Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

Ma już kilka dni, ale nowy jak w temacie.

Kosztował mnie finalnie 280 zł.

 

Bransoleta była reklamowana, bo miała odprysk i przebarwienia małe. Nie rzucają się bardzo w oczy bez powiększenia, ale świadczą o wadzie. 

Nie wiem co będzie dalej czy się powiększą, no i kupowałem wolne od wad, więc zareklamowałem.

Sprzedawca chciał wysłać wafla lub 15 USD. Wolałem kasę, ale nie miałem ppal, więc zaproponowałem spór. Sprzedawca poprosił o powołanie się na rozmowę. Zaproponowałem ok 20 USD.

Finalnie założyłem spór o 23.00 a rano już czekała na mnie informacją, że spór rozstrzygnięty - zwrot 80 zł, o które wnioskowałem. 

Luma zaskakująca, już rozumiem czemu mówiliście, że Pagani lumy nie ma... Nie wiem tylko czemu bezel aż tak świeci. 

p.s. Pasek tymczasowa prowizorka. 

 

 

av2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Darek p napisał(-a):

Ma już kilka dni, ale nowy jak w temacie.

Kosztował mnie finalnie 280 zł.

 

Bransoleta była reklamowana, bo miała odprysk i przebarwienia małe. Nie rzucają się bardzo w oczy bez powiększenia, ale świadczą o wadzie. 

Nie wiem co będzie dalej czy się powiększą, no i kupowałem wolne od wad, więc zareklamowałem.

Sprzedawca chciał wysłać wafla lub 15 USD. Wolałem kasę, ale nie miałem ppal, więc zaproponowałem spór. Sprzedawca poprosił o powołanie się na rozmowę. Zaproponowałem ok 20 USD.

Finalnie założyłem spór o 23.00 a rano już czekała na mnie informacją, że spór rozstrzygnięty - zwrot 80 zł, o które wnioskowałem. 

Luma zaskakująca, już rozumiem czemu mówiliście, że Pagani lumy nie ma... Nie wiem tylko czemu bezel aż tak świeci. 

p.s. Pasek tymczasowa prowizorka. 

 

 

av2.jpg

Pagany słabo świecą a to przecież Steeldive. Oby mój Black Bay (Pagani) z wyższej półki był na miarę SD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się z Wami ciekawostką z wczoraj dot. zegarków. 

Na polskim amazonie znalazłem dwie teoretycznie super oferty.

Zegarki made in China na pewno choć z logiem japan a cena z kosmosu tj.: SSB361 za 274 zł !!! i i ssb331 za 304 zł !!! podobno nowe.....

Zaskoczenie cenowe, choć spotykałem się z podobnymi ofertami ostatniej sztuki (tu też widniała jako 1 szt.) i miałem zamówić w ciemno chociaż pierwszy, ale z niedowierzania zapytałem sprzedawcę czy są wolne od wad? nikt mi nie odpisał, ale zmieniła się po cichaczu oferta na odpowiednio 1136 zł i 1372 zł.

eh......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Darek p napisał(-a):

Podzielę się z Wami ciekawostką z wczoraj dot. zegarków. 

Na polskim amazonie znalazłem dwie teoretycznie super oferty.

Zegarki made in China na pewno choć z logiem japan a cena z kosmosu tj.: SSB361 za 274 zł !!! i i ssb331 za 304 zł !!! podobno nowe.....

Zaskoczenie cenowe, choć spotykałem się z podobnymi ofertami ostatniej sztuki (tu też widniała jako 1 szt.) i miałem zamówić w ciemno chociaż pierwszy, ale z niedowierzania zapytałem sprzedawcę czy są wolne od wad? nikt mi nie odpisał, ale zmieniła się po cichaczu oferta na odpowiednio 1136 zł i 1372 zł.

eh......

Uważaj na tzw. superokazje. Jest wiele stron, gdzie "oferują" wszystkie zegarki w jednej cenie (poniżej 200 zł). Nie są to podróby nawet, ale ewidentne naciąganie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Uważaj na tzw. superokazje. Jest wiele stron, gdzie "oferują" wszystkie zegarki w jednej cenie (poniżej 200 zł). Nie są to podróby nawet, ale ewidentne naciąganie.

 

z czymś takim się nie spotkałem

tu były dwa modele ostanie sztuki w cenie 25% rynkowej 

amazon to duża firma i kombinacji się nie spodziewam (nawet u firmy partnerskiej), ale ktoś się chyba kapnął, że 1 z ceny mu wcięło .... albo waluty nie zmienił...

