Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Vonziej napisał(-a):

Ja tam nic nie sprzedaję, tylko sobie gdybam, a może ktoś będzie chciał pogdybać ze mną 🤭 Uruchomiono dzisiaj bezpłatne ogłoszenia, to wstawię tam, bo łapie się w widełkach :)

Jestem nie na bieżąco. Nawet nie wiedziałem o opłatach na bazarku. Zresztą ja praktycznie nie sprzedaję nic, to jakby mnie tłumaczy z tej opieszałości. ;) 

Godzinę temu, Thomas666 napisał(-a):

 

 

 

Wziąłem z szafirem, jakość super, pod ten werk wszystko pasuje idealnie, tylko wałek dociąć i cyka!

 

 

51062070446_88095dd031_3k.jpg

 

 

Koperta:

https://pl.aliexpress.com/item/4000895754336.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fttH0G9

 

Werk:

https://pl.aliexpress.com/item/4001156133008.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fttH0G9

 

Co ciekawe. werk ma ponad pięćdziesiąt godzin rezerwy chodu, solidne, grube koła, nie jakieś cienkie blaszki, w porównaniu ze szwajcarem jedynie zęby są drobniejsze, ale to miałoby znaczenie, gdyby ktoś chciał zegarek eksploatować jako codzienny i jedyny na całe życie.

 

Tarcza (do zmycia poszła oczywiście):

https://pl.aliexpress.com/item/4000932338023.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fttH0G9

Jeszcze jedno pytanie. Szafir od spodu też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paulus57 napisał(-a):

Jestem nie na bieżąco. Nawet nie wiedziałem o opłatach na bazarku. Zresztą ja praktycznie nie sprzedaję nic, to jakby mnie tłumaczy z tej opieszałości. ;) 

nie ma sprawy, jeżeli coś będziesz chciał kiedyś popchnąć to powyżej 350 PLN są płatne oferty.

 

@Emil/efa116 Wrzuciłem na bazarek, żeby nie było awantury. Dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Paulus57 napisał(-a):

Taką samą albo bardzo podobną kopertę znalazłem po niższych kosztach na Ali. A tym mechanizmem nieco mnie rozczarowałeś, bo myślałem, że wymyśliłem coś extra ;) . Tarczę jednak będę miał inną! 

Jeszcze jedno. Sam robiłeś grafikę na tarczy?

 

 

Tarczę napewno będziesz miał inną... Pomysł mój, wykonanie kolegi. Postanowiłem postawić na profesjonalizm i nie rzeźbiłem samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Thomas666 napisał(-a):

 

 

Tarczę napewno będziesz miał inną... Pomysł mój, wykonanie kolegi. Postanowiłem postawić na profesjonalizm i nie rzeźbiłem samemu.

Pomysł na nazwę i wygląd jest spójny i fajny. A jak ze szkiełkiem od spodu, też szafir?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Paulus57 napisał(-a):

Wybrałeś zły moment. Przed nami wyprzedaż urodzinowa.

 

Wątpię żeby był w cenie w jakiej chcę go sprzedać na urodziny alliexpress, ale spoko, wystawię go na dniach na bazarku 😉, a na koniec marca z ciekawości sprawdzę po ile chodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, karloss napisał(-a):

Wątpię żeby był w cenie w jakiej chcę go sprzedać na urodziny alliexpress, ale spoko, wystawię go na dniach na bazarku 😉, a na koniec marca z ciekawości sprawdzę po ile chodzą.

Tu nie chodzi o złą cenę, ale raczej marzenia przed sprzedażą na Ali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Pomysł na nazwę i wygląd jest spójny i fajny. A jak ze szkiełkiem od spodu, też szafir?

Nie, od spodu jest mineralne. Ale dodam, o czym wcześniej zapomniałem napisać, że szafir ma fajny, niebieski antyrefleks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, że to szajsmetal i tp, ale strasznie mnie ciekawi takie rozwiązanie.

Gdyby tylko cosik z lepszym wykonaniem...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba znalazłem coś ładniejszego od skmei choć chyba dużo nie lepiej wykonanego od megira

Maił ktoś choćby z ciekaowści coś tej firmy? 

 

 

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Darek p napisał(-a):

 

Chyba znalazłem coś ładniejszego od skmei choć chyba dużo nie lepiej wykonanego od megira

Maił ktoś choćby z ciekaowści coś tej firmy? 

 

 

Odłóż pieniążki i kup trochę później coś wartego oszczędności. Miałem jednego SKMEI i nadal, tymczasem, posiadam jednego MEGIRa i powiem Ci skorzystaj z moich doświadczeń. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie skorzystam z doświadczenia, ale nie do końca rozumiem radę. Drugie jej zdanie:

"Miałem jednego SKMEI i nadal, tymczasem, posiadam jednego MEGIRa i powiem Ci skorzystaj z moich doświadczeń."

