Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Słoik napisał:

Koledzy.

Wiecie jak działa kwestia odprawy celnej.... Zamówiłem w grudniu zegarek... na koniec stycznia dotarł do WER Warszawa, dzisiaj dostałem list żebym uzupełnił potwierdzenie zakupu, przelew itd. Paczka opisana jest jako dostawa z Holandii i tak też występuje w piśmie od celników (wiadomo, że chodzi o numer międzynarodowy LT..... NL.

Tylko zastanawiam się na jakiej podstawie celnicy mogą naliczyć mi cło i vat jeżeli przesyłka przyszła do Polski z Holandii?? To nie działa tak, że jak już, to celnicy w Holandii powinni naliczyć cło, a dalej obowiązują zasady jak dla UE??

 

Zapewne kolega zakupił na Ali z przesyłką pocztą holenderską, a nie z wysyłką z Holandii?

Bo w takim przypadku przesyłka idzie z Chin, u Holendrów dostaje taką charakterystyczną, żółtą naklejkę (towary niespełniające warunków itd... czyli przyszła z poza EWG i nie była clona na granicy UE) i jazda do Polski. I tutaj koło fortuny. Albo celnik daltonista/na hajmanie nie wygląda na coś drogiego, albo kontrola celna i zabawa z dosyłaniem dokumentów (tu klasyczne ostrzeżenie, żeby nie próbować fotoszopować przesyłanych zrzutów ekranu, bo to przestępstwo).

 

Jeżeli jednak kupowane było z wysyłką z Holandii, to osobiście bym grzecznie opłacił VAT i otworzył spór na Ali.


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przyszedł tydzień temu, szedł dwa tygodnie, w sumie przez 7 dni na ręku zrobił 13 sekund w tył, mechanizm PT5000, przypasowała fajnie guma od Seiko :)

1612519844753.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, zakrzutek napisał:

Witam, przyszedł tydzień temu, szedł dwa tygodnie, w sumie przez 7 dni na ręku zrobił 13 sekund w tył, mechanizm PT5000, przypasowała fajnie guma od Seiko :)

 

 

Fajny fajny! Ile ostatecznie wyszedł?

 

Mój SM w 10 dni robi około +3,9 do +4,1 sec/dzień, więc jak na NH35 to super sprawa MZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dzięki ;)

i też tak myślę, że jak na NH35 to bardzo ładny wynik, a zegarek wyszedł 644zł. (żadnych zniżek alli nie używałem)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, zakrzutek napisał:

Dzięki dzięki ;)

i też tak myślę, że jak na NH35 to bardzo ładny wynik, a zegarek wyszedł 644zł. (żadnych zniżek alli nie używałem)

 

 

Przyjemna cena jak na PT, gratuluję! Mnie cały czas SM korci z PT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, zakrzutek napisał:

Witam, przyszedł tydzień temu, szedł dwa tygodnie, w sumie przez 7 dni na ręku zrobił 13 sekund w tył, mechanizm PT5000, przypasowała fajnie guma od Seiko :)

 

potwierdzam, bardzo fajny zegarek 😉

 

tylko zmień pasek, bo ta guma od seiko go krzywdzi, oczywiście w mojej subiektywnej opinii

 

 

20201219_103907 (1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, michszy napisał:

 

potwierdzam, bardzo fajny zegarek 😉

 

tylko zmień pasek, bo ta guma od seiko go krzywdzi, oczywiście w mojej subiektywnej opinii

 

 

 


Kurdelebele, kusisz!!!! Daj więcej fotek i linkę. Nadgarstki mamy bardzo podobne nie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Vonziej napisał:

Kurdelebele, kusisz!!!! Daj więcej fotek i linkę. Nadgarstki mamy bardzo podobne nie? 

 

Polecam, świetny kajdan. Bardzo dobra jakość, prawdziwy zawór helowy, szafir z AR.

 

Nadgarstki mamy podobne, pewnie nawet ja mam mniejszy 😉

 

 

 

20201218_201127 (1).jpg

20201218_201148 (1).jpg

20201218_201136 (1).jpg

20201218_201216 (1).jpg

20201218_100849 (1).jpg

 

Edytowane przez michszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, michszy napisał:

 

Polecam, świetny kajdan. Bardzo dobra jakość, prawdziwy zawór helowy, szafir z AR.

 

Nadgarstki mamy podobne, pewnie nawet ja mam mniejszy 😉

 

 

 

 

 

 

 

Zawór helowy to jednak chyba jednak lipny w Phylidzie. Sam też mam, żeby nie było. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paulus57 napisał:

Zawór helowy to jednak chyba jednak lipny w Phylidzie. Sam też mam, żeby nie było. ;)

 

Gdzieś na WUS czytałem, że jest real, ale nie testowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C2I9I2W.jpg

 

Dziś przywleczony. Jeszcze pachnie ryżem. :)

 

W porównaniu z zielonym Loreo, którego miałem wcześniej, to ze dwie klasy wyżej. Nawet bransoleta na śrubach, co mnie mocno zaskoczyło. 

