Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, tofiks_th napisał(-a):

Dzięki za linka ale jakoś nie moja bajka i jeszcze rozmiar 43mm. Najwygodniej mi się nosi 40mm ostatnio. W sumie nie ma ciśnienia może coś jeszcze chińczyki zmajstrują ciekawego. 

Phylida i Cronos mają właśnie 40 mm.

Godzinę temu, Plan 9 napisał(-a):

Ktoś się może przymierzał do https://www.aliexpress.com/item/1005001915028515.html ?

 

Cholera, trochę za tanie na te wszystkie opcje... Tytan, szafir, Seiko w środku... Dopłacają do tego?

Wiem , że piszę to za często ale jest na mojej liście. I chyba wart uwagi. Tu masz filmik z YT: 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieaktualne

IMG_20210128_171106.jpg.d7ef2f0ffd929a313496e91b0c640679.jpg

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno się nie pokazywałem na forum, ale wczoraj pojawił się u mnie nowy zegarek, który myślę, że jest całkiem ciekawy i warto go pokazać. Na początek taki teaser i ciekawy jestem, czy ktoś zgadnie co to za model :)781c3ad6cfe414a5ca5028f33266a57c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.02.2021 o 09:56, Vonziej napisał(-a):

 

 

Panowie, nikt nie jest chętny na tego gagatka? SM wydaje się, że znalazł właściciela, a ten piękny pilocik nadal szuka nowego domu (zanim wystawię na bazarek jeszcze raz tu się przypominam). 

Wiele sobie winszujesz? ;)

Takie niezobowiązujące pytanie, bo ta druga wersja bliższa sercu memu 😋

@Vonziej może być w pm żeby nie posądzili nas o czarny pozabazarkowy rynek ;)

Edytowane przez dzyndzl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dawno się nie pokazywałem na forum, ale wczoraj pojawił się u mnie nowy zegarek, który myślę, że jest całkiem ciekawy i warto go pokazać. Na początek taki teaser i ciekawy jestem, czy ktoś zgadnie co to za model default_smile.png781c3ad6cfe414a5ca5028f33266a57c.jpg&key=f75abf6528df7d368e142ff3871d24238403cd571a04aa99b43b851d5c034e8e
Nie trzymaj nas w niepewności bo fajne to wypukłe szkło i ciekawość mnie zjada. Co to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, dzyndzl napisał(-a):

Wiele sobie winszujesz? ;)

Takie niezobowiązujące pytanie, bo ta druga wersja bliższa sercu memu 😋

@Vonziej może być w pm żeby nie posądzili nas o czarny pozabazarkowy rynek ;)

 

Niestety ktoś zdążył Ciebie ubiec. :( Mogłeś pisać na pw wczoraj, nie widziałem potem co tu sie działo w temacie... Przepraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, już i tak nastąpiło ujawnienie w "co masz dzisiaj na nadgarstku"
WMT Watch Experimental Unit Subdiver


IMG_20210223_085339.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie jeszcze kusi ich model big crown, który jest jeszcze o milimetr mniejszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Vonziej napisał(-a):

 

Niestety ktoś zdążył Ciebie ubiec. :( Mogłeś pisać na pw wczoraj, nie widziałem potem co tu sie działo w temacie... Przepraszam

Spoko ;) Jak wspomniałem, druga wersja bardziej do mnie przemawia, do tego w lutym zamówiłem już żółwia z CW i tuńczyka z ali, więc Twoje info poniekąd mnie ucieszyło (przynajmniej mój portfel jest szczęśliwszy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy Pagani od chińczyka a ścislrj Pagrne. 

 

Fajnie wygląda, ale:

-bezel nie do końca centruje na godzinie 12

- jest luz między kolejnymi skokami 

- lupka ciut krzywo naklejona 

- problemy z odpięciem blokady zapięcia i samego zapięcia palcami

 

Jako, że kupilem okazyjnie nówkę za 110zl z przesyłką, to można przymknąć oko. 

