Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Kwarcyk nawiązujący do Nomosa, ale co najważniejsze nienachalnie. 

 

Do którego modelu?


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, evilym napisał(-a):

Do którego modelu?

Ogólnie mam takie skojarzenia. Zestawienie kolorystyczne małe wskazówki pomarańcz i szara tarcza, wielkość a cyfry na tarczy, to już inna bajka. Subtarcze to także coś odmiennego. Ogólnie to chyba dosyć oryginalny wzór a wykonanie warte większych pieniędzy (kosztował nieco ponad 50 USD). Do czego to doszło, trzeba się tłumaczyć, że chińczyk wygląda oryginalnie ;) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, spoko 🙂

No mi właśnie z żadnym Nomosem się nie kojarzy (z niczym mi się nie kojarzy, ale co ja tam wiem)  dlatego zapytałem.

 

A zegarek nawet ok!

Edytowane przez evilym

Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Poczta Polska nadal, dwa tygodnie po mojej interwencji w WER (gdzie zegarek jak najbardziej zlokalizowano bez trudu), nie skontaktowała się ze mną w sprawie zegarka, który leży u nich od 29 października.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Sierżant Julian napisał(-a):

A Poczta Polska nadal, dwa tygodnie po mojej interwencji w WER (gdzie zegarek jak najbardziej zlokalizowano bez trudu), nie skontaktowała się ze mną w sprawie zegarka, który leży u nich od 29 października.

A jakim trybem szła wysyłka? ASS? Czy jakimś Cainao World Saver?

 

Do mnie właśnie doszedł tani homar SKXa (będzie rozkręcane i dokumentacja foto tutaj).


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Paulus57 napisał(-a):

Od dwóch tygodni cieszy ta cebulka a poślizg czasowy to efekt stopniowego powrotu do żywych ;) . 

 

Polecam. Kwarcyk nawiązujący do Nomosa, ale co najważniejsze nienachalnie. 

 

 

IMG_20211206_085222.jpg

 

IMG_20211206_085243.jpg

Zegarek świetny! Gdyby nie ta nazwa to już bym brał w ciemno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, incubus05 napisał(-a):

Zegarek świetny! Gdyby nie ta nazwa to już bym brał w ciemno...

W ciemno to ja brałem ;) . To już mój drugi Natural Park i oba wykonane bez zarzutu a i nawet oryginalne a to w chińczykach cenić wypada podwójnie. 

Są jeszcze inne wersje kolorystyczne. Kup nie pożałujesz. 

A tu drugi NP z mojej kolekcji. 

 

 

IMG_20211007_104259.jpg

 

IMG_20210329_202318.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Plan 9 napisał(-a):

A jakim trybem szła wysyłka? ASS? Czy jakimś Cainao World Saver?

 

Do mnie właśnie doszedł tani homar SKXa (będzie rozkręcane i dokumentacja foto tutaj).

 

Nie wiem, normalnie firmą kurierską, przez zakup na Ebay. Dzisiaj po tym, jak napisałem do Poczty jeszcze na FB, dostałem zapytanie "kto jest odbiorcą i jaki jest jego adres i co jest w przesyłce". Mieli te dane u siebie, kiedy 2 tygodnie temu byłem w tej sprawie w WER (i od ręki zidentyfikowali moją przesyłkę w swoim magazynie), ale to detal, nieprawdaż 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paulus57 napisał(-a):

W ciemno to ja brałem ;) . To już mój drugi Natural Park i oba wykonane bez zarzutu a i nawet oryginalne a to w chińczykach cenić wypada podwójnie. 

Są jeszcze inne wersje kolorystyczne. Kup nie pożałujesz. 

A tu drugi NP z mojej kolekcji. 

 

 

IMG_20211007_104259.jpg

 

IMG_20210329_202318.jpg

Oba naprawde swietnie wygladaja, ale nie moge po prostu zniesc tej nazwy "natural park" na tarczy. To jest cos, czego nie moge mentalnie sam ze soba przewalczyc po prostu 🙂 Poza tym naprawde fajne zegarki robia potrzac na Twoje realne zdjecia a nie te z ali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, incubus05 napisał(-a):

Oba naprawde swietnie wygladaja, ale nie moge po prostu zniesc tej nazwy "natural park" na tarczy. To jest cos, czego nie moge mentalnie sam ze soba przewalczyc po prostu 🙂 Poza tym naprawde fajne zegarki robia potrzac na Twoje realne zdjecia a nie te z ali. 

Oczywiście każdy z nas ma swoje preferencje i prawo wyboru całkowicie autonomiczne, ale nie ciągnąc ponad miarę swoich wywodów, nazwa to sprawa drugorzędna. Gdybym kierował się kryterium dziwności, to nie miałbym wspaniałego Hruodlanda(!!) Aviatora, Reef Tigera Deep Ocean a akurat nazwa "Natural Park" wydaje się całkiem naturalna (sic!) ;) . 

