Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, blaise napisał(-a):

Tu nie chodziło mi o wielkość na nadgarstku tylko o kształt koperty i to że sama koperta styka się z nadgarstkiem przez co plami. Myślę że inne zegarki z bardziej klasycznymi kopertami tak nie plamią.

PS. Zastanawiam się czy dla porównania nie kupić Cronos'a w dokładnie tej samej wersji, różni się szczegółami i mechanizmem, tam jest PT5000 i kosztuje mniej od San Martina. Porównać i zostawić sobie ten który bardziej podpasuje.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Wahałam się między Cronosem i SM. Cronos jest do kupienia za ok 150 USD, cena rewelacyjna, biorąc pod uwagę brąz i napęd. Wybrałem SM, bo wydaje się ładniejszy a coś Cronosa albo z PT5000 musi poczekać. Jak chcesz kupić to łap okazję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, incubus05 napisał(-a):

Oficjalnie zapisuję się do grona posiadaczy monstera od Heimdallr

20210520_175738.jpg

 

Gratuluję, choć sam się ostatnio wypisałem ;) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a czemu jeśli można wiedzieć? Miałeś chyba czerwonego?

Nie umiałem poradzić sobie ze skróceniem bransy, więc na razie ląduje na gumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, incubus05 napisał(-a):

Dzięki, a czemu jeśli można wiedzieć? Miałeś chyba czerwonego?

Nie umiałem poradzić sobie ze skróceniem bransy, więc na razie ląduje na gumie.

 

Właściwie nie planowałem sprzedaży, ale znalazł się chętny zapłacić dobrą cenę a i tak kupił taniej, niż oferta z Chin, więc sprzedałem. Mnie jakoś cieszył nie do końca a mam jeszcze Ice Baby Monstera Seiko, więc jakiś potworek pod ręką jest ;) . Zamiast tego, dołożyłem trochę i czekam na Willarda SM w brązie z zieloną tarczą (nie było tej wersji dłuższy czas). Ten będzie lepiej uzupełniał moją kolekcję i bardziej mi się podoba. 

Jak nie będzie jakiejś wyprzedaży na Ali w czerwcu, to już są plany na coś nie-chińskiego. 

Wracając do Heimdallra Monstera, to odcień czerwieni nie do końca mi pasował. Dużo fajniej wygląda odcień czerwieni w moim Oriencie Kamasu. W czerwieni, z chińczyków mam w planie Proximę: 

 

https://pl.aliexpress.com/item/4001143063800.html?spm=a2g0o.cart.0.0.52243c00kNWshQ&mp=1 

 

 

hot_selling_proxima_red_tuna_4_1596030929_1efdd7e4_progressive.jpg

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Właściwie nie planowałem sprzedaży, ale znalazł się chętny zapłacić dobrą cenę a i tak kupił taniej, niż oferta z Chin, więc sprzedałem. Mnie jakoś cieszył nie do końca a mam jeszcze Ice Baby Monstera Seiko, więc jakiś potworek pod ręką jest  . Zamiast tego, dołożyłem trochę i czekam na Willarda SM w brązie z zieloną tarczą (nie było tej wersji dłuższy czas). Ten będzie lepiej uzupełniał moją kolekcję i bardziej mi się podoba. 
Jak nie będzie jakiejś wyprzedaży na Ali w czerwcu, to już są plany na coś nie-chińskiego. 
Wracając do Heimdallra Monstera, to odcień czerwieni nie do końca mi pasował. Dużo fajniej wygląda odcień czerwieni w moim Oriencie Kamasu. W czerwieni, z chińczyków mam w planie Proximę: 
 
https://pl.aliexpress.com/item/4001143063800.html?spm=a2g0o.cart.0.0.52243c00kNWshQ&mp=1 
 
 
hot_selling_proxima_red_tuna_4_1596030929_1efdd7e4_progressive.jpg.4cc9d68bc0c682ca68fc05bb19cb8bff.jpg
To dobra droga, polecam Proxime. Mam tylko jedną ale wykonaniem moim zdaniem dorównuje albo nawet i bije San Martina. Niestety bransolety mają totalnie do niczego więc jak jest opcja to nie brać bransy. fa7db118a7c3bb37053c6c19e66382cf.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, blaise napisał(-a):

To dobra droga, polecam Proxime. Mam tylko jedną ale wykonaniem moim zdaniem dorównuje albo nawet i bije San Martina. Niestety bransolety mają totalnie do niczego więc jak jest opcja to nie brać bransy. fa7db118a7c3bb37053c6c19e66382cf.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

 

Fajna ta Twoja Proxima. Zegarki tej firmy mają specyficzną kolorystykę i to plus dla nich. Tego tuńczyka wybrałem na gumie, bo w zasadzie nie miałem takiej przy swoich zegarkach, ale dzięki za ostrzeżenie co do jakości bransolet. Tak czy inaczej to plan na za jakiś czas. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dlatego ją wybrałem, jeżeli chodzi o design to jedynie przyczepił bym się tego, że ramki indeksów są srebrne a wskazówki złocone. Lepiej by wyglądało jak by wszystko było złote. Poza tym mega zegar, koperta a la Seiko 62 MAS a tarcza i bezel Oris 65. Dziwny homar ale zwraca uwagę i bardzo mi się podoba.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, blaise napisał(-a):

