Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

no to niezły patent, nie spotkałem jeszcze. :D dzieki


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, oszolom napisał(-a):

no to niezły patent, nie spotkałem jeszcze. :D dzieki

 

Casio takie, bardzo podobne robi. 😉

W dniu 7.07.2022 o 15:31, Paulus57 napisał(-a):

Jak krawędzie koperty i bezela?

Tańsza alternatywa dla ET. W zasadzie identyczny, poza nazwą i tym, że ma koronkę niesygnowaną. ET ma też kilka wersji kolorystycznych i dwa rozmiary (36 i 40 mm), Chameri tylko białą 40 mm, ale za to około 100 zł tańsza. Jakość wykonania porównywalna, ten sam mechanizm. Polecam. 

 

IMG_20220707_094605.jpg

 

A jednak sporo różnic między nimi. Nie spodziewałem się... Koperta, bezel, dekiel, grubość, waga, pasek głębokość osadzenia tarczy względem powierzchni szkła itd.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, StaryWilk napisał(-a):

 

 

 

A jednak sporo różnic między nimi. Nie spodziewałem się... Koperta, bezel, dekiel, grubość, waga, pasek głębokość osadzenia tarczy względem powierzchni szkła itd.

 

 

Widziałem ten film, ale mam oba i wierz mi to widać tylko "przez suwmiarkę i mikroskop" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, StaryWilk napisał(-a):

 

Casio takie, bardzo podobne robi. 😉

 

 

to nie wiedziałem, że poszli w tę stronę. naście lat temu mieli kulturalne zwijanki. z nowszych mam tylko full plastik ;)


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.06.2021 o 19:10, Obik napisał(-a):

Do mnie wreszcie dotarł taki wintydż

Escapement.thumb.jpg.36f33fd029eba1fdea6f75d5bbc48f35.jpg

Fajny, podrzucisz linka? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyszedł.

Już widzę że będzie kłopot z bransoletą. Brak mikroregulacji

IMG_20220921_171241.jpg


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Homer 62mas - bieda ediiszyn. :rolleyes:

 

IMG20220930122545.thumb.jpg.044391acb18cc6a8e2b1709460de7c26.jpg

 

IMG20220930122735.thumb.jpg.1748e97f630a56e65d66f972c17fc7f3.jpg

 

IMG20220930122552.thumb.jpg.a20a9289a10b258cb9930ca18ae69a21.jpg

 

IMG20220930123500.thumb.jpg.56c4ebd00439d49b12eceb71fff9744d.jpg

 

Pomimo, że nuras to na zimę pewnie wpadnie na beżową skórkę.:wub:

 

IMG20220930123534.thumb.jpg.b0e67fad21638b934509fa919f6518c1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo mile zaskoczony.

 

Za 600,00 zł dostałem świetnie wykonany kawał dużego i ciężkiego divera. Seiko NH35 ze stop sekundą i dokręcaniem, zakręcana koronka, szafirowe szkło, ceramiczny bezel, urzekająca strukturalna pofalowana tarcza z pięknymi czterema rekinami, świetna i trwała niebieska luma, bransoleta z kutych ogniw i bardzo dobrze wykonana, WR 200, koperta świetnej jakości, z góry szczotkowana a boki polerka. Chyba się bardzo polubimy, tym bardziej, że obserwuję go od 3 dni i odchyłka dobowa jego chodu to ....4-5 sekund na + na dobę. Genialne !!!