Oba odpuścić? - nie chodzi mi o zegarek po taniości, tylko o to "bębnowe" rozwiązanie - innych marek z takim nie znalazłem.

 

Megira mam jednego i poza materiałem koperty jakość nie boli jakoś strasznie. Skmei myślałem, że ciut lepszy. 

Megir to taki mój okaz co to więcej leży i wygląda w szkatułce, ale wiedziałem co biorę. W takiej kwocie trudno odsprzedać będzie i nie wiem czy nie lepiej zajeździć. 

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.03.2021 o 14:07, Darek p napisał(-a):

Chętnie skorzystam z doświadczenia, ale nie do końca rozumiem radę. Drugie jej zdanie:

"Miałem jednego SKMEI i nadal, tymczasem, posiadam jednego MEGIRa i powiem Ci skorzystaj z moich doświadczeń."

Oba odpuścić? - nie chodzi mi o zegarek po taniości, tylko o to "bębnowe" rozwiązanie - innych marek z takim nie znalazłem.

 

Megira mam jednego i poza materiałem koperty jakość nie boli jakoś strasznie. Skmei myślałem, że ciut lepszy. 

Megir to taki mój okaz co to więcej leży i wygląda w szkatułce, ale wiedziałem co biorę. W takiej kwocie trudno odsprzedać będzie i nie wiem czy nie lepiej zajeździć. 

Przede wszystkim Ty decydujesz, ale skoro coś deklarujesz że planujesz kupić, to  domyślnie chyba chcesz zasłyszeć opinie innych na forum. Stąd moje zdanie. Kolekcjonuję zegarki od ponad trzech lat, przez ten czas kupiłem ich ponad 40. Te tanie poszły do innych (darmo), bo okazały się "zabieraczami miejsca" w pudełkach. Zresztą ich zakup traktowałem jako test od jakiej kwoty warto poważnie kupować zegarki. Czyli mieć coś co z przyjemnością się czasami użyje. Jak dla mnie minimalna kwota za kwarca z AE to wydatek około 30 USD a w przypadku automatu 50. Poniżej tej kwoty czasami są wyjątki, ale ogólnie to tandetne zabawki. Nie zmienia to faktu, że zegarek SOKI (kwarc) za 2 USD działa mojemu bratu 3 lata po zakupie. Ale koperta to byle jaka blacha, bo przecież inaczej się nie da. 

Z biegiem czasu kwoty minimalne rosną, bo rośnie nasze doświadczenie i wymagania. Poza tym każdy z nas ma swoje indywidualne limity zbiorów (i tak stopniowo rosnące), chyba że czasomierz ma znaczenie prestiżowe, to wtedy JEDEN ROLEK  i szlus. ;) 

Model który Cię kusi wygląda rzeczywiście oryginalnie, ale pomyśl ile wytrzyma silniczek przesuwający wałki z cyframi, gdy zegarek jest za grosze? Nawet te "przyzwoite" automaty za 50-100 USD nie wiadomo ile pożyją. 

Kupiłem jednego SKMEI w typie Casio i szybko dałem bratu (nie jest koneserem), bo sprzedawać mi się nie chciało, fatyga nie warta pieniędzy. Pasek twardy plastik, wyświetlacz marny, z daleka jak Casio :) . Megira mam, koperta blaszana, jakość nieco wyżej ale trzymam go tylko czasowo, do chwili gdy kupię jakiegoś lepszego z kopercie prostokątnej. Brat znowu skorzysta, bo ile za niego mógłbym wziąć 40 zł? 

Najtańszy ciekawy zegarek w moich zbiorach na poważnie, to Starking na mechanizmie 28.800 bph (za 37 USD), który wygląda przyzwoicie i na początku  chodził idealnie 0s/24h. Teraz nie wiem, nie sprawdzałem. Kupiłem do niego fajny pasek skórzany za 35 zł i jak ktoś się nie zna, to nie pomyśli, że to czasomierz za niecałe 200 zł. ;) 

Co mi się nie podoba w tych "bębnowcach". Po pierwsze pomysł. Po co te znaczniki godzin na tarczy, gdy brak wskazówek? Druga irytująca rzecz, to bęben dziesiątek minut. 0, 1, 2, 3, 4, 5 OK, ale 6, 7, 8, 9? 10:73? Nie znam takiej godziny. :) Nawet jeżeli to się przesuwa automatycznie z 5 na 0, to nadal jest to niedoróbka. 

Przepraszam za "referat", ale lubię wypowiadać się z uzasadnieniem a nie, bo nie. 

Jak napisałem na wstępie Twój pieniądz, Twoje upodobania,  w gruncie rzeczy mnie nic do tego. Jak Ci się spodobał - kupuj. Tu na forum są przecież miłośnicy zabawek a nie użytkownicy. Każdy ma swój gust, jeden lubi drewniane klocki a drugi karty z gołymi babami ;) .