No dlatego ją wybrałem, jeżeli chodzi o design to jedynie przyczepił bym się tego, że ramki indeksów są srebrne a wskazówki złocone. Lepiej by wyglądało jak by wszystko było złote. Poza tym mega zegar, koperta a la Seiko 62 MAS a tarcza i bezel Oris 65. Dziwny homar ale zwraca uwagę i bardzo mi się podoba.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

 

Mnie najciekawszy wydaje się tuńczyk z metalowym bezelem i czerwoną (burgund?) tarczą i jak przyjdzie odpowiedni moment dojdzie do zbiorów. 

Co do Twoich zastrzeżeń, to kupując Proximę trzeba liczyć się ze specyficznym doborem kolorów. I tak musi być ;) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

 

Właściwie nie planowałem sprzedaży, ale znalazł się chętny zapłacić dobrą cenę a i tak kupił taniej, niż oferta z Chin, więc sprzedałem. Mnie jakoś cieszył nie do końca a mam jeszcze Ice Baby Monstera Seiko, więc jakiś potworek pod ręką jest ;) . Zamiast tego, dołożyłem trochę i czekam na Willarda SM w brązie z zieloną tarczą (nie było tej wersji dłuższy czas). Ten będzie lepiej uzupełniał moją kolekcję i bardziej mi się podoba. 

Jak nie będzie jakiejś wyprzedaży na Ali w czerwcu, to już są plany na coś nie-chińskiego. 

Wracając do Heimdallra Monstera, to odcień czerwieni nie do końca mi pasował. Dużo fajniej wygląda odcień czerwieni w moim Oriencie Kamasu. W czerwieni, z chińczyków mam w planie Proximę: 

 

https://pl.aliexpress.com/item/4001143063800.html?spm=a2g0o.cart.0.0.52243c00kNWshQ&mp=1 

 

 

hot_selling_proxima_red_tuna_4_1596030929_1efdd7e4_progressive.jpg

Całkiem ładna tarcza, taka wręcz bordowa, nietypowo. 

Chętnie zobaczę fotki, jak już do Ciebie dotrze:-)

 

Panowie, proszę was o poradę: jakiś gumowy bądź silikonowy pasek 20 mm dobrej jakości z Ali możecie podpowiedzieć? Niebieski. Poszukuję do Monstera a on ma dosyć grube teleskopy, może macie jakieś doświadczenia?

Z góry wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mmaniek napisał(-a):

Gruby, miękki i nie śmierdzący, kolor niebieski - navi https://a.aliexpress.com/_mNrR4ml
Mam, polecam. Wafel i tropic są cieńsze.

@mmaniek dzięki za linka. Finalnie zamówiłem podobny, który bardziej do mnie gadał. Dużo sprzedanych, pozytywne opinie. Zobaczymy jak przyjedzie.

Jeszcze raz dzięki!

 

38,29 zł 40%OFF | Wysokiej jakości zegarek z gumy silikonowej, pasek, opaska sportowa, kolor czarny, zielony, szybkie zwolnienie, pasek sprężyny, 18mm, 20mm, 22mm https://a.aliexpress.com/_mLrhrtJ

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, incubus05 napisał(-a):

@mmaniek dzięki za linka. Finalnie zamówiłem podobny, który bardziej do mnie gadał. Dużo sprzedanych, pozytywne opinie. Zobaczymy jak przyjedzie.

Jeszcze raz dzięki!

 

38,29 zł 40%OFF | Wysokiej jakości zegarek z gumy silikonowej, pasek, opaska sportowa, kolor czarny, zielony, szybkie zwolnienie, pasek sprężyny, 18mm, 20mm, 22mm https://a.aliexpress.com/_mLrhrtJ

 

 Ciekawe, właśnie ten chciałem Ci polecić, ale ponieważ kolega mmaniek widział i dotykał a ja tylko oceniałem na zdjęciu, więc się nie wychylałem ;) . Jak dojdzie pochwal się swoją oceną, jak na żywo? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

 Ciekawe, właśnie ten chciałem Ci polecić, ale ponieważ kolega mmaniek widział i dotykał a ja tylko oceniałem na zdjęciu, więc się nie wychylałem ;) . Jak dojdzie pochwal się swoją oceną, jak na żywo? 