 

Loreo ostatecznie nie zdzierżyłem za te bzdury na tarczy i gównianą wkładkę, Poganin chyba zostanie na dłużej.

 

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, brz napisał:

 

 

Dziś przywleczony. Jeszcze pachnie ryżem. :)

 

W porównaniu z zielonym Loreo, którego miałem wcześniej, to ze dwie klasy wyżej. Nawet bransoleta na śrubach, co mnie mocno zaskoczyło. 

 

Loreo ostatecznie nie zdzierżyłem za te bzdury na tarczy i gównianą wkładkę, Poganin chyba zostanie na dłużej.

 

 

To teraz sobie wyobraź o ile klas lepszy jest San Martin! Oczywiście nie ta cena, ale wiadomo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyobrażam sobie. Dlatego też już do mnie leci. ;)

 

Widziałem ostatnio serię filmów na YouTube. Gość porównuje różne elementy w klonach klasycznego czarnego Suba. Na tapet poszły Steeldive, Heimdallr, San Martin, Chronos i Tisell. Ciekawe, że ten ostatni zebrał dość mocne baty. SM za to bardzo pozytywnie. A fotki makro bezela naprawdę robią wrażenie.

 

A propos wrażeń. Przy pierwszych chińskich zakupach (Loreo i Cadisen) nie mogłem się nadziwić, że za 40-50 USD da się w ogóle cokolwiek złożyć, nie mówiąc już o bajerach typu szafir czy pełne ogniwa. Było jednak sporo mankamentów. Pagani jest co prawda droższy, ale tu już naprawdę mam pełnowartościowy zegarek. Oczywiście mógłbym się paru rzeczy czepić, ale to przecież zegarek za 300 PLN. Nie ma wstydu przed Ryśkiem. Dla mnie szok.

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, michszy napisał:

 

Gdzieś na WUS czytałem, że jest real, ale nie testowałem

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym AR to też chyba lekka przesada.... Tzn jakaś tam powłoka jest ale daleko jej do omegi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, wszystko jasne z HRV

Co do AR, to przynajmniej w wersji no time to die powłoka AR jest i jest "normalna", tzn. nie odbiega od powłok w innych zegarkach, tu nie mam żadnych zastrzeżeń, więc nie do końca rozumiem co masz na myśli pisząc, że to "lekka przesada". To porównanie do zegarka za 35k jest chyba lekko nie trafione



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, zakrzutek napisał:

 

 

Z tego co zdołałem zrozumieć, biorąc pod uwagę niezbyt biegłą znajomość angielskiego, tzw. zawór helowy w Phylidzie, to jednak namiastka, chyba że ktoś używa go w kesonie. Wtedy rzeczywiście odkręcenie dodatkowej koronki może wyrównać ciśnienie wewnątrz zegarka. Gdy jednak ktoś nurkuje bezpośrednio w wodzie, to przecież nie ma sensu otwieranie tego otworu, bo spowoduje to zalanie wnętrza zegarka i jego bezpowrotne uszkodzenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nigdy się nie zastanawiałem nad zaworem tego tyou, więc niewiele o nim wiem. Ale wg słów tego człowieka (obejrzałem tylko urywki) HRV ma działać po wynurzeniu, a nie pod wodą, więc ta śrubka w Phylidzie zadanie spełnia.

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, brz napisał:

Jakoś nigdy się nie zastanawiałem nad zaworem tego tyou, więc niewiele o nim wiem. Ale wg słów tego człowieka (obejrzałem tylko urywki) HRV ma działać po wynurzeniu, a nie pod wodą, więc ta śrubka w Phylidzie zadanie spełnia.

Odkręcenie na powierzchni, to może już być tzw. musztarda po obiedzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tak, ten zawór ma zadziałać podczas rozprężania nurka w kesonie. Nurka po pełnej saturacji będzie się rozprężać przez kilkadziesiąt do kilkuset godzin, w zależności od głębokości, na której pracował. Więc wyciąga się go "z opakowaniem" na pokład z normalną prędkością windy, stawia na pokładzie, a ciśnienie w opakowaniu redukuje się z bezpieczną prędkością. wtedy to właśnie nurek powinien używać zaworu helowego. Konkluzja. Zawór helowy nie musi działać w kontakcie z wodą, chyba, że podczas rozprężania w komorze zegarek wpadnie nurkowi do kibla.

Edytowane przez Thomas666
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.