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Przede wszystkim Ty decydujesz, ale skoro coś deklarujesz że planujesz kupić, to  domyślnie chyba chcesz zasłyszeć opinie innych na forum. Stąd moje zdanie. Kolekcjonuję zegarki od ponad trzech lat, przez ten czas kupiłem ich ponad 40. Te tanie poszły do innych (darmo), bo okazały się "zabieraczami miejsca" w pudełkach. Zresztą ich zakup traktowałem jako test od jakiej kwoty warto poważnie kupować zegarki. Czyli mieć coś co z przyjemnością się czasami użyje. Jak dla mnie minimalna kwota za kwarca z AE to wydatek około 30 USD a w przypadku automatu 50. Poniżej tej kwoty czasami są wyjątki, ale ogólnie to tandetne zabawki. Nie zmienia to faktu, że zegarek SOKI (kwarc) za 2 USD działa mojemu bratu 3 lata po zakupie. Ale koperta to tandetna blacha, bo przecież inaczej się nie da. 

Z biegiem czasu kwoty minimalne rosną, bo rośnie nasze doświadczenie i wymagania. Poza tym każdy z nas ma swoje indywidualne limity zbiorów (i tak stopniowo rosnące), chyba że czasomierz ma znaczenie prestiżowe, to wtedy JEDEN ROLEK  i szlus. ;) 

Model który Cię kusi wygląda rzeczywiście oryginalnie, ale pomyśl ile wytrzyma silniczek przesuwający wałki z cyframi, gdy zegarek jest za grosze? Nawet te "przyzwoite" automaty za 50-100 USD nie wiadomo ile pożyją. 

Kupiłem jednego SKMEI w typie Casio i szybko dałem bratu (nie jest koneserem), bo sprzedawać mi się nie chciało, fatyga nie warta pieniędzy. Pasek twardy plastik, wyświetlacz marny, z daleka jak Casio :) . Megira mam, koperta blaszana, jakość nieco wyżej ale trzymam go tylko czasowo, do chwili gdy kupię jakiegoś lepszego z kopercie prostokątnej. Brat znowu skorzysta, bo ile za niego mógłbym wziąć 40 zł? 

Najtańszy ciekawy zegarek w moich zbiorach na poważnie, to Starking na mechanizmie 28.800 bph (za 37 USD), który wygląda przyzwoicie i na początku  chodził idealnie 0s/24h. Teraz nie wiem, nie sprawdzałem. Kupiłem do niego fajny pasek skórzany za 35 zł i jak ktoś się nie zna, to nie pomyśli, że to czasomierz za niecałe 200 zł. ;) 

Co mi się nie podoba w tych "bębnowcach". Po pierwsze pomysł. Po co te znaczniki godzin na tarczy, gdy brak wskazówek? Druga irytująca rzecz, to bęben dziesiątek minut. 0, 1, 2, 3, 4, 5 OK, ale 6, 7, 8, 9? 10:73? Nie znam takiej godziny. :) Nawet jeżeli to się przesuwa automatycznie z 5 na 0, to nadal jest to niedoróbka. 

Przepraszam za "referat", ale lubię wypowiadać się z uzasadnieniem a nie bo nie. 

Jak napisałem na wstępie Twój pieniądz, Twoje upodobania,  w gruncie rzeczy mnie nic do tego. Jak Ci się spodobał - kupuj. Tu na forum są przecież miłośnicy zabawek a nie użytkownicy. Każdy ma swój gust, jeden lubi drewniane klocki a drugi karty z gołymi babami ;) .

 

Teraz rozumiem. Długi wywód jest zupełnie uzasadniony. Dzięki.

Co do indeksów na tarczy też to zauważyłem, ale o minutach typu 99 nie pomyślałem. NIe zauważyłem nawet wskazań pow. 60. Faktycznie dziwne rozwiązanie. 

Chyba rzeczywiście to byłaby tylko zabawka. Pomyślę jeszcze. Choruje na turbinkę z Chin i jakąś Bulovę, więc może faktycznie dorzucę tę kwotę do świnki skarbonki na później  😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Darek p napisał(-a):

 

Teraz rozumiem. Długi wywód jest zupełnie uzasadniony. Dzięki.

Co do indeksów na tarczy też to zauważyłem, ale o minutach typu 99 nie pomyślałem. NIe zauważyłem nawet wskazań pow. 60. Faktycznie dziwne rozwiązanie. 

