło... No i dziękuję serdecznie

 

27 minut temu, dzyndzl napisał:

@Vonziej fajowy ten SM👍@Paulus57 paski wyglądają całkiem, jak z tego sklepu ;)

https://a.aliexpress.com/_BVbz7d

 

Dziękuję. Jest świetny!

 

23 minuty temu, michszy napisał:

Z tych trzech najbardziej przemawia do mnie king 🙂

 

ale ogólnie chyba wszystkie 3 trafione 😉, szkoda, że Esacapement nie ma automatycznego pilota w 40mm

 

Wszystkie trzy są super :D Nadgarstek mam 17 cm około. Więc mały... Ale ten flieger dobrze siedzi ACZKOLWIEK na każdym innym pasku niż firmowy. Jest masywny, bo ma cienki bezel, ale to flieger. Jest wygodny, bardzo dobrze wykonany i ładny - to najważniejsze.

 

King to jest ŚWIETNA alternatywa dla SARBA - wiem bo miałem i mam prawo porównywać. Całkowicie wygasił moje łaknienie na zakup ponowny SARBika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrany. Jakość rewelacyjna i super wygodny rozmiar😁. Za taki pieniądz grzech nie brać. 

IMG_20210128_064821.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, michszy napisał:

Super, że się spodobałemoji6.png

Coś czuję, że będzie dylemat który zostaje😥

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, tofiks_th napisał:

Dziś odebrany. Jakość rewelacyjna i super wygodny rozmiar😁. Za taki pieniądz grzech nie brać. 

 

 

w pełni zgadzam się z @tofiks_th, mega zegar za te pieniądze 😉

 

Do mnie dziś dojechał i jestem bardzo zadowolony. Jedynie pasek wydaje się być trochę sztywny 😉

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, pasek się ułoży. To i tak jeden z lepszych pasków w niedrogich zegarkach z Chrld

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gybyś wpadł na pomysł sprzedaży pilocika to "bierę".

Edytowane przez incubus05
.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vonziej dobrze wygląda ten SM, naprawdę dobrze 👌 Czekam na wrażenia po dłuższym posiadaniu.

Edytowane przez GaltJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, incubus05 napisał:

Gybyś wpadł na pomysł sprzedaży pilocika to "bierę".

A kolega to na którego Fliegera od ET się szykuje, type A czy chrono? Być może któryś będzie do nabycia wkrótce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.