 

Ale za 3 stówy nie byłbym zadowolony z tych mankamentów. 

 

Mam wrażenie, że Pagrne to gorsza linia Pagani, albo to mój pech odnośnie egzemplarza. 

 

Ktoś miał podobny problem z otwieraniem zapięcia? Jakieś rozwiązanie? 

 

 

IMG_20210224_131504.jpg

IMG_20210224_131519.jpg

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym zapięciem też miałem mały problem ale po kilku otwarciach się stabilizuje i chodzi lżej. Kiedyś  @Perpetuum MobileMobile opisywał jak sobie poradził z takim zapięciem w poganinie Daytona. Jak teraz przyglądam się swojemu egzemplarzowi to też wydaje się, że indeks na 9tej lekko kuleje. Za ten pieniądz nie ma co wybrzydzać. Niech się nosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Jakiego żółwia z ce zamówiłeś?

Cyganka 775

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale ja nie rozumiem czego wymagać więcej za tą cenę. I tak moim zdaniem to jest na granicy opłacalności to co się dostaje. Podobnie z właściwym Paganim np GMT. GMT? jest, szafir? jest, NH35? jest, ceramika? Jest, pełna bransoleta? jest. Nie popadajmy w paranoje, ze za 100-300 PLN dostanie się idealny zegarek bez jakichkolwiek nawet złych spasowań :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Vonziej napisał(-a):

No ale ja nie rozumiem czego wymagać więcej za tą cenę. I tak moim zdaniem to jest na granicy opłacalności to co się dostaje. Podobnie z właściwym Paganim np GMT. GMT? jest, szafir? jest, NH35? jest, ceramika? Jest, pełna bransoleta? jest. Nie popadajmy w paranoje, ze za 100-300 PLN dostanie się idealny zegarek bez jakichkolwiek nawet złych spasowań :)

Właśnie taka jest właściwa konkluzja, te wszystkie chińczyka circa do 300zl to taki zamiennik dla droższych zegarków, ot zabawki dla hobbystów,robione gdzieś chalupniczo z losowa kontrola jakości. Trzeba mieć to na uwadze. 

 

Wiadomo, jest szafir, nh35, z drugiej strony takie Casio Duro choć gorsze materiały, to jednak potrafi zrobić dobrze centrujący bezel w tej cenie. 

No ale coś za coś. 

 

Zapięcia nie ma szans otworzyć bez użycia nożyka, by sobie paznokci nie połamać, przynajmniej zegarek się nie zgubi. 🙂

 

Edit: czy ktoś się orientuje czy tam w zapięciu gdzie jest rozszerzenie na piankę, jest regulacja bransolety i jak to zrobić by nie popsuć? 

 

Niby widzę dwa otwory w miejsce teleskopu w zapięciu, ale nie mam pomysłu jak go podważyć by wyskoczył z obecnego miejsca? 

 

Skróciłem dwa ogniwa ale przydałoby się jeszcze ciut zmniejszyć właśnie na zapięciu. 

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest przy zapięciu od przeciwnej strony taka mikroregulacja, jak ja otworzysz to będziesz mieć dostęp do teleskopu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie się otwiera na piankę? Tylko jak bransoleta się wykręcały teleskopy, tutaj trzeba podważyć? Bo śrubek od zewnątrz nie ma? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypnij ten diver's extension (na każdym filmie o Paganim z tą klamrą widać, jak się to robi) i wtedy będziesz mieć dostęp do teleskopu trzymającego ostatnie ogniwo w mikroregulacji.

 

 

Dżizas, chyba mieliście rację z tą przesyłką.

 

Status z 21.02 mówi o paczce w PL, a tu dzisiaj info o Dublinie. Co oni, próbują trop zgubić czy jak?