 

Jasne, dam znac za jakies 2 tygodnie mam nadzieje 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy Chińczyk. Melduje się Kapitan Willard.
47319d62bd51b468541567a04df02658.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu tak cicho? Było pukane:3dd45c6e36095a671612ead66e61a54e.jpg7efa1ea567b987eccacb64588539b273.jpg88ae8077d80250832e35461ba8f9008f.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu sprzedają czy z to egzemplarz drugiej ręki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, blaise napisał(-a):

Co tu tak cicho? Było pukane:3dd45c6e36095a671612ead66e61a54e.jpg7efa1ea567b987eccacb64588539b273.jpg88ae8077d80250832e35461ba8f9008f.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

 

Jak widzę znowu z niebieskim sekundnikiem. Ładny, szkoda że kwarc. Kupiłbym, ale mam dwie alternatywy w podobnym klimacie a nawet 3 i na dodatek automaty (te jednak wolę) - SM, Lobinni, Heimdallr. Ale i tak gratuluję zakupu :) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Jak widzę znowu z niebieskim sekundnikiem. Ładny, szkoda że kwarc. Kupiłbym, ale mam dwie alternatywy w podobnym klimacie a nawet 3 i na dodatek automaty (te jednak wolę) - SM, Lobinni, Heimdallr. Ale i tak gratuluję zakupu  . 
Tak znów pojawiła się ta wersja. Ja zbyt rzadko noszę garnitury żeby iść w automat, stwierdziłem że ten mi wystarczy. Poza tym mam bambino, FC slim line na sw300 I Lorusa w automacie. Wszystkie pasują do garniaka ale wylądują najprawdopodobniej na bazarku bo w nich nie chodzę.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś doszedł prezent dla żony. Automat z tzw. wyższej, chińskiej półki. Mam nadzieję, że to nie będzie w tym wypadku oksymoron. :) 

 

 

IMG_20210528_102803.jpg

 

IMG_20210528_102210.jpg

 

IMG_20210528_102305.jpg

 

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejna drobna przesyłka, tym razem nie zegarki, ale dwa paski i klamerka. Oba paski do klasycznych Delban, które zasługują na troskę i ozdabianie, jak na ich wiek w wyjątkowym stanie. Klamerka w rose-gold do paska który miał ją w kolorze srebrnym a zegarek był różowo-złotym i teraz dopełniło to mojego Orienta Bambino II gen. 

 

Szczególnie polecam pasek firmy Anbeer. Jak widać na załączonych fotografiach starannie zapakowany a jakość? Jak na moje oko perfekcyjna. Być może trwałością ustępuje produktom za pięciokrotnie i więcej wyższe ceny firm zachodnich, ale to ocenię za jakiś czas. W tej chwili mogę powiedzieć, że wykonanie jak i jakość skóry chyba najlepsza z dotychczas przeze mnie zakupionych. Podsumowując, opakowanie to pierwsze dobre wrażenie a potem już tylko lepiej. Wieczorem znajdzie swoje miejsce jako uzupełnienie drugiej, pięknej Delbany (lata 50. XX w.) o nietypowej szerokości 19 mm. 

 

 

IMG_20210531_110345.jpg

 

IMG_20210531_110400.jpg

 

IMG_20210531_110412.jpg

 

IMG_20210531_110423.jpg

 

IMG_20210531_110456.jpg

 

IMG_20210531_113909.jpg

 

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Dziś kolejna drobna przesyłka, tym razem nie zegarki, ale dwa paski i klamerka. Oba paski do klasycznych Delban, które zasługują na troskę i ozdabianie, jak na ich wiek w wyjątkowym stanie. Klamerka w rose-gold do paska który miał ją w kolorze srebrnym a zegarek był różowo-złotym i teraz dopełniło to mojego Orienta Bambino II gen. 

 

Szczególnie polecam pasek firmy Anbeer. Jak widać na załączonych fotografiach starannie zapakowany a jakość? Jak na moje oko perfekcyjna. Być może trwałością ustępuje produktom za pięciokrotnie i więcej wyższe ceny firm zachodnich, ale to ocenię za jakiś czas. W tej chwili mogę powiedzieć, że wykonanie jak i jakość skóry chyba najlepsza z dotychczas przeze mnie zakupionych. Podsumowując, opakowanie to pierwsze dobre wrażenie a potem już tylko lepiej. Wieczorem znajdzie swoje miejsce jako uzupełnienie drugiej, pięknej Delbany (lata 50. XX w.) o nietypowej szerokości 19 mm. 

 

 

IMG_20210531_110345.jpg

 

IMG_20210531_110400.jpg

 

IMG_20210531_110412.jpg

 

IMG_20210531_110423.jpg

 

IMG_20210531_110456.jpg

 

IMG_20210531_113909.jpg

 

Podpisuje sie pod opinia na teamt paskow od firmy Anbeer. Sam posiadam, tyle ze gumowy, noszony z pilotem od ET. Rzeczywiscie zaskoczenie starannoscia pakowania i samym opakowaniem/pudelkiem. Pasek super wygodny, miekki ale tez calkiem gruby.

20210426_072731.jpg

Edytowane przez incubus05
Dodane zdjęcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Anbeer robi bardzo dobrej jakości paski skórzane. Mam dwa i obydwa są bardzo dobrze zrobione z porządnej miękkiej skóry.
Warte każdej wydanej złotówki.
Na jednym noszę Poljota.

9f83924157623b9b7e82ca9965a12b71.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł SD1954. Wykonanie po prostu bomba, luma mega ( później wstawię). Jak można robić tak dobrze za tak niewiele? 

Screenshot_2021-06-01-19-47-35-990_com.miui.gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.