 

ciekawe, czy by sprzedał jakbym zamówił wczoraj za 274 zł

raz byłem świadkiem w sklepie z zegarkami i piórami jak klient zapytał czy cena na piórze jest do tego konkretnego piora

sprzedawca: tak, klient na to, ze kupuje

na kasie wychodzi, 1200 a nie 200.

sprzedawca, że to pomyłka i że 1200 albo nie może sprzedać

Klient, że kupił w cenie z wystawy i musi mu sprzedać.

Sprzedawca, że to ktoś ze zmiany wcześniej pomylił etykiety i zmienia kolory twarzy  purpurowo-czerwone.

Reszta klientów ze sklepu na niego i uległ.

Ciekawe czy zachował posadę, bo właściciel myśle, że nie był szczęśliwy?

 

Tutaj pewnie by mnie zbyli anulowaniem zakupu, że niby stan magazynowy pomylony itp....albo bym miał +1000 zł do przodu (w co wątpię)

 

Sytuacja jednak mnie zaskoczyła bo odpisać nikt nie raczył nic. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Darek p napisał(-a):

 

z czymś takim się nie spotkałem

tu były dwa modele ostanie sztuki w cenie 25% rynkowej 

amazon to duża firma i kombinacji się nie spodziewam (nawet u firmy partnerskiej), ale ktoś się chyba kapnął, że 1 z ceny mu wcięło .... albo waluty nie zmienił...

 

ciekawe, czy by sprzedał jakbym zamówił wczoraj za 274 zł

raz byłem świadkiem w sklepie z zegarkami i piórami jak klient zapytał czy cena na piórze jest do tego konkretnego piora

sprzedawca: tak, klient na to, ze kupuje

na kasie wychodzi, 1200 a nie 200.

sprzedawca, że to pomyłka i że 1200 albo nie może sprzedać

Klient, że kupił w cenie z wystawy i musi mu sprzedać.

Sprzedawca, że to ktoś ze zmiany wcześniej pomylił etykiety i zmienia kolory twarzy  purpurowo-czerwone.

Reszta klientów ze sklepu na niego i uległ.

Ciekawe czy zachował posadę, bo właściciel myśle, że nie był szczęśliwy?

 

Tutaj pewnie by mnie zbyli anulowaniem zakupu, że niby stan magazynowy pomylony itp....albo bym miał +1000 zł do przodu (w co wątpię)

 

Sytuacja jednak mnie zaskoczyła bo odpisać nikt nie raczył nic. 

 

 

Wykorzystanie czyjejś pomyłki, to takie dla mnie trochę wątpliwe... 

6 minut temu, Darek p napisał(-a):

 

z czymś takim się nie spotkałem

tu były dwa modele ostanie sztuki w cenie 25% rynkowej 

amazon to duża firma i kombinacji się nie spodziewam (nawet u firmy partnerskiej), ale ktoś się chyba kapnął, że 1 z ceny mu wcięło .... albo waluty nie zmienił...

 

ciekawe, czy by sprzedał jakbym zamówił wczoraj za 274 zł

raz byłem świadkiem w sklepie z zegarkami i piórami jak klient zapytał czy cena na piórze jest do tego konkretnego piora

sprzedawca: tak, klient na to, ze kupuje

na kasie wychodzi, 1200 a nie 200.

sprzedawca, że to pomyłka i że 1200 albo nie może sprzedać

Klient, że kupił w cenie z wystawy i musi mu sprzedać.

Sprzedawca, że to ktoś ze zmiany wcześniej pomylił etykiety i zmienia kolory twarzy  purpurowo-czerwone.

Reszta klientów ze sklepu na niego i uległ.

Ciekawe czy zachował posadę, bo właściciel myśle, że nie był szczęśliwy?

 

Tutaj pewnie by mnie zbyli anulowaniem zakupu, że niby stan magazynowy pomylony itp....albo bym miał +1000 zł do przodu (w co wątpię)

 

Sytuacja jednak mnie zaskoczyła bo odpisać nikt nie raczył nic. 

 

 

Tu masz przykład takich okazji: 

 

https://www.dercoholding.top/products.aspx?cid=153&cname=seiko+orange+monster 

 

NIE POLECAM!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Zapłaciłeś za lekcję, zamiast zapytać na forum wcześniej. Każdy by Ci powiedział, że szybkie przesyłki, to gwarantowany dodatkowy koszt. Od 1 lipca będzie bez różnicy, bo wszystko bez wyjątku ma być ovatowane.    

 

 

 

POKAŻ CO KUPIŁEŚ!!

Co się zmieni dokładnie z tym Vatem? 

 

Ostatnie moje paczki miały odprawę celną w Belgii , skad wyruszyły do Polski czyli bez vatu i cła.

Czy po 1 lipca tego typu przesyłki też zostaną ubite, że tak to nazwę :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Wykorzystanie czyjejś pomyłki, to takie dla mnie trochę wątpliwe... 