 

https://parcelsapp.com/en/tracking/LT502403156NL

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, johndeacon napisał(-a):

Zapięcia nie ma szans otworzyć bez użycia nożyka, by sobie paznokci nie połamać, przynajmniej zegarek się nie zgubi. 🙂

 

2 godziny temu, tofiks_th napisał(-a):

Z tym zapięciem też miałem mały problem ale po kilku otwarciach się stabilizuje i chodzi lżej. Kiedyś  @Perpetuum MobileMobile opisywał jak sobie poradził z takim zapięciem w poganinie Daytona.

 

Faktycznie, tak miałem w "Daytonie". Trzeba tylko lekko podpiłować/podgiąć elementy zatrzasku bo są za ciasno dopasowane. Dwie-trzy minuty z małym pilniczkiem i małymi szczypczykami i było poprawione. Tylko trzeba trochę ostrożności i wyczucia, żeby dopasować, podpiłować a nie tylko powyginać i nie porysować innych elementów obok. To co prawda jest pod zapięciem i i tak nie widać, ale zawsze szkoda zostawiać po sobie ślady. Potem u mnie już działało jak w tym, no... jak w Rolexie 😉

Zdjęć nie wrzucę, bo tego zegarka już nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.02.2021 o 21:02, dzyndzl napisał(-a):

Mojego też nie mieli, jak zamawiałem 11.11. Dzień po złożeniu zamówienia dostałem info, że są po uszy w... zamówieniach i potrzebują kilku dni, żeby złożyć i przetestować zegarek, prośba o zmianę koloru paska - bez problemu. Wg mnie firma solidna, próbowałeś się z nimi kontaktować?

 

chyba faktycznie będzie dobrze.

Po wtopie z pierwszą wysyłką, druga paczka już w Komornikach....

Ciekawe ile będzie szła...

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po dłuższej lekturze tego działu i ja postanowiłem sobie zamówić chińskie zegarki na AliExpressie, dwa przyszły normalnie, a trzeci ..., po dwóch tygodniach statusu w sklepie  "Przesyłka gotowa do wysłania" zmienił statut dziś na "Przesyłka anulowana". Ktoś miał taki przypadek, co to oznacza? czy zwrócą pieniądze czy powtórnie wyślą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, dyspozytor napisał(-a):

Panowie, po dłuższej lekturze tego działu i ja postanowiłem sobie zamówić chińskie zegarki na AliExpressie, dwa przyszły normalnie, a trzeci ..., po dwóch tygodniach statusu w sklepie  "Przesyłka gotowa do wysłania" zmienił statut dziś na "Przesyłka anulowana". Ktoś miał taki przypadek, co to oznacza? czy zwrócą pieniądze czy powtórnie wyślą?

Zadaj pytanie sprzedawcy, to może wynikać z różnych powodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, dyspozytor napisał(-a):

Panowie, po dłuższej lekturze tego działu i ja postanowiłem sobie zamówić chińskie zegarki na AliExpressie, dwa przyszły normalnie, a trzeci ..., po dwóch tygodniach statusu w sklepie  "Przesyłka gotowa do wysłania" zmienił statut dziś na "Przesyłka anulowana". Ktoś miał taki przypadek, co to oznacza? czy zwrócą pieniądze czy powtórnie wyślą?

To chyba powinieneś otworzyć spór i czekać na zwrot. Oczywiście jak sugerują koledzy można zapytać sprzedawcy. Ja miałem bodajże dwie takie sytuacje i w każdym razie zawsze otrzymywałem pełen zwrot. 

Edytowane przez tofiks_th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie ten zielony Carnival co ostatnio pisałem, że kupiłem chciał mocno pobić rekord Phylidy w terminie dostarczenia paczki

Paka przez maj frenda wysłana 20.02 a dziś już dostałem SMS z poczty polskiej o nadaniu pocztex 48. Jakby nie weekend byłby jutro, mega sprawnie.

Escapementy z przesyłki LT50... też już w PL. O dziwo leżały w Liege tylko kilka dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.