 

O solidności wykonania zegarków NP świadczy idealne trafianie sekundnika i innych wskazówek w indeksy a to akurat w moim także ulubionym Timexie nie jest już normą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, nazwa to sprawa drugorzędna, ale nie osiągnąłem jeszcze do końca tego leveulu...

Mam Parnisy, PD, SD i to wszytko ma jakiś "wymów" jak to mawia młodzież (choć z PD troszkę trudniej było, ale da się przeżyć).

Wszytko w imię hobby, pasji itp. i dopóki nie zobaczyłem CHIENXY (czy jakoś inaczej pisane CIENKI) i Phylida, to żartobliwie spoglądałem na tarcze sterylne. 

Tego pierwszego nie zdzierżyłem pod żadnym pozorem, ale Phylidę chciałem i po wewnętrznej walce - konsensus - jedyny zegarek z czystą tarczą bez logo...

Natural Park jak dla mnie okej, nic nie trzeszczy w uszach, ale CHIENXKY..... rzrzrzzzzzzzz.... jak pazurem po tablicy ;)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Plan 9 napisał(-a):

A jakim trybem szła wysyłka? ASS? Czy jakimś Cainao World Saver?

 

Do mnie właśnie doszedł tani homar SKXa (będzie rozkręcane i dokumentacja foto tutaj).

Wszystkie "cainao", które przychodzą do mnie od lipca, są przepakowywane u Madziarów, u nas dostarcza je bez dodatkowych opłat Pocztex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W fabryce,po godzinach.597548cc8f2ba5463f5335aedd3d46d3.jpg

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj obiecuję, więc dostarczam.

Homar SKXa, dość mocno po taniości (~$43 na 11.11).

1.thumb.jpg.d926b33fe083042ddb40c612fe188136.jpg

 

W czasie rozbiórki wyszło kilka niespodzianek, więc zrobiłem z tego oddzielny temat, aby tutaj za bardzo nie śmiecić zdjęciami.

Edytowane przez Plan 9

- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum to nie pierwszyzna, ale u mnie w kolekcji tak.

Niedawno przyszedł - tu podziękowanie dla Kolegi Paulus57 za pomoc 🙂 

 

001.jpg

000.jpg

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Darek p napisał(-a):

Na forum to nie pierwszyzna, ale u mnie w kolekcji tak.

Niedawno przyszedł - tu podziękowanie dla Kolegi Paulus57 za pomoc 🙂 

 

001.jpg

000.jpg

Cieszę się, że pomogłem, choć ja wolałbym z napisem ;) . Gratuluję zakupu i zadowolenia z niego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Cieszę się, że pomogłem, choć ja wolałbym z napisem ;) . Gratuluję zakupu i zadowolenia z niego. 

 

To mój pierwszy i prawdopodobnie jedyny z czystą tarczą zegarek ... łot nie umiem tego wytłumaczyć jakoś bardziej mi grało. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Darek p napisał(-a):

 

To mój pierwszy i prawdopodobnie jedyny z czystą tarczą zegarek ... łot nie umiem tego wytłumaczyć jakoś bardziej mi grało. 

 

To przecież Twój zegarek i wybór i to jest najważniejsze. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Darek p napisał(-a):

Na forum to nie pierwszyzna, ale u mnie w kolekcji tak.

Niedawno przyszedł - tu podziękowanie dla Kolegi Paulus57 za pomoc 🙂 

 

001.jpg

000.jpg

Darek to Pagani? Jak oceniasz jakość lumy? Porównywalna np. ze Steel Dive'm czy gorsza? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. To phylida. Co do lumy dam znać jutro. Dziś pierwszy dzień na ręku. Na pewno lepiej niż Pagani, ale o to łatwo....

W mojej opinii SD ma fajną lume, czy phylida podobna zobaczę i dam wkrótce znać.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jabolos napisał(-a):

Darek to Pagani? Jak oceniasz jakość lumy? Porównywalna np. ze Steel Dive'm czy gorsza? 

 

Po krótkim teście stwierdzam że bizej do poziomu PD niż do SD. Ścislej mówiąc daleko phylidzie do lumy Steeldive a szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Darek p napisał(-a):

 

Po krótkim teście stwierdzam że bizej do poziomu PD niż do SD. Ścislej mówiąc daleko phylidzie do lumy Steeldive a szkoda.

W mojej Phylidzie NTTD tak samo, ale słaba luma to nie wszystko. Ogólnie bardzo fajny zegarek. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierz w lumę, będzie tak jak w naszych a zegarek ogólnie ładny i wart kupienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.