Tu masz przykład takich okazji: 

 

https://www.dercoholding.top/products.aspx?cid=153&cname=seiko+orange+monster 

 

NIE POLECAM!!

 

W przypadku zegarków o których pisałem właśnie to chciałem wyjaśnić i po to napisałem do sprzedawcy przed zakupem.

W sumie jeśli był to błąd wystarczyło odpisać i "dzięki ale to pomyłka" widać klasy zabrakło sprzedawcy

 

W przypadku historii z piórem, to powiem, że dla mnie też trochę niesmacznie to wyglądało.

ekspedient niczego nie był winien a pewnie jemu się oberwało.

Z boku cała sprawa wręcz wyglądała na zamierzoną....żeby nie powiedzieć ustawioną.

 

 

5 minut temu, tomo_s napisał(-a):

Co się zmieni dokładnie z tym Vatem? 

 

Ostatnie moje paczki miały odprawę celną w Belgii , skad wyruszyły do Polski czyli bez vatu i cła.

Czy po 1 lipca tego typu przesyłki też zostaną ubite, że tak to nazwę :D ?

 

z tego co kojarzę to każda paczka do UE spoza UE będzie ovatowana

nieważne czy do Belgii z Chin, a potem do Ciebie. Jak leci do UE to vat się należy. Nie jest istotna wartość, cel na gitf itp. 

 

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, tomo_s napisał(-a):

Co się zmieni dokładnie z tym Vatem? 

 

Ostatnie moje paczki miały odprawę celną w Belgii , skad wyruszyły do Polski czyli bez vatu i cła.

Czy po 1 lipca tego typu przesyłki też zostaną ubite, że tak to nazwę :D ?

Wszystko ma być ovatowane spoza UE, szlachetny cel zjednywania obywateli przez rząd wymaga ofiar ;) . Dodruk pustego pieniądza wymaga wsparcia pieniądzem realnym. Ot, ekonomia polityczna, studiowało się kiedyś :) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Wszystko ma być ovatowane spoza UE, szlachetny cel zjednywania obywateli przez rząd wymaga ofiar ;) . Dodruk pustego pieniądza wymaga wsparcia pieniądzem realnym. Ot, ekonomia polityczna, studiowało się kiedyś :) . 

 

 

 To trzeba korzystać w takim razie póki czas 😅

A tu dzisiejsza przesyłeczka prosto z Belgii, więcej zdjęć wieczorem po pracy.

IMG_20210401_132656.thumb.jpg.de5639ffeb6e0dd737e61f87790abedd.jpg

 

Edytowane przez tomo_s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tomo_s napisał(-a):

 

 

 To trzeba korzystać w takim razie póki czas 😅

A tu dzisiejsza przesyłeczka prosto z Belgii, więcej zdjęć wieczorem po pracy.

IMG_20210401_132656.thumb.jpg.de5639ffeb6e0dd737e61f87790abedd.jpg

 

Też stamtąd kupiłem Hulka. Gratulacje. Jak ocenisz krawędzie bransolety i koperty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Też stamtąd kupiłem Hulka. Gratulacje. Jak ocenisz krawędzie bransolety i koperty?

 

Bransoleta ostra na krawędziach, wykonana super starannie - ładne szlifowanie i ogólnie praca/luzy bransolety.

Koperta troche łagodniejsze krawędzie, szkoda że boki polerowane. Szczotkowana stal by mi bardziej pasowała.

Bezel super, bez luzów. 

 

Ogólne wrażenie - zegarek solidny i starannie zrobiony. 

to mój 11 Chińczyk i trafia na 1 miejsce pod wzgledem wykonania razem z Willardem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomo_s napisał(-a):

 

Bransoleta ostra na krawędziach, wykonana super starannie - ładne szlifowanie i ogólnie praca/luzy bransolety.

Koperta troche łagodniejsze krawędzie, szkoda że boki polerowane. Szczotkowana stal by mi bardziej pasowała.

Bezel super, bez luzów. 

 

Ogólne wrażenie - zegarek solidny i starannie zrobiony. 

to mój 11 Chińczyk i trafia na 1 miejsce pod wzgledem wykonania razem z Willardem :D

No właśnie te krawędzie są trochę słabe. Tak wykpiwana przez wielu "znawców" Invicta ma to lepiej zrobione a kosztuje mniej (poza zapięciem, które akurat SM ma lepsze). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

No właśnie te krawędzie są trochę słabe. Tak wykpiwana przez wielu "znawców" Invicta ma to lepiej zrobione a kosztuje mniej (poza zapięciem, które akurat SM ma lepsze). 

Zgadzam się co do tego zapięcia, jest straszne, taka mała rzecz a jednak psuje wrażenie. Bo szlifowanie koperty w diverze 1953 bardzo mi się podoba. Bransoleta też ładna, zapięcie niestety lipa. 

