Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widział ktoś coś ciekawego z żółtą ewentualnie pomarańczową tarczą i czarnymi wskazówkami i żeby nie było zbyt podobne do czegoś innego??

 

DSC07056.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Daito napisał(-a):

Widział ktoś coś ciekawego z żółtą ewentualnie pomarańczową tarczą i czarnymi wskazówkami i żeby nie było zbyt podobne do czegoś innego??

 

 

Tak na szybko🤔, choć spełnia tylko ostatnie kryterium, chyba że to jednak homar czegoś? 

IMG_20211102_191923.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, StaryWilk napisał(-a):

Dobre te propozycje, czy macie lepsze? Jak ceny wzgledem poprzednich lat?

Top 10 AliExpress 11/11 Sale Watches! - YouTube

 

A czego szukasz? Jak na tej liście, to najkorzystniejsze zniżki są w przypadku retro San Martinów (spora przecena)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

A czego szukasz? Jak na tej liście, to najkorzystniejsze zniżki są w przypadku retro San Martinów (spora przecena)

 

Tak się rozglądam i interesuję. Chyba jeszcze nie ten czas. Ostatnio coś z Chin kupowałem raptem 2 lata temu. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11.11 nadchodzi a ja spostrzegłem taki zegarek w stylu vintage. Co sądzicie? Może ktoś powiedzieć co to za mechanizm? 

 

 

 

 

oie_hVNeFT4M9Zk1.jpg

 

 

oie_dnak28gHroDB.jpg

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opisie używają określenia mewa, a to zazwyczaj oznacza seagulla. Wg fotek stawiałbym na st16, całkiem dobry werk tylko w dwóch egz., ktore miałem dosyć głośno pracował wahnik, co chyba jest pokłosiem jego jednostronnego nakrecania. A zegarek zgrabny nie powiem. 

Edytowane przez tofiks_th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, tofiks_th napisał(-a):

W opisie używają określenia mewa, a to zazwyczaj oznacza seagulla. Wg fotek stawiałbym na st16, całkiem dobry werk tylko w dwóch egz., ktore miałem dosyć głośno pracował wahnik, co chyba jest pokłosiem jego jednostronnego nakrecania. A zegarek zgrabny nie powiem. 

 

7 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Mnie to wygląda na mechanizm Miyota 8xxx
Swoją drogą, bardzo ładny zegarek.

Dwie wersje. Pora chyba zapytać sprzedawcy? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

 

Dwie wersje. Pora chyba zapytać sprzedawcy? ;) 

 

To jest ST16 alias TY2806. Jak widać z opisu poniżej, nie tylko mnie wydał się podobny do Miyoty 8xxx

 

obraz.png.e87faec44179ba7b473aec35a5dc6138.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

11.11 nadchodzi a ja spostrzegłem taki zegarek w stylu vintage. Co sądzicie? Może ktoś powiedzieć co to za mechanizm? 

 

 

 

 

oie_hVNeFT4M9Zk1.jpg

 

 

oie_dnak28gHroDB.jpg

Tak z innej strony - jako że Diuna jest "na fali", co mnie cieszy bo odkąd przeczytałem, to uważam że powinna to być lektura z któą warto się zaznajomić :) , ale ad rem - zstąpił bym AOUKE - DIUNA z użyciem czcionek z filmu - diunaa.jpg.c70511f279743b03b195e7b6c7ec202b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, wolfun napisał(-a):

Tak z innej strony - jako że Diuna jest "na fali", co mnie cieszy bo odkąd przeczytałem, to uważam że powinna to być lektura z któą warto się zaznajomić :) , ale ad rem - zstąpił bym AOUKE - DIUNA z użyciem czcionek z filmu - diunaa.jpg.c70511f279743b03b195e7b6c7ec202b.jpg

Diuny nie czytałem, ale ogólnie znam treść. Aouke, to jakaś nazwa z tej książki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

11.11 nadchodzi a ja spostrzegłem taki zegarek w stylu vintage. Co sądzicie? Może ktoś powiedzieć co to za mechanizm? 

 

 

 

 

oie_hVNeFT4M9Zk1.jpg

 

 

oie_dnak28gHroDB.jpg

 

ciekawy, elegancki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Paulus57 napisał(-a):

Diuny nie czytałem, ale ogólnie znam treść. Aouke, to jakaś nazwa z tej książki?

Mam na myśli zastąpienie napisu Auke napisem DIUNA i wtedy pasuje stylistycznie w 100% do klimatu Diuny :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, wolfun napisał(-a):

Mam na myśli zastąpienie napisu Auke napisem DIUNA i wtedy pasuje stylistycznie w 100% do klimatu Diuny :) 

Myślałem, że przegapiłem nazwę jakiejś krainy albo, co gorsza, planety. ;) 

Godzinę temu, Darek p napisał(-a):

 

ciekawy, elegancki. 

