Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

Opakowaniem mnie kupili

Jak narazie najlepsze wśród chińczyków, które miałem.

614555c29d63df8fe1da273c22be5c8b.jpg5fa8a784475d059635f5161f54c6ca06.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, michszy napisał(-a):

Opakowaniem mnie kupili emoji3.png

Jak narazie najlepsze wśród chińczyków, które miałem.

614555c29d63df8fe1da273c22be5c8b.jpg5fa8a784475d059635f5161f54c6ca06.jpg

Takie opakowanie to u nich standard (ale zdecydowanie na plus). Żonie kupiłem niedawno kwarca i był opakowany tak samo. Jak oceniasz jakość paska i czy kolor jest taki ciemny jak na zdjęciu, czy tylko tak wyszło? Pytam, bo mam go w "górnej" części listy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może te zdjęcia trochę pomogą w odczytaniu koloru tarczy 😉 ale jest jaśniejszy niż na tym zdjęciu powyżej.

 

Tak na pierwsze wrażenia to jest naprawdę bardzo dobrze, jakość jest świetna.

 

 

 

20210301_174222.jpg

20210301_173518.jpg

20210301_173506.jpg

20210301_173536.jpg

20210301_173555.jpg

20210301_174435.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, KobyS0 napisał(-a):

a ta lumka to tak na chwile czy dłużej ??? :) 

 

nie testowałem jeszcze,  dosłownie na chwilę dostawiłem zegarek do żarówki na potrzeby foto

 

dam znać jak się trzyma ta luma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tudududu, a to mój. Dzisiaj przyszedł :)

 

 

IMG_20210301_185258.thumb.jpg.6a9559242effc88c5bd62bc183066018.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, michszy napisał(-a):

Może te zdjęcia trochę pomogą w odczytaniu koloru tarczy 😉 ale jest jaśniejszy niż na tym zdjęciu powyżej.

 

Tak na pierwsze wrażenia to jest naprawdę bardzo dobrze, jakość jest świetna.

 

 

 

20210301_174222.jpg

20210301_173518.jpg

20210301_173506.jpg

20210301_173536.jpg

20210301_173555.jpg

20210301_174435.jpg

To wersja na Miyocie czy nh, bo już takie widziałem na Ali. Też mi chodzi po głowie ale w powlekanej złotkiem kopercie. Niech się nosi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To wersja na Miyocie czy nh, bo już takie widziałem na Ali. Też mi chodzi po głowie ale w powlekanej złotkiem kopercie. Niech się nosi. 
 

NH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, tofiks_th napisał(-a):

To wersja na Miyocie czy nh, bo już takie widziałem na Ali. Też mi chodzi po głowie ale w powlekanej złotkiem kopercie. Niech się nosi. 

 

Hmmm. Całkiem pozłacane, czy zdobiona tym kolorem? 

 

Kurka na nh jeszcze nieb widzialem tego modelu.

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Darek p napisał(-a):

 

Hmmm. Całkiem pozłacane, czy zdobiona tym kolorem? 

 

Kurka na nh jeszcze nieb widzialem tego modelu.

To raczej jakąś powłoką jest nie złocenie ale wygląda ciekawie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tofiks_th napisał(-a):

To raczej jakąś powłoką jest nie złocenie ale wygląda ciekawie. 

 

Tak tak źle się okreslilem....

W sensie złoty kolor jest dominujący czy tylko zdobienie bezela i części ogniw?

Sorki za niezrozumienie. 

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde Panowie podziwiam was. Ja bym cygana na rękę nie założył 😜

42 minuty temu, Vonziej napisał(-a):

Tudududu, a to mój. Dzisiaj przyszedł :)

 

zadowolony?

 

Ciekaw jestem twojej opinii bo w ostatnim czasie mieliśmy podobne zegarki, mam na myśli Escapementy i Phylidę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, michszy napisał(-a):

Kurde Panowie podziwiam was. Ja bym cygana na rękę nie założył 😜

To wszystko przychodzi z wiekiem😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

W dobrej cenie i na pasku jest Loreo automat: 

 

https://pl.aliexpress.com/item/33055587229.html?spm=a2g0o.cart.0.0.33383c007TqDp4&mp=1  

 

Aktualnie do kupienia za niecałe 60 USD, ale jak będą urodziny Ali, to pewnie da się zejść z 10 w dół. Opinie ma dobre, szafir, 200 m WR. Jakbyś chciał coś w tym klimacie niedrogiego. Spory wybór wariantów kolorystycznych, także na bransolecie.

Dzięki za informacje. Teraz jak będę szukał to myślę, że coś w zupełnie innym stylu. I chyba będzie to kwarc. Mam kilka mechanicznych i na razie wystarczy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, michszy napisał(-a):

Kurde Panowie podziwiam was. Ja bym cygana na rękę nie założył 😜

 

zadowolony?

 

Ciekaw jestem twojej opinii bo w ostatnim czasie mieliśmy podobne zegarki, mam na myśli Escapementy i Phylidę.

 

Hmm. Sposób zmniejszania bransolety to jest jakiś kosmos. Pomysł prosto z Marsa... jeden pin złamałem... Dobrze, że jeszcze kilka w zapasie jest, bo musiałem chyba z 4-5 ogniw zdjąć. 

 

Jeżeli chodzi o jakość - super. WOW. serio, serio! Mam porównanie do SM Vintage, który sprzedałem tydzień temu, więc czy dopłaciłbym drugie tyle do SM? Nie. Jedyna rzecz na plus w tym drugim to lepsza luma. To widzę od razu bez testowania. No i ew. mniejszy rozmiar. Ale ta Phylida dobrze siedzi, bez problemu na 17 cm nadgarstku.

