Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba można upoważnić pocztę, żeby załatwiała takie sprawy. Zdaje mi się, że czytałem o tym, jak sprowadzałem swoje Łucze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocztę można upoważnić do 1000Euro ale zegarka nie odprawią powyżej 150 Euro kwoty zakupu Może to zrobić jedynie Agencja Celna. Ja już po odprawie - znalazłem dobrą Agencję w Poznaniu z rozsądnymi cenami usług.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, KRZYSIO napisał(-a):

Pocztę można upoważnić do 1000Euro ale zegarka nie odprawią powyżej 150 Euro kwoty zakupu Może to zrobić jedynie Agencja Celna. Ja już po odprawie - znalazłem dobrą Agencję w Poznaniu z rozsądnymi cenami usług.

Jestem w trakcie odbioru zegarka mieszczącego się w przedziale 150-1000 euro. Otrzymałem pismo z PP z prośbą o dosłanie w formie załączników faktury (zrzut ekranu) i potwierdzenie z banku (pdf). By mogli załatwić sprawę na cle potrzebna jest osobista wizyta w dowolnym oddziale pocztowym i udzielenie pełnomocnictwa PP na załatwienie formalności granicznych. Pełnomocnictwo udziela się jednorazowo, ale ono trwa bezterminowo. Wiadomość ze źródła (PP). Dopiero powyżej 1000 USD sprawa wykracza poza kompetencje PP i potrzeba usług Agencji Celnej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upoważnienie nie dotyczy Paweł zegarków niestety. Ja już jestem po odprawie i wiem na stówę.

Cytat z wypowiedzi Pani z Agencji Celnej PP :

 

Dzień dobry,

Poczta Polska S.A dokonuje zgłoszeń celnych towarów wymienionych wyłącznie w słownikach pozytywnych H6/H7 opublikowanych przez KAS na stronie www.puesc.gov.pl
Zawartość Pana przesyłki nie występuje w słowniku pozytywnym H6

 

Temat mojej odprawy to zegarek TISELL Batman ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, KRZYSIO napisał(-a):

Upoważnienie nie dotyczy Paweł zegarków niestety. Ja już jestem po odprawie i wiem na stówę.

Cytat z wypowiedzi Pani z Agencji Celnej PP :

 

Dzień dobry,

Poczta Polska S.A dokonuje zgłoszeń celnych towarów wymienionych wyłącznie w słownikach pozytywnych H6/H7 opublikowanych przez KAS na stronie www.puesc.gov.pl
Zawartość Pana przesyłki nie występuje w słowniku pozytywnym H6

 

Temat mojej odprawy to zegarek TISELL Batman ;) 

 

No cóż, póki co mam nadzieję, że nie będzie tak w moim przypadku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie na Bank niestety. Jak będziesz w potrzebie to pisz na PW. Znalazłem tanią Agencję. Zrobili mi odprawę w jeden dzień i przyzwoicie wycenili.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch tygodniach od kliknięcia dziś dotarł :)

Pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne - wykonanie wzorcowe, nie ma się do czego zbytnio przyczepić, chrono działa idealnie, wskazówki centrują idealnie. Na razie jestem bardzo zadowolony, zobaczymy jak będzie dalej ;)

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, znowu zaczęli je robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

18 minut temu, brz napisał(-a):

O, znowu zaczęli je robić?

Ciężko stwierdzić, czy można to tak nazwać. Na swojego polowałem półtora miesiąca. Co jakiś czas pojawia się jeden lub dwa egzemplarze i po kilku minutach już ich nie ma - trzeba trochę szczęścia, żeby go kupić ;) 

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj miałem w koszyku wersje na pierwsze urodziny, ale jakoś zmroził mnie koszt dostawy i odpuściłem później się okazało, że mieli tylko 2 sztuki.



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest okazja korzystajcie. 

Sklep Merkur: https://www.merkurwatchgroup.com/ 

 

Kupon zniżkowy MERKURWATCH daje upust 20 USD przy kwocie do zapłaty od 200 USD, także dla zegarków z obniżoną ceną. Tylko do godz. 8:00 do jutra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie!

Co tam teraz w chińskim świecie dobrego się kupuje? Potrzebuję jakiegoś powiewu świeżości na nadgarstku i bym się na jakiegoś chińczyka skusił. Może nawet i jakiś homar kozacko wykonany w stosunku do ceny?
San Martín znam, heimadlalr i co tam jeszcze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Panie i Panowie!

Co tam teraz w chińskim świecie dobrego się kupuje? Potrzebuję jakiegoś powiewu świeżości na nadgarstku i bym się na jakiegoś chińczyka skusił. Może nawet i jakiś homar kozacko wykonany w stosunku do ceny?
San Martín znam, heimadlalr i co tam jeszcze??

Odpowiedź już dostałeś :D

41 minut temu, revolta4 napisał(-a):

Tomek wrzucił na bazarek pagana 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Panie i Panowie!

Co tam teraz w chińskim świecie dobrego się kupuje? Potrzebuję jakiegoś powiewu świeżości na nadgarstku i bym się na jakiegoś chińczyka skusił. Może nawet i jakiś homar kozacko wykonany w stosunku do ceny?
San Martín znam, heimadlalr i co tam jeszcze??