Przypomina, ale nie nachalnie, Empire Watch z mikrobrandu VARIO. Myślę, że wart uwagi, tylko z czego zrezygnować? Ech, te wybory... Najlepiej to było za PRL-u. Jaki kupić samochód? Warszawa albo Syrenka ;) . 

 

 

51313503368_5db1c81757_h.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Myślałem, że przegapiłem nazwę jakiejś krainy albo, co gorsza, planety. ;) 

Przypomina, ale nie nachalnie, Empire Watch z mikrobrandu VARIO. Myślę, że wart uwagi, tylko z czego zrezygnować? Ech, te wybory... Najlepiej to było za PRL-u. Jaki kupić samochód? Warszawa albo Syrenka ;) . 

 

 

51313503368_5db1c81757_h.jpg

 

Faktycznie. Powiem szczerze, że nie mam takiej wiedzy i często nie wiem co przypomina zegarek, który mi się podoba.

Z jednej strony to trochę ignorancja, ale ciągle się uczę,  a z drugiej człowiek lepiej śpi :).

BTW przy takiej ilości wzorów zegarków to ciężka sztuka, tym bardziej podziwiam.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Darek p napisał(-a):

 

Faktycznie. Powiem szczerze, że nie mam takiej wiedzy i często nie wiem co przypomina zegarek, który mi się podoba.

Z jednej strony to trochę ignorancja, ale ciągle się uczę,  a z drugiej człowiek lepiej śpi :).

BTW przy takiej ilości wzorów zegarków to ciężka sztuka, tym bardziej podziwiam.  

 

Świadomość braku wiedzy to nie ignorancja, to raczej droga do jej zdobycia. Ignorant, to człowiek mający poczucie wszechwiedzy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

design tego Aouke najbardziej garsciami czerpie z fp journe (ksztalt koperty, wskazówek, koronka, layout i czcionka cyfr). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wiedza uzupełniona. A przecież oglądałem wcześniej filmik na YT o tej firmie, ale lata robią swoje... ;) 

 

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Świadomość braku wiedzy to nie ignorancja, to raczej droga do jej zdobycia. Ignorant, to człowiek mający poczucie wszechwiedzy. 

 

Bardziej się skłaniałem ku wersji że „ignorant” to przymiotnik, który opisuje osobę w stanie nieświadomości lub nawet dysonansu poznawczego, zatem może opisywać osoby, które nie są świadome ważnych informacji lub faktów.

 

edit/ dobra sam się pogubiłem w tych definicjach :) wrzuciłbym zdjęcie zegarka z reki ale już to dziś robiłem...

Generalnie Pawle masz rację :)  

 

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, StaryWilk napisał(-a):

design tego Aouke najbardziej garsciami czerpie z fp journe (ksztalt koperty, wskazówek, koronka, layout i czcionka cyfr). 

Homar F. P. Journe, to już brzmi dumnie, bo to zegarki szwajcarskie sprzedawane są tylko wybranym klientom (z pierwszej ręki). Poza tym ten "totalną zrzynką" jednak nie jest, bo ma duży sekundnik, tarcza też zmodyfikowana  a i nazwa inna ;) . 

 

 

images (1).jpeg

 

 

12_001.jpg

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy chińczyk i automat w ogóle. Potrzebuję czegoś na codzień, tak żeby przyzwyczaić się do zegarka. Tak wiem wstyd przyznać, że do tej pory nie nie był to standard, ale od czegoś trzeba zacząć 😀. Na początek nie chce wydawać dużej kasy, a ten wydaje się rozsądny, jakieś uwagi? 

Screenshot_20211103-213250_AliExpress.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm to solidny japoński nh35, więc nie powinien sprawiać problemów, co do samej firmy to się nie wypowiem, bo nie miałem z nią do czynienia. Osobiście gdybym kupował zegarek w tym stylu to kupiłbym Seagulla, ale on  kosztuje dwa razy więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to klon Seagulla którego mam a tu masz recenzję z YT: 

 

 

Poniżej fotki poglądowe mojego. Jeżeli wyższa cena Cię nie odstraszy, to polecam jednak pierwowzór (świetnie wykonany). Nieco większy od Burei a więc, jeżeli posiadasz większy nadgarstek to będzie dobrze pasował. 

 

 

IMG_20211020_085504.jpg

 

IMG_20211020_085526.jpg

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.