Chyba rzeczywiście to byłaby tylko zabawka. Pomyślę jeszcze. Choruje na turbinkę z Chin i jakąś Bulovę, więc może faktycznie dorzucę tę kwotę do świnki skarbonki na później  😉

Bulova Curv, to mam na liście. A turbinki są dwa rodzaje na upartego nawet trzy: "dziurbiją" (taki jak np ma Parnis albo Ailang, tam nawet dwie), carousell (taki można znaleźć w promocjach za około 250 USD) i prawdziwy tourbillon (tu mnie kusi BRIGADA), ten ostatni to raczej trzeba się przygotować na 400+. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chińczyk od Xiaomi-Ciga Design series Z. Całkiem przyjemny zegarek, w szkieletowym stylu. Bardzo ładnie zapakowany, przyzwoicie wykonany , ale największym szokiem jest jak ten Seagul ładnie trzyma czas , w ciągu pierwszych trzech dni odchyłka ok 2-3 sek. na +. Rotor troszkę głośny, ale wydaje ciekawy odgłos - mi nie przeszkadza, wręcz przeciwnie, lubię te mechaniczne odgłosy ;)

20210321_175946.jpg

20210321_180007.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Brtsz3t napisał(-a):

Chińczyk od Xiaomi-Ciga Design series Z. Całkiem przyjemny zegarek, w szkieletowym stylu. Bardzo ładnie zapakowany, przyzwoicie wykonany , ale największym szokiem jest jak ten Seagul ładnie trzyma czas , w ciągu pierwszych trzech dni odchyłka ok 2-3 sek. na +. Rotor troszkę głośny, ale wydaje ciekawy odgłos - mi nie przeszkadza, wręcz przeciwnie, lubię te mechaniczne odgłosy ;)

20210321_175946.jpg

20210321_180007.jpg

 

Zegarek bardzo wyrazisty choć chyba nie do końca wyraźny. Taki urok szkieletora. 

 

P.s. subtelnie dosyć jak na całość rozwiązali indeksy. Niech się nosi! 

15 minut temu, dzyndzl napisał(-a):

@Darek p Łucz robi zegarki w ten deseń ;)

 

https://luch.by/en/kollektsii/revolve/

 

Dzięki. Na razie jednak odpuściłem bębna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie taki Pagrne (nówka) ale chyba pójdzie dalej w świat cieszyć inne oczy 🙂😉... i szybciej niż od chińczyka 😁

 

 

 

 

 

 

 

IMG_20210324_133645.jpg

IMG_20210324_133916.jpg

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Bulova Curv, to mam na liście. A turbinki są dwa rodzaje na upartego nawet trzy: "dziurbiją" (taki jak np ma Parnis albo Ailang, tam nawet dwie), carousell (taki można znaleźć w promocjach za około 250 USD) i prawdziwy tourbillon (tu mnie kusi BRIGADA), ten ostatni to raczej trzeba się przygotować na 400+. 

 

Mi promocja na 96A172 przeleciała koło oka.

Za długo się zastanawiałem.

Nowy, powystawowy w stanie świetnym z polską gwarancją był za jakoś 499  zł :(

Teraz miewam koszmary przez to ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Darek p napisał(-a):

 

Mi promocja na 96A172 przeleciała koło oka.

Za długo się zastanawiałem.

Nowy, powystawowy w stanie świetnym z polską gwarancją był za jakoś 499  zł :(

Teraz miewam koszmary przez to ;) 

 

Chyba pomyliłeś cenę o tysiąc? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sielwolf napisał(-a):

To nie do końca seagull 1963. To produkt jakiejś innej firmy z Hong Kongu. Tylko mechanizm jest seagulla, wiele osób się skarży, że te inne wersje mają niechlujnie złożone mechanizmy (wady, brak smarowania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paulus57 napisał(-a):

Chyba pomyliłeś cenę o tysiąc? 

 

Eh pośpiech.... przepraszam

Nie pomyliłem ceny, ale model.

Ten o którym mówię ma jedną komplikacje mniej.

Tutaj są dwie subtarcze tj. z wskazówką sekundową oraz czasem 24 h. Tamten model miał tylko mały sekundnik bez 24 h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ku przestrodze - obecna jakość SteelDive -Willard wersja 2021

 

Zobaczę co sprzedawca na to - to nie jest zabrudzenie. 

 

a1.jpg.197a534994f1277c96e1a2eec0fd9678.jpga2.jpg.5274a7003cdaad49b41a6d4a3455a8e0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Darek p napisał(-a):

Ku przestrodze - obecna jakość SteelDive -Willard wersja 2021

 

Zobaczę co sprzedawca na to - to nie jest zabrudzenie. 

 

a1.jpg.197a534994f1277c96e1a2eec0fd9678.jpga2.jpg.5274a7003cdaad49b41a6d4a3455a8e0.jpg

Pewnie zaproponują Ci jakąś rekompensatę a może nawet dodatkową bransoletę. Moje ostatnie doświadczenia są z Ali jak najbardziej pozytywne. Choć wiadomo, są różni sprzedawcy. Walcz i powodzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.