Z nowych wzorów mnie wpadły w oko te: 

 

https://pl.aliexpress.com/item/1005004304390683.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.472a2e0eLsfRnq&gatewayAdapt=glo2pol 

 

 

S03e2e2d03c164b50b77a89977d947982A.jpg

 

 

https://pl.aliexpress.com/item/1005004302251878.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.472a2e0eLsfRnq&gatewayAdapt=glo2pol 

 

 

Sc462050ca1714a939c75d49f74231b63h.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe Panowie dzięki za szybki odzew. Po pierwsze dawno nie zaglądałem do działów chińskich i nie wiem kto i co tam teraz dobrego produkuje. Planuje sprzedać w najbliższym czasie Seiko PADI oraz dwa Citizeny i zostawić sobie cztery (Seiko, Citizen, Orient i Certina). Cześć budżetu chciałem przeznaczyć na poeksperymentowanie z chińczykami bo raz że ceny Seikow i innych cudów poszły do góry a to wiecznie te same odgrzewane kotlety więc wolę popatrzeć jakby mi się jakiś homar fajny trafił. Z homarów Suba to wyczytałem że teraz najlpeszy to niejaki Cronos jest fajny? Pagani design nigdy nie miałem i nic nie wiem o nich ale wiem że często się tu przebijają. Wcześniej miałem San Martin ale głównie homary seikowe i Heimadlalr. Tak więc już wypadłem z obiegu. Fajnie jeszcze jakby to było coś na chińskim werku może jakiś PT5000 albo ST.... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Hehe Panowie dzięki za szybki odzew. Po pierwsze dawno nie zaglądałem do działów chińskich i nie wiem kto i co tam teraz dobrego produkuje. Planuje sprzedać w najbliższym czasie Seiko PADI oraz dwa Citizeny i zostawić sobie cztery (Seiko, Citizen, Orient i Certina). Cześć budżetu chciałem przeznaczyć na poeksperymentowanie z chińczykami bo raz że ceny Seikow i innych cudów poszły do góry a to wiecznie te same odgrzewane kotlety więc wolę popatrzeć jakby mi się jakiś homar fajny trafił. Z homarów Suba to wyczytałem że teraz najlpeszy to niejaki Cronos jest fajny? Pagani design nigdy nie miałem i nic nie wiem o nich ale wiem że często się tu przebijają. Wcześniej miałem San Martin ale głównie homary seikowe i Heimadlalr. Tak więc już wypadłem z obiegu. Fajnie jeszcze jakby to było coś na chińskim werku może jakiś PT5000 albo ST.... ?

Najkorzystniejszą cenę z PT 5000 maja zegarki Tandorio. Wykonanie przyzwoite. ale nie rewelacyjne (krawędzie bywają ostre jak w SM ;)), ale cenami biją konkurencję na łeb. Ja np. kupiłem za ok. 90 USD ich pilota na PT 5000. Podobnie korzystny stosunek ceny do całości mają Steeldive'y. Ich homary wykonane zewnętrznie dokładniej od Tandorio można kupić też już od ok. 90 USD, tyle że tu będziesz miał NH 35. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po około 2 tygodniach dotarła do mnie taka zabawka. Na plus: cena (100 zł) i waga (czuje się na ręce), sekundnik trafia w indeksy. Na minus, można się czepiać materiałów, ale za taką cenę, to byłoby nieludzkie. Działa i ma ciekawą kolorystykę, no i wzór tarczy wydaje się nie ściągnięty od nikogo. A może to jednak ktoś pierwszy wymyślił poza Chinami? Wiecie może? 

 

 

IMG_20220602_135328.jpg

 

IMG_20220602_135410.jpg

 

IMG_20220602_135724.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.06.2022 o 14:25, Paulus57 napisał(-a):

Po około 2 tygodniach dotarła do mnie taka zabawka. Na plus: cena (100 zł) i waga (czuje się na ręce), sekundnik trafia w indeksy. Na minus, można się czepiać materiałów, ale za taką cenę, to byłoby nieludzkie. Działa i ma ciekawą kolorystykę, no i wzór tarczy wydaje się nie ściągnięty od nikogo. A może to jednak ktoś pierwszy wymyślił poza Chinami? Wiecie może? 

 

 

IMG_20220602_135328.jpg

 

IMG_20220602_135410.jpg

 

IMG_20220602_135724.jpg

Chyba oryginał,  choć wygląda, jak ze "stajni" Invicty... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Krist-off napisał(-a):

Chyba oryginał,  choć wygląda, jak ze "stajni" Invicty... :)

Naviforce to taki (w pełni) chiński odpowiednik Invicty. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrót do skrzynki. Po sprzedaży niebieskiego tęskniłem i wtem trafił się przypadkiem w dobrej cenie😀

IMG_20220607_175028.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.06.2022 o 10:04, Thomas666 napisał(-a):

Case diameter: 60 mm na udo... :D

 

W dniu 2.06.2022 o 10:10, Paulus57 napisał(-a):

Z nowych wzorów mnie wpadły w oko te: 

 

Ten z gwiazdą fajny by był nawet bardzo jakby był bez gwiazdy ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Daito napisał(-a):

 

 

Ten z gwiazdą fajny by był nawet bardzo jakby był bez gwiazdy ;)

Z gwiazdą bez gwiazdy się nie da. :) Nazwa firmy to RED STAR. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.