 

PS. Sprzedałem niedawno Seiko Prospex Turtle Dark Knight. I szczerze powiem, że teraz wiem dlaczego to zrobiłem. W porównaniu do tego Chińczyka te Seiko za czterokrotnie większe pieniądze to jest ..... T A N D E T A. Bezel - malowanka, tarcza byle jaka, nierównomierne osadzenie ideksów które nota bene nie zgrywały się z bezelem, badziewna bransoleta. Buli się kasę tylko za logo i marketing. Satysfakcji adekwatnej do wydatku absolutnie brak.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu. Sam o nim kiedyś myślałem... Powiedz mi jak wygląda odcień lumy w Twoim zegarku? Bo na filmikach które oglądałem na youtube to odcień lumy na wskazówkach jest inny od indeksów a indeksy z kolei mają inny odcień niż luma na bezelu. Może coś już Chińczycy poprawili w tej kwestii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bonthyc napisał(-a):

Gratuluję zakupu. Sam o nim kiedyś myślałem... Powiedz mi jak wygląda odcień lumy w Twoim zegarku? Bo na filmikach które oglądałem na youtube to odcień lumy na wskazówkach jest inny od indeksów a indeksy z kolei mają inny odcień niż luma na bezelu. Może coś już Chińczycy poprawili w tej kwestii?

Jest wszędzie identyczny. Zresztą widać to na moim załączonym zdjęciu. Równomierny, niebieski kolor o takiej samej intensywności i jasności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Perkoz1959 napisał(-a):

Jest wszędzie identyczny. Zresztą widać to na moim załączonym zdjęciu. Równomierny, niebieski kolor o takiej samej intensywności i jasności.

Tzn. może źle się wyraziłem. Chodzi mi o "wyjściowy" kolor lumy. Tzn w świetle słonecznym.

 

Np w tej recenzji:

 

 

widać, że to trzy różne odcienie "bieli" na wskazówkach/indeksach i bezelu. To mnie zawsze bolało w chińskich homarach. Mam kapitana willarda od steeldive i jest dokładnie to samo. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Bonthyc napisał(-a):

Tzn. może źle się wyraziłem. Chodzi mi o "wyjściowy" kolor lumy. Tzn w świetle słonecznym.

 

Np w tej recenzji:

 

 

widać, że to trzy różne odcienie "bieli" na wskazówkach/indeksach i bezelu. To mnie zawsze bolało w chińskich homarach. Mam kapitana willarda od steeldive i jest dokładnie to samo. :(

OK> Teraz skumałem. Na moim jest podobnie ale ... nie wiem czy to niezamierzony efekt. Otóż wskazówki i indeksy są w odrobinę innej bieli niż znaczniki na bezelu. Na bezelu ta biel jest bardziej wyrazista. Na wskazówkach i indeksach wpada leciutko w szarość. Mnie się to podoba i uważam, że wcale nie szpeci zegarka. Poza tym w specyfikacji na stronie producenta podają, że wszędzie użyto Super-Luminovy BG W9 to skąd by się ta różnica wzięła. Chyba, że na ceramice na bezelu ta sama masa przybiera z natury inny odcień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj sklepów firmowych na aliexpresie, lub sprzedawców z dobrymi ocenami. Zerknij również na rodzimy olx, gdzie nieraz dostaniesz nowke sztukę z lokalnego rynku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, wiewiurs napisał(-a):

Gdzie zamawiacie zegarki z Chin? Jakieś sprawdzone sklepy/sprzedawcy na Ali? Chciałbym zamówić coś z Pagani.

Na Ali wybieram kierując się najniższą ceną. Bardzo rzadko zdarza się nie otrzymać towaru a jakby co Ali zwraca bez problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Na Ali wybieram kierując się najniższą ceną. Bardzo rzadko zdarza się nie otrzymać towaru a jakby co Ali zwraca bez problemu. 

Ali zwraca znaczy firmy sprzedające tam, czy przerzucają na swoje konto abyś zakupił co innego bo czytałem sprzeczne informacje o tym  zwrocie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, unadarek napisał(-a):

Ali zwraca znaczy firmy sprzedające tam, czy przerzucają na swoje konto abyś zakupił co innego bo czytałem sprzeczne informacje o tym  zwrocie ? 

Zawsze dostawałem zwrot na konto zapłaconą kwotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Zawsze dostawałem zwrot na konto zapłaconą kwotę.

a ok - dzięki za info :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super są te zegary .w kopercie ma podwójne miejsce na teleskopy, wyżej ji niezej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.