Edytowane przez tomo_s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomo_s napisał(-a):

Zgadzam się co do tego zapięcia, jest straszne, taka mała rzecz a jednak psuje wrażenie. Bo szlifowanie koperty w diverze 1953 bardzo mi się podoba. Bransoleta też ładna, zapięcie niestety lipa. 

Akurat zapięcie SM Sub ma wg mnie lepsze od Invicty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Akurat zapięcie SM Sub ma wg mnie lepsze od Invicty. 

Tak tak, zapiecie w SM jest eleganckie. Ogólnie cięzko się do czegoś przyczepić. 

 

1 godzinę temu, tomo_s napisał(-a):

Zgadzam się co do tego zapięcia, jest straszne, taka mała rzecz a jednak psuje wrażenie. Bo szlifowanie koperty w diverze 1953 bardzo mi się podoba. Bransoleta też ładna, zapięcie niestety lipa. 

tutaj zapomniałem napisać ze chodzi mi dokladnie o słabe zapiecie w bransolecie Invicty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomo_s napisał(-a):

Tak tak, zapiecie w SM jest eleganckie. Ogólnie cięzko się do czegoś przyczepić. 

 

tutaj zapomniałem napisać ze chodzi mi dokladnie o słabe zapiecie w bransolecie Invicty. 

Jak mówisz o Invikcie 1953 to pełna zgoda. Planuję sobie w niej zmienić szkiełko na szafir (za jakiś czas). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z Was urządzenie do badania szkiełek zegarków DIAMOND SELECTOR II? Kupiłem i mam wątpliwości co do jego działania. Zamiast pochopnej reklamacji chciałbym wcześniej zasięgnąć opinii innych użytkowników. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś z Was urządzenie do badania szkiełek zegarków DIAMOND SELECTOR II? Kupiłem i mam wątpliwości co do jego działania. Zamiast pochopnej reklamacji chciałbym wcześniej zasięgnąć opinii innych użytkowników. 
Ja mam, co potrzebujesz wiedzieć?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i po tych opłatach skarbowych, cłach i innych pierdołkach dzisiaj dotarł, powiem szczerze, że opłacało się czekac, powiem więcej lepiej wykonany jak moje dwa, zaznaczam oryginalne, Seiko Żółwiki.... bardzo ładny...zdjęcia trochę słabawe bo na szybko po pracy... :) 

DSC_2090.JPG

DSC_2094.JPG

DSC_2095.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, blaise napisał(-a):

Ja mam, co potrzebujesz wiedzieć?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Postaram się krótko i jasno opisać. Po włączeniu urządzenia i odczekaniu około pół minuty zapala się druga czerwona dioda sygnalizująca gotowość, Niestety żeby cokolwiek zareagowało muszę podkręcić tak by zapaliły się dwie zielone diody na wskaźniku (skali) dopiero wtedy potrafi dojść do koloru żółtego (2-4 diody tego koloru) i prawidłowo rozpoznaje szafir . Jak widziałem na filmikach to reakcja czujnika była zupełnie inna od zera a nie od dwóch zielonych. Jak mam zero to nie reaguje w ogóle. To raczej nie jest chyba normalne?

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardziej się przyglądam.

Jedna dzisiaj popełniłem taki zakup.

Teraz tylko czekać:)

 

20210401_225815.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, wolfun napisał(-a):

Witam, bardziej się przyglądam.

Jedna dzisiaj popełniłem taki zakup.

Teraz tylko czekać:)

 

20210401_225815.jpg

fajny, myslałem o tym, nie będziesz zawiedziny bo majfrendy naprawdę dobrze to robią, ja teraz mam porównanie do seikacza i powiem, że SM dużo lepszy a bezel chodzi idealnie... :) 

patrząc na wykonanie zegarków przez majfrendów to teraz też myśle nad tujiunką ale SD.. :) ma od nich dwa i powiem szczerze, że szacun !!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Postaram się krótko i jasno opisać. Po włączeniu urządzenia i odczekaniu około pół minuty zapala się druga czerwona dioda sygnalizująca gotowość, Niestety żeby cokolwiek zareagowało muszę podkręcić tak by zapaliły się dwie zielone diody na wskaźniku (skali) dopiero wtedy potrafi dojść do koloru żółtego (2-4 diody tego koloru) i prawidłowo rozpoznaje szafir . Jak widziałem na filmikach to reakcja czujnika była zupełnie inna od zera a nie od dwóch zielonych. Jak mam zero to nie reaguje w ogóle. To raczej nie jest chyba normalne?
U mnie jest podobnie, nawet w instrukcji jest napisane jak ustawić w zależności od temperatury i wielkości diamentu. Nie masz się czym przejmować wszystko działa jak należy.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.