 

Może jestem bardzo stronniczy, bo dla mnie Omega, która jest wzorem - zawsze mi się podobała BARDZO i chciałem zawsze taką mieć. 

 

PS. bezel jest ceramiczny nie? Piękny matowy, a w SM błyszczący bardzo - trzeba to lubić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, michszy napisał(-a):

Może te zdjęcia trochę pomogą w odczytaniu koloru tarczy 😉 ale jest jaśniejszy niż na tym zdjęciu powyżej.

 

Tak na pierwsze wrażenia to jest naprawdę bardzo dobrze, jakość jest świetna.

 

 

 

20210301_174222.jpg

 

 

 

Piękna sztuka. Wchodzi na wysokie miejsce. Może jeszcze w tym miesiącu? Ale tymczasem dziś dostałem dwie zaległości, w tym jedna niechińska mocno zaległa. Zaraz się pochwalę. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ uwielbiam zegarkowe skrajności zacznę od zestawienia oszczędności w formie i nieco kiczowatej komiksowości. Takie dwa do mnie dotarły, jeden czysto chiński a drugi nieoficjalnie, też chiński. :) 

oie_120221sGnb74GF.jpg

Tu już uzupełnienie z dzisiejszej wieczornej sesji. 

oie_1203630NN5TM95B.jpg

oie_119585uwH01ZfH.jpg

oie_1195952VpzIvc9V.jpg

oie_RQigWfXuCSBh.jpg

Ogólnie oceniając zegarek marki Berny, mogę powiedzieć chyba, że za śmiesznie niską cenę dostaje się zegarek wykonany bardzo starannie. Nawet pasek w przeciwieństwie do choćby Seiko i jej słynnego Alpinista jest wykonany dobrze (prawdziwa skóra!). Polecam.

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Vonziej napisał(-a):

 

Hmm. Sposób zmniejszania bransolety to jest jakiś kosmos. Pomysł prosto z Marsa... jeden pin złamałem... Dobrze, że jeszcze kilka w zapasie jest, bo musiałem chyba z 4-5 ogniw zdjąć. 

 

Jeżeli chodzi o jakość - super. WOW. serio, serio! Mam porównanie do SM Vintage, który sprzedałem tydzień temu, więc czy dopłaciłbym drugie tyle do SM? Nie. Jedyna rzecz na plus w tym drugim to lepsza luma. To widzę od razu bez testowania. No i ew. mniejszy rozmiar. Ale ta Phylida dobrze siedzi, bez problemu na 17 cm nadgarstku.

 

Może jestem bardzo stronniczy, bo dla mnie Omega, która jest wzorem - zawsze mi się podobała BARDZO i chciałem zawsze taką mieć. 

 

PS. bezel jest ceramiczny nie? Piękny matowy, a w SM błyszczący bardzo - trzeba to lubić. 

 

A na czym polega ten myk z trudnością skracania? Pin pękł przy wciskaniu go na miejsce? 

Czy da radę zdjęcie w świetle dziennym? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, michszy napisał(-a):

Mój jest stąd. Nie było tam pozłacanego na pewno.

https://a.aliexpress.com/_vMfcvx

To mi teraz kolego zamieszałeś w głowie tym greenem. 🙄 Bardzo jestem ciekaw dalszych wrażeń. Prawdę mówiąc czaiłem się na Phylidę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, michszy napisał(-a):

Kurde Panowie podziwiam was. Ja bym cygana na rękę nie założył 😜

 

 

Cóż lubię różne zegarki. 

Tuna z dziś jest super, shark też. To niby te ciężkie. Suby paganiniego bicolory mam dwa "zlocone" i też je lubię bo i trochę sportowe i trochę szykowne ale i elegantsze z dziurą na balans też dwa czasomierze mam. Wiem, że to nie konsekwentne, ale takie hobby. Mnogość wzorów kusi. Różnorodność zastosowania też powoduje nowe zakupy. Samych cyganów w kolekcji bym nie zdzierzył ale kilka papużek czemu nie.

 

P.s. proszę nie odbierać tego jak przechwalke bo zarówno ulubiony skeleton jak i dziurbiliony to dolna pułka cenową. Nijak sie maja do przemyślanych kolekcji kolegow. Po prostu noszacemu sprawiają frajdę. To chyba o to w tym biega 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Darek p napisał(-a):

 

A na czym polega ten myk z trudnością skracania? Pin pękł przy wciskaniu go na miejsce? 

Czy da radę zdjęcie w świetle dziennym? 

 

problem polega na tym, że bransoleta składa się z ogniwa (wiadomo) i zazwyczaj są piny wciskane/wkręcane. A tutaj jest metalowy pręcik (dokładnie po prostu taki kawałem metalu) długości 16 mm wkładany, na to z dwóch stron wchodzą małe 2 mm śrubeczki (góra i dół). Więc najpierw wykręcasz obie śrubki, potem wypchnąć musisz ten pręcik. Jak składasz to wsadzasz metalowy pręcik, musisz wyrównać, nakręcić te mini śrubeczki z dwóch stron. Mi ten precik się zgiął kompletnie, bo nie jest najłatwiejsze wsadzanie ich w ogniwa (siedzą bardzo ciasno, no ale to pomaga w trzymaniu całej bransy)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co tu za jakiś czas wrzucić, ale nie wiem czy lepiej zamówić Pagani Daytonę, czy Pagani GMT Barman Jubilee, w GMT trochę boli chiński mechanizm zamiast Seiko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.